Şimdi Ara

esp8266 ile sokak kapısı'nı açmak (Apple Home ile)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

esp8266 ile Audio marka bina sokak kapısı diafon sisteminin evimdeki basit panelinden apartman kapısını uzaktan (mümkünse apple home üzerinden) açabilmek istiyorum. Bunu nasıl yapabileceğim konusunda fikri olan var mıdır?

Panelde 3 düğme var, bir tanesi kilidi açmak için ancak düğme ben durup dururken bastığımda kapıyı açmıyor, ancak sokaktan birisi benim dairemi çalarsa evdeki bu düğme aktif hale geliyor. Veya önce ben içerden kamera butonuna basıp girişi görüntülersem sonrasında kapı açma butonu işe yarıyor.

Buradaki kritik nokta şu, Audio nun kullandığı audiobus diye bir bağlantı protokolü var, eve gelen kablolardan hangileri sokak kapısını açmayı tetikler bu konuda bilgim yok. Audio mühendislerine ulaşmaya çalıştım linkedin üzerinden ancak ulaşamadım.

• dj_melon D kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bu konuda bir ilerleme kaydettiniz mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Evet bende merak ettım bu konuyu.

• Bende bu sisteme, Akıllı zil bağlamak istiyorum. Hem aşağıdan biri zili çaldığında hem de kapımdan biri zili çaldığında telefona bildirim gelsin. istiyorum. Hazır sistem almak istiyorum böyle bir cihaz var mı. Bunu yaparken diyafonu devre dışı bırakmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 17 Nisan 2022; 6:44:51 >
  • Ben senin sorunu çözdüm iki adet farklı röle ile çözülebiliyor. Önce konuşma tuşuna bir kez basacak. Sonra kapı açma tuşuna basacak. Ama zil çalınca bildirim gelmesini nasıl yapıcaz onu çözemedim.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

Hocam zil çalınca kısmını da kapıdan gelen için kolay.Öncelikle zil düğmelerinin altında 2 adet kablo olur.Bu kabloları nodemcu benzeri kart ile okuyup ardından röle ile tekrar kısa devre yaptırmanız gerek.Eğer diafonda zilin çalmasını istiyorsanız röle gerekli ama zil calmasin sadece bildirim derseniz roleye gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikisini de istedim :=)

• Hocam bir gelişme kaydettiniz mi?

• Merhaba

Butonların üzerinde bulunan test noktaları var buralara kablo bağlayarak röle ile kapıyı artırabilirsiniz.
    Zil çalmıyor ise
    Görüntülü diafonda önce kamera tuşu sonrasında delay ile bekleme süresi yaparak ortada ki kapı açma tuşuna basarak kapı açılabilir.
    Eğer zil çalıyor ise sadece kapı açma tuşuna basarak yapılabilir. Zil çaldığını algılamak için ben mikrofon sensörünü hoparlörün yanına koydum. Oradan algılıyorum.
    Bildirim konusunda ise telefonunuza program kurmanız gerekiyor. Blynk ile bildirim gönderiliyor diye hatırlıyorum. Ama incelemek gerek.
    En güzel yöntem homeasistant oluyor. Kullanımı basit. Zil çaldığında bildirim alabilirsiniz. Uygulama üzerinden veya bildirim panelinden kısayol ekleyerekte kapıyı açtırabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba uzun süredir araştırıyorum, Dış kapı zili çalınsa benim cebe ileti düşsse uzaktan açsam :) Apartmana kimse bu tür şey koymaya yanaşmıyor kendi dairem için çözüm : Villa Tipi Kameralı diyafonlar bunlar zil çalınca telefona görüntü atıp oradan Sesli konuşma kapı aç modulu var ama her marka uzaktan Dış kapı açma sistemi yok gibi veya anlamıyorlar istediğimi

Artego,Akuvax ın diyafon sistemleri var..Uslusmart . c om üzerinde smart role diye birşey var Wifi den Kapıyı açıyormuş..

• Bu audio larda butona lehim atmadan dışardan gelen kablo ile röle ile kilidi açamayız mı? Data mı geliyor.

