Şimdi Ara

esp8266 ile sokak kapısı'nı açmak (Apple Home ile) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
1.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Audio teknik servisini aradım. 2010 sonrası kapı zillerine benimki 2013 otomatiğine yeni bus plus audio ürünleri oluyor muş ama panelde telefon özelliği olduğu halde çalışmıyormuş. Süs diye koymuşlar. Cinden felan getiriyorlarsa çalışmıyor olabilir.

Röle siparişi verdim. Lehimleri yapınca röle gelince burada paylaşırım.

@mehmet_alp

1.daire zil calma data hattı 56 pulse ile bildiriyor. Bunu Arduino ESP bildiriyor. Ölçüyor mu? Veri okutabilirsem kodlama kısmını çözerim de bu panelden verileri nasıl okuturum hiç bir fikrim yok.

Arduino ESP 56 pulse getirmeyi becerebilirsem kodlama ile röle ile zil çaldırabilirim. Ama 56 pulse vs ben 18 daire için bendeki ürün için nasıl çıkarabilirim.

@Sky Han

Biraz daha basit düşünsek. Şimdi altaki zil çalınca benim camera devreye giriyor. Birde diyofondan kamera butonuna basınca kamera devreye giriyor. Alttaki kapı zile basınca acaba butondan çekeceğim iki kablo birbirine değmiş gibi tepki veriyor mudur. Eğer öyle ise ben bunu çözerim. Buradaki çekincem benim kapımdaki kapı zili kaç volta kadar kaldırıyor bilmiyorum. Veya diyafona benim kapı zilimden kaç volt geliyordur. Dirençler ile çözmeyi düşüneceğim.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ölçüm cihazı bekliyorum gelince bunları ölçeceğim.

Bu şekilde çözersem kapı zilini de çözmüş oluyorum.

• MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt

aşağıda basılan kapı zili büyük ihtimal iki telin teması mantığı ile çalışıyor evet. birde bir link paylaşmıştım bir arkadaşın başka konuda mesajı o görsele baktıysan bahsettiği yerden role çekip zil çalınca lamba yakıyor zaten sağır bir arkadaşı için çözüm bulmuş.

Kapimdaki kapı zili derken, kapı üstünde ayrıca bildiğimiz melodili Zil mi var? Kameralı ekrandan zil sesi gelmesi lazım..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sky Han kullanıcısına yanıt

Tamam benim düşündüğüm mantık o konudaki gibi. Ama mesela audio da o kabloyu nasıl çekeceğim neresinden çekeceğim :=))) aklıma gelen yerler buton ve speaker. Çünkü zilden data geliyorsa burada akım vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 23 Aralık 2023; 12:40:39 >
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt

Şöyle açıklayım mehmet. Altan misafir geldi zili çaldı. Benim kameralı diyafon hem zil çaldı hem de kamera otomatik açıldı.

Ben kilidini açmak için önce kamera tuşuna basıyorum sonra kilit tuşuna basıp kapı kilidini açıyorum.

şimdi aşağıdaki kapıyı açmak için röle kamera tuşunu basacak hemen 30ms gecikme ile dış kapı açma tuşuna basacak. Tuştan lehim çekerek bunu yapacağım.

Acaba diyorum. Altan zil çaldı. kamera devreye giriyor. acaba kamera butonundan + - lehim yerlerinden butona basılmış gibi tepki verir mi ? öyleyse ordaki akımı çözüp azaltıp yapabilirim. Aynı şekilde zil speaker dan + - bir lehim çekip bunu yapabilir miyim.

Bunu ancak ölçerek yapabilirim. Bağlayacağım cihaza zarar vermesin diye direnç bağlayarak yapabilirim. çok akım geliyorsa düşündüğüm mantık bu.

