Şimdi Ara

Elon Musk: Tolkien mezarında ters döndü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
7.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elon Musk: Tolkien mezarında ters döndü

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi ilk iki bölümü ile Amazon Prime Video üzerinde erişime açılırken topluluğu da ikiye bölmüş durumda. Bir kesim diziyi acımasızca eleştirirken diğer kesim ise beğendiğini belirtiyor.

Elon Musk diziyi beğenmedi

Her daim Twitter üzerinde yaptığı manipülasyonlar ile gündeme gelen Elon Musk’ın bu hafta hedefinde Amazon vardı. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri tartışmasına katılan Elon Musk, yazar Tolkien’in mezarında ters döndüğünü belirtti. Dizideki tüm erkek karakterlerin ödlek veya ahmak olduğunu iddia eden ünlü isim sadece Galadriel karakterinin zeki ve cesur olduğunu vurguladı.

Ayrıca Bkz.Güç Yüzükleri dizisi Amazon Prime Video’da izlenme rekoru kırdı

Aslında dizi ile ilgili eleştiriler de farklı noktalarda yoğunlaşıyor. Kitaplardaki karakterlerin doğru olsa da İkinci Çağ anlatımının orijinal hikâyeden çok farklı olduğu ve senaristlerin kafasındaki Orta Dünya tanımını diziye yansıttıkları ifade ediliyor.

Diğer taraftan siyahi bir Elf karakteri de oldukça fazla eleştiriliyor. Beğeni tarafında ise dizinin görsel atmosferi ve müzikleri ön plana çıkıyor. Galadriel, Durin’in karısı ve siyahi Elf karakteri yine performansı beğenilen aktörler. Yani dizi daha çok su götürecek gibi görünüyor. Dipnot olarak Elon Musk yine yorumlara gelen bot hesapları ifşa etmekten geri durmamış.

• Kökü kazınan kızılderililer bu işin ekmeğini yiyen zenciler, bu dünya böyle adaletsiz işte. Her film ve diziye zenci yerleştirmesi yapılıyor. Vay ben köleydim şöyleydim böyleydim, bir tanesi gidip ana vatanında Afrikada kendi ülkesi için milli maçlarda oynamaz ama.

sjw mücahit liberal solcu arkadaşlar eleştiriyorsa.... elon reis doğru yoldadır...

siyah ve kölelik algısı yapanlar

google da black enslavement and jewish roles olarak basit bir arama yapın... yani siyahların köleleştirilmesi ve yahudilerin rolü gibi :) bir yerde pazar var ve burada yüksek kar veya komisyon varsa orada değirmenin başı yahudidir. bunu unutmayın :) siyah köle ticareti de büyük pazardı. neredeyse sıfır gidere karşın gelen yüksek kar... ama işte tarih derslerinde anlatılmıyor nedense ! değil mi liberal solcu dostum?

gördüğünüz herşeye inanmayın. özellikle tekel bir sistemde size sürekli birşeyleri gösteriyorlarsa bundan şüphelenin. mesela rusya savaşı hakkında. avrupa da tekel liberal sol medya öyle bir algı yapıyor ki sanki tüm avrupa, rusları istemiyor çünkü ruslar batı avrupayı işgal edecekmiş vs ...

ama işin gerçeği çok başka. ben Almanya'dayım ve alman medyası şu anda solcu liberallerin tekelinde. onlar TV ve Gazetelerinde ne görmemizi istiyorlar ise onu görüyoruz, ne okumamızı istiyorlarsa onu okuyoruz. ama gerçekler çok başka.

buyrun rusya örneği ve almanya da toplumun bakışı. Almanya'da da büyük bir çoğunluk rusya olayının amerikan gazlaması olduğunu biliyor. ama tvlerde görüyorsunuz rus elçilere saldırı vs ama saldırıyı yapanlar, oradaki sjw teröristleri ve tabi sol liberal medya gösteriyi hazır bekliyor. ama gerçek başka.

bu dizilerde siyahi olayı da buna benziyor. size birşeyler itelemeye çalışıyorlar. o ırk üstün bu ırk üstün vs yazmıyorum. sadece algınızı açık tutun.

