Şimdi Ara

Erdoğan’ın ABD'ye boykot çağrısından etkilenecek markalar ve ürünleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
185
Cevap
0
Favori
13.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alitemel

Cevap verme şöyle insanlara :) Kendi çapında eğleniyorlar. Bunlar devletin kötü gününde el ovuşturan tayfalar işte...

Alıntıları Göster
    Yok be canim. Aksine dogru yolu gosteriyorum kendi capimda ...

Bu arada o arkadasa cevapladin ya bir sorsana ona : Kullandiig bilgisayar isletim sistemi islemcisi RAM dahili depolama birimi vs hangi ulke menseili imis ?

Gorende saniyor ki yerli islemci yerli gpu yerli LCD vs panel yerli RAM yerli bilimum diger sistem bilesenleri ... Sonra bu yerli donanim parcalarindan Turkce kodlayicilarinca Kernel olusturup uzerine arayuz isletim sistemi derlediklerini mi var ?

Mevcut olan tum sozde yerli yazilimlar yabanci ithal bilesenlerce ve hazir baskalarin hazir acik kaynak kodlarini Turkcelerstirmek ve birkac paket olusturarak birkac milyar belki milyon satir kodla guya yerli yazilim diye kendilerini kandirmalari yetmiyor baskalarini da kandirmaktalar ...

Uzaya birseyler yollanir ama temelleri kokleri ithal yazilim veya donanimda veya firlatma rampasi ... Turkiye in kendi uydu konumlama sistemi yokken dev devlet ve Avrupa Birligin kendi konumlama sistemleri vardir Turkiyede yoktur :

BeiDou Galileo GLONASS GPS NAVIC QZSS

http://www.wiki-zero.co/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvU2F0ZWxsaXRlX25hdmlnYXRpb24

Anlasilacagi uzere Vestel de GPS varsa hapi yuttu GPS Amerikan menseilidir ... Vestel yerli demi ...

Vestel Vatandasi dusundugu yoktur ...

Ornekler cogaltilabilir.

Gercekler acidir ifade etmek te el ovusturmak olarak yorumlana sebep nedir ? Beni CHP gibi anamuhalefet in A TAKIMINDAN biri filan mi sandin ne ?

Ac su kendince tayfalar yaftasini herkes bilsi ? Var mi oyle camur atmak ?!

Herkes benim gibi olmaz sen boyle yapmaya devam et ne demek istedigimi idrak edebilirsin baska turlu de ...

• Vestel %100 Yerli degil ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vestel iyi ürün çkarsın vs. gibi sözler boş sözler arkadaşlar. hiçbir şey birden olmuyor, sen alarak destek olacaksın sonra adamlar dahaa iyisini yapacak, iphone kullanmasan hiçbir şey kaybetmesin, yada başka şeyler. burada hükümete düşende vestel alana vergi indirimi yapmasıdır, sadece iphone vs. bilimum amerikan zımbırtılarına zam çakınca bu işler olmuyor vatandaş üzerine düşeni yapar alır, gerekirse açta kalır, hükümette kendi üzerine düşeni yapacak burada.

bu arada şu vestel yüzyde yüz yerli değil saçmalığını da bırakın artık, hangi ülkenin yüzde yüz kendi üretimi var? herkes bazı parçaları başka tedarikçilerden temin eder, bilmem kaç yüz bileşenden oluşan bir telefonun yüzde yüz yerli olması gibi bir durum söz konusu değil, bu kadar basit düşünmeyin, lensi sony den alınca yerli olmayacak mı bire aklının bilmem neresini öptüğümün adamları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 15 Ağustos 2018; 10:24:8 >

