Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (786. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: corollam54 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.048.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ziraaten yada isbankasindan ev kredisi cekecegim.

Ziraat 0.88 isbank 0.90

Şimdi benim maaş isbankasina yattığı icin zorluk çıkarmıyor fakat 850.tl expertiz 1000 tl hayat sigorsati istiyor.

Ziraat bankası 650 exper 550 tl hayat sigortasi istiyor ayrirtten kredi karti vs çıkarttıracaksiz iki adet odeme talimati felan diyor.

Sizce nereden çekeyim arkadaşlar ilk defa kredi çekeceğim tavsiyeniz nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

Arkadaşlar ziraaten yada isbankasindan ev kredisi cekecegim.

Ziraat 0.88 isbank 0.90

Şimdi benim maaş isbankasina yattığı icin zorluk çıkarmıyor fakat 850.tl expertiz 1000 tl hayat sigorsati istiyor.

Ziraat bankası 650 exper 550 tl hayat sigortasi istiyor ayrirtten kredi karti vs çıkarttıracaksiz iki adet odeme talimati felan diyor.

Kredi karti cikarttiriverin kullanmazsiniz.

Iki adet de fatura baglayin olsun bitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Arkadaşlar ziraaten yada isbankasindan ev kredisi cekecegim.

Ziraat 0.88 isbank 0.90

Kredi karti cikarttiriverin kullanmazsiniz.

Iki adet de fatura baglayin olsun bitsin

Benim aklımada ziraat yatti hocam yarın gideyim acaba isbanka gitsem ziraat boyle teklif etti desem masraflari dusermiki

• Arkadaşlar almış olduğum evin sadece kapilari ve mutfak dolabi kaldi expertiz bir sorun çıkartırmi?

0.88 den ziraatten çekeceğim muteahit 3 gun sonra parkelerin biteceğini söyledi faizler yükselecek diye korkuyorum evin herseyi bitti sadece belirttiklerim kaldi sizce basvurayimmi

• Arkadaşlar merhaba, benim sorum konu ile çok alakalı değil ancak mesajlardan okuduğum kadarıyla burada tecrübeli ve bilgili arkadaşlar mevcut. 2 sene önce çekmiş olduğumuz konut kredisini bugün kapattırmak istesem dikkat etmem gerekenler nelerdir? Ayrıca biz 0.85 ile 131.000 TL kredi çekmiştik ve vade süresi 84 ay olarak bu krediyi çektik. Bu ay 24. taksidi ödedik, kalan 60 taksit. Araştırdığım kadarıyla %2 lik kapama cezası mevcut bunun dışında ödemem gereken herhangi bir cezai yaptırım olacak mı? Yada bu %2' lik cezayı nasıl ödemeden yırtabilirim? Ayrıca banka bana hangi ürünleri geri ödemekle mükellef? Örneğin; hayat sigortası, dask vs. ve bunlar için dilekçemi yazmam gerekir. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini rica ederim.
  • senki kullanıcısına yanıt
    %2 ceza yasal olan erken kapatma cezası ondan kurtulma şansınız yok. Hatta krediyi kapadığınız gün ile son taksit ödenen gün arasında geçen sürenin faizi 200-300 TL ne kadar ise onu da alırlar. Bunlara itiraz edemezsiniz. Hayat sigortası 7 yıllık yapılmış ise 2 yıl geçtiği için 5 yıllık iade her türlü alırsınız. Dask zaten yıllık yapıyorsanız iptal şansı yok. Ama 7 yıllık tek sefer yapmışsanız dilekçe yazıp şansınızı deneyin. Onu iptal ederler mi bilmiyorum.

• Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, DASK yıllık yaptırmıştık. Anlaşılan sadece sigortadan iade alabileceğiz... Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senki

Arkadaşlar merhaba, benim sorum konu ile çok alakalı değil ancak mesajlardan okuduğum kadarıyla burada tecrübeli ve bilgili arkadaşlar mevcut. 2 sene önce çekmiş olduğumuz konut kredisini bugün kapattırmak istesem dikkat etmem gerekenler nelerdir? Ayrıca biz 0.85 ile 131.000 TL kredi çekmiştik ve vade süresi 84 ay olarak bu krediyi çektik. Bu ay 24. taksidi ödedik, kalan 60 taksit. Araştırdığım kadarıyla %2 lik kapama cezası mevcut bunun dışında ödemem gereken herhangi bir cezai yaptırım olacak mı? Yada bu %2' lik cezayı nasıl ödemeden yırtabilirim? Ayrıca banka bana hangi ürünleri geri ödemekle mükellef? Örneğin; hayat sigortası, dask vs. ve bunlar için dilekçemi yazmam gerekir. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini rica ederim.

Nirmalde Bankalar 36dan az kalan borclarda %1 erken ödeme cezası uyguluyor.

Daha fazla vadesi kalanlara %2 uyguluyor.

