Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31.306
Cevap
907
Favori
3.048.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba iyi geceler banka sicili bozuk olan bir arkadaşım var konut almak istiyor ama malum sicili bozuk eminevim vs o tarz yerlere guvenemiyor nasıl ev sahibi olur veya olunur konudan çok uzak cahilce yaklaşım olduysa kusura bakmayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emre9110 kullanıcısına yanıt

Hocam,

eger tapu ya 200 kusur yatirr adama da parayi bankadan yatirirsaniz karsilikli ceza yersiniz. Elden ya da baskasina baskasinin hesabindan adamin yakinina gondermek olaylari var.

bankalar kendi arasinda hallediyor. Tapudan sonra ben adamla adamin bankasina gidip islemleri gozumun onunde tamamlattim. İki gune ipotegi kalkti.

parayi tapu ya girince 5 dakika sonra cagirinca deyince yatirmistim.

yalniz tapu da bulunan degerin ustunu bankadan gonderirsen dedigim gibi yakalanirsan tapu harci cikar adama da 5 yildan kisa surede sattigi icin vergi ve ceza cikar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

Hocam,

eger tapu ya 200 kusur yatirr adama da parayi bankadan yatirirsaniz karsilikli ceza yersiniz. Elden ya da baskasina baskasinin hesabindan adamin yakinina gondermek olaylari var.

bankalar kendi arasinda hallediyor. Tapudan sonra ben adamla adamin bankasina gidip islemleri gozumun onunde tamamlattim. İki gune ipotegi kalkti.

parayi tapu ya girince 5 dakika sonra cagirinca deyince yatirmistim.

yalniz tapu da bulunan degerin ustunu bankadan gonderirsen dedigim gibi yakalanirsan tapu harci cikar adama da 5 yildan kisa surede sattigi icin vergi ve ceza cikar.

tapuda gösterdigimiz bedeli kendi hesabıma adam yatıracak. Geri kalanı ise kardeşimin yada eşimin hesabına kendimizin adıyla yatıracagız.( Elden parayı kendi hesabına yatırıyormuş gibi yapacagız.) kardeş yada eşin hesabına para yatırma sıkıntı oluştururmu ki . Maliye katakulliyi anlarmıki

• Benim de benzer bir sorum var. Yarın tapu işlemleri var. Babam evi kredisiz alıyor. Evin mevcut tapusu 2006 yılına ait üzerindeki bedel 36000 TL. Ev İstanbul Anadou yakasında, rayiç bedel belediyede 114000 TL gözükmekte. Babamın 5 yıla kadar bir satış durumu olacağını sanmıyorum. Evin satış bedeli de satıcıya tapuda elden verilecek. Tapu değeri olarak 120000 TL uygun mudur?

• kRaL_1907 kullanıcısına yanıt

Faiz yukseltilecek beklentisi yuksek ama bankalari cok fazla etkilemez gibime geliyor zaten kredi faizleri hayli yuksek.

• 100000 TL krediyi 1 yıl geri ödemeyle çekince 106500 TL geri ödemesi var. (0,99'dan)

Buda yaklaşık %7 faize denk geliyor.

Bu durumda ev alırken cekebilecegimiz kadar kredi cekip artanı faize koymak kar getirmez mi?

Tabi faizlerin en az %7 olacagını varsayıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 12 Kasım 2020; 22:15:1 >
  • Angelica kullanıcısına yanıt

Maalesef o iş öyle olmuyor. ev kredisi için her ay para oduyorsunuz, yılbasında cekmıs ısenız ocakta, subatta, martta, ...aralıkta, ama mevduata para koyarsanız 1 sene sonra alabılırsınız o parayı. aslında paranızın 12 de 1 ınden 1 aylık faız,12 de 1 ınden 2 aylık .. 12 de 1 ınden 12 aylık faız alıs olursunuz. bankaları kucumsemeyın :)

• Haklisiniz hocam excele dosedim aylik ne geliyor ne gidiyor diye, sonlara dogru eksilere dusuyoruz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Gsli46

Faiz yukseltilecek beklentisi yuksek ama bankalari cok fazla etkilemez gibime geliyor zaten kredi faizleri hayli yuksek.

