Şimdi Ara

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
548
Cevap
4
Favori
29.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
411 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İftira atmak sizin için sanat insanları iftiralarınızla suçsuz yere içeri tıkmayı becerebilecek kadar ustasınız.

Ben orda ne yazmışım fakirlikten,işsizlikten yoktu diye.
  • Yaş sınırınız 20 nin altında belliki, eski Türkiye heykel cumhuriyetiydi, reis sayesinde, daha yeni büyük ülke olduğumuzu anlıyorum. Siz ancak klavye başında ülkeyi görüyorsunuz ellaammm :)

• Aynen kardesim bosver kimseyi kirmaya gerek yok.ideolojik gorusunu herkes birbirine kabul ettirmeye calisiyor.Sonuda iyi olmuyor kimseyi kirmaya degmez.Mahalle kulturunde sanslisin biz istanbulda bunu basaramadik.Insallah daha ulkemiz dahada iyi bir ulke olur herkes mutlu yaşar.Tek dilegimiz Allahtan budur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt
    İslam nedir?
    Ülkede gelir adeleti var mı?
    Zengin daha zengin
    Fakir daha da fakirleşti.
    İslam bu mudur?
    İslam bunu mu emrediyor?

Edit Halife Ömer’i bilirmisin?
    halifelik dönemini bilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şopen27 -- 16 Ocak 2021; 14:35:10 >
  • Enes Eyibil E kullanıcısına yanıt

Yav bırak goygoyu türbandan başka argümanınız yok. Türbanlılara yapılanların 1000 katını 100.000 katını Siyasal islamcılar vatandaşlara yaptı.

Türk kelimesinden, halkından rahatsız olduğunuz belli. Kanıtı olarak Suriyelileri tüm halkın üstünde tutmanız.

Müslümanlığınız bile yalandan, gösterişten ibaret. Gücü eline alana kadar mağdur, sevimli, demokrat rolü. Güç eline geçince sınırı yok. Para, rüşvet mevzusuna hiç girmiyorum.

Geçmiştekilerin toplamından daha çok talan rüşvet son 20 senede oldu. Siyasal islam zihniyeti bir daha hükümet yancısı bile olamayacak göreceksiniz

• radko kullanıcısına yanıt

Tamam arkadaşım 90larda bir tane bile ekonomik nedenlerle intihar yoktu.Ekonomik nedenlerle intihar akp döneminde geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: blueman7

Hocam 90 larda istanbulda afedersin arkamizi yikayacak su bulamiyorduk.Çöp icinde yuzuyorduk bumu iyiydi.Levent kircaya gulup olaylari unutup mutlu olmaya calisiyorduk.

Alıntıları Göster
    Gecekondu mahallesinde oturup bir nevi hırsızlıkla bir arsaya çökülen yerde oturursan elbette kıçını yıkayacak su bulamazsın.

Şimdi ben dağın başına gecekondu dikip, buraya şu vermiyorlar, buranın çöplerini toplamıyorlar desem ne kadar haklı olurum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

E

Öncelikle. Kendi suçunu. Siyasal İslam'a yıkma İslam'a hiç yıkma

Bu durumu sizler yarattınız çok değil 20 sene önceki gazetesi aç bakalım o eşitlik mutluluk vardı degil mi ? Hele 99 olayları. Hep siyasal İslam yaptı

Başörtü meselesi sizin yanlış politikalar yüzünden bu kadar oy aldı. Hani eşitlik vardı ya ? Memur bile olurken baş örtüsü varsa olamazdı. Hele askere anansi çocuğunu goremezdi

Şimdi ki siyasal İslam'a laf atıp rahatlayacana bu durum nasıl düzelir demen lazım

Dinci tayfa şunu diyor. CHP başa gelirse eski düzen gelir sen bu algı yıkmadan hep siyasal İslam'a laf atıyorsun

İşin şuan ki durumu hükümet malesef çok çok yetersiz değişim şart gelecek , rüzgar nereye esecek zaman gösterecek

Alıntıları Göster

az bile yapmışlar, kurşuna dizmeleri lazımdı.

