Şimdi Ara

En az arıza çıkaran araçlar listesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
3
Favori
202.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2007 mazda 3 sahibiyim daha ariza yaptigini gormedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • listede unutulan bir kısım var...

her markanın her aracı dayanıklı olmuyor...

mazda 2 mesela okadarda saglam bir araç degil...

markaların modellerine bakarak ancak kanıya varılabilir...

birde listede saçma gelen bir kaç detay var... mesela audi ile vw aynı motor yada rover ve honda yada citroen ve peugeot...

en önemlisi dünya üzerinde rektefiye görmemiş sağlam motorlu mazda rx-7 ve rx-8 yüzbinde 1 iken bu testte yüzde 17 cıkması imkan dahilinde bir durum degil.. Aklı basında bir kişide rotary motor kullanan mazdanın bu kadar az arıza yapabilecegine imkan vermez...

aga bu listeler şişirme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 11 Ağustos 2012; 2:30:57 >
  • Bence de dogru bir liste olmuş. VW bu kadar arıza üretiyor insanlar hala niye alırlar bilmiyorum.Pahalı diye mi alıyorlar acaba ?
    Bmw %37 degil %45 filan olmalıydı zaten o kadar ucuza bu kadar cok arıza cıkaran alınır :D
    Alfa romeo desen alınacak araba degil.
    Sonuc olarak Honda ve toyota ve mazda, bmw vw ve alfaya tercih edilebilir :D.
  • 1988-1992 Mazda 626 bu konuda efsane bir araç. Hala dünyanın en sorunsuz aracı olarak geçiyor.

En az arıza çıkaran araçlar listesi

Benim çok sevdiğim araçlardan birisidir.
  • ne yazık ki bu verilerin hiç önemi yok halkımız için. bizimkiler gene çakma premiyum vosvoslara çuvalla para akıtırlar.
  • Mazda ile geçen yıl bir dönem flörtüm oldu. Servis ve parça fiyatlarına kadar araştırıp soruşturdum. VW ile opelden çok daha uygundu. Kiminle konuştuysam hiçbiri Mazda kötü diyemedi ama herkes de biraz mesafeli. Bence Mazda'nın az satmasının tek nedeni Mazda böyle istiyor. Fazla satmak gibi bir hedefleri yok. 300-500 araç satmak onlar için yeterli gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Navi

Mazda ile geçen yıl bir dönem flörtüm oldu. Servis ve parça fiyatlarına kadar araştırıp soruşturdum. VW ile opelden çok daha uygundu. Kiminle konuştuysam hiçbiri Mazda kötü diyemedi ama herkes de biraz mesafeli. Bence Mazda'nın az satmasının tek nedeni Mazda böyle istiyor. Fazla satmak gibi bir hedefleri yok. 300-500 araç satmak onlar için yeterli gibi.

"Fazla satmak gibi bir hedefleri yok. 300-500 araç satmak onlar için yeterli gibi." Bu sözlerinizle çok iyi araştırma yapmış olduğunuz anlaşıyor. Adamların felsefe, "Daha iyi otomobiller Üretmek için alışılmışa meydan okuyoruz " , " En fazla satmak gibi bir düşüncemiz yok" diyorlar. İlginç bir marka, yeni Skyactive teknolojisi ilginç gerçekten. Yeni CX5 Skyactive Jeep'ini test ettik Dağda, Bayırda. Sıkıştırabildiğimiz kadar sıkıştırdık, 170 Hp,2.0 Benzinli Motor 9,2 LT/100Km'yi geçmedi

