Şimdi Ara

En ucuzu 4 asgari ücret eden iPhone 13 serisi Türkiye'de satışta! İşte fiyatlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
0
Favori
11.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sawasson kullanıcısına yanıt
    Yalancıya bir şey yapmıyorlar ki yeğenim…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Herşey çok arttı :S

• quote:

Orijinalden alıntı: eg2077

Heykel dikmekle olmuyor demek ki !

20 senedir bastasiniz hala yalan, tatava, bahane ve ağlamakla da olmuyor kardes.İnsanlar sayenizde telefon bile alamıyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Napim yarısi Erdoğan'ın para miktarının zaten.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • amma velakin kullanıcısına yanıt
    Yahu anladık tabii ki ekonomik kötü, fiyatlar abartılı ve vergiler de yüksek. Ama niye sürekli Amerika ile kıyaslandığımızı anlamıyorum. Amerikalılar ayda şu kadar kazanıyor şu kadar az para ile Iphone alıyor demek saçmalığın daniskası. Yahu senin etin ne butun ne ki Amerikalılar ile kıyaslıyorsun kendini? Sen Amerika'da mı yaşıyorsun, hayır. Senin kendi çevre ülkelerin ile kendi branşındaki ülkeler ile kıyaslaman gerek kendini. Çevre ülkeler derken petrol zengini arap ülkeler ile değil senin ile aynı şartlar ve coğrafyadaki ülkeler ile kıyaslayıp hayıflanmalısın, yani gelişmekte olan ülkeler sınıfındaki ülkeler ile kıyaslanabilirsin. Yoksa benzetmeniz hakikaten saçma oluyor. Sizin kendinizi Amerikalı zannetmeniz sizi Amerikalı yapmaz, Amerikalının maaşını hak ettiğin manasına da gelmez. Ağır siklet ile tüy siklet sporcuyu karşılaştırıp durmayın komik ve cahil oluyorsunuz.

• Yazık mininin fiyatına bak en ucuzunu bari tek basamaklı yapsaydınız

• yani ayda 26 gün desek 104 gün it gibi çalışıp bir yarım elma alamıyorsun, şahlanış türkiye bu olsa gerek.

• Şu telefondan alınan vergi haram olsun !

• infom@n kullanıcısına yanıt
    Tamam da niye aralıklı aralıklı yazıyorsunuz ki? Diğer yorum atanlara da saygınız olsun azıcık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fendur -- 24 Eylül 2021; 11:23:53 >
  • Arjantin devletinin politikası "üretemiyorsak alınmasını da engelleyelim ki hem tüketim azalsın hem de alan olursa da üç beş bize de atsın çünkü çok zengin kesin vergi vermiyor " oldu.

Yapacak bir şey yok sonuçta yüce Arjantin halkı böyle yönetilmeyi çok seviyor ki hala anketler de Arjantin hak yemez partisi birinci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fendur -- 24 Eylül 2021; 11:22:51 >
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Aynı coğrafyada aynı şartlarda hangi ülke var, merak ettiğimden soruyorum. Bizim gibi ekonomik çöküşte olan başka bir ülkeyle kıyaslayıp aslında iyiyiz mi dememiz gerekiyor?

• Uçuyoruz ya ondan bu fiyatlar kıskanıyolar….

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • CWaRRioR kullanıcısına yanıt

Sen benim ne yazdığımı anladın mı, hangi cümlemde ekonomimiz iyi dedim vergiler az mı dedim önce okuduğunu sağlam oku. Ama bu senin kendini Amerika ile kıyaslamana bahane olmasın, ya kendi bulunduğun kıtadan coğrafyandan haberin yok, ya da kara cahillik veya trollük söz konusu.

Türkiye'nin kendini kıyaslayacağı çevre ülkeler derken komşularına bakarsın, Türkiye'nin sınırlarında 8 komşu ülke var, Bulgaristan ve Yunanistan, İran, Ermenistan, Gürcistan ve Nahçıvan, Irak ve Suriye'dir. Öncelikle senin ekonomik koşulların, gelir kaynakların, doğal kaynakların bu ülkelerin üzerinde mi altında mı, kıyasla öyle ağla ağlayacaksan. Kendini okyanus ötesindeki dünyanın en zengin ülkesi Amerikan vatandaşı ile kıyaslıyorsan kusura bakma sana derler önce kimliğine, yerine yurduna sonra aynaya bak diye? Sonra niye beni Hollywood bulvarında doğurmadınız diye kendi anne babalarınıza hayıflanmayın. Mantıklı karşılaştırmalar yapın komik olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 24 Eylül 2021; 11:41:19 >

Baktım açıkçası. O karşılaştırmada da hiç iyi durumda değiliz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sinirinin nedenini anlayamadım ama öncelikle bir sakin ol dostum. Benim sana şöyle dedin diye bir ithamım olmadığı gibi Amerika'dan da bahsetmedim zaten. Bana sağlam oku diyeceğine kendin alıntıladığın mesajı oku istersen.

quote:

Öncelikle senin ekonomik koşulların, gelir kaynakların, doğal kaynakların bu ülkelerin üzerinde mi altında mı, kıyasla öyle ağla ağlayacaksan.

Eleştirilen asıl konu ekonomiyken, ekonomik olarak benzer ülkeleri kıyaslayın deyip mantığa davet etmek mantıklı mı gerçekten?

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim. Etrafa savurduğun cahil, kara cahil, komik ithamları son derece düzeysiz ve itici. Haklı olduğun bir nokta varsa da ciddiye alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 24 Eylül 2021; 12:06:37 >
  • infom@n kullanıcısına yanıt
    Asgari ücret karşılaştırmasına gerek yok, çünkü avrupada asgari ücret almıyor insanlar, zira asgari ücret çalışan liseli, ya da hayatında hiç okumamış insanın ilk ay maaşıdır, ve şu an %10 civarı bunu alanlar Almanya'da. Okumuş insanın asgari alması zaten düşünülemez bir şey.

Türkiye'de ise çalışanların yarısı asgari maaşla çalışıyor. Kısacası durum senin söylediğinden de kötü.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.