Şimdi Ara

En kaliteli kot pantolon markası ? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
8
Favori
106.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lee Cooper ve Wrangler fiyatına göre en kaliteli jeanlerdir. Mavi ise acik ara fiyatina göre en kalitesiz olandir. Hatta tam olarak jean değil de diyebiliriz.

Not: Mavi kullanicisiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: casper333

Sağlamlık ve F/P beklentiniz varsa Tommy Hilfiger, Levi's, Wrangler, LEE, M&S tavsiye ederim.

Mavi ve Colins olayına gelirsek benim gözümde LCW ile aynı kalitedeler. Sebebine gelince modellerin çoğunu fason atölyelere yönlendirdiler.
    Mahalle aralarında atölyeler harıl harıl Mavi ve colins çalışıyorlar.

Benim genel tercihim Baldırlar geniş olduğu için Levi's ın sırası ile 506 ve 511 ile 501 serileri...

baldır geniş oldugu icin başka hangi markaları tercih ediyorsunuz hocam
    bir de ne model diiye alıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: coolcool

300 dolara orjinal kiton alamazsınız. 600/700 dolardan aşağı jean yoktur Kiton'da
    Ebay da satılanlar orjinal değildir yada ikinci el falandır

Aynen,http://www.lyst.com/shop/mens-kiton-jeans/

Alıntıları Göster
    Wall-Mart yetkilisi kot pantalon için Türkiyeye geldiğinde kendisine ben eşlik etmiştim. Söylediğine göre kot sektöründe en kaliteli ürünler japonya italya ve Türkiyede üretilmekteymiş. Japonya ve İtalya da fiyatlar çok pahalı olduğu için bizim ülkemize gelmişti.
    Bu elemanla birçok kot üreticisi gezmiştim.Hiç adını duymadığım DeepBlue firması Defacto Koton vs.gibi firmalara üretim yapıyordu. Aynı malı ABD de bir firmaya daha gönderiyordu ABD firması sadece etiket yapıştırıyordu.Deepblue bu 3 firmaya da 6 $dan satış yapıyordu ancak ABD deki firma 300$ dan satış yapıyordu. O gün bugündür 30-40 liradan fazla para vermem kot pantalona.

• quote:

quote:

300 dolara orjinal kiton alamazsınız. 600/700 dolardan aşağı jean yoktur Kiton'da

Alıntıları Göster
    Lewis
    Lee Cooper
    Jack Jones

• quote:

Orijinalden alıntı: Nagato Rinnegan

Lewis
    Lee Cooper
    Jack Jones

Alıntıları Göster
    G-Star....
    der, susarim...
  • Butceye gore degisir. Diesel,DSquared2,Levis bu isin en iyileridir.

Onun disinda Jack Jones da bakabilirsin,kesimleri cok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Witcher

Butceye gore degisir. Diesel,DSquared2,Levis bu isin en iyileridir.

Onun disinda Jack Jones da bakabilirsin,kesimleri cok iyi.
    Levis tabiki. Genelliklede Kışın başlarına doğru ve ilkbaharda indirim olur neredeyse kotlarının bütün modellerinde. Ortalama bir kot 150tl iken 90 tl olur. Kaparım 4 tane kot abartısız 3 4 sene gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImPerspektif

Levis tabiki. Genelliklede Kışın başlarına doğru ve ilkbaharda indirim olur neredeyse kotlarının bütün modellerinde. Ortalama bir kot 150tl iken 90 tl olur. Kaparım 4 tane kot abartısız 3 4 sene gider.

Alıntıları Göster
    Kim ne derse desin bana en iyi MAVİ oluyor bir çok şeyi oradan alıyorum t shirtlerinin kesimi bile güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Peony

Kim ne derse desin bana en iyi MAVİ oluyor bir çok şeyi oradan alıyorum t shirtlerinin kesimi bile güzel

Alıntıları Göster
    kardeşim LCW hem ucuz hem kaliteli. yada loft kesimleri çok iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

Diesel
    Armani
    Philipp Plein
    Dolce&Gabbana

Tek tek baktim pp yazan var midir diye, ben yazacaktim yazmasaydiniz. Durumu iyi olanlara oneririm
  • Mavi çabuk yırtılıyor ve hiç de ucuz değil.

