Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1209. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: winchester07 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
31.290
Cevap
907
Favori
3.046.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
85. Sırada  bugün en iyi #13
Sayfa: önceki 12071208120912101211
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam banka eksperi yollar. Eksper bı değer verir eve. Misal 580lik eve 550 gibi. Sonra resmi olarak siz kazancınız da uygunsa bankadan 550nin yüzde sekseni olan 440 bin lirayı çekebilirsiniz. Resmi durum bu...

Ama inşaat firmaları evin değerini düşük gösterip daha az vergi ödemek istiyor ama vergi oranı da her 100e 25 değildir kesinlikle ben kendi baktığım eve sordum. Dedim ki senin vergini ben odeyeyim. Öyle olmuyor dedi. Evin emsal değeri üzerinden oteki sattığım daireleri de sorguluyor bu defa devlet dedi.

0 daireler eğer kentsel dönüşüm dairesiyse tapu masrafı olmaz. Eğer normal daireye yüzde 4 tapu masrafı olur. Ve bu masrafı taraflar yarı yarıya ortak karşılar. Ama tabii ki satıcı buna yanasmadigi için geleneksel olarak alıcı öder o yüzde dördü.

İskan masrafı inşaat firmasına ait. Zaten çok para tutmuyor o.

İnşaat firmasından daire alınca emlakçı komisyonu da olmuyor tabii ki.

Bu arada piyasa zayıf gibi şu an. Pazarliga açıktır bicok firma. Hele de cebinizde nakit varsa biraz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• techturch T kullanıcısına yanıt

Albaraka hocam. Şuan ödeme gözükmüyor. Günü gelince mi kesilecek bilmiyorum. Bilgim olmadan dask yenilenmiş

• Mazhar0234 M kullanıcısına yanıt

Üstadım cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir kaç sorum daha olacaktı.

İnşaat firmasının ödediği vergi tam olarak olarak nedir ve yüzde kaçtır? Kentsel dönüşüm olduğu tapu harcının olmadığını var sayıyorum.

Ev için 440 kredi çıksa, inşaat firması tapuda rayiç bedelini, çekilen kredi tutarından düşük gösterebilir mi? Bu, kredi için olumsuz bir durum oluşturur mu?

İnşaat Firması, evin satış değerinin %2si kadar komisyon alacağını söyledi. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi careemm -- 20 Kasım 2020; 18:54:50 >
  • thuthq T kullanıcısına yanıt

Belkide şansa hiç yapmazlar 0 konut faizi icin artırım hani zaten daha yeni 0.99dan 1.15e cikti

Şey hesabı konut satışları durmasın diye zaten tayibbin kankaları hep inşaatçı o yüzden cok yükseltmezler inşallah :) ama en iyisi hiç yükselmez aralik sonuna kadar inşallah.

• İnşaat firmasının ödediği vergiyi tam olarak bilmiyorum. Ama firma tek daire için değil de Totalde çok fazla vergi ödeyecekleri için hiçbir daireye fazla kredi cektirmek istemiyorlar. Bunu neredeyse hiçbir firma istemiyor. Belki topraktan girsen o zman izin verirler.

Rayiç bedeli belediye gösteriyor. Firma satış bedelini gösterir. Ki zaten satış bedelini siz ortak söylüyorsunuz. Ama firma ne kadar isterse o kadar gösterir satışı. Tabii ki anlamanıza göre her şey.

İnşaat firmasi kendi konutunu satarken komisyon nasıl alabilir. İlk defa duyuyorum. Emlakçı mi bu inşaatı yapan firma mi

• beyler 200 klık daireye 180e kadar krediye başvurabilirim dimi hala yüzde 90ı veriyor banka sanırım ben sadece yüzde 10unu vercem sanırım

bir değişiklik olmadı ise??

sanırım 500 den sonra 80 e düşüyordu?

