Şimdi Ara

Enjektör işemesi nasıl anlaşılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
45.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Enjektör işemesi araştırmalarıma göre enjektörden yakıt kaçırması olayına deniyor sanırım.

Bilgim o kadar yok ama yokuş aşağı ayağımızı gazdan çekince 0.0L gözüküyorsa anlık tüketim enjektör işemesi sorunu olsa bu tüketim 0.0L mi gösterir?
    Yada
    Rolantide 0.5L çalışıyorsa genelde, enjektör işemesi varsa o değer yine değişmez mi?

Başına gelen arkadaşlar nasıl anlamışlar acaba, motor dizel/benzin olarak belirtip yazabilirler mi.

• 1.5 dci aracımı kış bakımına götürdüğümde iş bitince kalfaya (buraya dikkat usta degil) başka bi sorun görünüyor mu diye sordum motorun sesini dinledi kaputu açmadan, abi enjektorlerden birisi kaçırıyor pompaciya bi uğra istersen demişti. Nasıl anlıyorsun onu diye sordum ince bi çaf çaf sesi geliyor dedi. Pompaciya gittiğimde birisi işiyo abi dedi çıkardı makine ile temizledi birşeyler yaptı. Velhasıl sesinden anlaşılıyormuş bazen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: josephshahin

1.5 dci aracımı kış bakımına götürdüğümde iş bitince kalfaya (buraya dikkat usta degil) başka bi sorun görünüyor mu diye sordum motorun sesini dinledi kaputu açmadan, abi enjektorlerden birisi kaçırıyor pompaciya bi uğra istersen demişti. Nasıl anlıyorsun onu diye sordum ince bi çaf çaf sesi geliyor dedi. Pompaciya gittiğimde birisi işiyo abi dedi çıkardı makine ile temizledi birşeyler yaptı. Velhasıl sesinden anlaşılıyormuş bazen.
    Bende merak ediyorum nasıl anlışılır ?
  • Abbaaooooovvvvvv....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hemide kamanlı

Abbaaooooovvvvvv....
    Post kasmak amaçlı yazılan yazıları şikayet ediyorum bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

Post kasmak amaçlı yazılan yazıları şikayet ediyorum bilginize.

Aynen kardeşim ya. Gına geldi trollerden
  • Aracımın zamanında sırf o yüzden pistonu eridi.. Aman dikkat edin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DriftRacer

Aracımın zamanında sırf o yüzden pistonu eridi.. Aman dikkat edin hocam.

aracınızın marka modeli neydi?
  • Opel omega 2.5v6 komple motor yapıldı çok şükür kurtardım.
  • Bu ses.

• quote:

Orijinalden alıntı: aLLyC

Bu ses.

fıs fıs gibi ses geliyor rolantide o mu? Yoksa gaz verip çekince kapak carpması gibi ses geliyor o mu?

• Genelde rolanride dalgalanma olur biraz yuksek devirde calisir, kangooda basima gelmisti.

Veya yakit artar ordan anlarsiniz

Veya ses olarak bi degisim bisi gelir
  • enjettorcu yemı götürmek lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

enjettorcu yemı götürmek lazım?

O NE OLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulvi-

quote:

O NE OLA

Karanlikta gene iyi imalat olmuş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ulvi-

quote:

O NE OLA

Karanlikta gene iyi imalat olmuş

Senin malzemeden çalmışlar

• 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    O balyozu ne anlamda kullandin bilmiyorum ama, enjektor isedigi zaman gereksiz bir vuruntu ve cat cat itici carpma sesi gelir. Bu ses rolantide de duyulabilinir.

Ayrica Bilgisayara bagladiginda enjektor duzeltme oranlarini izleyebilecegin bir bolum olmali. orada bozuk olan enjektorun sapitan degerlerini gorebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

O balyozu ne anlamda kullandin bilmiyorum ama, enjektor isedigi zaman gereksiz bir vuruntu ve cat cat itici carpma sesi gelir. Bu ses rolantide de duyulabilinir.

Ayrica Bilgisayara bagladiginda enjektor duzeltme oranlarini izleyebilecegin bir bolum olmali. orada bozuk olan enjektorun sapitan degerlerini gorebilirsin.
    Benim araçtada rolantide dalgalanma var.. Motor ısındıktan sonra geçiyor ama... Enjektör olabilirmi ? Bir kaç kere ustaya götürdüm işi var diye enjektörcüye götürememişti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Benim araçtada rolantide dalgalanma var.. Motor ısındıktan sonra geçiyor ama... Enjektör olabilirmi ? Bir kaç kere ustaya götürdüm işi var diye enjektörcüye götürememişti...

Araç nedir dizel,benzin,lpg daha kolay yardımcı olunabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Araç nedir dizel,benzin,lpg daha kolay yardımcı olunabilir.

Alıntıları Göster
    benim tek bildigim viteste giderken ayagı gazdan cekince yogun bembeyaz sis gibi duman atarsa enjektorde işeme var.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.