Aynı şekilde diyofondan zil çaldığı zaman. Bildirim gelmesini nasıl yapa bilirim. aşağıdan zile basıldığında birbirini tamamlayan bir kablo var mı?

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Bu semaya göre bilgiler data dan gidiyor olmalı. Bir analizör ile data hattı dinlenip elde edilen bu data taklidi ile kapı açılabilir. İç zil için hazır bağlantı görünüyor ama aşağıdan basılan buton için yine data hattı kullanılıyor olmalı hattı analizi eden cihaz lazım. Yada bahsettiğiniz direk butondan olacaktır..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt

O zaman butondan ikili röle yapacağım. Ekranı uyandırcak sonra kapı otomatiğini açacak.

iç zil için akıllı kapı zili kullanıyorum. Dış zil için hazır bağlantı mı görünüyor yoksa oda data mıdır. Dış zil sesi ile iç zil sesin melodisi farklı. Altan uyanınca lcd görüntü geliyor. Butona da bilgi geliyor mudur? Buton uyarılıyorsa yine yapabilirim. Datayı takip edebilecek bir cihaz biliyor musun.

• Şimdi şöyle konuya biraz bilgimle girmek istiyorum ben olsam, esp32 veya nodemcu-esp8266 bir kart kullanırdım

Anladığım sen ios uyumlu akıllı sistem yapmak istiyorsun. ben tv aydınlatmam tv panel aydınlatmamı bir nodemcu ile role kullanarak apple home üzerinden ledleri yakabildiğim bir sistem yaptım biraz bilgin varsa şöyle söylim arduino ide ile

https://github.com/Mixiaoxiao/Arduino-HomeKit-ESP8266

bu kütüphaneyi kullandım. burda 4'lu role ile 4 lamba yakıp söndürebiliyorum akıllı prizde yapabilirim bir tür uzaktan kontrol swich yaptım.

senin olaya gelelim. esp8266 ile telegrama mesaj attırabiliyorsun biraz google araması yaparak görürsün. iletişim kısmını burdan halletmek gerek.

yani aşağıdan biri sizin zilimi çaldı telegramdan mesaj gelicek muhtemelen whatsapp türüde vardır araştırmak lazım.

burda biraz elektronik bilgisi lazım gerisi kodlaması kolay verdiğim kütüphanede camera sistemide var burdan ios üzerinden kamerenıda izlersin kapıdaki

geri kalan kısımda ise kamera verisinin girişini zile bastığında gelen veriyi nodemcuya bağlayabilmek.

ben şimdi kendi sistemimi anlatıcam kodlarını vericem.

bir nodemcu8266 bir 4lu 5v role, (2 role kullandım) ve led lambalar.

arduino ide üzerinden nodemcuyu bağladım ve verdiğim kütüphanede bir swich örneği oluşturdum sonra düzenledim ;

aydınlatma.ino kodları;

-------------------------------------------------------------------------

#include <Arduino.h>

#include <arduino_homekit_server.h>

#include "wifi_info.h"

#define LOG_D(fmt, ...)  printf_P(PSTR(fmt "\n") , ##__VA_ARGS__);

void setup() {

Serial.begin(115200);

wifi_connect(); // WiFi bağlantısını başlat

// homekit_storage_reset(); // yeni bir projede burayı aç ios tanımlamayı yap geri bu hale getir

my_homekit_setup();

}

void loop() {

my_homekit_loop();

checkConnection(); // Bağlantı durumunu kontrol et

delay(10);

}

//==============================

// HomeKit setup and loop

//==============================

// access your HomeKit characteristics defined in my_accessory.c

extern "C" homekit_server_config_t config;

extern "C" homekit_characteristic_t cha_switch_on;

extern "C" homekit_characteristic_t cha_switch_on2;

extern "C" homekit_characteristic_t cha_switch_on3;

extern "C" homekit_characteristic_t cha_switch_on4;

static uint32_t next_heap_millis = 0;