• listeler genelde benzer sonuçları ortaya koyuyor. aşağıdaki link'te marka bazlı sıralama var. örneğin, jazz 2. ve 3. sırada. sahiden de, iki yıldır, kullanımdan kaynaklı bakım dışında jazz'ın en ufak sıkıntısını görmedim. istikrar abidesi.
    http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/40929/best-reliability
    böyle listelerde de belki manipülasyon vardır, bilemem. ama forumdaki baskın mesajlara göre daha güvenilir olduğunu kabul ediyorum.
  • VW'nin motoru tam bir kronik sorun sürekli enjeksiyon arızası çıkartıyor
  • Wv yi gelde anlat millete ic dizayn dis dizayn harika motor konusunda ve elektronik aksamda japon bence uzun yillar binmek istiyorsaniz kesinlikle japon ozellikle ticari yonden nissanim var benim 2001 model 140.000 km de daha heryeri orjinal ondan aldigim keyfi bircok arac vermiyor resmen kalite son cikan nissanlar (reno) diyebiliriz dci motora guvenim sifir sadece nissanin elden gecirdigi 1.6 130 ps 320 tork olan motoru iyi 1.5 dciler uzun kmde bos tipki wosvagenler gibi.dayaniklilik sorunsuzluk istiyorsaniz uzun yillar kullanmak istiyorsaniz japon komfor kalite birazda sorun istiyorsaniz alman.92 model 2.0 16 valf bir mazda kullandim tadi damagimda halen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzak Doğu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

oranlar tuhaf değil mi?

ne yani her 2 citroen sahibinden biri servisten çıkamıyormu bu duruma göre.

o kadar da değildir sanıyorum.

hayırlı günler.

aynen öyle her iki citröenden biri servisden cıkmıyor. delil mi? citröen forumlarına gir bi bak. herkes böyle ağlıyor
  • 8 Yıllık Hyundai Kullanıcısı Olarak Ne bir yolda kalma ne bir hararet yapma yaşamadım daha servis önünden bile geçmedim listede ilk 7 de olmalıydı
  • toyota %26 honda %27 hayatta inanmam .. 97 corolla var daha servise gitmedi :D 2004 civic te aynı şekilde bakımları bile yapılmıyor neredeyse .. ki genelde herkez in ortak fikridir ..
  • madem bu teste inanmiyorsunuz o zaman gecen sene Auto Bild dergisinin yaptigi testte de Mazda 3 sorunsuzlukta birinci ldu hemde yanlis hatirlamiyorsam 200.000 km testiydi

Not: Bilmeyenler icin soyleyeyim Auto Bild bir Alman dergisi ve hatta VW nin resmi yayin organi gibi birsey

ee hadi buna ne demeli ?
  • Mazda kraldır y

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kendi arabalarımda 40-50 bin km de değiştirdiğim fabrikanın orjinal fren balatasını babamın 92 model mazda panelvanında 175 bin km de değiştirmiştik. Bugüne kadarda bu kadar çok giden balata ne duydum ne gördüm.
  • konu 2009da açılmış. bu tür bir listenin günceli var mı acaba? geçen son 4 yılda oranlarda nasıl bir değişim yaşanmıştır?
  • Otomotiv dünyası J.D.Power'ı baz alır, o yüzden o dergi, bu kurum listesini değil, J.D.Power'ın araştırma sonuçlarını takip ederim ben.

Buyrun link:

Car Reliability Ratings - 2013 Vehicle Dependability Study:http://autos.jdpower.com/ratings/dependability.htm

Başkaca araştırmaları da var, sadece bu listeyi baz almayın lütfen.

Ben yorum yapmıyorum, listeleri inceleyebilirsiniz.

2013 Initial Quality Study - Car Ratings & Rankings:http://autos.jdpower.com/ratings/quality.htm

Automotive Performance & Design Ratings - 2013 APEAL Study:http://autos.jdpower.com/ratings/performance.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: enigma33

Otomotiv dünyası J.D.Power'ı baz alır, o yüzden o dergi, bu kurum listesini değil, J.D.Power'ın araştırma sonuçlarını takip ederim ben.

Buyrun link:

Car Reliability Ratings - 2013 Vehicle Dependability Study:http://autos.jdpower.com/ratings/dependability.htm

Başkaca araştırmaları da var, sadece bu listeyi baz almayın lütfen.

Ben yorum yapmıyorum, listeleri inceleyebilirsiniz.

2013 Initial Quality Study - Car Ratings & Rankings:http://autos.jdpower.com/ratings/quality.htm

Automotive Performance & Design Ratings - 2013 APEAL Study:http://autos.jdpower.com/ratings/performance.htm

tamam. sağolun

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.