Şimdi Ara

En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [Kullanıcı İncelemesi] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
871
Cevap
51
Favori
176.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar fiyat olarak uygun ama performansı iyi olan bir tane tavsiye edermisiniz
  • Hayret doğrusu, macunların kendi kitapçıkları resmen yanlış bilgi veriyor. Aşırı dozda macuna boğmuşuz eskiden, kartla dağıtmalar falan.

Görünen o ki bezelye metodu hem basit hem de çok etkili. Bezelye belki biraz uzun olabilir emin olamadım. Şimdi fx6300 de core kısımları nerede onu öğrenip, uygun metodu uygulayacağım

Konuyu açan arkadaşa ve termal macun sürme videosu paylaşanlara teşekkür ederim.

Kendi sonucum, hangi macundan ziyade nasıl sürdüğün önemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arkadaşın incelemeleri hep iyi oluyor emeğe sağlık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noctua buldum bir kaç gün içinde alıcam kısmetse alıcak arkadaşlarhttp://www.sanalmarketim.com/noctua-nth1-termal-macun/p_21958/ bu linkten alabilirsiniz
  • olamaz böyle bir şey.bu inceleme de akasa termal mecun yok
  • @Sly_Owl

Epeydir stokta yok o .Bir ara inventusa sordum 1 aya gelir demişlerdi ama onun üstüne 2 ay geçti.

@senju hashirama

Akasa 455 kullandım ben pek kaliteli değildi.Detaylı karşılaştırmadım ama burada ufak bir karşılaştırması var forum.donanimhaber.com/m_87870558/f_//tm.htm#87870558

Bu arada arkadaşlar yakında Türkiye'de olan macunlar ağırlıklı olarak ikinci bir karşılaştırma gelecek .Farkı görebilmek için daha önceki testte kullandığım Noctua ve Prolimatech macunları da olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

@Sly_Owl

Epeydir stokta yok o .Bir ara inventusa sordum 1 aya gelir demişlerdi ama onun üstüne 2 ay geçti.

@senju hashirama

Akasa 455 kullandım ben pek kaliteli değildi.Detaylı karşılaştırmadım ama burada ufak bir karşılaştırması var forum.donanimhaber.com/m_87870558/f_//tm.htm#87870558

Bu arada arkadaşlar yakında Türkiye'de olan macunlar ağırlıklı olarak ikinci bir karşılaştırma gelecek .Farkı görebilmek için daha önceki testte kullandığım Noctua ve Prolimatech macunları da olacak.

Merakla bekliyorum hocam.İncelemeleriniz baya güzel oluyor

Edit
    Zalman termal macunları inceliycekmisiniz hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sly_Owl -- 2 Mayıs 2014; 0:50:07 >

• Noctua NT-H1 nerden bulabilirim yada onun kadar yüksek performans verebilen macun ? akasa 455 almıştım lanet olsun işlemcinin üstünü rezil etmiş çizik dolu siyah siyah kararmalar olmuş. oysa 1 yıldır tertemiz kullanıyordum cooler master macunla gırtlağını bulup sıkmak lazım bu akasanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 5 Mayıs 2014; 15:24:59 >
  • Dün Xigmatek Xi-3 HDT aldım, hem Xeon E5-1620 hem de Asus Geforce 660Ti üzerinde denedim. CPU'da 4C kadar bir düşüş yaşarken, 660Ti da beni hayretler içerisinde bırakan bir başarıya imza attı. CUDA penetration yapmama rağmen ekran kartı sıcaklığı 59C'yi geçmiyor, sırf bu sebepten dolayı ekran kartı fanı 1200 deviri geçmez oldu. Bu macun özellikle HDT yani ısı boruları direk CPU/GPU ile temas eden soğutucular için yapıldığı göz önüne alındığında gerçekten de Xigmatek'in devrim denecek bir başarıya imza attığını düşünüyorum. Zira CPU'yu su ile soğutuyorum, yani tabanda bir HDT söz konusu değil fakat Asus ekran kartının soğutucusu HDT teknolojisi üzerine kurulu.