Ancak siz 60 ay kaldıysa %1.5 uygulatabilirsiniz. Tamamen banka ile ilgili.

Cünkü kanun derki; "36dan fazla vadesi kalan kredilerde erken ödeme tazminatı %2yi gecemez"

Yani illaki %2 uygulanir demiyor.

• Hocam bilgi icin tesekkur ederim, not ettim.

• Yeni ev alacak birisi olarak, konuyu takip etmeye başlıyorum.

Önümüzde ki aylarda faizler düşecek diyor herkez.
    0,88 in altına düşer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersahin

oranlar arttı mı yahu, sessiz sedasız noldu birden. ziraatten 3 yıl için 0.80 den çektim geçen ay 1.00, 1.05 oranları dönüyor ortalarda bu denli artış oldu mu gerçekten.

ziraat değişmedi.
  • Ziraat bankası ndan 0.91 le kredi çekmiştim 260 bin 19 ay ödedim

Şimdi elime para geçti 100 bin TL ara ödemede %2 alıyorlar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: zgbayraktar

Ziraat bankası ndan 0.91 le kredi çekmiştim 260 bin 19 ay ödedim

Şimdi elime para geçti 100 bin TL ara ödemede %2 alıyorlar mı?

3 formül var.

1) Kalan anaparayı 100bin TL düsürüp, 1.06dan yapılandırırsıniz. Erken odeme tazminatı odemezsiniz ama totalde fazla faiz odersiniz.

2) Ana paranin 100bin TLsi icin ortalama taksit sayısı belirlenir ve erken odeme tazminatı odersiniz

3) Kredinizi 12 aya yapilandirip aylik taksit odersiniz, 6 ay sonra yeniden yapilandirip vadeyi uzatarsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 7 Şubat 2017; 18:19:47 >
  • Kredi faizlerinin düşmesi bence hayal.

• quote:

Arkadaşlar almış olduğum evin sadece kapilari ve mutfak dolabi kaldi expertiz bir sorun çıkartırmi?

0.88 den ziraatten çekeceğim muteahit 3 gun sonra parkelerin biteceğini söyledi faizler yükselecek diye korkuyorum evin herseyi bitti sadece belirttiklerim kaldi sizce basvurayimmi

Hocam ben evi 2 ay oldu ve evi alırken kredi çektiğimde evin sadece pencere ve camları takılıydı. Ama müteahhit örmek bir daire yapmıştı. Ekspertizle konuştuğumda örnek daireye de bakacağını ama asıl önemli olanın alacağım daire olduğunu söylemişti. Tahminimce sizin dairede de sorun çıkmayacaktır. Evin m2'si, mevkisi, malzeme kalitesi... vs vs bir bütün olarak baktıkları için kredi de sorun çıkacağını sanmıyorum. Bence de bir an önce krediye başvurup evinizi alın. Bu oranlar birkaç ay içinde hayal olacak. Siyasi baskılardan bankalar faiz arttıramıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim

quote:

Arkadaşlar almış olduğum evin sadece kapilari ve mutfak dolabi kaldi expertiz bir sorun çıkartırmi?

Hocam ben evi 2 ay oldu ve evi alırken kredi çektiğimde evin sadece pencere ve camları takılıydı. Ama müteahhit örmek bir daire yapmıştı. Ekspertizle konuştuğumda örnek daireye de bakacağını ama asıl önemli olanın alacağım daire olduğunu söylemişti. Tahminimce sizin dairede de sorun çıkmayacaktır. Evin m2'si, mevkisi, malzeme kalitesi... vs vs bir bütün olarak baktıkları için kredi de sorun çıkacağını sanmıyorum. Bence de bir an önce krediye başvurup evinizi alın. Bu oranlar birkaç ay içinde hayal olacak. Siyasi baskılardan bankalar faiz arttıramıyor.

Sağolun hocam tşk ben bu hafta sonuna kadar başvuracağım zaten cumaya kadar cikmaz sanirim

• Çıkmaz herhalde😬😬😬 İhmal etmeyin en kısa zamanda başvurun hocam😉 Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, güle güle oturun inşallah 😊

• Geçen hafta ziraat bankasından 0,88 den kullandım. Şube çalışanı tanıdıktı. 0,88 den indirim yapma şansın yok mu dedim. Banka şuan bu krediyi gelecek vadede zararına veriyor, daha ucuz veren banka zaten yok dedi. Devletin baskısı olmasa genel müdürlük artıracak falan dedi ama pek inandırıcı gelmiyor. Emlak konut 0,70 bandında kampanya başlattı. Çumhurbaşkanı faizleri düşürün diyor. Devlet bankaları faizlerini artıracağını sanmıyorum.
  • Keske yapilandirmaya da o arani verse ziraat

• Arkadaşlar en iyisi ziraatmi ya sizin tavsiyeniz nedir

• 
Sayfa: önceki 784785786787788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.