Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.257
Cevap
178
Favori
876.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı tarihlerde aynı şeyi bize de yaptılar. Philips Maraton veya Bosch bakmaya gitmiştik aynı ürünü önerdiler. Ben de bu tarz yerlerde satış temsilcileri tarafından önerilen ürünlere pek güvenmediğimden dolayı o zaman sıcak bakmadım. Hala araştırma arifesindeyim Philips maraton serisi için özellikle hantal oluşu ve malzeme kalitesinin eskiye nazaran daha düşük olduğu, süpürge altındaki tekerleklerin kolayca kırıldığını ve ücretinin pahalı olduğu gibi yorumlar okudum. Burayı okuyunca miele de aklımı çelmeye başladı. Siz tercihinizi yaptınız mı ? Yaptıysanız hangi modelden yana oldu memnun musunuz ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatayu

Aynı tarihlerde aynı şeyi bize de yaptılar. Philips Maraton veya Bosch bakmaya gitmiştik aynı ürünü önerdiler. Ben de bu tarz yerlerde satış temsilcileri tarafından önerilen ürünlere pek güvenmediğimden dolayı o zaman sıcak bakmadım. Hala araştırma arifesindeyim Philips maraton serisi için özellikle hantal oluşu ve malzeme kalitesinin eskiye nazaran daha düşük olduğu, süpürge altındaki tekerleklerin kolayca kırıldığını ve ücretinin pahalı olduğu gibi yorumlar okudum. Burayı okuyunca miele de aklımı çelmeye başladı. Siz tercihinizi yaptınız mı ? Yaptıysanız hangi modelden yana oldu memnun musunuz ?

Birebir aynı şeyleri ben de yaşadım. Electrolux güzel bir marka fakat önerilen modeli araştırdığımda onunda açıkcası malzeme kalitesi çokta iyi değil. Birde başlıklarda tasarım hatasından dolayı süpürmeyi zorlaştırdığı söyleniyor. Halıya yapışıyor kaymıyor ki mağazada ben de bunu deneyimledim. Seçenekler çoğaldıkça kararsız kalıyorum.

• Aman diyim Marathon Ultimate almayın.Philips markasına oldum olası gıcığımdır.Hiçbir işe yaramayan traş aletleriyle tanıştıktan sonra bu markadan uzak durmak gerekliliğini anlamıştım.Annem 2 evede bu makinadan almış.Çekmiyor diye evde bulduğum eski bir şeyleri kullanıyordum.Sonra acaba kusur bendemi diye toz kısmını boşalttım.Eh işte kıvamına geldi.En büyük sorun 2400 watt yazan makinanın emiş gücünde.Uç yapısı o kadar kötüki bizim bildiğimiz eski makinalar elini avucunu içine emerdi bunda ılık bir esinti misali.Resmen tozu taşıyor.Az sonra a101 deki samsungu alacağız.Umarım bundan daha kötü değildir.

• Arayışı yorumlardan yola çıkarak Miele CX1 Cat&Dog alarak sonlandırdım. Merakla bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncdtkrts -- 12 Ekim 2021; 13:28:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eletrolux süpürügemizin 1 kere borusu 2 kere başlığı değişti şimdi yine boru ve başlık arıza verdi 600tl civarı tutuyor, bu marka galiba yedek parçadan para kazanmayı hedefliyor, süpürge zaten 5. yılına girdiğinden bir daha bu kadar para vermek yerine yeni süpürge almak daha mantıklı sanırım. Fiyat performans ama en önelisi malzeme kalitesi iyi olan marka model tavsiyesi rica ediyorum

• enigma_e E kullanıcısına yanıt

İki yıldır kullaniyoz başlığı bozuldu onun dışında problem yok

• merhaba, 12 yılldır kullandığım dyson dc19'ın motorunun yanması(hortum tutma yeri kırık ve toz haznesi çatlak) nedeniyle yeni süpürge arayışına girdik

bütçem kısıtlı olduğundan arçelik trb 3982a modelini aldık

+hafif (süpürge yaparken artık yorulma derdi kalmıyor)

+çekiş gücü gayet güzel

+ucuz

+toz torbası muadil fiyatları ucuz (ben tahtakaleden alıyorum)

+güç ayarı var

+filtre olmaması nedeniyle filtre temizliği problemi yok

+toz torbası daha pratik çıkart at

+yedek parçaları (hortum başlık ucuz, ilk makine philipsten bu yüzden soğumuştum)

-çamaşır kurutucu olması nedeniyle toz haznesi çabuk doluyor

-çekiş gücü yüksek olduğu için son modda kullanamıyorsunuz

f/p: 8/10 (bana göre

not:ürünü 2 aydır kullanıyoruz çekiş gücünde herhangi bir düşme olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kqwe -- 14 Ekim 2021; 9:45:53 >
  • Merhabalar. Morhipo 50x6 hopi indirimi bitmeden bi bakının derim. Biraz önce şu ürünü aldık abime 750 TL ye. Piyasada 1000 TL den aşağı bulunmuyor.

https://www.morhipo.com/arnica-arnica-et14000-lotus-trend-toz-torbali-s/32096587/detay

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar süpürge arayışındayız kablolu süpürge alacağız ama miele ve dyson arasında kaldık miele cx1 cat&dog powerline dikkatimizi çekti acaba dyson da buna takip olarak bir süpürge var mı miele çekim gücü çok yüksek sanırım

• pesimist27 kullanıcısına yanıt

Robot olmayan süpürgeler hakkında çok bilgim yok, o sebeple öneri yapamayacağım. Fakat kapı eşiklerindeki mermerler ile ilgili olarak tespitiniz doğru. Şu anda piyasada bulunan hiçbir robot süpürge kapı eşiklerindeki standart mermerlerin üzerinden atlayamıyor bildiğim kadarıyla. Bu bağlamda robot süpürgeyi her odaya ayrı ayrı götürüp çalıştırmanız gerekir ki bu durumda robotun pek esprisi kalmıyor. Bu arada, mermerlerinizin yüksekliği 2 cm'nin altında ise, yani ince bir mermer ise Xiaomi'nin süpürgeleri bunun üzerinden atlayabilir (2 cm'ye çok yakın değerlerde ise yine de çok verimli olmayabilir. Ama 1 cm falan ise rahatlıkla üzerinden atlar.).