#define PIN_SWITCH 2

#define PIN_SWITCH2 5

#define PIN_SWITCH3 0

#define PIN_SWITCH4 4

void cha_switch_on_setter(const homekit_value_t value) {

bool on = value.bool_value;

cha_switch_on.value.bool_value = on;   //sync the value

LOG_D("Switch: %s", on ? "ON" : "OFF");

digitalWrite(PIN_SWITCH, on ? LOW : HIGH);

}

void cha_switch_on_setter2(const homekit_value_t value) {

cha_switch_on2.value.bool_value = on; //sync the value

digitalWrite(PIN_SWITCH2, on ? LOW : HIGH);

}

void cha_switch_on_setter3(const homekit_value_t value) {

cha_switch_on3.value.bool_value = on; //sync the value

digitalWrite(PIN_SWITCH3, on ? LOW : HIGH);

}

void cha_switch_on_setter4(const homekit_value_t value) {

cha_switch_on4.value.bool_value = on; //sync the value

digitalWrite(PIN_SWITCH4, on ? LOW : HIGH);

}

void my_homekit_setup() {

pinMode(PIN_SWITCH, OUTPUT);

digitalWrite(PIN_SWITCH, HIGH);

pinMode(PIN_SWITCH2, OUTPUT);

digitalWrite(PIN_SWITCH2, HIGH);

pinMode(PIN_SWITCH3, OUTPUT);

digitalWrite(PIN_SWITCH3, HIGH);

pinMode(PIN_SWITCH4, OUTPUT);

digitalWrite(PIN_SWITCH4, HIGH);

//Add the .setter function to get the switch-event sent from iOS Home APP.

//The .setter should be added before arduino_homekit_setup.

//HomeKit sever uses the .setter_ex internally, see homekit_accessories_init function.

//Maybe this is a legacy design issue in the original esp-homekit library,

//and I have no reason to modify this "feature".

cha_switch_on.setter = cha_switch_on_setter;

cha_switch_on2.setter = cha_switch_on_setter2;

cha_switch_on3.setter = cha_switch_on_setter3;

cha_switch_on4.setter = cha_switch_on_setter4;

arduino_homekit_setup(&config);

//report the switch value to HomeKit if it is changed (e.g. by a physical button)

//bool switch_is_on = true/false;

//cha_switch_on.value.bool_value = switch_is_on;

//homekit_characteristic_notify(&cha_switch_on, cha_switch_on.value);

}

void my_homekit_loop() {

arduino_homekit_loop();

const uint32_t t = millis();

if (t > next_heap_millis) {

// show heap info every 5 seconds

next_heap_millis = t + 5 * 1000;

LOG_D("Free heap: %d, HomeKit clients: %d",

ESP.getFreeHeap(), arduino_homekit_connected_clients_count());

}

}

my_accessory.c kodları :

--------------------------------------------------------------------------

#include <homekit/homekit.h>

#include <homekit/characteristics.h>

void my_accessory_identify(homekit_value_t _value) {

printf("accessory identify\n");

}

homekit_characteristic_t cha_switch_on = HOMEKIT_CHARACTERISTIC_(ON, false);

homekit_characteristic_t cha_switch_on2 = HOMEKIT_CHARACTERISTIC_(ON, false);

homekit_characteristic_t cha_switch_on3 = HOMEKIT_CHARACTERISTIC_(ON, false);

homekit_characteristic_t cha_switch_on4 = HOMEKIT_CHARACTERISTIC_(ON, false);

// format: string; HAP section 9.62; max length 64

homekit_characteristic_t cha_name = HOMEKIT_CHARACTERISTIC_(NAME, "tv");

homekit_accessory_t *accessories[] = {

HOMEKIT_ACCESSORY(.id=1, .category=homekit_accessory_category_switch, .services=(homekit_service_t*[]) {

HOMEKIT_SERVICE(ACCESSORY_INFORMATION, .characteristics=(homekit_characteristic_t*[]) {

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(NAME, "tv"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(MANUFACTURER, "tv HomeKit"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(SERIAL_NUMBER, "3458421"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(MODEL, "ESP8266"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(FIRMWARE_REVISION, "3.0"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(IDENTIFY, my_accessory_identify),

NULL

}),

HOMEKIT_SERVICE(SWITCH, .primary=true, .characteristics=(homekit_characteristic_t*[]){

