Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (794. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.281
Cevap
907
Favori
3.046.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tengrigen

rayiç bedeli müteahhit gösteremez, belediye tarafından atanır yani kamu tarafından belirlenir.
    rayiç bedel arsa eder bedelidir.

müteahhit ile alıcı arasındaki alım-satım bedeli üzerinden %4 vergi ödenir bunu düşürmek için alım satımı düşük gösterenler var, ondan bahsediyorsanız o bambaşka bi konu, vergi hırsızlığıdır.

Aynen hocam, alım satımdan bahsediyorum. Satış bedeli yani. Peki sorumu yineleyeyim satıcının hesabına yatan para ilerde sıkıntı çıkartırmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagzirus

quote:

rayiç bedeli müteahhit gösteremez, belediye tarafından atanır yani kamu tarafından belirlenir.
    rayiç bedel arsa eder bedelidir.

müteahhit ile alıcı arasındaki alım-satım bedeli üzerinden %4 vergi ödenir bunu düşürmek için alım satımı düşük gösterenler var, ondan bahsediyorsanız o bambaşka bi konu, vergi hırsızlığıdır.

Aynen hocam, alım satımdan bahsediyorum. Satış bedeli yani. Peki sorumu yineleyeyim satıcının hesabına yatan para ilerde sıkıntı çıkartırmı

Çıkarsa ülkenin yarısının tapusunu elinden alırlar. Sanmıyorum hocam banka girmezse olaylara pek müdahale etmiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kirac71

Arkadaşlar şimdi benim 16 ay kalan konut kredim var. Anaparası 11.500 lira. Birde 28 ay kalan ihtiyaç kredim var. Oda 18.500 lira anaparası. Toplam 30.000 lira kredi borcum var. Bi ev buldum onu almak istiyorum. elimde 30.000 lira nakitim var. Ben bu 30000 lira ile banka borçlarınımi kapatıyim yoksa evin önden peşinatı mi vereyim. Nasıl oluyor bu işler. Bir bileniniz varsa yardım edin

Cevap veren oldumu bilmiyorum .Mevcut haliyle benim aklıma şu geldi .

İlk evinizi satıp mı yeni ev alacaksınız onu belirtmemişsiniz ? Öyle olduğunu varsayarak

Bence nakit paranız ile kalan borçlarınızı kapatın. Evinizi sattığınızda makul bir miktar kenara ayırın o kısmı krediye ekleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yatırım amaçlı bir ev almayı istiyorum. Hiç nakitim olmadığı için %100 kredi kullanmak istiyorum. Bunun içinde kendi oturduğum evide ipotekli göstermek istiyorum.

Sıkıntım şu ilk evin ipoteği ne kadar ödeme yapınca kalkar.

- Tüm kredi ödemelerim bitince mi kalkar ?

- Kredinin %20-25 kısmını ödeyincemi kalkar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakanozbaki -- 7 Nisan 2017; 20:7:18 >
  • Son kuruş borca kadar ipotek kalır.

• quote:

Orijinalden alıntı: barracudaaa

Son kuruş borca kadar ipotek kalır.

2 evinde mi kalır
  • Sevgili arkadaşlar hayalimdeki evi almam için 50 BİN TL eksiğim var.
    İhtiyaç kredisi mi kullanmalıyım?
    Yoksa ev kredisi mi?

Ev kredisi için, eksper, hayat sigortası, masraf gibi bir çok şey istiyorlar.
    İhtiyaç kredisinde bunlar yok.
    Siz ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyrito

Sevgili arkadaşlar hayalimdeki evi almam için 50 BİN TL eksiğim var.
    Yoksa ev kredisi mi?

Siz ne önerirsiniz?

ihtiyaç kredisi oranlarını biliyor musunuz? önce ona bi bakın sonra eksper, dosya masrafı vs.. yanında hikaye kalır.
    ayrıca daha sonra tüketici mahkemesine itiraz edip, geri alabiliyorsunuz.
    benden 700 TL kesmişlerdi itiraz ettim, sonuçlanması ödemesi 6-7 ayı bulacak diye beklememek için 550 TL teklif etmişlerdi, kabul etmiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyrito

Sevgili arkadaşlar hayalimdeki evi almam için 50 BİN TL eksiğim var.
    Yoksa ev kredisi mi?

Siz ne önerirsiniz?

Hocam bende o civarda ziraatten konut kredisi çektim. 0.88 den toplam masraflarim 1200 tl tuttu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Refinansman oranları alan var mı?
  • xarax77 kullanıcısına yanıt
    evet, en düşük finansbank veriyor 0,95
    akbank 0,98
    yapıkredi 0,99
    diğerleri 1,00 ve üstü veriyor.
    120 aylık refinansman oranları geçen ay aldım bu oranları.
  • quote:

evet, en düşük finansbank veriyor 0,95
    akbank 0,98
    yapıkredi 0,99
    diğerleri 1,00 ve üstü veriyor.
    120 aylık refinansman oranları geçen ay aldım bu oranları.

yeniden ekspertiz ücreti alıyorlar değil mi?
  • Bu kredi kullandırılırken 2 tane otomatik ödeme talimatı vermiştim . Onları iptal ettirsem sorun olur mu ?

• hesap işletim ücreti ödersiniz
  • Bu devlet bankaları daha iyi değil mi oranlarda?
  • Arkadaşlar merhaba 150.000 tl bir ev buldum almak istiyorum. Mütait benim için bankaya başvurdu. 102.000 tl onaylandı 60.000 tl arabam var fakat ev için peşinat yok aradaki 48.000 tl için ne önerirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanbaba -- 26 Nisan 2017; 1:38:06 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu mictimin istanbulundan nasil ev alcam ben

100 bin nakitim osa 4 bin toplam gelir olsa siz olsa naparsiniz aklima gelen 100bini faize atip ustune az bisey ekleyip hayata devam etmek ?

150 bin kredi ceksem 250 bine ev alsam ayda 2300 tl odeme cikiyor toplam odeme 275 bin civari 120 ayda isine icine girdimi cikamam diye korkuyorum

• merkez bankası geç likitide penceresi 50 baz puan artış yapmış bunun konut kredisine bir etkisi olur mu?
  • cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Bankalar şu anda zararına konut kredisi veriyor zaten. Senin mevduata %12-13 ten faiz veriyor ama konut kredisi faizi %11 civarı. Akıl almıyor. Nasıl bir serbest piyasa varsa?

• Merhaba,

4 yıl önce ev için kredi çekmiştim. Şimdi kredi borcum 80.000 civarında.

Evi satıp başka bir ev almak istiyorum. Nasıl oluyor bu işler? Kredi borcunu kapatmam mı lazım önce?

• 
Sayfa: önceki 792793794795796
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.