Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (241. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
5.257
Cevap
178
Favori
876.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ev için anneme kablosuz süpürge arıyoruz önerileriniz nedir dyson v11 baktık ama sizin önerileriniz nedir ?

• Merhaba,

Toz torbalı olarak hangi modeli önerirsiniz?

Max 1.500 tl olmalı.

Teşekkürler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Zorbis kullanıcısına yanıt
    Aynı bütçe ve aynı tip süpürge arayışındayım ben de. Yerimizi alalım :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Boschun bu modeli iyi gibi. Olumlu yorumlar da çoğunlukta.

• fme777 F kullanıcısına yanıt
    Sansızlık olmuş ufak işler için garanti tamir ama anakart motor gibi şeylerde yeni makina alınması taraftarıyım.

• Uzun kullanım miele catdog torbasız modeli değerlendirmem.yaklasık 1.5 yıl önce 2700 tlye almiştik.
    +çekim gücü çok iyi halen bir düşüş yaşamadık.
    +turbo başlık olmadan olmaz bunda turbo başlık var .
    +garantisi miele sağlıyor hepsini
    +torba parası yok
    _ fiyatı
    _kablo sarımı ilk günkü gibi değil toz vs olduğu için bizden kaynaklı sorun
    _ağır
    _turbo başlıkla süpürmekte biraz yoruyor çok fazla değil
    _başlıktaki ufak fırcası içindeki küçük stop plastiği kırıldı.
    _kovayı boşaltırkenki ufak sarı plastik çok kırılcak gibi bir his veriyor.
    Fiyatını kesinlikle hakeden.bir ürün bence.

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 750 850 tl civarında bir bütçe mevcut. F/p diyeceğiniz modeller nedir? Bu modellerin yorumları fena durmuyor ama sizler ne dersiniz?

www.hepsiburada.com
    Grundig VCC 7870 HEPA Filtreli Toz Torbasız Elektrikli Fiyatı
    https://www.hepsiburada.com/grundig-vcc-7870-hepa-filtreli-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-HBV00000KKZM8

https://www.hepsiburada.com/samsung-vc07r302mvr-tr-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-HBV00000OEKSD

https://www.hepsiburada.com/fakir-atria-4aaaa-toz-torbasiz-supurge-p-HBV00000O73EH

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt

Merhaba, dün evimizde süpürgenin motoru yandı ve daha öncede zaten yaptırmıştık ama hep bozulduğu için artık yenisini alma kararı verdik. Önce Xiaomi Vacuum Mop Pro 2 modelini düşündük fakat bizim kapı eşiklerinde hep mermer var ve bunun bir işe yaramayacağını düşündük hemde yeni teknoloji ve yazılımsal olduğu için çoğu zaman sıkıntı yaratır diye muallaktayız. Siz 1-2 bin tl arasına normal elektrikli süpürge olarak ne önerirsiniz? Çünkü evdekiler çok istese bile ben robot almak istemiyorum hem yüksek meblağ hemde biraz şans işi.

• mrkaraburc kullanıcısına yanıt

Hocam ben bu filtre tutucu muhabbetini anlamış değilim. Olmazsa dezavantajı nedir? Süpürgenin neresine takılıyor? Neden orjinalinde yok?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben bu filtre tutucu muhabbetini anlamış değilim. Olmazsa dezavantajı nedir? Süpürgenin neresine takılıyor? Neden orjinalinde yok?

• Klasik Türk mantığı ile hareket edip o kadar araştırma yapmama rağmen yine gittim arçelik aldım :)) Trb6986 toz torbalı modeli. Bayıldı bizimkiler. Şikayet ettikleri hiçbir şey yok. Çekim gücü falan harika. Kararsız kalanlara tavsiye edilir..

• Night Hawk kullanıcısına yanıt

Motor çıkışında filtre bulunuyor. Süpürge ile birlikte karbon filtre geliyor, B sınıfı tozu tutuyor diye biliyorum ve kokuyu önlüyor. Ayrıca satın alırsan bugünkü fiyatla 400 tl Hepa filtre var A sınıfı tozu tutuyor. bu filtrelerin sürekli değişmesi lazım. 1 yılı geçmemesi lazım. bu da sürekli bir masraf demek. Filtre tutucu alıranız, toz torbasıyla gelen bez filtreyi kullanabiliyorsunuz. böylece torba alırken filtre de gelmiş oluyor, filtre için ayrı para ödememiş olursunuz. Forumu okursanız çokça bahsedilmiş.

• Hocam cevap için teşekkürler, yalnız merak ettiğim bir husus var.
    Bu filtre motor çıkışında ise sık değişime çok gerek var mı? Sonuçta torbası zaten çok kaliteli ve neredeyse tozun tamamını tutuyor diye düşünüyorum.

Amazonda satışa çıkar çıkmaz c3 cat dog modelini almayı düşünüyorum, fakat bahsettiğiniz filtre tutucuyu internette bulamadım, siz yüz yüze bir mağazadan aldınız sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrkaraburc

Miele C3 ve CX1 arasında kalmıştım(cat&dog modelleri), uzun araştırmalarım sonucu bir karara varamadım. C3'de yıllık filtre değişim masrafı çok geliyor torbadan ziyade. Burada daha önce paylaşılan filtre tutucu parçayı da bir türlü bulamadım. Daha sonra Miele'yi aradım, beni Yenisahra'daki Miele servisine yönlendirdiler, outlet centermış aynı zamanda.

