Teğmen
24 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,
Oda termostatlarını araştırırken tam istediğim özelliklerde bulamadım. Kafamda sistemini kurdum. Kendim yapmaya karar verdim
Olacak özellikler:
- xiamio bluetoothlu akıllı sıcaklık göstergesi ile sıcaklık ve nem kontrolü
- Saat bazlı programlama
- Güne göre programlama
- Kablosuz
- Android üzerinden ayar yapabilme
- Pc üzerinden ayar yapabilme
- Hassasiyet ayarı
- Kalibrasyon ayarı
- Raporlama
- Çevrimdışı çalışabilme
Şuan aklımda olan özellikler bunlar, sizlerinde önerisi varsa duymak isterim.
Aklımdaki malzemelerin bazıları şuanda mevcut bazılarını satın alacağım.
Malzeme listesi:
Xiamio Akıllı Sıcaklık Modülü 110 TL
Arduino 50 TL
Arduino Bluetooth Modül 25 TL
Arduino Wifi Modül 15 TL
Arduino Gerçek Zaman Modülü 10 TL
Arduino SD Card Modülü 20 TL

ESP 32 kullanarak bluetooth ve wifi modül ile uğraşmamak aklımda fakat elimde bluetooth ve wifi modül arduino için bulunuyor.ESP32 ile maliyette düşüyor.ilk önce onlarla test etmek istiyorum.
Merhaba
Bir tanıdığım 55 inç tv isteğinde bulundu uzun zamandır tvleri takip edemiyorum. Yardımcı olabilecek var mı ? Bütçe maksimum 5 bin. Çocuklardan dolayı smart olayı önemli
Şimdiden teşekkürler
Öncelikle herkese merhaba,

IOS 11 geçtikten sonra büyük bir oranda bataryanın çabuk bitmesi sorunu ortaya çıktı. İmzalar kapandığı için ios 10 geri dönüşte yapamıyoruz. Bu konuda bir çözüm elde eden var mı ?

Bataryanın dolum süresi çok kısaldı fakat bitmesi de aynı oranda azaldı. Betayı denedim fakat betada durum farklı değil.

Sizlerde durum nasıl ?
Telefonumda 19 TL'ye 600 dakika 1000 SMS 3 GB internet şeklinde bir uyarı mesajı çıktı. Yanlışlıkla onaylaya tıkladım. Gelen paket ise 25 TLye 500 dk 1000 SMS 2 GB şeklinde resmen Vodafone tarafından kandırıldım. Hadi paketi yanlışlıkla aldım ama karşılığında verilen paket resmen kandırma.
Şikayet oluşturdum şikayete cevap olarak bana gelen paketin özelliklerini yazmışlar paketin doğru geldiğini söylemişler.
Vodafone arıyorum mesaj atarak pakete üye olmuşsunuz diyorlar mesaj atmadım bildirime dokundum diyorum hayır mesaj atmışsınız diyorlar.
Herkese Merhaba,
Daha önce defalarca sorunsuz alışveriş yaptığım adrese, çinden kargolar gelmemeye başladı. Önceden aynı adrese alışverişlerimde problem olmamıştı.
Daha sonra 10 dan fazla alışverişimde gelmedi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Alınan ürünler 30 dolar altı. Hatta 1-2 dolar civarında.
Arduino sensörler, küpe gibi parçalar.

Önerisi olan var mı ?
Merhaba
Bir program yazdım ve bunu lisanslamak istiyorum. Lisans içinde mac adresi kullanmak istiyorum.
Aklıma bir soru takıldı.
Mesela benim ethernet kartım a markasının b modeli
Başka birinin ki de a markasının b modeli
bizim mac adreslerimiz aynımıdır. Veya şöyle her pcnin mac adresi kesinlikle farklımıdır.
Arkada?lar yardyma ihtiyacym var
Basit video hyzyny de?i?tiren ve çerçeve ekleyen bir uygulama yapaca?ym. Fakat hiç bir kaynak ve yön gösterici video vb. bulamadym.
ffmepeg kullanylacak onu çözdüm ama :) gerisi gelmiyor.
Herkese Merhaba
Şuan askerdeyim mağaza, mağaza pek dolaşma ve ayrıntılı araştırma yapma imkanım olmadığı için sizden yardım istiyorum.
Evde yıllardır kullandığımız tüplü televizyon bozulmuş. Yeni tv alacağız
Smart uydu alıcısı gibi özelliklerinin olmasına gerek yok uzun yıllar gidebilecek maliyette düşük 102 ekran boyutunda olabilir
MErhaba,
Bir süredir c# ile video hızlandırmayı arıyorum ama bir türlü kaynak bulamadım. Yapılacak işlem sadece bu. Video seçeceğiz sonra bize hızlanmışını verecek.
Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar şu discoveryden çektiğim kadar başka bir telefondan çile çekmedim. Şuan kararsız kaldım yardımınıza ihtiyacım var.
Telefonu ekran sararması ve şarj yeri sorunu için telpaya gönderdim.
Sorgulamada garanti dışı yazıyor. 16gb yükseltme artı şarj soketi için 110 tl para istiyorlar. 60tl anakart 50 tl şarj soketi için.
Öncelikle anakart değişecekse neden şarj soketi için para istediklerini anlamadım. Şarj soketi bozuk olduğu için anakart değişiyorlar.
Yeni anakart taktıktan sonra ekstra şarj soketi parası istiyorlar.

Daha önce servise göndermelerim
1. Şarj soketi için 50 tl ücret ile yapıldı.
2. Şarj soketi için ücretsiz onarım yapıldı.
3. 2.servisten geldiğinde hiç bir sensör titreşim vb. çalışmıyordu. tekrar gönderdim hata yok diye geri yolladılar.
4. bende geri yolladım video çektim tekrar hata yok diye yolladılar.
5. Tekrar yolladım. Hataları çözdüler hiç alakası yokken kamerayı filan da değiştirdik yazdılar.
6. serviste şuan yolladığım ekran sararması için ve şarj soketi için ekran sararmasına hiç bir müdahale gözükmüyor.

Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,
maddesinden dolayı iade değişim hakkım var ama bir türlü halledemiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Telden ulaşamıyoruz online destekten yazdım 1 kere cevap attılar bir daha da atmıyorlar.
Tüketici mahkemesi aldığınız yeri şikayet edin diyor. Satan kişinin de benimle birlikte mağdur olacağı gibi bir düşünce oluşuyor. Sanki telpanın yanına kalıyor.
Hakkında
Meslek: Elektrik-Elektronik Müh Öğrenci
Forum İmzası:
Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür.Hayal gücü ise her yere.
Karadeniz Teknik Üniversitesi
Elektrik Elektronik Müh.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
Lenovo
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Nokia
Mobil cihaz
iPhone
LOL
Master Yi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 462
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 44.892 (Bu ay: 229)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 207 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.