Şimdi Ara

Epic games'in o kadar şeye rağmen sevilmemesi (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
388
Cevap
0
Favori
19.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
144 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Görev çubuğu, sağ tık, görev yöneticisi, başlangıç, steam, sağ tık, devre dışı bırak.

Böyle yaparsan sadece tıkladığın zaman açılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Profes124 -- 22 Aralık 2020; 13:41:34 >
  • konu tam komedi torentçiler konuya doluşmuş. Epic bedava oyun veriyor diye epic güzellemesi steam karalaması yapıyorlar. epici bir torent sitesi sanıyorlar. kısaca açıklamak gerekirse epic gamesin fortnite oyunu süpriz bir çıkış yaparak tüm dünyada inanılmaz popüler oldu ve epice inanılmaz paralar kazandırdı. epic bu parayla ne yapacağını düşündü ve bu paralarla pc de steame rakip bir platform kurmaya karar verdi tamam ama steam gibi bir deve rakip olmak kolaymı onlarca oyunu ve fifa bf. gibi önemli ipleri olan ea bile steame karşı rakip platformunu yürütemedi ve steam de satışa tekrar başladı. peki epic nasıl yapacak önce time exc. yapmayı denedi bazı oyunları ama bu oyuncuların tepkisini çekti. epicte ücretsiz oyun vermeye yöneldi çok güzel oyunlarda verdi biraz eski ama oynamayanlar için çok güzel aralarından world war z yi 1-2 saat oynadım diğerlerine hiç girmedim çoğunu zaten oynamıştım. epic bunu babasının hayrına yapmadı ticari bir yatırım yaptı ve bu yatırımında bir bedeli var tabiki ücretsiz dağıttığı oyunlar için oyun başı ücret ödüyor. bu yatırımın karşılığını alıp alamayacağı ilerleyen yıllarda belli olur şahsen alacağını düşünüyorum. zaten epic bence strateji değiştirmiş gözüküyor verdiği oyunların kalitesi biraz düştü ilerde belki tamamen kaldırır ki bence yerinde bir kararda olabilir. şu konuda epic kahraman steam kötü adam olmuş peki steam ne yaptıda kötü adam oldu. epic ücretsiz oyun verdi diye torentçiler ilaç yapmak zorunda kalmadı diye bu kişiler bu musluğun vanası kapanınca epice saydıracaklar. unutmayın ki epic de steam de hayır kurumu değil ticari bir iş yapıyor ve ikisinin amacıda bire bir aynı. steam'i karalayan kişiler biliyor mu ki epic Türkiyede steamle mücadele etmek için steamin Türkiye'de uyguladığı özel fiyat politikasını devam ettiriyor. fiyatlar neden hep steamle aynı bunu hiç düşündünüz mü. şuan steamin yerel fiyatlandırması olmasa aralın politikaları sayesinde Türkiyede torentden başka oyunculuk olmayacaktı. konunun en popüler yorumları konudaki kitleyi ele veriyor zaten epic i şimdilik bir torent sitesi zannediyorlar ücretli oyunlar kesildiği zaman gerçeği öğrenirler. o kadar çok şaşırdığınız ve neden insanlar epici sevmiyor (sevmiyor da değil aslında ama) steami destekliyor sorusunun cevabı da basit aslında bu konuya yapılan tüm yorumların nedeni aslında birçok kişi uzun yıllardır steam kullanıyor alışverişini buradan yapmış steamin verdiği bir çok özellik oyunun süresini gösterme - rozet işleme - kendi özel profilini oluşturma - özel profil arka planları - özel ifadeler - prefil özelleştirme - topluluklara katılarak oyun arkadaşı bulma - oyun içi iletişim kurma (world war z oynarken steamden sohbet oluşturmak zorunda kaldık) ve saymadığım bir çok özellik var steamde siz diyeceksiniz ki bize ne bu özelliklerden, ne faydası var. bende diyorum ki oyuncuların kendi sosyalleşme şekilleri var buda onlardan biri nasıl bu foruma girip bu konuya yorum atma isteği hissediyorsak nasıl oyun haberlerini, dh topluluğunda sosyalleşme ihtiyacı hissediyorsak buda onun gibi bir durum. yapmaya mecbur değilsin. bu mesaja yorum yapmaya ve bu mesajı okumaya mecbur değilsin ama okuyorsun çünkü bu tarz şeyler oyuncuların sosyalleşme şekli. çoğu kişi okumamıştır çok uzun oldu her neyse  steame yıllarını vermiş bir oyuncu olarak ps4 ü de neslin başında aldım nesil boyu kullandım bir dönem ekran kartım bozuldu ama yinede steamden kopamadım. yıllarımı ve bir çok paramı yatırdım bir çok özelliğini kullandım şimdi steami bırakıp epicin hiç birşey olmayan arayüzüne nasıl geçeyim. bu konudaki çoğu kişi torentçi veya oyun dünyasına son 1-2 yılda adımını atmış aksi halde bu tarz yorumlar görmezdik.çünkü steame yıllarını vermiş binlerce lirasını harcamış birinin tüm geçmişini silip epice başlaması oldukça zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19yusuf05 -- 22 Aralık 2020; 16:38:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: metingenckurt

zaten herkese böyle bir problem olsa oyun ücretsiz olarak dağıtılmış olmaz. dağıtılamamış olur. Mutlaka benim yüklediğim client de veya pc de problem var lisanslı oyun satın alıyorsun bilgisayarda eksik dll dir farklı programlar dır bunları kendisi yüklemesi lazım. Crackli oyun yüklemiyoruz sonuçta yükle dediğim zaman yüklemesi lazım. orjinal windows yazılımlar güncel son kullanıcı olarak sorun yaşamamam gerekmekte diye düşünüyorum.

sende sıkıntı var yüklüyor zaten directX , dll fln

• Ne saçma bir konu yahu bazıları da artık steam kullanmayacakmış hahah. Saki ikisinden birini seçmek zorundayız gibi

yorum yapmış millet. Epic bedava oyun vermesinin sebebi kullanıcı arttırmak bu konuda steam`dan iyi konumda, steam

buna gerek durmuyor sonuçta kaç yıldan beri varlar ikisini de kullanın hangisi daha ucuza geliyorsa oradan alın.

• Steamciler sevmiyor sanırım:)

• Steamden ubisoft oyunu alip steam uzerinden indiriyorum ama epicten aldigim zaman ubisoft hesabini bağlayıp ubisoft connect ten indiriyorum. Epic launcheri kapatıyorum malesef
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.