• Evet uzaktan kapı açma işlemini yaptım. Zaten basitti. Alt zil çaldığında kısmını yapmak için değerleri ölçmem gerekiyor onun için iki kişiye ihtiyacım olduğu için şimdilik kaldı. Gps veya smartthink cihazları ile dış kapıya yaklaşınca kapı açılmasını yapacağım. Onun için iyileşmem lazım dışarısı soğuk =((((

@seranyayinda

#akilliev #smarthome #googleasistant #googlehome #alexa #homeasistant #doorlock #smartlock #smartcamera #sesliasistan #akillikilit #akıllıkilit #lock #outdoor #sirri #homepod #tuya #swichbot #smartthink #smarthome #smarthometechnology #smarthomegadgets #gpstracker #voicecontrol #easylock

♬ Feeling Good - Michael Bublé
    esp8266 ile sokak kapısı'nı açmak (Apple Home ile)Serhan Sukuroglutiktok
    #akilliev #smarthome #googleasistant #googlehome #alexa #homeasistant #doorlock #smartlock #smartcamera #sesliasistan #akillikilit #akıllıkilit #lock #outdoor #sirri #homepod #tuya #swichbot #smartthink #smarthome #smarthometechnology #smarthomegadgets #gpstracker #voicecontrol #easylock
    https://www.tiktok.com/@seranyayinda/video/7331776899498134789?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7287868708252501510

• Kapıyı dışardan tuya ile gps açma olayı stabil olmadı. Samsung s23 ultra tuya ile uyum sorunu var gibi. Kapı zilim de bir ara çalışmıyordu. Sonradan ekrana arama gelmemeye başladı. Şimdi düzeldi. Ama geçe kafasına göre kapı zili çalıyor. Birde kapı zilim geçikmeli. Tuya kapı zillerin hepsi mi öyle bilmiyorum ama hiç memnun değilim. O değişecek.

Gps ile kapı açmayı şöyle çözmeyi düşünüyorum.

Smart think google ve alexa gps deneyeceğim. Belki o tam istediğim gibi stabil olur. Kapıya yaklaşınca otomatik kapık açılsın diye. Bir şey daha var. Tetikleme yapan pille çalışan bir bluetooth cihazı varmı mesela samsung tag la olur mu bilmiyorum samsung tag yaklaşınca kapı tetiklensin gibi. Daha yakın mesafeyi algılayan. Gps nerde tepki vereceği çok net değil.

nfc tag ile kapı açma yapabiliyorum. Benim belirlediğim mac cihazlarına.

Buda onun videosu, elimde nfc kart olduğu için onu kullandım çok büyük olduğu için öyle üste açtım. Yuvarlak nfc ler gelince onu yapıştıracağım.

@seranyayinda

#hack #hacks #doorhack #doorhacks #hackers #phonehack #internet #internethack #smarthome #smarthometechnology #google #googlehome #sirri #apple #samsung #alexa #heygoogle #googleassistant #smartbutton #applehomepod #smart #amazonalexa #applehomekit #homeassistant #doorbell #wireless

♬ Purge - madeinnline
    #hack #hacks #doorhack #doorhacks #hackers #phonehack #internet #internethack #smarthome #smarthometechnology #google #googlehome #sirri #apple #samsung #alexa #heygoogle #googleassistant #smartbutton #applehomepod #smart #amazonalexa #applehomekit #homeassistant #doorbell #wireless
    https://www.tiktok.com/@seranyayinda/video/7333315870388735238

Aşağıdaki zil olayını da çözdüm. Malzemeleri bekliyorum. Onlar gelince zil çalma olayını yapacağım. Sesli konuşma kısmını da çözerim gibi. Kamera kısmı benim için imkansız gibi. Kapıya kamera bağlamak daha kolay.

• Kapı zili çalmasını da akıllandırdım. Hem telefonumu arıyor. Daha öncede uzaktan açmayı da halletmiştim.

@seranyayinda

#akilliev #smarthome #googleasistant #googlehome #alexa #homeasistant #doorlock #smartlock #smartcamera #sesliasistan #akillikilit #akıllıkilit #lock #outdoor #sirri #homepod #tuya #swichbot #smartthink #smarthome #smarthometechnology #smarthomegadgets #gpstracker #voicecontrol #easylock #tuya #homeassistant #outdoor #audio #akilliev #smarthome #googleasistant #googlehome #alexa #homeasistant #sesliasistan #sirri #homepod #tuya #swichbot #smartthink #smarthome #smarthometechnology #smarthomegadgets #voicecontrol #tuya #homeassistant #internet #internetstabil #local #internethizlandirma #bilgisayar #computer #setup #internethizlandirma #akıllı #akıllısaat #akilli #akillisaat #modem #router #routerunning #asus #asusrog #tplink #gpon #fiber

