Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (399. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.299
Cevap
907
Favori
3.047.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kentsel dönüşüm hakkında bilgisi olan var mı?
    Ev bakarken buna da dikkat ediyor musunuz?

Mesela 15-20 yaş arasında bir binada ev aldınız diyelim. Devletin rantsal dönüşüm kanunu ile eviniz yıkılırsa yeniden girmek zorunda kalacağınız borcu tahmin edebiliyor musunuz? Öyle hemen olacak demiyorum, gün gelir de alınan ev için yıkım kararları konuşulur diye...
  • Vakıf 0,79
    Ziraat 0,77
    Deniz 0,94
    İng 0,84

Bugun alınan oranlar bunlar, yakın zamanda azcık daha yukselcekmiş, uzun vadede extreme durum olmazsa 1 ustu gorunmuyormuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilgincbiri

Vakıf 0,79
    Ziraat 0,77
    Deniz 0,94
    İng 0,84

Bugun alınan oranlar bunlar, yakın zamanda azcık daha yukselcekmiş, uzun vadede extreme durum olmazsa 1 ustu gorunmuyormuş.

kaç ay için bu oranlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

quote:

Orijinalden alıntı: jam23

quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

quote:

Orijinalden alıntı: mikaback

quote:

Orijinalden alıntı: ogormek

quote:

Orijinalden alıntı: mikaback

Merhaba arkadaşlar. Hesap işlerinden anlayanlar yardımcı olabilirler mi rica etsem.

ev almak için 60000tl ihtiyaç kredisi çektim ayda 1380 tl ödüyorum 60 ay bu ödemem var
    bunun yanında da 95000 tl konut kredisi çekeceğim bu konut kredisini 120 ay vadeli çekersem 0.76 oranla aylık 1207 tl ödemem olacak ve 50000 civarında faiz ödeyeceğim.

Fakat ben şunu yapmak istiyorum 120 ay değil de daha kısa bir sürede bitsin kredilerim diyorum ve 60 aylık ihtiyaç kredim varken konut kredisi taksitlerim 1200 tl olsun ama 60. aydan itibaren ( ihtiyaç kredim biteceği için) konut kredimin aylık ödemesi 2500 tl olsun istiyorum ve böylece daha kısa sürede bitsin ve daha az faiz ödeyeyim.

Yukarıda söylediklerimi hesaplayabilecek ve 120 ay sabit faiz ile 72 ya da 84 ay değişken faiz arasında ne toplamda ne kadar faiz farkı olacağını yazabilecek birisi var mı aramızda.

Ben senin mantığına benzer kredi kullandım. Toplam 120 ay kullandım. 40 ay 1500 tl, 40 ay 2000 tl 40 ay 2700 tl ödeyeceğim. Bu şekilde yaptığımda ödeyeceğim faiz normalde 120 aya ödeyeceğim faizden daha fazla oluyor. 75000 faiz ödeyecekken, 85000 faiz ödeyeceğim. Buda 10 yıla %14 fazla faiz ödeyeceğimi gösterir. Buda aylık faizime 0,09 fazla kullandığımı gösterir. Yani ben krediyi 0,65 den kullandım fakat esnek ödeme planı yaptığımdan ödeyeceğim fazla faizleri kattığımda 0,74 den kullanmış gibi oldum. Şuan 120 aya bu faiz oranınında olmadığını düşünür ve ben esnek ödeme yapmasam aldığım evi alamayacak olacaktım bunu da eklersek her ne kadar %14 lük fazla faiz ödeyecek olsam da karlı bir iş yapmış oldum. Bu yüzden tavsiyem eğer esnek ödeme yapmadan evi alamayacaksan fazladan vereceğin faize bakmadan al derim. 3 yılda konutun değer artışını da göz önünde bulundur. Sorunun cevabına gelirsek 72 veya 84 ay vadeli esnek ödemeye ortalama %15 fazla faiz ekleyebilirsin. Tahmin ediyorum ki 84 aylık esnek ödemeli krediye vereceğin faiz ile 120 ay sabit ödemeye vereceğin faiz hemen hemen aşağı yukarı aynı olacaktır.

teşekkür ederim beni aydınlattığınız için ben de totalde ödeyeceğim faiz daha az olur düşüncesiyle değişken ödemeliyi tercih etmeyi düşünüyordum.