&cha_switch_on,

&cha_name,

NULL

}),

NULL

}),

HOMEKIT_ACCESSORY(.id=2, .category=homekit_accessory_category_switch, .services=(homekit_service_t*[]) {

HOMEKIT_SERVICE(ACCESSORY_INFORMATION, .characteristics=(homekit_characteristic_t*[]) {

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(NAME, "Switch2"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(MANUFACTURER, "Arduino HomeKit"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(SERIAL_NUMBER, "0123456"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(MODEL, "ESP8266/ESP32"),

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(FIRMWARE_REVISION, "1.0"),

NULL

}),

HOMEKIT_SERVICE(SWITCH, .primary=true, .characteristics=(homekit_characteristic_t*[]){

&cha_switch_on2,

&cha_name,

NULL

}),

NULL

}),

HOMEKIT_ACCESSORY(.id=3, .category=homekit_accessory_category_switch, .services=(homekit_service_t*[]) {

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(NAME, "Switch3"),

NULL

}),

&cha_switch_on3,

&cha_name,

NULL

}),

NULL

}),

HOMEKIT_ACCESSORY(.id=4, .category=homekit_accessory_category_switch, .services=(homekit_service_t*[]) {

HOMEKIT_CHARACTERISTIC(NAME, "Switch4"),

NULL

}),

&cha_switch_on4,

&cha_name,

NULL

}),

NULL

}),

NULL

};

homekit_server_config_t config = {

.accessories = accessories,

.password = "123-44-567"

};

wifi_info.h kodları ;

-------------------------------------------------------------------------

/*

* wifi_info.h

*

* Oluşturulma tarihi: 2023-12-02

* Yazar: SkyHan

*/

#ifndef WIFI_INFO_H_

#define WIFI_INFO_H_

#if defined(ESP8266)

#include <ESP8266WiFi.h> // ESP8266 için WiFi kütüphanesi

#elif defined(ESP32)

#include <WiFi.h>

#endif

const char *ssid = "wifi adı";

const char *password = "wifi_şifren";

void wifi_connect() {

WiFi.persistent(false);

WiFi.mode(WIFI_STA);

WiFi.setAutoReconnect(true);

WiFi.begin(ssid, password);

Serial.println("WiFi connecting...");

while (!WiFi.isConnected()) {

delay(100);

Serial.print(".");

}

Serial.print("\n");

Serial.printf("WiFi connected, IP: %s\n", WiFi.localIP().toString().c_str());

}

void sendHeartbeat() {

// TODO: HomeKit'e bir 'kalp atışı' gönderme işlemi buraya eklenecek

}

void checkConnection() {

if (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {

Serial.println("WiFi bağlantısı kesildi! Yeniden bağlanılıyor...");

wifi_connect(); // Bağlantıyı yeniden kur

}

}

#endif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sky Han -- 19 Aralık 2023; 21:45:53 >
  • şimdi burda aydınlatma.ino da kullandığım kodlar benim rolelerin kullanımı swich1 den 4 e kadar yaptım. burda önemli olan my accesory dosyasında apple home kit uyumlu cihaz için uygun karakteristik kodları bulmakta

https://github.com/apple/HomeKitADK

onuda burdan faydalanabilirsin.

ve myaccessory.c kodlarında

Kod

Yığını:
    homekit_accessory_t *accessories[] = ... homekit_server_config_t config = { .accessories = accessories, .password = "111-11-111", //.on_event = on_homekit_event, //optional //.setupId = "ABCD" //optional };

bu kısmı düzenlemen gerek şifre belirlemelisin

wifi.info.h da wifi bilgilerini girmen gerek. tabi ben sabit bir ev ağı kullanıyorum bunu daha sonra değiştirmek istediğinde kodları düzenleyip tekrar yüklemen gerek. eğer herkes kullansın istersen wifimanager.h entegre etmelisin kodlara.

gelelim bağlantılara ben iki role kullandım bunların biri d0 biri d4 pinine bağlı bir gnd birde vcc pinine bağlı bunlar role ile nodemcu bağlantısı. roleyede ledler bağlı

burda d0-d5 pinleri dışardan veri girişi örneğin camera örneğin hareket sensörü örneğin role yada zile bastığında gelen veri.