• Aldigim ev 350 bin Tl ama belediye rayici 420 bin lira cikti. Tapu harci 350 bin TL uzerinden hesaplanarak odendi. Bildigim kadari ile tapu harci minimum belediye rayicinden olmak zorunda. Tapuda da her hangi bir sikinti cikmadan islem halloldu. Bu durumda ileride ceza almamak icin yapmam gereken bir aksiyon var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elixer -- 22 Kasım 2020; 21:56:8 >
  • Faizler de arttı kredilerde

Geçmiş olsun arkadaşlar

• Beyler geçen hafta toplantı olup faizler arttı ya,

Acaba faizlerin artmasına veya düşmesine sebeb olabilecek bir sonraki toplantı ne zaman bilgisi olan varmı

• Evimiz depremden dolayı az hasarlı raporu aldı. Az hasarlı ev sahipleri için kredi kampanyası vs var mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ClockerTr28 C kullanıcısına yanıt
    Aralığın 3.haftası perşembe günü 24 ü sanırım. Saat :14.00 da

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

4 Ay önce konut kredisi için ziraat bankasından çektiğim tutar, ve bugün tekrar aynı bankadan yaptığım hesap aşağıda.

4 AY ÖNCE: 215.000 TL 0,79 2.300 TL AYLIK ÖDEME 15 YIL (Ödenecek ay sayısı 168 ay)

BUGÜN: 215.000 TL 1,35 3.187,74 TL TL AYLIK ÖDEME 15 YIL

Aylık 900 tl fark var, yani 4 ay önce çektiğim tutarı şimdi çeker isem 15 yıl toplamında 150 bin tl daha fark oluyor. Ev alacak arkadaşlara şu an allah sabır versin, zaten satış yarı yarıya azalmış fakat faiz covid bitene kadar muhtelemen ya 5 az ya 5 yüksek oynar gider.

Geçen hafta yazdığım yazıyı alıntı yapıp yazmak istedim,

1,35 3.187,74 TL TL AYLIK ÖDEME 15 YIL hesaplamışken şu an 1,49 3.443,87 TL olmuş...

Ben 2.300 tl taksit ödeyeceğime göre 414.000 tl 15 yıl ediyor şu an çeker isem 619.000 tl vay be...

Dolar'a yaptırım yapmanın en etkili yollarından birisi faiz arttırmak biliyorsunuz ki gelecek toplantıda ise düşüreceklerini sanmıyorum gene, müdahaleye devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PoseidoN- -- 24 Kasım 2020; 9:19:30 >

• Arkadaslar,
    Halkbank tan kredi cekip bes i baslamayan var mi? 2 ay oldu hala bes baslamadi. İptal edemiyorum bu yuzden.

Subeyi gecen ay aradigimda yogunluktandir dedi.

Bu nasil banka yahu?

• bazen13 kullanıcısına yanıt
    Zorunlu basliyormu bes? Ben 2 ay kadar once kredi kullandim, kullanim oncesi bes olacagiyla ilgili bir bilgilendirme olmamisti.
  • valla hocam, bes ve 3 otomatik ödeme zorunlu demiştik şube.

bes halan başlamadı, dün yine aramadım yoğunluk ve problem varımş, bes te.

başlayınca mesaj gelcek o zaman iptal edersiniz diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

valla hocam, bes ve 3 otomatik ödeme zorunlu demiştik şube.

bes halan başlamadı, dün yine aramadım yoğunluk ve problem varımş, bes te.

başlayınca mesaj gelcek o zaman iptal edersiniz diyor.

Bizde çekeli 4 ay oldu bes'i yeni çekmiş annemin hesabından bunu nasıl iptal edebiliriz ?

• 1 ay mi 4 ay mi cekmis?

Hayat emekliligi arayip iptal talebinde bulunun hocam. Onlar sizi yonlendirir.

• 1.el konut kredileri 1.35 mi oldu benmi yanlış görüyorum,

Yani hangi ara arttı ve neden arttı toplantı yok bişey yok?

• quote:

Orijinalden alıntı: -PoseidoN-

Geçen hafta yazdığım yazıyı alıntı yapıp yazmak istedim,

1,35 3.187,74 TL TL AYLIK ÖDEME 15 YIL hesaplamışken şu an 1,49 3.443,87 TL olmuş...

Ben 2.300 tl taksit ödeyeceğime göre 414.000 tl 15 yıl ediyor şu an çeker isem 619.000 tl vay be...

Dolar'a yaptırım yapmanın en etkili yollarından birisi faiz arttırmak biliyorsunuz ki gelecek toplantıda ise düşüreceklerini sanmıyorum gene, müdahaleye devam.

Alıntıları Göster

An itibari ile ziraat bankası faiz oranı 1.65 olmuş oha

• bazen13 kullanıcısına yanıt
    Ben cekerken besle ilgili birsey soylenmedi. Hatirladigim kadariyla bununla ilgili birsey imzalamadim. Size besle alakali bir belge imzalatmislarmiydi?
  • 
Sayfa: önceki 12071208120912101211
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.