• Miele c3 cat dog ve cx1 cat dog arasında kalıyorum. Toz torbalı daha hijyenik ve daha uzun ömürlü sanırım. Uzun vadede düşünüldüğünde cx1 daha kısa ömürlü mü olur? Torba masrafının olmaması cazip geliyor ama bir türlü karar veremiyorum

• pesimist27 kullanıcısına yanıt
    Philips fc9751

• Merhaba arkadaşlar!

Eminim 242 sayfa boyunca çok değerli bilgiler vardır ama o kadar zaman bulmak imkansız. :)

Kolayınca kaçıp yeni önerileri rica edeceğim izninizle.

Yaşlı annem için bakıyoruz. Beli de rahatsız.

Kriterlerimiz:

• Torbalı
    • Hafif
    • Halımız paspasımız bol, parkemiz fayansımız pek az. Halıları iyi temizlesin ama üzerlerinde hareket ettirirken fıtığımız azmasın. Maalesef son yıllarda üretilen süpürgelerde bu sorun yaygın gibi anladım. Motor güçleri 2000 watt'lardan 700-800 watt'lara düşünce, çekim gücü kaybını telafi etmek için başlıkları halıya yapışıp kalacak şekilde tasarlıyorlar gibi algıladım, amatör kıt bilgimle.
    • Torba & Filtre & Başlık vb maliyetleri uçuk olmasın.

Özellikle şu modeller hakkında bilgisi olan var mıdır?

• Philips 3000 Series XD3110/09: Küçük, hafif. Fakat başlık tasarımı şüpheli. Bazı yorumlar çekim gücü zayıf der.
    • Philips Performer Silent FC8781/07 veya FC8785/07
    • Electrolux Ultrasilencer EUSC66SBT: Aslında daha küçükleri hedefliyoruz ama bunun başlığı farklı ve hoşuma gitti. Başlık üzerinde basmalı değil çevirmeli bir düğme var. Yarım çevirince başlık altından 4 minik tekerler çıkıyor, tam çevirince tekerlekler biraz geri çekiliyor ve fırça çıkıyor. Bakınca çok kullanışlı gibi geldi ama kullanmadan bilinmez. Böyle tekerlekli başlığı olan başka modeller var mı ki?
    • Electrolux EPF61RRT Power Force
    • Arçelik TRB 6986 B: Yine hedefimizden büyük ama Arçelik servisinin önerisi oldu.
    • Bosch BGN2A111
    • Bosch BGBS4HYG1 Pro Hygienic
    • Miele C1

Teşekkürler.

• Bu ürün için yorumu olan var mı?

• Circassian81 kullanıcısına yanıt
    Miele cat dog toz torbasız halı temizleme c sınıfında gözüküyor 4-5 bin TL ye bu süpürge alınır mı?

Bende annem için güzel bir süpürge arıyorum. 20 yıldır kullandığı süpürge bozuldu. Evde kedi de var. Kedi olmasa bile turbo başlık olsun istiyorum.

Önerebileceğiniz süpürgeler nelerdir? Çok sıkıldım aramaktan. O kadar araştırıyoruz alıyoruz 2 ay kullanmadan bir sıkıntı çıkıyor. Bütçem 4 bin ama o kadar çıkmak istemiyorum açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazenidd -- 16 Kasım 2021; 18:26:46 >
  • gatila G kullanıcısına yanıt
    Aradığınız ürün değil belki ama arnica merlin pro tarzı bir süpürge daha pratik olur gibi. Yanınada bir robot süpürge alabilirsiniz düşünürseniz. Yaşlılar için büyük süpürgeler külfet.

• Circassian81 kullanıcısına yanıt
    Dysonda var benzeri. Yanlız bunlar teferruatlı ağır süpürgeler. Daha pratik hafif sık kullanıma uygun birşey almak size daha pratik gelecektir sürekli kendiniz süpürüyorsanız.

• Gambit_remy G kullanıcısına yanıt
    Servise verin tamir etsin düzelir.

• Merhabalar. Biraz forumda araştırdım, araştırdıkça aklım karıştı.1500-2000 lira arası, 2000 lirayı mümkünse çok aşmayacak bir süpürge tavsiyesi verebilir misiniz banada? Sesi önemli değil, sağlam,arızayla vs uğraştırmayacak , çekişi güçlü olan bir makine arıyorum.

• onatba O kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Arzum'un benzer bir süpürgesi var bizde ve uzun süredir kullanıyoruz. Ama onların da halı performansı hayli zayıf kalıyor. Belki belirttiğiniz model daha iyidir. Hem sadece hortumu tutmak yerine motor ve haznesi ile birlikte tüm süpürgeyi sürekli tutmak yaşlılar için daha zorlayıcı olmaz mı dersiniz?

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.