Macunun fiyatı biraz pahalı ama bence şans verilebilir.
  • bulabilirseniz" noctua NT-H1"..25-35 arası olan(boşta)ısı 18-23 e düştü...
  • i7 4930k işlemcim için bu terman macun iyi mi yeter li olur mu ?

ZM-STG2 SUPER THERMAL MACUN

http://www.vatanbilgisayar.com/zm-stg2-super-thermal-macun.html
  • svaaa kullanıcısına yanıt
    bi süre idareten ben de almıştım. Noctua nt-nh1 ile i7 3820'de yükte 3-4 derece fark oluyordu tt frio'da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

bi süre idareten ben de almıştım. Noctua nt-nh1 ile i7 3820'de yükte 3-4 derece fark oluyordu tt frio'da.

iş yapar yani
  • svaaa kullanıcısına yanıt
    Evet fena değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svaaa

i7 4930k işlemcim için bu terman macun iyi mi yeter li olur mu ?

ZM-STG2 SUPER THERMAL MACUN

http://www.vatanbilgisayar.com/zm-stg2-super-thermal-macun.html

STG2 ile ilgili deneyimimi CNPS12X den alıntı yapayım.Ama dediğim gibi bu olay HDT ile ilgili de olabilir sadece.

quote:

Bu testte en garip deneyimlerimi macun konusunda yaşadım.Macunun oldukça garip bir yapısı var ve sanki HDT soğutucular için özel geliştirilmiş.Temel fark macunun kıvamı .HDT soğutucularla IHS soğutucular için uygulanan macun sürme şekilleri aynı değil. Bu testi de bahane ederek karşılaştırmalı olarak farklı macun sürme tekniklerini deneyim dedim. NT-T1 i rahatça işlemciye yararken STG2 yi hiçbir şekilde yayamadım.Ayrıca macunun belli bir alana damlatıp üstüne blogu koyup bloga kuvvet uyguladığım zaman macunların yayılma şekilleri de değişti. Deneyimlerinden çıkarttığım kadarıyla bu macun bu taban tasarımı için özel üretilmiş.Mesela Zalmam Resarator de STG2M adlı bir macun var ama kıvamı daha farklı. Onca test metodundan sonra en doğru termal macun sürme şeklinin ''x'' olduğunu gördüm.Zalman STG2 ile Noctua NT-H1 arasındaki fark 5 ghz de iki dereceyken 4.5 ghz de bu fark 1 dereceden aşağıya düştü.

• peki hocam sizin önerebileceğiniz bir termal macun varmı ? Corsair H110 için ?
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Ben de yeri gelmişken bir soru sorayım hocam bu termal macunları açınca ne sürede bitirmek gerekir ? noctua nh1'in kapalı halinde bile 1 yıl raf ömrü vardır yazıyor. Ben bunu geçen ay sürdüm aldıktan 4 ay sonra falan. Aynısı 1 yıllık stg2 için de geçerli o ilk aldığım gün açıldı ama geçende arkadaşa verdim iyi hala performansı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 2 Haziran 2014; 11:15:59 >
  • @svaaa

Tüm hydro serisinde dediğim gibi ,üstündeki macun gayet iyi ondan başak bir şeye geçmene gerek yok.Noctua da alsan aynı sonucu alırsın

@HiqhWoltage

Bu konuda bir tecrübem yok fakat NT-H1 in kutu üzerinde .Kullanmadan önce saklama ömrü iki yıl demiş

Şunları bitireyim bende bozulmadan,macun sürüş tekniklerini test ederek

https://store.donanimhaber.com/7f/f2/f5/7FF2F5532256ED0B40FE95A264CDB98F.jpg

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Hey maşşalah ziyan etme ya. Bulunmuyor zaten hiç bir yerde ben de kıyamıyom deney için sürmeye falan.

Ben net 1 yıl olduğunu hatırlıyordum pakette yav hayret etmiştim o zaman da. Paketi attım ama tüpte de yazmıyor sanırsam. 2 yılsa yine iyi.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.