• Sefalet içinde sürünen ülke,mutsuzluk huzursuzluktan cinnet geçirme seviyesine gelen halk.
    Toplum sınanmanın sınırlarında şu an.

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Gecekondu mahallesinde oturup bir nevi hırsızlıkla bir arsaya çökülen yerde oturursan elbette kıçını yıkayacak su bulamazsın.

Şimdi ben dağın başına gecekondu dikip, buraya şu vermiyorlar, buranın çöplerini toplamıyorlar desem ne kadar haklı olurum?

Alıntıları Göster

Hocam yapma Allah askina ne gece kondusu istanbul un gobeginde oturuyorum.5 katli apartman dairesi tankerle su gelirdi.Yanlişa yanlis demek bu kadar zor olmamali.Ben o gunleri yasadim bizzat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 16 Ocak 2021; 14:57:9 >
  • blueman7 kullanıcısına yanıt
    Doksanlı yıllar diyorsun.

Mesela hangi semt? Bakalım gerçekten İstanbul'un göbeği mı? Yoksa gecekonduların yoğunlaşması ile oluşan bir yer mi?

Mesela benim de çocukluğum kurtuluşta geçti o yıllarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 16 Ocak 2021; 14:57:10 >
  • Eski Türkiye'de bir çok eksik vardı. AKP iktidarı bunun altyapı tarafında bir kısmını giderdi. Buna rağmen 80'ler ve 90'lar sosyal açıdan daha canlı, daha renkliydi ve insanlar kesinlikle daha mutluydu. En önemlisi çok seslilik vardı.

AKP döneminin son 7-8 yılı özgürlükler açısından 12 eylül faşizminin ülkeyi yönettiği günlerle kıyaslanabilir, o kadar kötü yani.

İlaveten, ekonomi son bir kaç yılda berbat durumda.

Eskiyi özlüyorum.

• quote:

Doksanlı yıllar diyorsun.

Mesela hangi semt? Bakalım gerçekten İstanbul'un göbeği mı? Yoksa gecekonduların yoğunlaşması ile oluşan bir yer mi?

Mesela benim de çocukluğum kurtuluşta geçti o yıllarda.

Şehremini ve güngören hocam.sizin icin yeterince merkezi olurmu.En azindan tesekkur ederim istanbulda yasadigima inanmanizda guzel :-)Hergun halkali çoplugu patlardi hatirladiniz mi insanlar ölürdü.Ama biz mutluyduk çünkü ölenler umrumuzda olmazdi.Tankerle suyu getirir kuvete doldururduk 10 gun kullanirdik.Ama kurtuluşta bunlar yoktu sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 16 Ocak 2021; 15:17:27 >
  • blueman7 kullanıcısına yanıt
    İdare eder. En azından Ümraniye filan çıkmadı. :)

Tabi çöplüğün patlaması normal. Sonuçta metan gazı birikir. Sıkıntı çöplüğün dibine bile gecekondu yapan insanlarda

• quote:

İdare eder. En azından Ümraniye filan çıkmadı. :)

Tabi çöplüğün patlaması normal. Sonuçta metan gazı birikir. Sıkıntı çöplüğün dibine bile gecekondu yapan insanlarda

Eyvallah hocam :-) Allah belasini vermiş zaten o insanlarin ülke mükemmel zenginken herkes mutluyken gidip oraya gece kondu dikmişler.ölmeyi haketmişler anlayacagin.Ne guzel gunlermis 90 lar

• quote:

Orijinalden alıntı: NoyanDervis

Bu mesaj silindi.
    Hollanda da demek ki böyle yaşamışsınız adınıza üzüldüm.

Memleketinize gelin bu kadar zor şartlarda yaşıyorsanız diyeceğim fakat siz Türk bile değilmişsiniz.

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk

• Merak etmeyin ekonomik olarak o günleri gani gani yaşayacağız. Bakın kuyruklar başladı bile, yakında karne sistemide uygulanırsa tamamdır. Retro styla kuyruk ve karne ile Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk 

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.