Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: corollam54 , egeli1305 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
31.286
Cevap
907
Favori
3.046.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
51. Sırada  bugün en iyi #13
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • faiz oranları daha fazla yükselmeden evi almak istiyorum ancak kredinin ilk taksitini üç ay erteleme gibi bir şey yaparlar mı bunu yapan yada duyan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aob_hatay

son 4-5 gündür bankalardan faiz oranı alan varmı arkadaşlar?
    alınan faiz oranını vadesiyle yazarsa bilgi alan arkadaş diğer arkadaşlar içinde epey faydalı bir paylaşım olur

hocam halk bankasına bugün uğradım maaşlı müşteri kredisi %0.76 dedi 110 bin tl krediye 72 ayda 1989 tl
    110 bin tl krediye 84 ayda 1776 tl dosya masrafı 1800 tl her şey dahil.... garantiye de baktım yine maaşlı müşteri kredisi cazip gelmedi...
  • Bugün 120 ay için İstanbul Şişli den aldığım oranlar. Masraflara sigorta dahil değil.

Halkbank 0,79 1750 Masraf
    Vakıfbank 0,81 1400 Masraf
    Odeabank 0.80 1850 Masraf
    Akbank 0.80 1750 Masraf
    Yapı Kredi 0.79 1750 Masraf
    Garanti 0.83 Masraf Sorulmadı
    Teb 0.82 Masraf Sorulmadı
    Hsbc 0.86 Masraf Sorulmadı

Ziraat 0.77 1600 Masraf

Yarın Ziraat ile son bi defa konuşup başvurumu yapıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Betr_Sc

Bugün 120 ay için İstanbul Şişli den aldığım oranlar. Masraflara sigorta dahil değil.

Halkbank 0,79 1750 Masraf
    Vakıfbank 0,81 1400 Masraf
    Odeabank 0.80 1850 Masraf
    Akbank 0.80 1750 Masraf
    Yapı Kredi 0.79 1750 Masraf
    Garanti 0.83 Masraf Sorulmadı
    Teb 0.82 Masraf Sorulmadı
    Hsbc 0.86 Masraf Sorulmadı

Ziraat 0.77 1600 Masraf

Yarın Ziraat ile son bi defa konuşup başvurumu yapıcam.

geçen hafta yapıkrediden 60 ay 0,75 ile kullandım. toplam masraf 1300 tl
  • ArkAdaşlar bende almak istesiğimde tapuya ödenen harcın tAmamını benim ödeyeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar;konu burası deil ama bi yardımcı olursanız 3.900 tl lik kredi kartı tek çekim yapıcam.Bankaların harcamayı taksitlendirme olayı var.9-10 ayda bu tutarı ne kadar öderim.Başka bi masraf adı altında ücret alımı varmı.
  • bugün 123750 tl kredi halk bankasında 72 ay 0,73 oran la bugün kullandım tapumu aldım çok şükür...
    darısı olmayanlara ..bu arada tapuda felaket olmuş 5000 tl den fazla oraya gitti...2 evrağa ödediğim döner sermaye 350 tl ,ilk evime ödediğim harç devlete 4800 tl ......
    aylık taksit 2215 tl
    masraflar :1000tl dosya ,500 expertiz, 250 iptek tesis ,918tl 6 yıllık hayat sigortası yaş 34 , 172 tl dask 171 tl konut sigortası

elime geçen para 120940 civarı

bana bir taahhütname imzalattılar el yazımla yazdırıp ücret komisyon faiz prim tutarlarını bankayla müzakere edip kabul ettim diye yoksa vermiyolardı ....bu dosya paralarını alamam artık değilmi ..müşteri tem.ı hiç vermedik biz alamassın dedi avukat masraflarıda size kalır dedi falan ..
    ....Başbakan faiz lobisi diyor devlet bankasının yaptığına bak faiz dışında masraf almayın diyen başbakanın sözünü dinlemiyolar..Bimer e yazsam sonuç çıkar mı yada tüketici hakem heyetinemi başvursam

