Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (787. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: corollam54 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir (4 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil
5 sn
31.305
Cevap
907
Favori
3.048.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
80. Sırada  bugün en iyi #22
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ranflu

Keske yapilandirmaya da o arani verse ziraat

Cumhurbaskanı, ayaküstü biyerde "sadece ilk konut alımında değil, önceden kredi kullanmış olanları da mağdur etmeyin" dese yapılandırma oranları 0.88in de altını görür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugun ziraatten konut kredisine basvurdum. Masrafları kredinin icindenmi dusuyorlar yoksa nakitmi verecegiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen oyle, bi magduriyete cozum uretmek icin onca araci kurum hic biri ise yaramiyor illa cumhurbaskaninin el atmasi lazim

• egzantirik_ E kullanıcısına yanıt
    AVM'lerde %70-80 indirim yazılarına inanıyor musunuz. Ben inanmıyorum. 0,70 oranınada inanmayın. Yok öyle bir oran tamamen aldatmaca. 300k evi 500k satarsan 0 faizde alsan iyidir ;)
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Hocam ikisi de mümkün. Nakitiniz varsa ödeyebilirsiniz, yoksa size verecekleri krediden de düşürebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • pemaxs P kullanıcısına yanıt
    Tapu masrafı hariç tüm masrafları kredinin tutarından kestiler. Şöyle ki mesela 100.000 lira kredi çektiniz ama bunun 95.000 lirasını kullandınız. Kalan 5.000 tl hesabınızda istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ama kredi tapu devir işleminden sonra hesabına yatıyor. Tapu masrafını önceden vermiyor. Ayrıca Ekspertiz gidip geldikten sonra dask yapıyor ben 84 lirayı önceden yatırdım. Dask olmadan tapuyu devir işlemleri olmuyor.

Masraflar Kredi kullandırım : 440 / Dask : 84 / Hayat ve Özel Konut Sigortası 230 / Ekspertiz 583 / Evin Ekspertiz değeri 135.000 lira 15 yıllık bina kayseri de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egzantirik_ -- 9 Şubat 2017; 9:11:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaRTiLuX

AVM'lerde %70-80 indirim yazılarına inanıyor musunuz. Ben inanmıyorum. 0,70 oranınada inanmayın. Yok öyle bir oran tamamen aldatmaca. 300k evi 500k satarsan 0 faizde alsan iyidir ;)

Aynen tamamen üç kağıt. 0.70 faizden alırsan fiyat şu kadar, peşin alırsan şu kadar. İki fiyat arasında uçurum derecesinde fark var. 0.70 ile aldığınızda ödeyeceğiniz faizden söz dahi etmiyorum.

• bugün bende ziraate kredi başvurusuna gittiğimde bir şey fark ettim belki herkes biliyordur ama bn bu kadar fark ettiğini düşünmemiştim.
    150 bin 120 ay aylık ödeme 2029 geri ödeme 243 bin
    130 bin 96 ay aylık ödeme 2011 geri ödeme 193 bin
    120 bin 84 ay aylık ödeme 2027 geri ödeme 170 bin
    Yukarıdaki tabloda aylık ödemeler neredeyse aynı iken fazladan çekilen kredinin geri ödemesinde çok büyük farklar var. ilk duruma göre 30 bin az çeken kişi 73 bin daha az geri ödeme yapacak. Bana çok tuhaf geldi. bir yerden para bulursam 3. durumu yapmak çok mantıklı geldi. Sizlerin düşüncesini de merak ettim. Bilmiyorum yanlış ya da saçma mı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cauchy33

bugün bende ziraate kredi başvurusuna gittiğimde bir şey fark ettim belki herkes biliyordur ama bn bu kadar fark ettiğini düşünmemiştim.
    150 bin 120 ay aylık ödeme 2029 geri ödeme 243 bin
    130 bin 96 ay aylık ödeme 2011 geri ödeme 193 bin
    120 bin 84 ay aylık ödeme 2027 geri ödeme 170 bin
    Yukarıdaki tabloda aylık ödemeler neredeyse aynı iken fazladan çekilen kredinin geri ödemesinde çok büyük farklar var. ilk duruma göre 30 bin az çeken kişi 73 bin daha az geri ödeme yapacak. Bana çok tuhaf geldi. bir yerden para bulursam 3. durumu yapmak çok mantıklı geldi. Sizlerin düşüncesini de merak ettim. Bilmiyorum yanlış ya da saçma mı düşünüyorum.

Kredi ve faiz dersinin ilk konusudur bu hocam.

Vade ne kadar az olursa o kadar az faiz ödenir, vade uzadıkça ödenen faiz artar.

