Şimdi Ara

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
548
Cevap
4
Favori
29.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
411 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Badem bıyık dünyasında yaşamak 😞 yaşamak bu değil... Böyle olmalıydı. Siyasal İslamcı bir halkın ne olursa olsun sürekli aynı oyu atması, düzgün bir muhalefetin olmaması bizi kısır döngüye sokup ekonomi de bitmiş vaziyete getirdi. Bir bira olmuş 15tl!!! Rakı viski votka bunları saymıyorum bile... Neden böyle çünkü badem bıyık dünyasında yaşıyoruz.... Alkol haram vergisi helal. Oyun konsolu PC almak falan da hayal oldu. Neden niçin? Mutsusuz mutsuz :(
  • Ne eski Türkiye ne yeni Türkiye.Eski Türkiye mükemmel değildi.Burada özlem duyuluyor fakat o dönemler bu günlerden daha kötüydü.Hiç mi eski Levent Kırca skeçlerini mi izlemediniz ?  

• Yav neresi kötüydü 90'lar 200' başı miss gibiydi,fakirlikten,işsizlikten intihara edenlerin olmadığı bir ülkeydik.
    Levent kırca demişsin Levent kırca şu an hayatta olup aynı skeçleri çekse idam ederlerdi veya ömür boyu içeri Silivri'ye tıkarlardı düşün ne kadar özgür dönemlermiş.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&m=147468457

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 16 Ocak 2021; 11:38:41 >
  • İnsanlar bencil, menfaatçi, kavgacı, küfürbaz oldu. Kaba insanlar türedi cahillik arttı. Arapların ülkeye gelmesiyle kültürümüz bozuldu resmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık devir gemisini kurtaran kaptan olayına geldi, kimse kimseyi düşünmez oldu, herkes kendine, sonumuz iyi olur ama zor. Zihniyetin değişmesi lazım, nesiller değiştikçe zihniyet değişiyor buna engel olamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Yav neresi kötüydü 90'lar 200' başı miss gibiydi,fakirlikten,işsizlikten intihara edenlerin olmadığı bir ülkeydik.
    Levent kırca demişsin Levent kırca şu an hayatta olup aynı skeçleri çekse idam ederlerdi veya ömür boyu içeri Silivri'ye tıkarlardı düşün ne kadar özgür dönemlermiş.

levent kırca iskicim skeci vardı

ergün göknel ve nurettin sözen

nurettin sözen öyle bir zam yaptıki ( "asgari ücret şu olsun") özel sektör çalıştırmaya adam bulamadı.

taşeronu icat edip yoluna devam etti özel sektör

herkes köyden adam getirtip taşerön de çalıştırdı.

ücret düşük ve beceri sahibi değildi taşerön.

bazı iyi gibi yaptığınız adımlar ters tepebilir.

----------

sosyal yardımları olmalı fakat yunanistan ve venezuella tuzağına düşüp halkı tembelleştirsen işin içinden çıkamassın.

chavez petrol gelirleri halka dağıtılmalı diyerek iktidar yürüdü.

herkes için güzel bir şey petrol bizde çıkıyor herkese parası verilmeli.

tembelleştir halkı açlıktan ölsün.

yunanistanı emekli cennetine dönüştürürsen savunma harcamalarıyla idare eder düşman şu diyerek halkı biraz daha kandırır.

aynı tembellik abd de yayılmaya başladı , bütün medeniyet frene bastı.

adam mercedes üretiyor mühendis işçi yatırım uğraşıyor .

google tuşa basıyor ondan on kat fazla para kazanıyor.

bu işi o bu covid diyerek frenlediler ama sonuçları acı olacak.

mühendislik niye okusun genç. iki maskaralık yapar youtuber olur .

niye audi üretsin 1000 tane yazılımcı çalıştırır on katı para kazanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

levent kırca iskicim skeci vardı

ergün göknel ve nurettin sözen

nurettin sözen öyle bir zam yaptıki ( "asgari ücret şu olsun") özel sektör çalıştırmaya adam bulamadı.

taşeronu icat edip yoluna devam etti özel sektör

herkes köyden adam getirtip taşerön de çalıştırdı.

ücret düşük ve beceri sahibi değildi taşerön.

bazı iyi gibi yaptığınız adımlar ters tepebilir.

----------

sosyal yardımları olmalı fakat yunanistan ve venezuella tuzağına düşüp halkı tembelleştirsen işin içinden çıkamassın.

chavez petrol gelirleri halka dağıtılmalı diyerek iktidar yürüdü.

herkes için güzel bir şey petrol bizde çıkıyor herkese parası verilmeli.

tembelleştir halkı açlıktan ölsün.

yunanistanı emekli cennetine dönüştürürsen savunma harcamalarıyla idare eder düşman şu diyerek halkı biraz daha kandırır.

aynı tembellik abd de yayılmaya başladı , bütün medeniyet frene bastı.

adam mercedes üretiyor mühendis işçi yatırım uğraşıyor .

google tuşa basıyor ondan on kat fazla para kazanıyor.

bu işi o bu covid diyerek frenlediler ama sonuçları acı olacak.

mühendislik niye okusun genç. iki maskaralık yapar youtuber olur .

niye audi üretsin 1000 tane yazılımcı çalıştırır on katı para kazanır.

Alıntıları Göster

Valla doğru dedin, bu ülke de okul okumak hele hele üniversite okumak artık saçmalık oldu.

üniversite bitiren A101 ya da bim de kasiyer oluyor.

oysa İnstagram da ya da YouTube’da maskaralık yapsa paraya para demeyecek.

ülke gençliğide bunu gördü herkes fenomen olma peşinde..

bizim ülkemizde ana amaç, para kazanmak...

• Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    Mevzu başörtü değil, fetöydü.

İltica hep askeriyenin ve devlet kuruluşlarının radarındaydı, iltica bağlantısı olanlar devlet kurumlarına alınmazdı. Tabi eskiden sosyal medya olmadığı için halk bunu pek bilmezdi. Çıkıp söyleyene de saçmalıyor gözüyle bakarlardı. Fetö den haberi olmayan da mevzuyu başörtü sanardı - senin gibi- daha AKP gelmeden fetö okulundan burs kazandım (deneme sınavı maksatıyla girdiğim bir sınavdan) . kolej bana tam burs teklif verdi.(yıldırımhan koleji) Polis çocuğu olduğum için babam hayır onlar terörist yetiştiriyor diye göndermedi. Adam bu gün haklı çıktı iyi mi. Ben iyi bir eğitim alacağım diye aralarına katılsaydım ben de şu an ne konumda olurdum Allah bilir. Yani bu olay çok eskilere dayanır. Google a Fethullah gülen yazmanız yeterli.

Ama AKP bunu başörtüsü propagandası yaptı. Fetönün varlığından bile haberi olmayan Müslüman halk bunu yedi. Fetö okullarında yurtlarında kalmasına rağmen bunların niyetini anlayamayan daha az eğitimli ve öngörüsüz insanlar da koyun gibi güdüldü.

Fetö bu ülkede çok daha eski geçmişe sahip. Vatandaş bunu 15 temmuzda öğrendi sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Anor~ -- 16 Ocak 2021; 12:24:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Valla doğru dedin, bu ülke de okul okumak hele hele üniversite okumak artık saçmalık oldu.

üniversite bitiren A101 ya da bim de kasiyer oluyor.

oysa İnstagram da ya da YouTube’da maskaralık yapsa paraya para demeyecek.

ülke gençliğide bunu gördü herkes fenomen olma peşinde..

bizim ülkemizde ana amaç, para kazanmak...

Alıntıları Göster

şunun için yazdım onu bazen attığınız adımlar sizi geri götürür. ileriymiş gibi gözüksede.

abd ısrarla bu mekan benim tembellik bana ait biri çıkıp gelirse ona yaptırım uygularım diyor.

halkını bu kadar tembelleştirirsen sonuçlarına katlanırsın.

sana uçak yok sana drone yok sana işlemci yok sana demokrasi yok sana goole yok demeye başladı abd.

rusya ve çin dolar pahalıysa az olmuş deyip daha da para birimlerini düşürüyor.

abd sanal bir zenginlikle tembelliğin zirvesinde.

erdoğanda dolar biraz düşme eğilimine girince eyy demeye başlıyor sanki doların düşmesini istemiyor gibi. rusya ve çin taktiğini uyguluyormu diye düşündürüyor beni.

konu şurdan geldi..

nurettin sözen yüksek maaş verince taşerön icat oldu .

tembel halk açlıkla sınanır.

politikacılar yapacağı erken emekllik 3498573249085 tl asgari ücret ,düşük faizle ev araba alalım , sanal bir zenginlik , açlığa iter milleti.arada 3 5 kişiyide zengin görürsünüz ama halkın geneli aç kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bluefour

evet ne güzel günlerdi o günler, idare lambası vardı, tv vs bişey yoktu radyo vardı pili bitmesin diye dinlemek bile mümkün değil di

Yaşadın galiba o günleri. Gece uyurken yorganı iyi ört, böyle bi tarafın açıkta kalmasın. Sonra kendini geçmişten gelen biri sanıyorsun.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torlak Kemal -- 16 Ocak 2021; 14:45:0 >
  • Yeşil komünizmin sonuçlarını yaşıyoruz.
  • Huzur yok,açlık var,mutsuzluk var,sefalet var..

https://twitter.com/pusholder/status/1350378317208289286?s=21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 16 Ocak 2021; 12:49:16 >
  • Banane arkadaş elin suriyelisinden.gitsin kendi ülkesinde savaşsın benim askerim suriyede ölmesin.benim ülkemde o kadar aç,evsiz ihtiyaç sahibi insan varken banane elin surişinden.Türkiye de yaşayıp daha denizi İstanbulu izmiri ankarayı bu şehrin güzelliklerini görmeyen gezemeyen yurdum insanı var.Elin suriyelisi gelicek kanserli hücre gibi heryere nüfuz edecek.Allah korusun biz suriyenin durumuma düşsek Suriye bakacak mı bizim insanımıza alacak mı ülkesine
  • Gebersinler umrumda mı ?

• sanırım dibe batan sensin.

o dediklerinin hiç birini ben neden instagramda görmedim, aktif İG'ı kullanmama rağmen?

çünkü elin ne yediğinin ne içtiğinin bende zerre kadar kıymeti yok! eskiden de aynını yiyip içiyorlardı muhtemel.

gerçi ben de ne yiyip içtiğimi asla paylaşmam ya.. o da var.

lüksün sonu yok, bakma sen de..

herkesin mercedes'i olsaydı, bu defa Bently'si olan paylaşımlar için aynısını derdin, sonu yok yani..

ilgi pencerene yeni manzaralar aç lütfen.

• Tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Yav neresi kötüydü 90'lar 200' başı miss gibiydi,fakirlikten,işsizlikten intihara edenlerin olmadığı bir ülkeydik.

Hocam 90 larda istanbulda afedersin arkamizi yikayacak su bulamiyorduk.Çöp icinde yuzuyorduk bumu iyiydi.Levent kircaya gulup olaylari unutup mutlu olmaya calisiyorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 16 Ocak 2021; 13:39:3 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.