• bugün 123750 tl kredi halk bankasında 72 ay 0,73 oran la bugün kullandım tapumu aldım çok şükür...
    darısı olmayanlara ..bu arada tapuda felaket olmuş 5000 tl den fazla oraya gitti...2 evrağa ödediğim döner sermaye 350 tl ,ilk evime ödediğim harç devlete 4800 tl ......
    aylık taksit 2215 tl
    masraflar :1000tl dosya ,500 expertiz, 250 iptek tesis ,918tl 6 yıllık hayat sigortası yaş 34 , 172 tl dask 171 tl konut sigortası

elime geçen para 120940 civarı

bana bir taahhütname imzalattılar el yazımla yazdırıp ücret komisyon faiz prim tutarlarını bankayla müzakere edip kabul ettim diye yoksa vermiyolardı ....bu dosya paralarını alamam artık değilmi ..müşteri tem.ı hiç vermedik biz alamassın dedi avukat masraflarıda size kalır dedi falan ..

....Başbakan faiz lobisi diyor devlet bankasının yaptığına bak faiz dışında masraf almayın diyen başbakanın sözünü dinlemiyolar..Bimer e yazsam sonuç çıkar mı yada tüketici hakem heyetine mi başvursam ????

• jam23 kullanıcısına yanıt
    dosya masrafın çok iyiymiş dostum sigortalar hayat sigortasıda dahil mi bu masraflara
    bizi soydular düpedüz 2 teklif aldım ben halkbanktan eğer dosya parası sigortalar hariç 1250 olursa 0,74 oran , 1750 olursa 0,73 oran verdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vet.aykut

dosya masrafın çok iyiymiş dostum sigortalar hayat sigortasıda dahil mi bu masraflara
    bizi soydular düpedüz 2 teklif aldım ben halkbanktan eğer dosya parası sigortalar hariç 1250 olursa 0,74 oran , 1750 olursa 0,73 oran verdi...

hayat sigortasi zorunlu degildi, ben de yaptirmadim. dask + konut sigortasi + eksperiz + avukatlik + dosya masrafi toplami belirttigim tutar.
  • Hayat sigortası zorunlu değil. Zaten evi sigortalıyorlar bir de müşteriyi sigortalıyorlar! Bunların insafı kurumuş. Kredipazarı diye bir site var, oradan masrafları da dahil ne kadar ödeyeceğinizi örebiliyorsunuz. Bence bir, iki bankayla yetinmemeli, diğer bankaları da araştırmak lazım. Türkiye Finans biraz daha cazip geldi bana, kredi alacaklar oraya da sorsunlar. Hayat sigortası için kaymakamlıklardaki tüketici heyetine dilekçe verin, paranızı geri alın.
  • kredi için hemen hemen bütün bankalara gittim oranları aldım (Akbank,yapıkredi,işbankası,halbankası,ziraat,teb,garanti, hsbc,)72 ay için 0,73 oran veren tek banka halk bankasıydı maaş müşterisi olduğum Akbank 0,76 oranı 60 ay için ,0,74 ü yapı kredi 60 ay için verdi ...60 ayı ben öderdim ama taksitlerim maaşımın belli bi miktarını geçtiği için 60 ayı banka kabul etmedi en az 72 ay çekebilirsin dedi bankalar...halk bankası harici 72 aya 0,76 dan aşağı bulamadım banka müdürlerinden teklif almama rağmen .masrafı en az olan 1300+ sigortalar diyen Akbank oldu onunda oranı 0,76, halkbankasıyla arasında 0,3lük fark takistlere 25 tl aylık yansıtılıyor senelik 300 tl 6 yıldada 1800 tl fazla ödeme oluyo ....
    toplam oranım masraflarda dahil 0,79 oluyo....ilk deneyimimden anladımki bankalar oranı düşük yada masrafı düşük farketmiyo 3 aşşağı 5 yukarı 0,78-0,84 arasında toplam aylık faiz tutarı ( 0,73 lük kredi faizi+ tüm masrafları 72 aya bölüp hesapladık ) aralığında ...Bunlar alayı faiz lobisi tefeci adı banka ...

belki masrafı çok verip faizi düşük tutarsam masrafları geri alırım diye düşünürken banka yaptı bankalığını taahhhütnameyi iliştirdi...hevesim kursağımda kaldı...

• quote:

Orijinalden alıntı: drarter

faiz oranları daha fazla yükselmeden evi almak istiyorum ancak kredinin ilk taksitini üç ay erteleme gibi bir şey yaparlar mı bunu yapan yada duyan var mı ?