Şöyle düşünebilirsin aynı şekilde arkadaşın mantıkla bende bir ödeme planı oluşturdum Garanti bankasından. İlk sene 850-ikinci sene 1000. üçüncü sene 1150 dördüncü ve 9. sene arası 1246 TL bir plan vardı. Ödeyeceğim faiz daha fazlaydı. Ben 1.09dan kredi çekmiştim 9 senelik. İlk sene 850 TL ödedim ve 1 sene sonra kredi faizleri düşünce 1400 civarı bir ceza ödeyerek hemen 0.79dan yapılandırdım ve sabit taksitli yaptım ve ödeyeceğim fiyat 1037 Tl oldu kalan 8 sene için. Faizler düşerse ibre sizin yönünüze dönecektir ilk başlarda ödeme güçlüğü çekiyorsanız ve ileride maaşınızın artası muhtemelse böyle bir plan işe yarayacaktır.

Bence böyle bir plan varsa çok fazla faizi düşünmeden girin derim kira ödüyormuş gibi düşünün faizi elbet faizler düşecektir ve hemen yapılandırırsınız.

Faizlerin dusecegini pek sanmiyorum artik.

her sene bi önceki senenin en düşük faiz oranının daha daaltına düştü faizler.. bu sene mayısda 0.60 ları gördük... önümüzdeki aylarda (ya da sene de) umarım 0.60 dan da aşşa iner..

Pembe gözlükleri çıkar milleti yanıltma elinizde ev alma fırsatı varsa evi alın kaçırmayın düşerse de yapılandırırsınız.

ev alma fırsatı varsa evi almak en güzeli...

fakat ben 5 senedir gördüklerimi yazdım.. faizlerin hep daha aşağıya düştüğünü yazdım.. ileriye dönükte düşeceğini ümit ettim.. (yazdıklarımın aksini ispat et hadi..) pembe gözlük ne yahu.. ne yanıltması..?? ev almayın bekleyin mi demek oluyor benimyazdıklarım.. elinde faizlerın daha kötüye gideceğinin kesin bilgisi varsa söyle dinleyelim.. geleceği kesin bilebiliyorsan kehanatte bulun..

• Hocam merkez bankası yine faiz artırımı yapacak internet siteleri hep yazıyor ona binaen diyorum ben su an en uygun 0, 84-0, 85 seviyelerinde oran 1 i bile bulabilir kısa vadede seçim de var gelecek yıl yine de belirsizlik sözkonusu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam merkez bankası yine faiz artırımı yapacak internet siteleri hep yazıyor ona binaen diyorum ben su an en uygun 0, 84-0, 85 seviyelerinde oran 1 i bile bulabilir kısa vadede seçim de var gelecek yıl yine de belirsizlik sözkonusu.

+1
    kesin arttırmak zorunda kalacak bizim merkez bankası da. bu seviyeler yeni dipler muhetemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: st_emx

son durum ziraat 0.76 oran verdi ve ordan kullanıcam bakalım 140bin 120ay

bahsettiğiniz oran foruma yazdığınızda aldığınız teklif mi ben de geçen hafta bu oranı almıştım bu gün fırlamış bir çok bankada 0.98 civarı

• yok hocam bende gecen hafta aldim teklifi pazartesi basvuruda bulundum
  • Bu ne yahu daha 1 ay kadar önce % 0.67 lerde oranlar vardı..O oranları gördükten sonra şimdi 0.80 li 0.90 lı oranlarla kredi çekmek insana enayilik gibi gelir...Bende ev almayı düşünüyordum ama bitmesini beklediğim bir kredim vardı fakat bu şartlarda faizler tekrar o seviyelere düşmezse hayatta çekmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: drarter

quote:

bahsettiğiniz oran foruma yazdığınızda aldığınız teklif mi ben de geçen hafta bu oranı almıştım bu gün fırlamış bir çok bankada 0.98 civarı

hangi bankalar bu oranı verdi bilgilendirir misiniz hocam vade filan nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Howard88

quote:

