Şimdi Ara

Kırlangıç yavrusu bakımı(Veteriner Lazım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
62.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar cumartesi günü yolda kıpırdanırken gördüm ilk aldım elime arabanın üstüne koydum eve geldim ama sonra acıyıp geri dönüp aldım şimdide ona bakıyorum haftasonu pek ilgilenemedim ama şimdi ilgileniyorum günde 3 öğün şırıngayla besliyorum ekmekle suyu karıştırıp yediriyorum başka birşey yediremedim henüz ağzını kendi açmıyor o yüzden biraz sıkıntılı :) bide bit problemi vardı eve gelene kadar elim bit dolmuştu provit diye bir ilaç aldım sıktım bitler baya azaldı ama hala var. bitler elips şeklinde ve bacakları ön tarafta şuanda sinekliğin en üst tarafına tırmandı ama fazla uçamaz diye salmak istemiyorum en azından 1-2 gün daha misafirim benim sorum bu hayvanın bitlerini geçirmek için elimdeki ilaç yeterlimi salsam kendi kendine yaşayabilirmi

şuanda sineklikte ötüyor bugüne kadar yaptığı dışkıda hep ilk günkü gibi
    önerisi veya sorusu olan varsa bekliyorum
    Resimler:
     Kırlangıç yavrusu bakımı(Veteriner Lazım) Kırlangıç yavrusu bakımı(Veteriner Lazım) Kırlangıç yavrusu bakımı(Veteriner Lazım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InMyOpinion -- 1 Temmuz 2013; 18:44:39 >

• sevimliymis kereta
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

sevimliymis kereta
    Ekmekle olmaz kırlangıcın proteinsel de beslenmesi lazım.Yumurta sarı da ayrıca iyi bir besindir yağlı ve besleyicidir.Bitler içinde tavsiyem hayvanın yattığı yerin altına peçete serin peçetenin altına da koyabildiğiniz kadar içilmiş sigara izmariti koyun.Başka sıkıntı olursa PM den de yardım isteyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cigilimigilimanto

Ekmekle olmaz kırlangıcın proteinsel de beslenmesi lazım.Yumurta sarı da ayrıca iyi bir besindir yağlı ve besleyicidir.Bitler içinde tavsiyem hayvanın yattığı yerin altına peçete serin peçetenin altına da koyabildiğiniz kadar içilmiş sigara izmariti koyun.Başka sıkıntı olursa PM den de yardım isteyebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    çok tatlı lan

• kardesim sinek yakala ver ağzını kendi açar zaten bende besledim çok açmazsa ağzına zorla sok sonra kendi açar ağzını açtıkdan sonra herseyi yer ama sinek vermeyi unutma
  • Bende eskiden bulmuştum bir tane annesi sürekli yuvadan atıyordu. Annesi sürekli gidip geliyor çok besliyor diye düşündüm arka arkaya verdim çekirgeleri tıkandı öldü. Vicdan azabı da çok az değil.
  • quote:

sevimliymis kereta
    abi pille parayı biz cihaz incelemesi yaparken kullanıyoruz o nedir öyle
  • quote:

bu sabah yumurtanın sarısını şırıngaya çekip verdim zoruna içirdim ama içti
    quote:

Orijinalden alıntı: mehmetisler19

kardesim sinek yakala ver ağzını kendi açar zaten bende besledim çok açmazsa ağzına zorla sok sonra kendi açar ağzını açtıkdan sonra herseyi yer ama sinek vermeyi unutma

sinek bulunca vercem ama havalar soğuk olduğuna sivrisinek eksik olmayan evde 1 tane kalmadı arkadaşa gitçem bakmaya bu akşam :)

quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq_

:D boyutunu göstermek için :Dbugün ötmeyede başladı morali şimdilik iyi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: InMyOpinion

quote:

bu sabah yumurtanın sarısını şırıngaya çekip verdim zoruna içirdim ama içti
    quote:

Orijinalden alıntı: mehmetisler19

kardesim sinek yakala ver ağzını kendi açar zaten bende besledim çok açmazsa ağzına zorla sok sonra kendi açar ağzını açtıkdan sonra herseyi yer ama sinek vermeyi unutma

sinek bulunca vercem ama havalar soğuk olduğuna sivrisinek eksik olmayan evde 1 tane kalmadı arkadaşa gitçem bakmaya bu akşam :)

quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq_

:D boyutunu göstermek için :Dbugün ötmeyede başladı morali şimdilik iyi gibi

Alıntıları Göster
    bit sorunu için dediğimi denedinizmi.

• quote:

Alıntıları Göster
    http://www.sofra.com.tr/Tarif/DenizUrunleri/2012/10/15/kirlangic-bugulama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

Alıntıları Göster
    bebek büsküvüsü süt ile ez onuda dene.ayrıca mamalar var özel olarak satılan onlarıda bir araştır istersen kolay gelsin
    edi:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qnR -- 2 Temmuz 2013; 13:02:12 >

• quote:

merhaba dün den beridir bit yok ilaç sanırım işe yaradı ama bu gece ben yinede koyarım izmarit
    quote:

Orijinalden alıntı: Glukhovsky

bu yemeği yapan adam bu hayvana nasıl kıyamış anlamadım ama ben bu yemeği yapsamda yemem sinekleri yutarken onu görmeniz lazım :D ayrıca ağzımı doldurmaz bu kuş

quote:

Orijinalden alıntı: qnR

bebek büsküvüsü süt ile ez onuda dene.ayrıca mamalar var özel olarak satılan onlarıda bir araştır istersen kolay gelsin
    edi:imla
    eğerki 1-2 gün içinde salmazsam mama almaya gidicem alıştımda şimdi ona ama o özgür bir hayvan ve evcilleştirilmesi zor eskiden muhabbet kuşu bakmıştım 6 yaşında ölünce çok üzüldüm şimdi kuş almak istemiyodum ama kırlangıç sağolsun aldırtçak bana bir tane neyse eğer uçuşuna güvenmeyip salmazsam dediğinizi deniycem Teşekkürler

• quote:

sevimliymis kereta

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: soultrex

quote:

sevimliymis kereta

+1

Alıntıları Göster
    beyler kuş çok halsiz ve hep uyuyor bugün
    veterinere götürcem umarım iyi olur dün ne güzel yiyordu sinekleri nolduysa bugün böyle

• quote:

veterinere götürcem umarım iyi olur dün ne güzel yiyordu sinekleri nolduysa bugün böyle

dışkısında degişme kabarma hali varmı ?
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Tatlı hayvan.Her yavrunun olduğu gibi Bakmak istemeniz güzel birşey hocam.Doğaya hediyeniz olur

• quote:

quote:

arkadaşlar kuşun bacakları tutmadı kafasını kaldıramadı ve en sonundada kıvranarak can verdi. az önce gömdüm 5 günde baya alışmıştım hayvana şimdi çok zor oldu
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar kuşun bacakları tutmadı kafasını kaldıramadı ve en sonundada kıvranarak can verdi. az önce gömdüm 5 günde baya alışmıştım hayvana şimdi çok zor oldu

Alıntıları Göster
    neden öldü acaba annesi sinekleri azında ezipte veriordu sineklerden bikrop kapablrdi

• Bende balkonda buldum bir tane, parmak büyüklüğünde ve uçamıyor. Ne yapmam lazım, ölmesin hayvan.
  • Arkadaşlar kırlangıç yavrusu buldum nasıl beslenir yardımcı olur musunuz
     Kırlangıç yavrusu bakımı(Veteriner Lazım)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.