• cauchy33 C kullanıcısına yanıt
    Kardeş kusura bakmada yanında ekonomiden ciddi anlayan birisi ile oturup hesap kitap yaparak çekin kredinizi. Vade uzadıkça geri ödemenin artması kadar normal birşey yok.

• öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkürler. Vade uzadıkça kredi ödemesinin artacağını tahmin ediyordum beni şaşırtan aylık ödemeler hemen hemen aynı iken bu kadar ciddi farkların olması. Ben kendi adıma daha çok aylık ödeyebileceğim maksimum tutara yoğunlaşmıştım. Keşke para olsa da kendi adıma 3. yazdığım ödeme planına göre çeksem ama sanırım 2. ye göre çekeceğim.
  • 5 yıl sonraki 2000 tl şimdiki kadar değerli olmayacak kredi maliyetler yıllık %11,5 %12 arasında %13 mevduat faizi veren bankalar var. Her zaman söylüyorum bu kredi oranları bedava.
  • egzantirik_ E kullanıcısına yanıt
    Evin eksper değeri 135 bin demişsiniz siz evi kaça aldınız? Eksperle görüşülerek değerin bir miktar arttırılması mümkün mü?
  • halilcc kullanıcısına yanıt
    Tüm masraflar dahil ( tapu masrafı,komisyonu vs ) 137.000 den anlaştım. Ekspertiz 135.000 demiş, banka çalışanı öyle dedi. Raporu görmedim.Belediye beyan değeri 75.000. Bulunduğu konumda emsali evler 140.000 - 145.000 arası satılıyor. Ekspertiz fiyatı da öyle belirliyor zaten. Evin cephesi, içinin yapılı olup olmadığı, katı ,konumu, ısınma sistemi,kolay satılabilirliği. Bunlara dikkat ediyor diye biliyorum. Net bilgim yok ama sanırsam öyle bir ihtimal yok. Bankaya şikayet ederlerse diye korkarlar.Banka ile sözleşmeli çalışıyorlar. Ama rüşvet alır mı almaz mı bilemem :)
  • Bugün bende Ziraat Bankasından 10 yıl 150.000 TL için aylık 2027 TL miktarla kredi talebinde bulundum; ancak banka memuru 2200TL masrafın da olur dedi, bu miktar bana fazla geldi; fakat benim kredimde kefilde kullanıldı acaba bu yüzden fazla olabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYUP88

Bugün bende Ziraat Bankasından 10 yıl 150.000 TL için aylık 2027 TL miktarla kredi talebinde bulundum; ancak banka memuru 2200TL masrafın da olur dedi, bu miktar bana fazla geldi; fakat benim kredimde kefilde kullanıldı acaba bu yüzden fazla olabilir mi?

kefile de sigorta yapmışlardır
  • Ya birde ben ilk iki yıl düşük ödeme yapmak istiyorum, bunu kredim onaylandıktan sonra talep edebilir mıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYUP88

Ya birde ben ilk iki yıl düşük ödeme yapmak istiyorum, bunu kredim onaylandıktan sonra talep edebilir mıyım?

Edebilirsiniz.

"Ana para ertelemeli" yapacaksıniz.

Ama hoc tavsiye etmem çunkü ilk 2 veya 3 yıl anaparadan sadece 100 TL ödersiniz hep faiz ödersiniz.

Yani 1 yıl sonra anaparadan sadece bin TL ödemis olursunuz.

• Arkadaşlar geçen yıl kasım ayında 1.10 oran ile ev kredisi çektim yapılandırma yapacağım ama bir çok banka yanaşmıyor yanaşanlar da 1,22-1,23 oranlardan yapılandırırız diyor..

Şu an yapılandırmalar ne alemde acaba yapılandırma yapan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Arkadaşlar geçen yıl kasım ayında 1.10 oran ile ev kredisi çektim yapılandırma yapacağım ama bir çok banka yanaşmıyor yanaşanlar da 1,22-1,23 oranlardan yapılandırırız diyor..

Şu an yapılandırmalar ne alemde acaba yapılandırma yapan var mı?

Hangi bankadan kredi kullandıniz?

Borc transferinde en dusük oran 0.95 ile Akbankta.

Ama kendi bankaniza %2 erken kapama cezasi ve yeni bankaniza eksper dosya ve sigorta ücreti ödemeniz gerek.

Bence kendi bankaniza %1.00 oranı icin israrcı olun.

1.06ya kadar zaten Genel Müdürlükler onay veriyor.

1.06nın altında yapılandırma talebinde hulunulmamasını istiyorlar.

Yinede şansınızı deneyin.

• 
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.