Ben 1 ay erteletmiştim anaparayı ödemiyorsun ama faizini ödüyorsun. Ben 300 tl ödemiştim. 3 ayda ötelerler bence sonuçta faizini alıyorlar anaparan aynı kalıyor onlar için değişen birşey olmuyor. 3 aylık fazladan faiz ödemiş oluyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogormek -- 6 Ağustos 2013; 23:28:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

quote:

Orijinalden alıntı: _KoLCu_

Turkiye gibi nufusu genc ve artmakta olan bir ulkede, hele ki dogru durust ev yapmayi bir deprem sonrasi 10-15 yildir yeni yeni ogrenen bir ulkede, insanlarin ancak kalacaklari konutlari alabildigi, yatirim icin konut alanlarin cok azinlikta oldugu bir ulkede ev ihtiyaci ve konut fiyatlari artar.

Dusecekte balon patlayacakta vs.. bunlar hikaye. Bizim ulkede kacyuzbin insan evleniuor hersene. Bu kadar ev yapiliyor mu? Cevrenizde yatirim icin 2 3 evi kredi ustune kredi ile alan kac kisi var ?

Herkes tek ev yasayacagi evi almaya calisiyor.

Bu sartlarda uygun yer ve evi buldugunuzda imkan varsa alin. Gerisi teferruat.

Krize fiyat dusmesine vs bel baglarsaniz daha cook beklersiniz.

+100000

Ayrıca ev fiyatları balon düşer diyenlere ben de diyorum ki ev fiyatları çelik balon patlamayandan ev fiyatları düşşş meezzzz.Çevrenizde hiç ciddi anlamda değer kaybeden ev gördünüz mü inanmayın bu safsatalara gidin evinizi bulun pahalı ucuz alın o da sizin kabiliyetinize kalmış.Pahalı alan kardan zarar eder uzun vadede pahalı da ucuz da alan her ev sahibi kazanır bu böyle biline

Yazdıklarınız doğru değil. Bugün 100.000 $ a satılan bir ev kriz ortamında 15.000, 20.000 $ a düşer. Ben 1994 ve 2001 de iki kez tanık oldum. Kriz ortamında enflasyon patlar. Maaşlar zorunlu gıda teminine zor yeteceğinden kredi taksitleri ödenemez. Bu durumda bankalar tüm borcu geri çağırır. Ödenemeyeceği için ev gider, üstüne giden evin borçlarını ödemek kalır. Başbakan faiz lobisinden bahsetti, kredi faizleri 0,10 puan zıpladı. Yani hiç te güllük gülistanlık bir durum söz konusu değil. Herkes hesabını doğru yapmalı.

• quote:

Bundan sonra kriz yok hortumcular bitti hocam
    O eskidendi Başbakanıma da laf yok durmak yok yola devam.

Benim 15 ay kredi geri ödemem var ama diken üstünde oturuyorum. Yolun sonu görünüyor. İnsanları yanlış yönlendirmemek gerekiyor, vebali var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nürnberger

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _KoLCu_

Turkiye gibi nufusu genc ve artmakta olan bir ulkede, hele ki dogru durust ev yapmayi bir deprem sonrasi 10-15 yildir yeni yeni ogrenen bir ulkede, insanlarin ancak kalacaklari konutlari alabildigi, yatirim icin konut alanlarin cok azinlikta oldugu bir ulkede ev ihtiyaci ve konut fiyatlari artar.

Dusecekte balon patlayacakta vs.. bunlar hikaye. Bizim ulkede kacyuzbin insan evleniuor hersene. Bu kadar ev yapiliyor mu? Cevrenizde yatirim icin 2 3 evi kredi ustune kredi ile alan kac kisi var ?

Herkes tek ev yasayacagi evi almaya calisiyor.

Bu sartlarda uygun yer ve evi buldugunuzda imkan varsa alin. Gerisi teferruat.

Krize fiyat dusmesine vs bel baglarsaniz daha cook beklersiniz.