Vakıf 0,79
    Ziraat 0,77
    Deniz 0,94
    İng 0,84

kaç ay için bu oranlar

120 ay icin oran bunlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drarter

quote:

hangi bankalar bu oranı verdi bilgilendirir misiniz hocam vade filan nedir?

finzoom diye bir siteden baktım sizde bakabilirsiniz oraya alacaginiz krediyi ve vadeyi yazinca bankalrin oranlari alt alta çıkıyor belki yerinde gidip görüsmek daha düsürebilir faiz oranını ama ayni sitede gecen hafta oranlar çok daha düsüktü

• quote:

Orijinalden alıntı: m_atar

Merhaba,

Kentsel dönüşüm hakkında bilgisi olan var mı?
    Ev bakarken buna da dikkat ediyor musunuz?

Mesela 15-20 yaş arasında bir binada ev aldınız diyelim. Devletin rantsal dönüşüm kanunu ile eviniz yıkılırsa yeniden girmek zorunda kalacağınız borcu tahmin edebiliyor musunuz? Öyle hemen olacak demiyorum, gün gelir de alınan ev için yıkım kararları konuşulur diye...

Belediyelerdeki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne gidip bunu sorabilirsiniz. Eksperde bunu öğrenebililir.

• http://ev-konutkredisihesaplama.blogspot.com

adresini ziyaret edin arkadaşlar

ÜCRETSİZ 15 bankadan şartlarınıza göre konut kredisi teklifi alıyorsunuz...
  • Arkadaşlar bir aya kadar tapuyu teslim alıyorum. 48 ay vadeye 60.000 tl ihtiyacım var. konut kredisi mi kullanayım yoksa başka kredileri mi kullanayım. (bayram kredisi gibi.) En uygun hangisi olur sizce? Fikirlerinizi almak istiyorum. Teşekkürler..
  • bir finansı olarak ihtiyacınız varsa alın şimdiden alın derim . 30 haziran da 5 yıl için aylık % 0.60 teklif verildiğinde ev için düşünelim demiştim.bugün % 0.79 la kullandım.Faizlerin eskisi gibi düşük kalması artık biraz zor çünkü bu iş sadece türkiyenin elinde olan bir durum değil.Fed'in hareketlerini takip edin.Fed para basmayı durdurunca ototmatikman bankaların maliyetine yansır ,niye çünkü bankalar dışardan sendikasyon kredilerini artık daha pahalıya mal edecek ister istemez maliyetlere yansıtacak ,bu paralar bankadan değil halktan yani senden benden çıkacaktır.
    Buna göre ihtiyacı olan sıkı pazarlıklarınızı yapın hem ev hem banka ile işi bağlayın .işinize gücünüze odaklanın.
  • 220000 96 ay konut kredisi çekeceğim.
    Güncel oran alan var mı acaba?
    Ankara'dayım, hangi bankalara özellikle gitmeliyim?
    Sanırım hayat sigortası ekstra ona hayır diyeceğim.
    Başka bankanın çaktırmadan zorunlu olmayan fazladan çıkardığı masraf var mıdır?
    Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar ev almaya karar verdim ama hangi eve gitsem iskanı alınmamış. Çok büyük sorun mudur sizce, internette araştırdım pek yaklaşılmaması öneriliyor ama iskanı olan sıfır bina bulamadım.

• quote:

Arkadaşlar ev almaya karar verdim ama hangi eve gitsem iskanı alınmamış. Çok büyük sorun mudur sizce, internette araştırdım pek yaklaşılmaması öneriliyor ama iskanı olan sıfır bina bulamadım.

Sahtekar müteahhitler yüzünden insanların ev alma hayalleri hep kabusa dönüşüyor. Milletce çok bilinçsiziz. Kendimiz ediyor kendimiz buluyoruz. Sahtekar müteahhit mağduru biri olarak hem kendime kızıyor hemde bunları söylüyorum. Malum parti il yönetimlerine sinek gibi üşüşmüş bu şahsiyetler bir nevi dokunulmalık kisvesi içinde bu işlerine devam etmekteler. Belediye de onlar hükümette. Yasa kanun Allah korkusu hiç birşey gözü dönmüş müteahhitlerin bu yaptıklarına engel olmuyor...

• Bugünlerde oran alan var mı haberlerde oran 1 e dayandı diyordu.

• 
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.