Şimdi Ara

2 Modem İle Ayrı Ayrı İnternet ve Kapalı Ağ Kurmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, ofisimizde kullandığımız internet erişimi kablosuz bir modem üzerinden diğer ofisler ile ortak olduğundan ve ofis içi dosya aktarımı veya aynı proje üzerinde bir kaç bilgisayar senkron olarak çalışma ihtiyacından internet bağlantısından bağımsız bir kablolu ağ kurmak istiyorum. Bunu da Huawei HG630a modem ile yapmak istiyorum. Modeme 3 bilgisayarı bağladığımda bazen internete çıkış için bilgisayarlar kablolu ağı deniyorlar sanırım, internet bağlantısını kaybediyorum. WIN 10'da WIN 7'de olduğu gibi internet bağlantı önceliğini belirleyemediğimiz için buna engel olamıyorum. Kısacası ofisteki 3-4 bilgisayarım internete kablosuz bağdaştırıcıyla bağlanırken, kendi iç ağımızı kapalı şekilde kablolu bağlantıyla oluşturmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

• Ethernet arayüzüne el ile IP verip ağ geçidini boş bırakın.
  • gateway' a ip yazmaması onun sorununu tam olarak çözmeyecek. metrik değer olarak düşük rakam tercih edilecek ağ bağlantısı önceliği alabilir ama bu da bence çözüm olmayacak. bu durumda sanırım ilk sorunu, internet bağlantısı varken dosya paylaşımı esnasında max yüksek veri transferine ulaşamayacak olması. ya da kablosuz ağa gateway' siz bağlanır mı acaba bilemiyorum. uykum geldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.