♬ Tarantella napoletana - Andrea Colombari
    #akilliev #smarthome #googleasistant #googlehome #alexa #homeasistant #doorlock #smartlock #smartcamera #sesliasistan #akillikilit #akıllıkilit #lock #outdoor #sirri #homepod #tuya #swichbot #smartthink #smarthome #smarthometechnology #smarthomegadgets #gpstracker #voicecontrol #easylock #tuya #homeassistant #outdoor #audio #akilliev #smarthome #googleasistant #googlehome #alexa #homeasistant #sesliasistan #sirri #homepod #tuya #swichbot #smartthink #smarthome #smarthometechnology #smarthomegadgets #voicecontrol #tuya #homeassistant #internet #internetstabil #local #internethizlandirma #bilgisayar #computer #setup #internethizlandirma #akıllı #akıllısaat #akilli #akillisaat #modem #router #routerunning #asus #asusrog #tplink #gpon #fiber
    https://www.tiktok.com/@seranyayinda/video/7344038093512641797?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7287868708252501510

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 8 Mart 2024; 20:31:46 >
  • Evimde nade g90012-1 model telefon tipi diyafon var. Elimde esp8266 ve bunun röle modülü var. Nodemcu, esp32 ve sonoff mini r2 var. Kapı zilini arka odalardan duyamıyorum. Telefona bildirim gelmesini ve kapıyı uzaktan açmayı nasıl sağlayabilirim? Alttan zile basınca farklı daire kapısından basınca farklı melodi çalıyor.

esp8266 ile sokak kapısı'nı açmak (Apple Home ile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K4TL14M -- 29 Mart 2024; 13:17:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu dönüştürücü takılarak profesyonel bir şekilde akillandirmak mümkün olabilir mi hem gelen zil telefonda görmek ve dış apartman kapısını telefon üzerinden açmak için üzerine entegre edilecek cihazlar ile bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hasankolsuz H kullanıcısına yanıt

Ben zamanıunda audio ile görüştüm yok dedi. O yüzden kendim yaptım. Kapı zili çalma uyarı, Kapıyı açma, bass konuş işlerini çözdüm. Camera kaldı.

Camera olayınıda biri anlattı renklerini hatırlamıyorum ama atıyorum yeşil siyah video kablosunu Analog kayıt cihazına bağlayıp ip camera çevirsem çözüyorum. Biri yapmış ama bizle aynı diafone mu tam çesaret edemedim.

Yine bir ara audio ile görüşüp emin olup kalkışacağım.

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt

Öncelikle emeklerinize ve elinize sağlık. Ben de de görüntülü audio mevcut.

Ve işin zor yanı, data hattından haledilmesine yonelik bir şeyler yapayım sonrada bunu HomeAssistan da kullanayım dedim.

Daha öncelikle tüm işime yarayacak verileri okuyarak işe başlamak en doğrusu

Elimde osiloskop olmadığı için bu verileri gerilim bölücü + arduino ile okuabilirmiyim.

Donanım ve yazılım kısmında tecrübenizi ve bilginizi paylaşırsanız hem bana hem de bu onuyu takip edenlere yardımcı olursunuz

Hocam siz de epey yol kat etmişsiniz. Sizin de emeklerinize sağlık

Siz sanırım bağlantıları zil butonu ve switchlerden (belki led den veya hoparlörden) uç alarak yaptınız.

Yanılıyor muyum??

• onur1971 kullanıcısına yanıt

led ve hoparlörden tam verim alamadım. dediğiniz gibi uç olarak yaptım.

Görüntü olayınıda bir arkadaş çözmüş ama denemedim videosu resmi vs olsa kalkaşacam. Sizin datadan aldığınız yöntem kafamı çok karıştırdı.

Bir de diafon sistemi audio diafon ise görüntüyü almak için herhangi bir dvr cihazının analog girişlerine audio için siyah video ve yeşil ground kablolarına analog olarak bağlantı yapıp görüntü alabilirsiniz. Bunu daha sonra rtsp ile homaasistana aktarabilirsiniz.

Ben hepsini toparlayınca detaylı anlatacağım

https://forum.donanimhaber.com/home-assistant-ve-akilli-evler-ana-konu--151020627-103

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 23 Nisan 2024; 10:26:18 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.