Bu sıralar favorim Koton. Hem fiyatlar daha makul hem de dizaynlar basarili
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakimeno

Wall-Mart yetkilisi kot pantalon için Türkiyeye geldiğinde kendisine ben eşlik etmiştim. Söylediğine göre kot sektöründe en kaliteli ürünler japonya italya ve Türkiyede üretilmekteymiş. Japonya ve İtalya da fiyatlar çok pahalı olduğu için bizim ülkemize gelmişti.
    Bu elemanla birçok kot üreticisi gezmiştim.Hiç adını duymadığım DeepBlue firması Defacto Koton vs.gibi firmalara üretim yapıyordu. Aynı malı ABD de bir firmaya daha gönderiyordu ABD firması sadece etiket yapıştırıyordu.Deepblue bu 3 firmaya da 6 $dan satış yapıyordu ancak ABD deki firma 300$ dan satış yapıyordu. O gün bugündür 30-40 liradan fazla para vermem kot pantalona.

Bilgilendirme için teşekkür ederim dostum.

Üst mesajımda yazdım zaten

abartı olmayan markalarda lcw, mavi, levis gibi kar oranı 1'e 6 dır

italyanlarda bu oran çok daha fazla.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    mavi iğrenç bir süre sonra resmen kumaş pantolondan hallice oluyor...

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hiç sevmediğim bir şeydir jean.

• quote:

Orijinalden alıntı: TolgANL

G-Star....
    der, susarim...

g star da çok güzel

ek olarak armani ve boss diyebilirim
  • Anlattığınız olay planned obsolescence denilen planlı eskitme oluyor hocam.

Bir kota 1000 euro da verilse seri üretimse eğer onda da planlı eskitme vardır oran düşüktür kumaşı yada hangi sektördeyse ham madde kalitesi iyidir ama vardır.Özel atölyelerden özel yapım çıkmayan her tüketim ürünü planlı eskitmeye maruz kalıyor günümüzde.

Diğer bir durum ise ülkemizde reklamla iyi firma algısı oluşturulan birçok firmanın malı etiketsiz olarak en pahalı 5'te 1 fiyatına satılıyor fason üretimi yapılıyor.

Madem konu kot mesela Mavi,tamamen reklam ürünü.Türkiye gibi bir ülkede garantinin nasıl işlediğini biliyoruz.Mavi bu konuda emsalsiz bir numaradır.Sorun çıkan malı 1 sene sonra değiştirir.Bunun sebebi oluşturduğu algıyı bozmama isteği yani '' malın kalitesi bu ama siz bilmiyorsunuz aa sorun mu oldu olur öyle gel değişim yapalım aramızda kalsın '' tüketici de bu matah birşey mi gibi sıfırladık oğlum kafasıyla kabul eder.Yine alışveriş yapar.Oysa ki Mavi mesela 1 kottan en az 5 kot kar ediyor yani en az 6 kot alım fiyatına satıyor.

Onun dışında genel olarak ;

Wrangler Lee Ltb'nin kotlarından f/p olarak memnunum Diesel'de kullandım kaliteli onun dışında stil olarak çok üstün ama pahalı.Bir de daha rahat kot isteyenler C&A'ya baksın Canda'nın relax kotları da iyi oluyor.

• lcw den indirimde tanesi 24 liraya 2 tane alıyorum 1 sene gidiyor.
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Neredeyse tüm markaları kullandım, kullanıyorum. Mavi parasının hakkını veriyor bence.

• Koton
  • Lcw den giyinirdim daha önce ,nedenini bilmiyorum ama. hep kasık tarafımdan sürtünme ile kotlarım yırtılıyordu.Bende artık C~A mağazasından giyinmeye başladım sorun yok.Kotları hoşuma gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.