Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (795. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: corollam54 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.297
Cevap
907
Favori
3.047.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
74. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evi satın alacak kişi banka kredisi kullanacaksa gerekmiyor,

Çekilen krediden size ödenecek olan parayla önce öteki borç kapatılıyor, kalan size teslim ediliyor. Bankalararası da yapılabilen bir işlem bu...

Ancak peşin ödeme yapacaksa evi alacak kişi o zaman işlem ikinizin arasındaki güvene kalıyor.
  • alpermete A kullanıcısına yanıt
    Harika.
    Teşekkürler :)
  • Arkadaşlar başıma ilginç olay geldi

Ev aldım emlakçı vasıtasıyla

Sonra 15 gün süre istediler tapu icin. Tamam dedim

Krediye başvurdum expertise gitti .

Sonra ev olayı cozulmedi ipotek varmış . 1 ay geçti teslim olmadı kaporayi geri aldım . Ama expertise ücreti kitlediler.

Avukata versem nasıl olur ? Bilgisi olan var mı

Emlakçı mi kaçacaksin. Nerden cattik bilemiyorum.

Sözleşmede 1 ay içinde teslim olmazsa vazgeçme durumunda 30 bin ödeme yazıyor . Bu durumda geçeeli olur mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mümkün olduğunca emlakçıyla muhatap olmayın ne satarken ne de alırken..İsini iyi yapan var mutlaka ama bu sektörde çakal çok..Sahibinden ev almak gibisi yok..

• 28.04.2017 itibariyle Türkiye İş Bankası kredi oranlarını 0,90dan 0,99 a yükseltti. Başvuru yapacak arkadaşların bilgisi olsun...
  • nightwolftolga N kullanıcısına yanıt
    Baskı ile bu kadar oldu demekki yakında diğer bankalar da gelir peşinden. 0.88 ziraat ne zaman değişecek bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: cafzafer2

Arkadaşlar başıma ilginç olay geldi

Ev aldım emlakçı vasıtasıyla

Sonra 15 gün süre istediler tapu icin. Tamam dedim

Krediye başvurdum expertise gitti .

Sonra ev olayı cozulmedi ipotek varmış . 1 ay geçti teslim olmadı kaporayi geri aldım . Ama expertise ücreti kitlediler.

Avukata versem nasıl olur ? Bilgisi olan var mı

Emlakçı mi kaçacaksin. Nerden cattik bilemiyorum.

Sözleşmede 1 ay içinde teslim olmazsa vazgeçme durumunda 30 bin ödeme yazıyor . Bu durumda geçeeli olur mu

Geçmiş olsun, elini kolunu sallayan herkes emlakçı bu devirde, devletinde bir yaptırımı yok. 10 yıldır bu piyasadayım ve emlakçıların %95'i dolandırıcı, sahtekardır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 yıl önce kredi çekerken konut sigortası yaptılar. Bunu iptal edebilir MİYİZ? Her yıl yenilemek zorunda mıyız?

• Ev alırken masraflar nelerdir ve ne kadardır.

Tapu %3 benim bildiğim birde kredi masrafı var, sigorta durumu nasıl oluyor mecburi mi yoksa isteğe bağlı mı birde yıllık mı ödeniyor yoksa kredi yılı kadar peşin mi.

yani tapu harcı , dask, sigorta,kredi masrafı haricinde bir masraf var mı varsa ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Almayın arkadaşlar, insanların vergi kaçırmasına göz yummayın. Ayrıca maliye evin fiyatlarını biliyor. 3 4 sene sonra gelir siz bu evi nasıl bu fiyata aldınız der vergi dairesine çağırır. Eniştem daire almıştı maliye geldi vergi usulsüzlüğü var dedi. Sonra müteahhit iki tarafında cezasını ödedi tanıdık oldukları için ama millet ödemez size kalır. Acil ihtiyaç olsa satsanız siz yüksek vergi ödeyeceksiniz 5 sene içinde

Müteahhit satış bedelini düşük gösterip 250.000TL kar yapacak, hiç bir vergi ödemeyecek, ben de buna ortak olacağım ha? Yuh!

Biz maaş alıp vergi ödüyorsak, sen de bir zahmet biraz vergi öde. Kul hakkına giriyorlar, ama suçlu yine devlet. Herkesin bir vebali var.

Türkiye'nin kayıtdışı ekonomisi, kağıt üzerinde ekonomiden belki 2 kat büyüktür.

Sonuç olarak, bu müteahhitlerden ev almayın kardeşlerim. Yalan beyanda bulunmak suçtur, haramdır. Malesef, normalleşmiş durumda. Zaten müteahhitlere şüpheyle bakıyordum, şimdi iyice soğudum bu inşaat sektöründen.

• Eskiden buralar dutluktu. Hala dutluk.
  • halilcc kullanıcısına yanıt
    ben gecen hafta ziraatten 10yil/150bin icin hesaplattgmda 2700civari masraf cikarmislqrdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar bir sorum olacak,

150 bin 1,13 'den vakıfbanktan kredi çekmiştim 72 aylık kredi çekmiştim şuan 60 ay kaldı yeni yapılandırma imaknım var mı? varsa avantajlı olur mu? sizce
  • Şuan faiz oranları nedir acaba bilen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

Baskı ile bu kadar oldu demekki yakında diğer bankalar da gelir peşinden. 0.88 ziraat ne zaman değişecek bakalım

Hala aynimi 0.88 mi oran

• onurfredy kullanıcısına yanıt
    Bankanın yapılandırma için uyguladığı faiz oranına göre kazancınız değişir. Ayrıca hem yapılandırma cezasının alınması hem de yeni kredilere uygulanan faiz oranlarından daha yüksek bir oranın yapılandırma işlemlerinde verilmesi kazancınızı düşüyor. Net olarak kazancınız olup olmayacağının hesaplamasını ise https://www.hesapkurdu.com/kredi-yapilandirma sayfasında yer alan araç üzerinden yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesapkurdu -- 23 Mayıs 2017; 12:18:46 >
  • Ziraat 10yila 0,88. Vakif 0,90

• Az önce 120 ay için aldığım teklifler aşağıdaki gibi ortalama hepsinin masrafı 2000 TL civarı. Bazı bankaların kredi süresince şart koştuğu şeyler var.

Ziraat: 0.88 Şartlar: 2 adet otomatik ödeme talimatı zorunlu (sonradan iptal edilebilirmiş), BES veya saçma bir sigorta (yılda bir 200 TL ödemesi olan) ikisinden birisi her yıl zorunlu (iptal edilemiyor), Dask ve konut sigortası her yıl zorunlu (iptal edilemiyor), Hayat sigortası her yıl zorunlu (iptal edilemiyor).

Halkbank: 0.89 Şartlar: Dask ve konut sigortası her yıl zorunlu (iptal edilemiyor), Hayat sigortası ilk kredi kullanımında zorunlu (sonraki yıllarda iptal edilebiliyor).

Vakıfbank: 0.90 Şartlar: Dask ve konut sigortası her yıl zorunlu (iptal edilemiyor), Hayat sigortası her yıl zorunlu (iptal edilemiyor).
  • referandumda bitti, demokrasi geldi kimse ev almıyor mu millet son durumlar nası. bmw'sini mi satacak bu müteahhitler inşaatçılar aloo ekonomiye can verelim hadi herkes 10 sene 20 sene borca girerek 800.000 TL'lere 1+1 55m2 ev alsın.
  • Hayat ve Dask dışında zorunlu birşey yok hocam bal gibi iptal edilebiliyor. Kanunda yazılı, ziraatten çektim sadece hayat ve dask yaptırıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.