Şimdi Ara

En Uygun Konut Kredisi (1208. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Niemans , diegomez Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
31.292
Cevap
907
Favori
3.047.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12061207120812091210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13 kasim ziraate 0 konut kredisi icin basvurdum 16 si dun onaylandi eksper ucreti yatirdim. Bugun sordum bankaya sizinki onaylandigi icin 26 sina kadar gecerli 0.99 dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben dün sormuştum.

Halkbank ekspere rapor sunana kadar oranları sabitlemiyor, ziraat imzalar atıldıktan sonda 15 gün kadar oranları sabitliyor. O yüzden ziraatte karar kılmıştım ama evi almaktan vazgeçtik.

• Baya sansliymisim o zaman bakalim eksper onalyacak mi 1milyonu...

• Arkadaşlar sizlerden bir konu hakkında akıl istiyorum lutfen yardım edin bana

Şimdi bi daire var daire teslimi Aralık sonunda

Daireyi ayirtmak için 30k kapora vermem gerekiyor

Çünkü aralik ayina kadar konut kredisi çıkmıyor ev bitmediği için...

Şuan 0 daire konut faizi 1.15

Benim korkum ve endişem ise 30k kaporayi verip daire teslimine kadar konut kredi faizleri artıp zor duruma düşmek...

Oysaki 0 dairelerin faiz oranı baya uzun 0.99 da kalmıştı

Niye birden arti ki bu ?

Mesela 19 kasımdaki toplantı bile kötü geçerse konut kredi faizi etkileyip yükseltecek sanırım

Bu arada bu faiz yükselme olayı her alanı etkiliyor değilmi? Yoksa sadece mevduat para faizleri mi etkiliyor?

Hani sizce çok bir oynama olurmu aralik sonuna kadar arkadaşlar?

• Allaha askina beyler bu ppk toplantı sonucu konut kredilerinide etkiliyor mu yoksa sadece mevduat faizlerimi artacak acaba

• ClockerTr28 C kullanıcısına yanıt

Etkilemez olur mu hem de nasıl etkiliyor.....

Vatandaş 2020 hatta 2021'in nisan-maysı ayına kadar bu ekonomi toparlanmaz şayet faizler artarsa bu zamanlarda ev almak mantıklı seviyelere gelmez...

konuşılan 475 baz puan en az 3 ay geriye götürür ekonomiyi,Yatarım olmaz-reel sektör batar-Vatandaş alım satım yapamaz...bakalım naci ağbal vatandaşı mı düşünücek yoksa faiz lobisini mi....

Faiz artsın istemeyiz bu bizede etkiler ama en kötü sabit tutarsa kur şoku olur kısmi umarım Faiz yükselmez....

• marto1 kullanıcısına yanıt

Saat 2 de belli olacakti degilmi?

Neyin ne olacağı

• atakanozbaki kullanıcısına yanıt
    Parayi ayni gun degilde bi gun sonra yatirirsaniz daha saglam olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Evet hocam

Abi şimdi bir soru

Şuan konut kredileri 1.15 sifir daireler

Saat 14 teki toplantı sonucu eger faizler yükselmez ise

Aralik ayinin sonuna kadar faizi yükseltecek baska bir toplantı fln olacak mi?

Çünkü benim kredi çekme işi aralik 15 20 arası olacak

Hani bu toplantıda faiz yükselmez ise içim rahat bir sekilde bekleyip aralik sonuna yakın

1.15 den konut kredimi cekebilirmiyim ? Hani o tarihe kadsr baska bir müdahale olurmu hesabı

• Bir daha ki toplantı 24 Aralık 2020...dileyelimde arttırmasın sizin işte sakata gelmesin..artarsada 2 iş gününde zaten faziler güncellenir özel bankalar bunu anlık yapar...

Ama bugün artış olabiLİR diyorlar ama dün rte de yüksek faiz istemiyorum muhabbeti yaptı her türlü ters köşe olacak yapacak bir şey yok...

umarım dilerim faiz artmaz şayet artarsa çok sıkıntı yaşayacak vatandaş kimisi ev alamaz,araç alamaz piyasada durgunluk olacak reel sektör batar,Siizin gibi ev almak isteyen vatandaş zarar eder eder de eder....

Şayet sabit tutarsa kur şoku olur geçici dolar bir anda 8 tl hatta 9 a yaklaşır....Ben şahsen arttırmam bu şartlarda yatırımın olmasını istiyorlarsa sabit tutup diğer ayı izlemek lazım...

Bence siz herşeye hazırlıklı olun

• Anladim hocam bu arada açıklama yapıldı mı?

Faizler arttı 475 baz puan ile %15 civarı pazartesi ya da salı yansır bankalara artık geçmiş olsun faizler artacak

0 daireler icin olan 1.15 lik konut kredisi kac olur sizce abi ?

• Faiz %20 olursa 1.5 den kullanırsınız artık. İşin kötü yanı mb daha dolar rezervi toplayacak. Ee bir 500 bp faizde oradan gelsin. Film yeni başlıyor..

• Yani 1.15 den 1.50 mu diyorsunuz cidden ?

• Öyle büyük oynamalar olmaz konut faizlerinde. Zaten merkez bankasının ortalama fonlama fonlaması 14.87 idi 15olcak şimdi. 10.25sadece kağıt üstünde yazılı bir orandı, kullanılmıyordu.

• Arkadaşlar önümüzdeki ay kredi çekeli 1 yıl olacak . Hemen daskı yenilemişler . Zorunlu mu bu ? Her yıl yeniden yapılması mi gerekiyor ?

• Merhaba Arkadaşlar,

Almayı düşündüğüm evin satış bedeli 580.000 TL. İnşaat Firması, banka bu eve en fazla 250 bin kredi verebilir, her 100 binde %25 vergisi var dedi. Rayiç bedeli üzerinden hesaplanıyor dedi. Ben 500 binlik kredi başvurusu yapsam, ekspertiz 400 bin değer biçse niye 250 bin kredi kullanıyorum. Banka 400.000 kredi verse, geri kalanı peşinat verip alamaz mıyım.

Diğer sorularım ise,

0 dairelerde tapu ve iskan masrafları inşaat firması tarafından mı ödeniyor?

İnşaat firması tarafından satılan dairelerde evin satış fiyatı dışında emlakçı, danışmanlık..vb bir komisyon alınıyor mu?

• Bilisimci1903 kullanıcısına yanıt

Hangi banka acaba? Ödemeyi hangi kanaldan tahsil ettiler?

• 
Sayfa: önceki 12061207120812091210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.