Üstad orada bir ironi var. Etkileşim veya değil , Elon'u da savunma gibi bir derdim yok. Adam zaten nerd'lükten gelme biri. Muhakkak izlemiştir okumuştur. Yaptığı eleştiri de de tüm herkesi korkak göstermişsiniz etliye sütlüye karışmıyor, sadece Galadriel her şeyin farkında akıllı olan sadece o(!) ironisi yapıyor. Propagandanız belli diyor yani.

Kardeş kimsenin siyahiler neden oynuyor diye şikayeti yok. Mesela blade siyahi bir karakter veya buna benzer bir cok siyahi başrol olan bir cok film dizi var. Kimse bunu beyaz biri oynasin demez. Ama neden siyahi bir elf var. Bu türün zaten ayrılan tarafı bembeyaz ten ve açık renk saçlara sahip olması yıllardır bu böyle. Bi tarafa yaranmak icin elfin siyah olması kadar saçma bir şey yok. Başka karakter veya ırk mi kalmadı git onları siyahi adamlardan oynat.
    quote:

Dizideki tüm kadın karakterlerin ödlek veya ahmak olduğunu iddia eden ünlü isim sadece Galadriel karakterinin zeki ve cesur olduğunu vurguladı.

Çeviri yanlış. Kadın değil erkek karakterlerden bahsediyor.

quote:

Almost every male character so far is a coward, a jerk or both. Only Galadriel is brave, smart and nice.
  • Sen yapaydın o kadar paran var
  • Bi seye de burnunu sokma be adam
  • musk diziyi neresiyle seyretmiş tamam yüzüklerin efendisi filmlerindeki gibi fantastik degil ama dizide 2 tane ork öldürüldü ikisinide kadınlar öldürdü
  • sjw mücahit liberal solcu arkadaşlar eleştiriyorsa.... elon reis doğru yoldadır...

siyah ve kölelik algısı yapanlar

google da black enslavement and jewish roles olarak basit bir arama yapın... yani siyahların köleleştirilmesi ve yahudilerin rolü gibi :) bir yerde pazar var ve burada yüksek kar veya komisyon varsa orada değirmenin başı yahudidir. bunu unutmayın :) siyah köle ticareti de büyük pazardı. neredeyse sıfır gidere karşın gelen yüksek kar... ama işte tarih derslerinde anlatılmıyor nedense ! değil mi liberal solcu dostum?

gördüğünüz herşeye inanmayın. özellikle tekel bir sistemde size sürekli birşeyleri gösteriyorlarsa bundan şüphelenin. mesela rusya savaşı hakkında. avrupa da tekel liberal sol medya öyle bir algı yapıyor ki sanki tüm avrupa, rusları istemiyor çünkü ruslar batı avrupayı işgal edecekmiş vs ...

ama işin gerçeği çok başka. ben Almanya'dayım ve alman medyası şu anda solcu liberallerin tekelinde. onlar TV ve Gazetelerinde ne görmemizi istiyorlar ise onu görüyoruz, ne okumamızı istiyorlarsa onu okuyoruz. ama gerçekler çok başka.

buyrun rusya örneği ve almanya da toplumun bakışı. Almanya'da da büyük bir çoğunluk rusya olayının amerikan gazlaması olduğunu biliyor. ama tvlerde görüyorsunuz rus elçilere saldırı vs ama saldırıyı yapanlar, oradaki sjw teröristleri ve tabi sol liberal medya gösteriyi hazır bekliyor. ama gerçek başka.

bu dizilerde siyahi olayı da buna benziyor. size birşeyler itelemeye çalışıyorlar. o ırk üstün bu ırk üstün vs yazmıyorum. sadece algınızı açık tutun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pskillercheto -- 8 Eylül 2022; 9:36:29 >

• Bu neden bir haber ki? Hani adam dizi eleştirmeni olsa anlayacağım da her "celebrity"nin görüşü bu kadar önemli mi?
  • Gayet mantıkı eleştiri, detayını da vermiş onu da yazsaydınız. Galadriel dışındaki tüm karakterler korkak ve ahmak olarak gösteriliyor demiş.

