Şimdi Ara

kedi ölmek üzere acil yardım edin lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
0
Favori
30.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

az önce yolda bi kedi duruyordu felaket çamura batmış ıslanmış ölecek gibiydi aldım eve getirdim yıkamak zorunda kaldım ılık suyla

kuruladım şimdi elektrik sobasının önünde duruyor önüne ılık sütte koydm ekmek icide koydum süte sanki aç gibi çok zayıf halsiz

yancak diye biraz sobadan uzaklaştırıyorum tekrar yaklaşıyor dibine kadar

sütüde içmedi hiç
    benim mi icirmem gerek yavru daha ama nasıl içirecem onuda bilmiyorum

neler yedirmek gerek neler yer? nasıl yer?

ölecek gibi zavallı?

bilgili olanlar lütfen yardım etsin

• ßende De Vardı Yavru Kedı Onlar Usuyunce Gozlerı Hıc ßısey Gormez Isındıktan Sonra Icer O Sutunu Telaslanma
  • tbrik ederim dostum. keşke bilgim olsaydı
  • bende aynı sekilde yolda bulmuştum bir kedi aldım eve getirdim..ekmek, dardanel ton, süt, yemek artıkları,kedi mamaları, ne versen deli gibi yiyordu..

aslında önemli olan ne yedigi degil nereye pisledigiymiş...bu yüzden arkadasımla bozuşmuştuk bizim kedi gidip gidip onun spor cantasının içinde işini görüyomuş..

tabi koku yayılmaya basladı bizim arkds delirdi(içindeki elbiseden leke cıkkmadı) bende arkadas daha fazla köpürmesin diye kediyi balkondan fırlattım..(2kat)
  • quote:

Orijinalden alıntı: t_tunccan

tbrik ederim dostum. keşke bilgim olsaydı
    valla helal olsun sana keşke herkes senin gibi olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: lofeli

bende aynı sekilde yolda bulmuştum bir kedi aldım eve getirdim..ekmek, dardanel ton, süt, yemek artıkları,kedi mamaları, ne versen deli gibi yiyordu..

aslında önemli olan ne yedigi degil nereye pisledigiymiş...bu yüzden arkadasımla bozuşmuştuk bizim kedi gidip gidip onun spor cantasının içinde işini görüyomuş..

tabi koku yayılmaya basladı bizim arkds delirdi(içindeki elbiseden leke cıkkmadı) bende arkadas daha fazla köpürmesin diye kediyi balkondan fırlattım..(2kat)
    quote:

kediyi balkondan fırlattım..(2kat)

aferin sana ya tebrik ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurgokhan

valla helal olsun sana keşke herkes senin gibi olsa

Alıntıları Göster
    öncelikle pisliğini yapabileceği bi kum-toprak ayarla yakınına... o kendi gider işer... yemek işi için de sucuk getir birazcık eğer onu yüyorsa sütü beğenmemiştir :) bi de gözleri falan açık mı yani ne kadar büyümüş...eğer çook küçükse varsa biberon yoksa enjeltö o da yoksa kaşıkla süt içirmeye çalış... şöyle bi battaniyeye sararıp sobanın yanına koyarsan daha iyi olur sanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: tibi

quote:

kediyi balkondan fırlattım..(2kat)

aferin sana ya tebrik ederim

Alıntıları Göster
    ewde şırınga kalmamış çay kaşığıyla ağzını açarak süt içiriyorum yavaş yavaş içiyor
    umarım iyileşir

• quote:

Orijinalden alıntı: ibyalcin

ewde şırınga kalmamış çay kaşığıyla ağzını açarak süt içiriyorum yavaş yavaş içiyor
    umarım iyileşir

Alıntıları Göster
    aceleyle de süper yazmışım haa :) neyse anlamışsın en azından :) tebrik ederim arkadaşım :) kedileri çok severim iyi bak ona :) süt biterse yoğurt da yer ekmeğin üzerine koyarsan daha doyurucu olur... tabi kedi efendi beğenirse :) yemiyorlar bazen ekmeği :(

• quote:

Orijinalden alıntı: tırtılcık

aceleyle de süper yazmışım haa :) neyse anlamışsın en azından :) tebrik ederim arkadaşım :) kedileri çok severim iyi bak ona :) süt biterse yoğurt da yer ekmeğin üzerine koyarsan daha doyurucu olur... tabi kedi efendi beğenirse :) yemiyorlar bazen ekmeği :(

Alıntıları Göster
    Önce iice bi ısınsın, En kısa süre içinde n yakın veterinere git sana ücretsiz yardımcı olur merak etme..

Böyle güsel ve örnek bir davranışı gösterdiğin için seni tebrik eder gözlerinden öperim arkadaşım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science_is_4_ever -- 3 Mart 2006; 13:34:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: science_is_4_ever

Önce iice bi ısınsın, En kısa süre içinde n yakın veterinere git sana ücretsiz yardımcı olur merak etme..

Böyle güsel ve örnek bir davranışı gösterdiğin için seni tebrik eder gözlerinden öperim arkadaşım.