üstün körü anlattım geri kalan kısımda soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım.

şuan apple home da kullanıyorum. ve planım odamdaki akıllı prizleride böyle sistemler yapıcam tavandaki spottan tavan ledlerine kahve makinesine kadar yapıcam. dışarda bunlara 3000 tl harcıyacağıma rolelerle esp8266 ile çözebiliyorum gerisi kod bilgisi.

ben bunları fikir olarak paylaştım bir elin nesi var iki elin sesi var mantığı.

şimdi senin şemalarda gnd bağlantısı var 24 volt vcc bağlantısı var bu 24 voltu bir adaptör eklemen gerek nodemcu 5v verir max. ses1 ses2 mesela bunlar d0 ve d1 pinlerine bağlayabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sky Han -- 19 Aralık 2023; 21:58:57 >
  • şimdi burda aydınlatma.ino da kullandığım kodlar benim rolelerin kullanımı swich1 den 4 e kadar yaptım. burda önemli olan my accesory dosyasında apple home kit uyumlu cihaz için uygun karakteristik kodları bulmakta

https://github.com/apple/HomeKitADK

onuda burdan faydalanabilirsin.

ve myaccessory.c kodlarında

Kod

Yığını:
    homekit_accessory_t *accessories[] = ... homekit_server_config_t config = { .accessories = accessories, .password = "111-11-111", //.on_event = on_homekit_event, //optional //.setupId = "ABCD" //optional };

bu kısmı düzenlemen gerek şifre belirlemelisin

wifi.info.h da wifi bilgilerini girmen gerek. tabi ben sabit bir ev ağı kullanıyorum bunu daha sonra değiştirmek istediğinde kodları düzenleyip tekrar yüklemen gerek. eğer herkes kullansın istersen wifimanager.h entegre etmelisin kodlara.

gelelim bağlantılara ben iki role kullandım bunların biri d0 biri d4 pinine bağlı bir gnd birde vcc pinine bağlı bunlar role ile nodemcu bağlantısı. roleyede ledler bağlı

burda d0-d5 pinleri dışardan veri girişi örneğin camera örneğin hareket sensörü örneğin role yada zile bastığında gelen veri.

üstün körü anlattım geri kalan kısımda soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım.

şuan apple home da kullanıyorum. ve planım odamdaki akıllı prizleride böyle sistemler yapıcam tavandaki spottan tavan ledlerine kahve makinesine kadar yapıcam. dışarda bunlara 3000 tl harcıyacağıma rolelerle esp8266 ile çözebiliyorum gerisi kod bilgisi.

ben bunları fikir olarak paylaştım bir elin nesi var iki elin sesi var mantığı.

şimdi senin şemalarda gnd bağlantısı var 24 volt vcc bağlantısı var bu 24 voltu bir adaptör eklemen gerek nodemcu 5v verir max. ses1 ses2 mesela bunlar d0 ve d1 pinlerine bağlayabilirsin video ve data yıda diğer pinlere sonra gerisi kodlama kısmı

İlk olarak, ESP8266'yı bina sokak kapısı diafon sisteminize bağlamalısınız. Bunun için diafon sisteminizin çalışma prensibini anlamak ve ESP8266'nın hangi noktalara bağlanacağını belirlemek önemli olacak.

yani istediğini yapmak zor uğraştırıcı ama imkansız değil.

• Selam @Sky Han detaylı bilgi için çok tşk ederim.

Şimdi kapı açma işini şu şekilde çözüyorum. Önce kamerayı devreye sokan röle çalışıyor sonra 1 sn sonra kapı otomatiği çalışcak röle ile, bunu butondan kablo çekip yapacağım.

Daire kapısında akıllı zil var zile basınca akıllı zilim çalıyor. Telefon vs bildirim geliyor.

Orda iki tane telim kablom var. O iki kablo birbirine değince bildirim geliyor.

Sorun audio marka diyafonda başlıyor. giden ses gelen ses var. Data var video var.