Merkez bankası faiz'leri yükseltecek, bankalar geçmiş dönemde düşük faizli kredi verdiklerinden dolayı dolar çok arttı ve artık dolara müdahale etmeye başlayacaklar diye tahmin ediyorum. Demem oki kısa sürede faizler düşmez, yükselir ama ne kadar kestiremedim. Burada faiz'ler yükseldiğinde ev fiyatları düşer diyenlerde vardı aksine şu an yükseliyor bu ülkede hiç bir zaman fiyat düşmez. Dolar 6 tl olsada ne ev ne başka birşey fiyatı düşmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 13 Kasım 2020; 11:21:44 >
  • Haziran ayında Ziraat Bankasından konut kredisi kullanmıştım. 2 tane otomatik ödeme talimatı zorunlu idi ve vermiştim. Bir ay sonra da iptal etmiştim. Bugün kredi kullandığım şubeden aradılar ve otomatik ödeme talimatının zorunlu olduğunu ve en kısa sürede tekrar talimat vermem gerektiğini söylediler. Ama ben talimat vermek istemiyorum. Talimat vermezsem herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Bir yaptırımı var mıdır?

• rerus R kullanıcısına yanıt

Elden verdiği takdirde uygundur hocam . Hayırlı olsun detay nedir ? Hangi semt fiyat vs

• Merhaba arkadaşlar eşimin üzerine 400 000 TL kredi çekmek istiyoruz benim maaşımı da gelir belgesi olarak ekleyeceğiz. Benim üzerime kredi var konut kredisi alma durumunu engeller mi benjm sicili kontrol ediyorlar mı teşekkürler

• konut kredi faizleri yükselmiştir.

• potansiyel suçlu P kullanıcısına yanıt

Evet Allah kahretmesin 1.el 0.99dan 1.15 oldu

Ne anlami kaldi artık 2.elle arada 10 puan oynuyor sadece

• Halkbankda şayet böyle fakat 2.eller oynamamış hala 1.25

• quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

Merhaba arkadaşlar eşimin üzerine 400 000 TL kredi çekmek istiyoruz benim maaşımı da gelir belgesi olarak ekleyeceğiz. Benim üzerime kredi var konut kredisi alma durumunu engeller mi benjm sicili kontrol ediyorlar mı teşekkürler

şkşnşzşn toplam maaşını yüzde 75 i kredilerin toplamına yetmesi lazım yani eski kredin ve şimdi çekmek istediğin. bu yüzde 75 oranı ortalama dedim genelde 70 derler yüzde 80 e kadar çıkartırlar

• Beyler belki aranizda tecrübeli olan vardır,

Elimde 55klik bir çek var fakat mayıs ayında aktif olacaktır,

Acaba kırdıran oldumu aranizda tarihi gelmemiş çeki diye sorcaktım

• Merhaba Arkadaşlar

10 kasimda 0.99 faizden sifir konut kredisi icin halkbanka basvurdum.

11 kasimda bankaya cagirdilar sozlesme imzalattilar .

14 kasimda exper evi gordu

16 kasimda krediler artmis banka bana yeni oran gecerli olur diyor

Bende sikayetimi BDDK ' ya , halkbank genel mudurlugune ve CIMER'e yaptim.

Boyle bir tecrubesi olan arkadaslar yorumlarini yazabilirmi bankanin yaptigi yasalmi?

Tesekkurler

• Maalesef hocam ekspersen sonra imza atana kadar oranlar değişirse seninkide değişir

• 4 Ay önce konut kredisi için ziraat bankasından çektiğim tutar, ve bugün tekrar aynı bankadan yaptığım hesap aşağıda.

4 AY ÖNCE: 215.000 TL 0,79 2.300 TL AYLIK ÖDEME 15 YIL (Ödenecek ay sayısı 168 ay)

BUGÜN: 215.000 TL 1,35 3.187,74 TL TL AYLIK ÖDEME 15 YIL

Aylık 900 tl fark var, yani 4 ay önce çektiğim tutarı şimdi çeker isem 15 yıl toplamında 150 bin tl daha fark oluyor. Ev alacak arkadaşlara şu an allah sabır versin, zaten satış yarı yarıya azalmış fakat faiz covid bitene kadar muhtelemen ya 5 az ya 5 yüksek oynar gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 17 Kasım 2020; 8:57:8 >
  • 
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.