+100000

Ayrıca ev fiyatları balon düşer diyenlere ben de diyorum ki ev fiyatları çelik balon patlamayandan ev fiyatları düşşş meezzzz.Çevrenizde hiç ciddi anlamda değer kaybeden ev gördünüz mü inanmayın bu safsatalara gidin evinizi bulun pahalı ucuz alın o da sizin kabiliyetinize kalmış.Pahalı alan kardan zarar eder uzun vadede pahalı da ucuz da alan her ev sahibi kazanır bu böyle biline

Yazdıklarınız doğru değil. Bugün 100.000 $ a satılan bir ev kriz ortamında 15.000, 20.000 $ a düşer. Ben 1994 ve 2001 de iki kez tanık oldum. Kriz ortamında enflasyon patlar. Maaşlar zorunlu gıda teminine zor yeteceğinden kredi taksitleri ödenemez. Bu durumda bankalar tüm borcu geri çağırır. Ödenemeyeceği için ev gider, üstüne giden evin borçlarını ödemek kalır. Başbakan faiz lobisinden bahsetti, kredi faizleri 0,10 puan zıpladı. Yani hiç te güllük gülistanlık bir durum söz konusu değil. Herkes hesabını doğru yapmalı.

Kriz ortamında "Cash is king"tir. Kimsenin nakit parası olmaz, herkes borç batağında olur. Borçlarından kurtulmak isteyenler de varını yoğunu yok pahasına verir. Krizin fırsatından yararlanmak da buna deniyor aslında. Evet, doğru, her evin fiyatı 100bin tl'den 10bine düşmeyecektir, sadece borç içinde ve nakde sıkışık olanlar için geçerli.

• quote:

Orijinalden alıntı: m_atar
    Kriz ortamında "Cash is king"tir. Kimsenin nakit parası olmaz, herkes borç batağında olur. Borçlarından kurtulmak isteyenler de varını yoğunu yok pahasına verir. Krizin fırsatından yararlanmak da buna deniyor aslında. Evet, doğru, her evin fiyatı 100bin tl'den 10bine düşmeyecektir, sadece borç içinde ve nakde sıkışık olanlar için geçerli.

Super ekonomide durum bu. Varın siz olası kriz ortamını düşünün. Konut piyasasanın % 90 ı kredi pazarına endeksli!

http://www.isbank.com.tr/content/TR/Gayrimenkul/Gayrimenkularama.aspx
    http://www.finansbank.com.tr/gayrimenkul/gayrimenkul-arama.aspx
    http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/03/11/bankadan-satilik-sudan-ucuz-evler

• Bari bu konuda siyaset yapmayın titiz bir şekilde takip ediyoruz konuyu kirletmeye ne hakkınız var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nürnberger

quote:

Orijinalden alıntı: m_atar

Super ekonomide durum bu. Varın siz olası kriz ortamını düşünün. Konut piyasasanın % 90 ı kredi pazarına endeksli!

http://www.isbank.com.tr/content/TR/Gayrimenkul/Gayrimenkularama.aspx
    http://www.finansbank.com.tr/gayrimenkul/gayrimenkul-arama.aspx
    http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/03/11/bankadan-satilik-sudan-ucuz-evler

elinize sağlık. bir de işin öbürkü tarafı var araba arıyordum budan 6 ay önce araba pazarında doğru dürüst araba yok ama alışveriş merkezlerinde çok daiyi aarabalar millet te ya para var yada borc ile yaşıyoruz. ben anlamadım.

• Merhaba arkadaşlar. Hesap işlerinden anlayanlar yardımcı olabilirler mi rica etsem.

ev almak için 60000tl ihtiyaç kredisi çektim ayda 1380 tl ödüyorum 60 ay bu ödemem var
    bunun yanında da 95000 tl konut kredisi çekeceğim bu konut kredisini 120 ay vadeli çekersem 0.76 oranla aylık 1207 tl ödemem olacak ve 50000 civarında faiz ödeyeceğim.

Fakat ben şunu yapmak istiyorum 120 ay değil de daha kısa bir sürede bitsin kredilerim diyorum ve 60 aylık ihtiyaç kredim varken konut kredisi taksitlerim 1200 tl olsun ama 60. aydan itibaren ( ihtiyaç kredim biteceği için) konut kredimin aylık ödemesi 2500 tl olsun istiyorum ve böylece daha kısa sürede bitsin ve daha az faiz ödeyeyim.

Yukarıda söylediklerimi hesaplayabilecek ve 120 ay sabit faiz ile 72 ya da 84 ay değişken faiz arasında ne toplamda ne kadar faiz farkı olacağını yazabilecek birisi var mı aramızda.
  • 
Sayfa: önceki 395396397398399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.