Dış kapıdan gelen datayı bu esp ile işleyebilir miyim. Voltajları tutar mı data mı geliyor. yoksa voltaj mı bilmiyorum. ilerleyen zamanda bina kapısından çalan zili ölçmeye çalışacağım. Voltaj ise bir şekilde çözerim gibi. Data geliyorsa onu nasıl çözerim bilmiyorum.

Hatta yapabilsem ses ve görüntüyü de entegre etmek isterim. Ama imkansız görünüyor.

Audio markası ile görüştüğümde ise akıllı audio paneli alarak akıllı hale getiremezmiyim dedim. Sizinki eski olduğu için yapamıyoruz bütün binayı değiştirmek gerekiyor dedi o da imkansız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 20 Aralık 2023; 15:38:52 >
  • Benim şu anda işime yaramayan ama kameralı audio kullanıcıları olupda Arduino ESP vs kodlamadan anlayanlara aradıkları data sinyalini çıkardım. Okuldaki kameralı audio diyafon eğitim sistemini osiloskop ile data analiz etmeye çalıştım.. data analizör olmayışı ve zaman sıkıntım dolayısı ile kısıtlı zamanda aşağıdaki sinyal şemasını çıkardım. Ekrandan dış üniteye 65 pulse veri gidiyor. Bu sinyali taklit ettiğinizde çok yüksek ihtimalle kapı açacaktır.. sinyal gelinliği yaklaşık 800 micro Saniye katları şeklinde. Data sinyaller 24V ve bu voltajı sistem hattından alın.
    1.daire zil calma data hattı 56 pulse ile bildiriyor. Ama onu bitiremedim zaman sıkıntısı.
    Anlayana bu veriler önemini bilir. Daha önce verildi ise bende incelemek isterim.
    esp8266 ile sokak kapısı'nı açmak (Apple Home ile) esp8266 ile sokak kapısı'nı açmak (Apple Home ile) esp8266 ile sokak kapısı'nı açmak (Apple Home ile) esp8266 ile sokak kapısı'nı açmak (Apple Home ile)

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt

Eğer bu sinyali taklit etmek istiyorsanız, Arduino veya ESP gibi geliştirme kartlarından faydalanabilirsiniz. Ancak, bu kartların çıkış voltajı 24V değil, genellikle 3.3V veya 5V olur. Bu nedenle, sinyali doğrudan bu kartlarla taklit etmek doğru olmayabilir. Bunun yerine, bir dönüştürücü devre kullanarak veya bu kartların çıkışını kontrol edebilecek bir devre tasarlayarak 24V'luk sinyali üretmek gerekebilir.

Bununla birlikte, Arduino veya ESP geliştirme kartlarıyla sinyal oluşturmak için pulse genişliği modülasyonu (PWM) gibi yöntemler kullanabilirsiniz. Bu kartlar, belirli bir frekansta ve genişlikte sinyaller üretebilirler. Ancak, 24V'luk sistem voltajını üretmek için ek bir devre veya bileşenlere ihtiyaç olacak.

iş bu noktada özel devre üretimine giriyor.

Peki diyelim ki sadece sizin evin içindeki sistem güncel akıllı diafonla değiştirse aşağıdan gelen kablodaki dataları okumazmı bu sayede tüm apartman değilde sadece sizin evdekini akıllıyla değiştirseniz olmuyormu bence olur firma toplu satış için tüm apartmaı değiştirin demiş olabilir.

• Sky Han kullanıcısına yanıt
    Buradaki arkadaşların kameralı audio kullananlar için yardımı olur düşüncesi ile paylaştım. Bendeki sistem düz sesli sistem..ben direk wifi röle ile sorunsuz kullanıyorum. Bendeki de görüntülü olsa wifi gerekli işlemi yapardım.
    Okulda böyle set varken yardımcı olayım dedim. Ek devre dediğiniz 1 npn 1 pnp basit anahtarlama transistör bir kac direnç işlem tamam.
    Data okumakta interrup kullanarak sıkıntı olmaz az kodlama bilgisi yeterli olacaktır..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.