Şimdi Ara

Enflasyonun Nedenini Sonunda Bizzat Cumhurbaskani Açıkladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
4.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "Biliyorsunuz ben ekonomistim. demişti Sayın Cumhurbaşkanı. Ancak görüyoruz ki tam anlamıyla bir ekonomist değil.

Talep artarsa üretim artar. Üretim artarsa seri üretim haline gelir. Seri üretim de fiyatlarını ucuzlaması demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Haklı tabi 15 sene önce kimin evinde buzdolabı ve fırın vardı? Şimdi gözlerinizi kapatın ve Ak Parti olmadan önceki durumunuzu hatırlayın.

Şimdi tekrar açın ve şu an ki durumunuza bakın.

Şimdi tekrar kapatın ve Ak Parti giderse neler olacağını hayal edin.

Korkunç bir şey değil mi?
    Yuce Samanyolu galaksisi komutani reisi cumhur gelmeden once dediklerin var idi.

Siz sanirim insanlari salak ve cidi ciddi embesil saniyorsunuz,bunlari boyle rahat rahat yazarken umarim bir seyler kazaniyorsunuzdur aksi halde kelimelerim bile sizin durumunuzu ifade edemez.

Hey galaksi koruyusunun neferi, 99 depreminden oncede saydiklarin vardi.

Globallesme nedir , dunyanin kapital duzende bir koy haline gelmesi, sinirlarin kalkmasini bir arastir.

Son olarak , umarim bir kazancin vardir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

"Biliyorsunuz ben ekonomistim. demişti Sayın Cumhurbaşkanı. Ancak görüyoruz ki tam anlamıyla bir ekonomist değil.

Talep artarsa üretim artar. Üretim artarsa seri üretim haline gelir. Seri üretim de fiyatlarını ucuzlaması demektir.
    Sen koskoca Reis-i cumhur dünya liderinden iyi mi bileceksin?

• Arz arttırsın o zaman. Oh wait hepsi satıldı

• tabi refah öyle bir arttı ki aldığın paranın miktarı aynı olsa bile markete gittiğinde %25 değer kaybetti. kaldı ki bu oran zorunlu ihtiyaçlarda geçerli. bir de sömürü gözü ile bakılan yakıt fiyatları, alkollü içecek gibi kalemlerde harcaman varsa kafadan %40 oranında hissedildi zaten. yılbaşında böyle bir zam alabilecek misin? tabi ki hayır. Ama ben sana söyleyeyim şu geçende 100 kmde 68 litre yakan clio bir sonraki yıl 100 litre yakar. Hırsız hissetmez sıkıntıyı zaten çalmaya alışmış, ama sen fakirleşmeye devam edersin.
  • Açıklamaya dair bi kaynak bulamadım paylaşırmısınız arkadaşlar, ibret almak istiyorum.

• talep patlamasi oldugu icin bu kadar sirket konkordato ilan edip iflas acikliyor degil mi baskanim?

• İyi yine gılışdaroğlu ya da uzaylılar yüzünden enflasyon artıyor diyebilirdi.
  • Refah artıyor mu.

Bende sarayda yaşasam saraydan konuşsam altın klozetim olsa smoothim olsa bende böyle birşey söyleyebilirdim ama bakıyorum etrafımda buna sahip bir kimse yok .Ha kendi için refah vardır elbet ama halkı için yok bu gerçek topluma inmeyen ve saraydan konuşan biri için durum bu.Ha halka gidip 2-3 resim çektirir ama onlarda zaten kendi parti üyelerinin evleri tutup köşedeki bir eve girmezler yada köşebaşındaki birinin derdini dinlemezler.Atıp tutmak kolay balkonlardan nara atmak kürsüden saçmalamak nede olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 9 Kasım 2018; 21:23:6 >

• Bunu bende söylemiştim 2 ay önce 'şarbonlu et' konusunda.

''Milletimiz et yiyebiliyorki hastalanıyor ceepe zamanında et bulabiliyormuyduk?'' böyle demiştim

Reisin danışmanları forumumuzu takip ediyor olmalılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A2C4E36DE -- 9 Kasım 2018; 21:59:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Mesela isviçrenin hepsi acından süründüğü için enflasyonları %1.
    başka söze gerek yok:)
  • Oh çok şükür. Bende enflasyon benim yüzümden arttı sanıyordum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar neden bu sitem reis en azından yarısında dürüst olmuş. Yakında halkımız fiyatı pahalı diye et almayınca haliyle hayvan ithal etmemizde gerekmeyecek bunlar batının oyunu kanmayın bunlara 2023'e kadar kimse pahalı diye et yemezse 2023'de Ette Altın Çağımızı yaşarız ucuzlaması için ilk halkın yememesi lazım talebi düşürün çok artmış yazıktır ya. Salın hayvanlar üresin biraz insaftır. Duydum ki sabah akşam et yiyor muşsun etme.
  • heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

şimdiiiiiiiii anladıııııııııııııııııımmmmmmmmmm
  • Şu ironi denen şey artık lanet bir şey olmaya başladı. Konuya mesaj atanların çoğu troll. Kimse gerçek fikirlerini söylemiyor. Herkes komiklik peşinde.

• Sıkıntı yokkk. Ülkece önce vejeteryan oluruz. Sonrada vegan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkka

Şu ironi denen şey artık lanet bir şey olmaya başladı. Konuya mesaj atanların çoğu troll. Kimse gerçek fikirlerini söylemiyor. Herkes komiklik peşinde.
    Söylemiyor mu söyleyemiyor mu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkka

Şu ironi denen şey artık lanet bir şey olmaya başladı. Konuya mesaj atanların çoğu troll. Kimse gerçek fikirlerini söylemiyor. Herkes komiklik peşinde.
    16 sene insanlar kendi fikrini soyledi. Belli ki halk iskenceye alismis. Biz de dalgamizi geciyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.