Alıntıları Göster
    şimdi tatlı kaşığıyla yarım çay bardaığı kadar süt içti
    gözleri çizgi şeklindeydi biraz genişledi acaip sesle çıkartmaya başlıyor hırıldıyor birde
    sanırım astım tarzında bi hastalığı var

yakında veteriner varmı bilmiyorum ki hiç

• quote:

şimdi tatlı kaşığıyla yarım çay bardaığı kadar süt içti
    gözleri çizgi şeklindeydi biraz genişledi acaip sesle çıkartmaya başlıyor hırıldıyor birde
    sanırım astım tarzında bi hastalığı var

yakında veteriner varmı bilmiyorum ki hiç

Alıntıları Göster
    hırıldaması mutluluktandır :) ciddiyim bak ısındıysa ondandır :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: science_is_4_ever

Alıntıları Göster
    Önce bi ısınsın. Sonra kedinin kafasından yavaşca tut, burnunu süt kabının içine batır. Hayvancağız önce sütün tadını bi alsın... refleks olarak burnunu yalarken sütün tadını alacaktırve sütü içmeye başlayacaktır. Ama önce bırak hayvanı ısıtıcının yanıda sakinleşsin,ısınsın,kendine gelsin....

Yaptığın davranış örnek bi davranış. Tebrik ederim seni...

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Önce bi ısınsın. Sonra kedinin kafasından yavaşca tut, burnunu süt kabının içine batır. Hayvancağız önce sütün tadını bi alsın... refleks olarak burnunu yalarken sütün tadını alacaktırve sütü içmeye başlayacaktır. Ama önce bırak hayvanı ısıtıcının yanıda sakinleşsin,ısınsın,kendine gelsin....

Alıntıları Göster
    Hırıldamaya başladıysa o keyifindendir. demekki karnı doydu ve üşümesi geçti.... Şimdi o biraz hırıldar sonra yavaşca kıvrılıp uykuya dalar artık. Bırak keyif yapsın hayvancağız .... Çok yorulmuştur şimdi o...

• quote:

Hırıldamaya başladıysa o keyifindendir. demekki karnı doydu ve üşümesi geçti.... Şimdi o biraz hırıldar sonra yavaşca kıvrılıp uykuya dalar artık. Bırak keyif yapsın hayvancağız .... Çok yorulmuştur şimdi o...

Alıntıları Göster
    tüyleri falan iyice kurudu gibi çok şeker bişi oldu hala güçsüz hareket zor ediyor doyduğunuda anladım kaşığı ittiriyor burnuyla
    istemediğini belli ediyor yani
    hala sobanın önünde uzandı yatıyor

benim ek besin vermem gerekiyor mu?

bende nasıl acıktım sabahtan beri bişey de yemedim o biraz ısınırken bende yemeğimi yiyeyim

• quote:

Alıntıları Göster
    2004 kasımında donma üzereyken buldum sıdıkayı...
    evde çok sıcak suyla yıkadım, sanki suyu hissetmiyor gibiydi hiç çırpınmadı
    yaklaşık 1 saatte kendine geldi
    sütünü içti sırtıma çıktı yatağıma gidip uyudu ve hazirana kadar bizde kaldı hatta anneler gününde 4 yavru doğurdu
    sıcak tut yeter, havlu yada battaniye ile sar ama fazla sıkma

• quote:

tüyleri falan iyice kurudu gibi çok şeker bişi oldu hala güçsüz hareket zor ediyor doyduğunuda anladım kaşığı ittiriyor burnuyla
    istemediğini belli ediyor yani
    hala sobanın önünde uzandı yatıyor

benim ek besin vermem gerekiyor mu?

bende nasıl acıktım sabahtan beri bişey de yemedim o biraz ısınırken bende yemeğimi yiyeyim

Alıntıları Göster
    bence sen karnını doyur,o bu sırada biraz dinlensin uyusun,yakınına su ve süt koy o kendi yemeye çalışır umarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: tırtılcık

bence sen karnını doyur,o bu sırada biraz dinlensin uyusun,yakınına su ve süt koy o kendi yemeye çalışır umarım...

Alıntıları Göster
    şuanda yoldan aldığıma göre çok iyi durumda ama hala hasta iyi bi tedavi alması gerekecek biraz önce az bişey daha yedirdim

sütle olmayacak gibi bu iş

ac önce çişinide yaptı gazetenin üstüne

• quote:

şuanda yoldan aldığıma göre çok iyi durumda ama hala hasta iyi bi tedavi alması gerekecek biraz önce az bişey daha yedirdim

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: thereasun

Arkadaşım hasta olduğundan emin misin?Hırıldama genellikle mutluluk ve keyif belirtisidir.
    Benim kedimde dışardan geldiğinde acaip hırıldar(dışarısı soğuksa) öle böle deil dizel motor gibi ses çıkarır mubarek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Loop

quote:

Arkadaşım hasta olduğundan emin misin?Hırıldama genellikle mutluluk ve keyif belirtisidir.
    Benim kedimde dışardan geldiğinde acaip hırıldar(dışarısı soğuksa) öle böle deil dizel motor gibi ses çıkarır mubarek.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Loop

quote:

kedinin ağzına biraz vitamin şurubu (çocuklar için olanlardan) damlatın
    kendie gelmesine yardımcı olur

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.