Şimdi Ara

Muhabbet kuşum kafese yumurtladı ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
7.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konu hakkında hiçbir bilgim olmadığı için kuşun hamile olduğunu anlayamadım ve kuş kafese yumurtladı.Yumurtayı Bi kasenin içine koydum ve içinde kuş kumu koydum. Yumurtada şuan onun içinde kuşda yumurtanın üstüne oturmaya çalışıyo sokağa çıkma yasağı olduğundanda Pet Shop a gidemiyorum ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

• tek kuş mu erkek nerde

• Aynı şey bugün benim de başıma geldi. Erkeğin de dişinin de ilk yumurtası bu. Bir baktım kafesin dibinde duruyor. Halbuki yuvalık da belki 2 aydır falan kafeste takılı yani. Ama dişi kuşu içine girerken hiç görmüyordum hep erkek giriyordu. Tecrübeli birine sordum al yumurtayı yuvaya koy yuvanın girişine yakın da dal darı ballı yem vs koy dedi öyle yaptım. Ama girmiyor yine de yuvaya. 2. Yumurtayı umarım yuvaya yapar ama hiç sanmıyorum. Önerileriniz varsa bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gin and tonic -- 20 Aralık 2020; 2:4:35 >
  • yumurtaya elini sürdüysen oturmayabilir el sürmeden yuvaya koycaktın ortamıda sıcak tutucaksın başka bişi yapman gerekmez
  • Erkek de var yanında
  • musty578 kullanıcısına yanıt
    Şunanda elimde yuva mevcut değil yarın alacağım 2. Yumurtasını acabayuvaya yaparmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay166

Şunanda elimde yuva mevcut değil yarın alacağım 2. Yumurtasını acabayuvaya yaparmı

bana değil kuşa sorman lazım :)

yuva olmasına gerek yok bi derin kase kuşların sığabileceği üzerine bez ot filan koy gene oturur rahatsız etme boş yumurtada olabilir

• musty578 kullanıcısına yanıt
    Sabahtan beridir hiç oturmadı kaseye dediğin gibi yapmıştım dün acaba dokunduğum içinmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gin and tonic

Aynı şey bugün benim de başıma geldi. Erkeğin de dişinin de ilk yumurtası bu. Bir baktım kafesin dibinde duruyor. Halbuki yuvalık da belki 2 aydır falan kafeste takılı yani. Ama dişi kuşu içine girerken hiç görmüyordum hep erkek giriyordu. Tecrübeli birine sordum al yumurtayı yuvaya koy yuvanın girişine yakın da dal darı ballı yem vs koy dedi öyle yaptım. Ama girmiyor yine de yuvaya. 2. Yumurtayı umarım yuvaya yapar ama hiç sanmıyorum. Önerileriniz varsa bekliyorum

Arkadaşlar bugün bir yumurta daha yaptı yine yuvanın dışına yapmış ya :( Bu sefer gelmiş ta yuvanın önüne yapmış ama asla yuvaya girmiyor. Ne yapsam bilemedim bıraksam mı orada yatar mı ki üstüne

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gin and tonic -- 20 Aralık 2020; 19:20:56 >
  • Gin and tonic kullanıcısına yanıt
    O kuşun karakteri öyleymiş boşa zaman kaybedmiş olursun eğer yavru istiyorsan o kuşu değiştirmen gerektiğini düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay166

Sabahtan beridir hiç oturmadı kaseye dediğin gibi yapmıştım dün acaba dokunduğum içinmi

alışkanlık ve içgüdüyle alakalı bi durum bişi yapamazsın bir kutu bulsan içine at karanlıkta mecbur bırak oturmaya önceden kutu koysaydın alışırlardı kutuya yumurtayıda oraya yapar bakardı şimdi geçmiş artık çift besliyorsan kutu koyman gerekir zaten

kutu alsan içine girmezler kapalı olursa hapset yem yemeye cıkar o şekilde düşünüyorum anca ben el sürdüm diye yumurtaları kıran kuşuda bilirim üstüne oturmayanda kuşun karakteriyle alakalı birde asabilik durumları varmı yoksada el sürmen yumurta üzerine koku bırakman kuşların umudunu kaybetmesine sebeb oluyor bazen yumurta boşsada oturmazlar erkek yüzünden oturmuyorsa dişiyi koy sadece kafese ayır kıskanclık ta olabiliyor ikisi anlaşan bir çiftse sırayla oturmaları gerekir ikiside oturmuyorsa el sürmen hatalıydı eldivenle alıp yuvaya koysan olurdu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.