Şimdi Ara

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
548
Cevap
4
Favori
29.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
411 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: blueman7

Hocam 90 larda istanbulda afedersin arkamizi yikayacak su bulamiyorduk.Çöp icinde yuzuyorduk bumu iyiydi.Levent kircaya gulup olaylari unutup mutlu olmaya calisiyorduk.

Alıntıları Göster

dostum, yarından umudu olmayanlar ve bugünü de kurtaramayacanlar düne hasret ve özlem duyabilirler.

bu serzeniş de bu aslında...

• radko kullanıcısına yanıt

Bazı olayların hemen duyulmasının nedeni internet.90lar da sadece tv ve gazeteden haberdar olabiliyordunuz.Neye dayanarak 90 lar 2000 başları ekonomi nedenleriyle intihar yok dediğinizi bilmiyorum ama ufak bir araştırma o yıllarda da ekonomik nedenlerle intihar mevcut.

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/265264

Türkiye’de intiharlara;ticari başarısızlık geçim zorluğu gibi ekonomikfaktörler, hastalıkgibi sağlık problemleri, aile geçimsizliği, hissi ilişkiler, öğrenim başarısızlığı gibi psikolojik faktörler neden olmaktadır.Ekonomik krizlerinyaşandığı yıllarda özellikle ekonomik nedenlerle olan intiharlarda önemli artışlar gözlenmiştir. Örneğin; 1993 yılında ekonomik nedenlerebağlı intiharların sayısı 175 iken,bu sayı krizin yaşandığı 1994 yılında 251’e çıkmıştır. 2001 krizindedeyine buna benzer bir tablokarşımıza çıkmaktadır. 2000 yılında ekonomik nedenlere bağlı intiharların sayısı 407 iken, 2001 yılında bu sayı 673’e çıkmıştır (TÜİK, 2012: a.y.).

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2D0F7DE39

dostum, yarından umudu olmayanlar ve bugünü de kurtaramayacanlar düne hasret ve özlem duyabilirler.

bu serzeniş de bu aslında...

Alıntıları Göster

Hocam neye uzuluyorum biliyormusun.Sirf iktidardan memnun olmayan adamin gozunu kapatip kötü olanida iyi gibi gostermeye calismasina uzuluyorum.Ya arkadas gorusu gecin ulke suandada kotu olabilir elestir eyvallah.Ama 90 lar 80 ler iyidi deme.Bir gecede evinden alip goturulen onca solcu vatansever var.Bir daha haber alinamayan.Keza bircok sagcida var.Amerikaya isyan edecegimize kendimizle kavga ediyoruz.Bu ulkede onca banka batti millet intihar etti.Yani bunun neyini ozleyim ben mantikli birsey söyleyin.He deyinki insan iliskileri iyiydi.Ama mahalle kulturu yok artik buna baglayin.Birakin su siyaseti birlik olalim artik diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 16 Ocak 2021; 13:48:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim halkimiz instagramda aptal insanlari takip edip hikayelerine bakmaktan baska hic bir b*k yapmadigi icin o sekilde yasiyor olmasin

• ülkenin hali ortada. utanma bilmez şahıslar yine 90ları kötülüyor. ilk seçimden sonra kaybolup gideceksiniz parti şakşakçıları.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu halk zamlarla yaşamayı kendi seçti.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

ülkenin hali ortada. utanma bilmez şahıslar yine 90ları kötülüyor. ilk seçimden sonra kaybolup gideceksiniz parti şakşakçıları.

Kardesim yapma gozunu sevim birak troll u partiyi.90 larda iyi olan ne vardi.Bizde ayni ulkede yasadik cok zor sartlarda buyuduk hep beraber. bisikletimiz bile olmadi herseye muhtac cocukluk yasadik.He guzel olan buydu diyorsan eyvallah.

• blueman7 kullanıcısına yanıt
    Sizden olmayana zillet diyin,terörist diyin şucu bucu diyin sonra birlik olalım diyin öyle bi dünya yok yalla

Bu cümlen ile ideolojik körlüğünüzden mantıklı hareket edemiyorsun demek ki...Zaten 90lı yıllarda ekonomik intihar yok demenizden de klasik kör muhalefet ettiğiniz anlaşılıyor.

• Guzel vatanimin guzel insanlari birakin artik birbirinizle kavga etmeyi.Gecmisi ozlemeyi birakin gelecege ne yapariz onu tartisin.bugune yada gecmise saplanip kalmakla ileri gidemeyiz.Ataturkun cagdas medeniyet seyiyesinde hayal ettigi Türk milleti bu degil.Kavgayi birakalim hep ileriye gitmek icin cabaliyalim.Kendinden olmayini yaftalamayalim.Saygi cercevesinde konusalim ama birlik olalim.Baska vatanimiz yok kaostan beslenenlere firsat vermeyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 16 Ocak 2021; 13:56:39 >
  • 90'lı yıllarda intihar yok dediğimi nerden uydurdun?
    En iyi bildiğiniz şey iftira atmak zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Sizden olmayana zillet diyin,terörist diyin şucu bucu diyin sonra birlik olalım diyin öyle bi dünya yok yalla

Kardesim onu yapanida kiniyorum ben zaten.Her partide sempatizan var.Onu sana diyen adama sende trol diyerek ayni seyi yapiyorsun.Ee bunun sonu yokki.Nefret dili bizi birlestiremez.Bu ulke hepimizin

Trollere trol demezsek iftiralaralarına,yalanlarına devam eder buna müsade etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueman7

Hocam neye uzuluyorum biliyormusun.Sirf iktidardan memnun olmayan adamin gozunu kapatip kötü olanida iyi gibi gostermeye calismasina uzuluyorum.Ya arkadas gorusu gecin ulke suandada kotu olabilir elestir eyvallah.Ama 90 lar 80 ler iyidi deme.Bir gecede evinden alip goturulen onca solcu vatansever var.Bir daha haber alinamayan.Keza bircok sagcida var.Amerikaya isyan edecegimize kendimizle kavga ediyoruz.Bu ulkede onca banka batti millet intihar etti.Yani bunun neyini ozleyim ben mantikli birsey söyleyin.He deyinki insan iliskileri iyiydi.Ama mahalle kulturu yok artik buna baglayin.Birakin su siyaseti birlik olalim artik diyorum.

Alıntıları Göster

tamamen haklısın kardeşim. milleti fanatik, parti manyağı, sanki parti ile ülke düze çıkacakmış gibi..

partilerdeki adamları da zaten milletin ortalama adamı.

mahalle kültürüne gelince haklısın, apartman kültürü mahvetti bunu.

kendi adıma şanslıyım aslında ist'dan sonra karadenizde bir sokakta yaşıyorum, mahalle kültürü halen devam burda.

• Öğretmen maaşı önemli değil mi? Nası zihniyet olduğunuz belli size laf anlatmaya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Trollere trol demezsek iftiralaralarına,yalanlarına devam eder buna müsade etmem.

Tamam Hocam umarim hersey istediginiz gibi olur.Ben sizinle ayni goruste olmasamda saygi duyuyorum.O sizin gorusunuzdur.

ben 70 leri de, 80 leri de yaşadım. hiç bir zaman bu kadar çaresiz kalmadık. enflasyon artınca maaşlar da artardı mesela. şimdi yalandan %14 enflasyon ile "keşke 90lara dönsek " diyeceksin sen de yakında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İdeolojik körlüğünüzden ne yazdığınızıda bilmiyorsunuz.

Bak bakalım iftiramıymış !

Eski Türkiyeyi Özlüyor Halk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KISKANIYORLAR -- 16 Ocak 2021; 14:15:40 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.