• Bunda halkın kazancı ne? Bari yerli ve abd haricinde alınan ürünlerde vergi indirimine gidilse halkında yararına olsa. Abd mallarına yapılan mantıklı ama halk hiç düşünülmemiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

vestel iyi ürün çkarsın vs. gibi sözler boş sözler arkadaşlar. hiçbir şey birden olmuyor, sen alarak destek olacaksın sonra adamlar dahaa iyisini yapacak, iphone kullanmasan hiçbir şey kaybetmesin, yada başka şeyler. burada hükümete düşende vestel alana vergi indirimi yapmasıdır, sadece iphone vs. bilimum amerikan zımbırtılarına zam çakınca bu işler olmuyor vatandaş üzerine düşeni yapar alır, gerekirse açta kalır, hükümette kendi üzerine düşeni yapacak burada.

bu arada şu vestel yüzyde yüz yerli değil saçmalığını da bırakın artık, hangi ülkenin yüzde yüz kendi üretimi var? herkes bazı parçaları başka tedarikçilerden temin eder, bilmem kaç yüz bileşenden oluşan bir telefonun yüzde yüz yerli olması gibi bir durum söz konusu değil, bu kadar basit düşünmeyin, lensi sony den alınca yerli olmayacak mı bire aklının bilmem neresini öptüğümün adamları
    Hersey karsilikli olur. Tamam alalim ama bana yerli ayagina 1 lira edecek urununu 5 liradan satmaya kalkmasin. 5 liradan satacaksa 4 lira zarar etmemek adina 1 daha ekler. 6 liraya gercek urun alirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• iPhone Made in China geçiyor ve ülkemize Amerika'dan değil Çinden giriyor yüksek ihtimal. Burada vergilendirme nasıl olacak?
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    zaten hükümet de üzerine düşeni yapsın yerli ürün alanlara vergi indirimi yapsın dedim. benim düşüncem budur, sadece diğer markalara ek vergi basmakla olmaz bu işler. diğer ürünü cazip kılacaksın vergiden indiriceksin vs. bende alacağım. eğer yabancı markalara ek vergi getirrsen ve yerli marka alanlar için bir düzenleme yapmazsan, ben iphone , nokia vs. yerine vestel alacağım ama bunu tercih ettiğim için değil 10 bin TL ye iphone alamadığımdan mecbur olduğum için yapacağım. kazık yine bana girecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: joven

Apple dahil hiç-bir amerikan menşeiyli ürün almayalım ne kaybımız olur arkadaş olay akp olayı değil bunu hala anlamayan yada anlamak istemeyenler var

Amerikanın yıllardır ülkemiz hakkında oynadığı oyunları göremiyorsanız diyecek bir şeyim yok

Tabi ki şuan ve geçmiş hükümetlerin hataları ve eksikleri olmuştur ama zaman birlik ve beraberlik zamanıdır

siz insanlarla dalga geciyorsunuz yemin ederim. ne kaybedermisiz. tum amerikan urunlerini boykot edeceksek telefon ve bilgisayar kullanamayiz en basitinden. hadi siz boykot ettiniz teknolojiye kapattiniz kendinizi, ben yazilimciyim boykot var diye meslegimi mi yapmayayim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Alternatifi olmayan Amerikan malları hariç, Coca cola dahil hiçbir Amerikan malını almıycam bu boykota sonuna kadar destekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Çipset mi?

Yoksa siz Exynos'u ABD malı mı zannediyorsunuz?

Ayy yazıık.. Nick'i değişin bari...

Dünya'da alındığında ABD'ye en az para giden telefonlar Samsung, Huawei, Meizu gibi ABD menşeili çipset kullanmayan telefonlardır, %100 engelleyemesek bile en az paranın gitmesini sağlamak boynumuzun borcudur, bunun da Ak Parti ile filan alakası yok, ortada bize ekonomik ve siyasal savaş ilan etmiş bir ülke var!

Alıntıları Göster
    Tüm telefonlarında exynos mu kullanıyor?

Qualcomm çipsette kullanıyor, Qualcomm kore malı mı?

https://www.qualcomm.com/snapdragon/smartphones/samsung-galaxy-s9

Ben size artık kızmıyorum cahillik maalesef sizin suçunuz değil 16 yılın bir sonucu.