• Kökü kazınan kızılderililer bu işin ekmeğini yiyen zenciler, bu dünya böyle adaletsiz işte. Her film ve diziye zenci yerleştirmesi yapılıyor. Vay ben köleydim şöyleydim böyleydim, bir tanesi gidip ana vatanında Afrikada kendi ülkesi için milli maçlarda oynamaz ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 6 Eylül 2022; 0:39:7 >
  • Bezos pası vermiş elon da gole çevirmiş.

Elonun ipinde mi yüzükler müzükler. Adamın rakibi bezos ki havada karada uzayda çarpıyordu bir de orta dünyadan çakayım demiş.
  • Gerçekten izledi mi şimdi yani Elon? Ayrıca dünya olarak kabak gibi ortadan ikiye ayrılmış durumdayız. hiç bir konuda ortak fikir yok. Herkez polarize. Yaw elin galaksisi işgal etmeye kalksa kolayca yapar walla.
  • "Almost every male character so far is a coward, a jerk or both. Only Galadriel is brave, smart and nice."

Güldürdü, dizide ki en kötü karakter galadriel, diziyi izlediğini bile sanmıyorum.

Bu adamın tek derdi etkileşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 6 Eylül 2022; 1:34:59 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt

Üstad orada bir ironi var. Etkileşim veya değil , Elon'u da savunma gibi bir derdim yok. Adam zaten nerd'lükten gelme biri. Muhakkak izlemiştir okumuştur. Yaptığı eleştiri de de tüm herkesi korkak göstermişsiniz etliye sütlüye karışmıyor, sadece Galadriel her şeyin farkında akıllı olan sadece o(!) ironisi yapıyor. Propagandanız belli diyor yani.

• tolkien : kötülük yeni birşey yaratamaz, sadece iyiliğin güçleri tarafından yapılmış ya da yaratılmış olanı bozar ya da yok edebilir
  • Bende beğenmedim
  • ufuk9090 U kullanıcısına yanıt
    bknz: garanti olsun diye tüm de leri ayrı yazmak
  • Diziyi satın alıp tekrar prodüksiyona soksun. Elon Musk: Tolkien mezarında ters döndü 

• quote:

Dizideki tüm kadın karakterlerin ödlek veya ahmak olduğunu iddia eden ünlü isim sadece Galadriel karakterinin zeki ve cesur olduğunu vurguladı.

Çeviri yanlış. Kadın değil erkek karakterlerden bahsediyor.

quote:

Almost every male character so far is a coward, a jerk or both. Only Galadriel is brave, smart and nice.
  • arizaeren A kullanıcısına yanıt
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Eğlence amaçlı bir şeydir futbol bunun vatani görevmiş gibi kullanılması doğru değil. Doğduğun yer değil doyduğun yer önemlidir. Ayrıca Kızıl derililere katılıyorum ama Siyahilere zenci demek hoş değil, bu bizi çoğu ülkenin Arap sanmalarına benziyor. Ayrıca ben de olsam yurt dışını seçerim bu ülkede sadece harcanırsın. Futbol genel olarak sadece 10 yıl para kazanabileceğin bir meslek. Bunu da Afrika ülkelerinde yapmak pek de mantıklı değil , çoğu Afrika ülkesinde doğru dürüst lig bile yok. Onu geçtim ülkeleri sürekli sömürge altında ve açlıktan kırılıyor. Hal böyleyken kişinin geleceğini etkilemesi çok muhtemel , ufak düşünüp vatani görev gibi düşünürlerse hayatlarının en aptalca kararını verirler. Yurt dışında da bir sürü Türk var farklı ülkelerin milli takımlarında oynayan insanların kararlarına saygı duyulmalı. Ben de olsam öncelikle geleceğimi ve ailem düşünürdüm. Ailem veya ırkım gurur duyacak diye Afrika'da top oynamam. Ayrıca daha bir sürü sorun var , Afrika ülkelerinde senin sakatlığını bile anlayamazlar. Avrupa'da herhangi bir hastanenin yapacağı ufak sakatlığı ciddiye çevirmeleri de olası. Deli dana gibi kıçını yırtmana gerek kalmaz , iyi bir milli takımda orası da ayrı mesele. Afrika ülkeleri yurt dışında oynarken kıçını yırtıyor ama çoğu ülke sadece her zamanki oyununu oynuyor aradaki fark çok ciddi. Mahalle maçına benzer bir milli takımda oynamanın ne anlamı var.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.