• Vergi yerine direkt neden yasaklamıyorlar biri beni aydınlatabilir mi

• Kuzenim Vestel de çalışıyor .. Ellerindeki normal fiyatı 1200 tl olan buzdolabını aylar öncesinde stok olmasına rağmen şuanda 1800 e çıkarttılar talep geldiği için ve stok out olduğunu belirtti.

Yani her türlü ''sevilen'' biz halk oluyoruz her olası durumda.

Çaresizlik ya başka birşey değil bu.
  • Sanırım sen bu forumdaki ergen tayfaları görüp iyi takip etmiyorsun, el ovuşturanları görmemek için at gözlüğü takmak gerekir 😉 Zaten el ovuşturmuyorsan üzerine alınma.

• quote:

Orijinalden alıntı: bigbooss

vestel iyi ürün çkarsın vs. gibi sözler boş sözler arkadaşlar. hiçbir şey birden olmuyor, sen alarak destek olacaksın sonra adamlar dahaa iyisini yapacak, iphone kullanmasan hiçbir şey kaybetmesin, yada başka şeyler. burada hükümete düşende vestel alana vergi indirimi yapmasıdır, sadece iphone vs. bilimum amerikan zımbırtılarına zam çakınca bu işler olmuyor vatandaş üzerine düşeni yapar alır, gerekirse açta kalır, hükümette kendi üzerine düşeni yapacak burada.

Oyle olmaz iste.

Sen once en iyisini sunacaksin. Cok az miktar kar ederek yada hic kar etmeyerek piyasaya sunacaksin. Sunacagin telefon samsung ile ayni donanimlari sunacak ama fiyati yarisi yada 3te1i olacak.

Sonra 3.4.versiyonda kar miktarini biraz yukselteceksin

Xiaomi boyle olustu.

• joven kullanıcısına yanıt
    Bilgisayardan yazdıysan işlemcin amd ya da intel, ekran kartın intel, amd ya da nvidea, kullandığın işletim sistemi mac os ya da windows sen neden bahsediyon kardeş

• Kimse kusura bakmasın.Ves**l gibi telefonu 2018 yılında kullanmak istemiyorum.İnsanlar holograma geçicek biz hala dolar , vergi derken çağ dışı kalıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Oyle olmaz iste.

Sen once en iyisini sunacaksin. Cok az miktar kar ederek yada hic kar etmeyerek piyasaya sunacaksin. Sunacagin telefon samsung ile ayni donanimlari sunacak ama fiyati yarisi yada 3te1i olacak.

Sonra 3.4.versiyonda kar miktarini biraz yukselteceksin

Xiaomi boyle olustu.

Alıntıları Göster
    yerli ürünlerin desteklenmesi hususunda devlet çin vs. bir kaç ülkede bu şekilde politika uyguluyor, senin dediğin şey için ekonomik şartların uygun olması gerekir, bir çok ülkede kdv yi tüketici ödemez, ben diyorum ki kdv yi yerli malından alma! çok zor bir olay değil, şu durumda yeterli girdiyi sağlayamayan bir firma bu dediklerini yapması zor. (ekonomist değilim böyle düşünüyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bigbooss -- 15 Ağustos 2018; 13:21:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Source

Alternatifi olmayan Amerikan malları hariç, Coca cola dahil hiçbir Amerikan malını almıycam bu boykota sonuna kadar destekliyorum
    İmzanda ki ürünlerden başla bence cola içmem diyip ucuz propaganda yapma
  • bakanlık resmi sitesi

2017 yılında amerika

1.546,7 milyar dolarlık satış yapmış. bilin bakalım bu satışın ne kadarı Türkiye'ye 10 ( yazıyla 10 ) milyar dolar.

aradaki 1536 milyar dolar zaten başka ülkelere satıyor senın 10 milyar doların onlar için çerez parasıdır. sana satmasa başkasına rahatlıkla satacaktır bu parayı o yüzden kendinizi kandırmayın.

THY ne kadarlık uçak aldı amerikadan 11 milyar dolar senin 1 sene de tüm ülkenin aldığından fazla iptal et yerse.
    şeker fabrikalarının satışını iptal edin.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.