Dedim ki eğer bu filtre tutucu parçayı bulursam C3 alacağım, bulamazsam CX1 alırım.

Bu fotoğrafdaki ürünü sordum:

Bu ürünün kodunun değiştiğini söylediler. Yeni kodu buymuş: 10971050

Alacak olan varsa Yenisahra Miele Outlet Centerda fiyatı 105 lira(10 küsür euro olduğu için 35 tl olmasını hala beklemeyin). Bu arada oradaki ustalara ve çalışanlara sordum hepsi C3'ü tercih etmemi söyledi.

Dolayısıyla ben de c3 aldım. Bu sabah da 12'den önce şurdan süpürge siparişini verdim, öğleden sonra gün içi teslim olundu. Aldığım filtre tutucu da tam uyuyor:

16 adet torba ile birlikte ekstra +3 yıl garanti yazıyor.

https://www.supurgesepeti.com/miele-complete-c3-catdog-powerline---sgef3-890w-elektrikli-supurge---4-yillik-toz-torbasi-hediye

Garanti konusunu almadan önce Miele'yi arayıp sordum, bana bu kampanyanın bittiğini dolayısıyla ekstra garanti yapmayacaklarını söylediler. Daha sonra tekrar süpürge sepeti'ni aradım, hayır hala geçerli bunu tüm Miele temsilcileri bilmiyor olabilir dedi. Tekrar Miele'den başka bir temsilciyle görüştüğümde, faturayı gönderirsem ekstra garanti olacağını söyledi. Yarın garanti için tekrar arayacağım bakalım.

Süpürge için de her şey çok güzel, zaten en ayrıntısına kadar araştırmıştım. Sadece başlıklarda(normal ve turbo) halıda ileri doğru iyi kayarken geri çektiğimizde hep sekerek geliyor kaymıyor. Farklı halılarda denedim durum aynı. Başlıktan mı diye şüphelendim doğrusu.

Forumdakilere teşekkürler, özellikle @ezgin_kral

@Night Hawk Bir önceki sayfada bundan da bahsetmiştim. inceleyebilirsiniz.

• Fakir Ranger için düşünceniz nedir? Kullanan var mı acaba?

• Merhaba, bende süpürge araştırma içerisindeyim. Henüz karar veremedim ama siz değerli arkadaşlara belki yardımım dokunur diye bu yazıyı yazıyorum. Hiç olmassa hangi filtrelemelere karar verdiğimi yazmak istedim.

Araştırmamda referans olarak 6 ay önce anneme aldığım Samsungun https://www.epey.com/supurge/samsung-vc07r302mvp-tr.html modelini kullaniyorum.

Ürünün emiş gücünü çok beğendim fakat filtresi çok cabuk kirlenerek ve toz hanesi hemen dolarak emiş gücünde aşırı düşüş yaşatıyor. Sürekli filtreyi temizlemek biraz canımı sıktı. Epeyde emiş gücü 200w olarak gösteriyor, bu emiş gücü bana yeterli. Fiyatta cik artis olmaz ise 300w lara kadar cıkabilirim.

Filtrenin kirlenmesi ve toz hanesinin cabuk dolmasindan dolayı 2.5kg gozuken toz kapasitsini de bu değerden yukarisinda sececegim.

Hız arttirip azaltma potu çok emanet duruyor, sanki elde kalacak gibi. Bu hususu sececegim modelleri fiziki kontrol ile degerlendirecegim.

Teleskobik borusu guzel fakat kafa kisminin tekerlegi 2 ay sonra yerinden firladı. Halilarda sert bastirmaya dayanamiyor. Yine bu hususu fiziki kontrol ile degerlendirmek lazim.

Ses seviyesi 79 desibel, beni çok rahatsiz etmedi. Filtremde bu hususu pas gececegim. Bakalim bu kisa filtreler sonucunda hangi f/p urun debk gelicek merakla bekliyorum. Saygilar

Edit: Hemen hizlıca bir filtreleme yaparak kiyasami tamamladım. Samsungdan aman aman bir artısı yok, aralarinda fiyat farkida cok yok ama hic olmassa bahsettigim hususlar bir tık daha iyi. Linki atiyorum. Fiziki inceleme sonrası beğenirsem alicam, begenmessem hic maceraya girmeyip samsunga devam edicem. Hayırlisı olsun.

https://www.epey.com/supurge/karsilastir/167918-366134/karaca-vantuz-4_samsung-vc07r302mvp-tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anubisin_Ruhu -- 18 Eylül 2021; 1:16:40 >
  • Arkadaşlar merhaba Philips 9155 modeli çok güzel duruyor. Ancak fiyatı yüksek. Philips 9751 bütçeme daha yakın. Sizce bu kadar fark vermeye değer mi?

• erhaba
    2500-3500 ARASI LİMİTTE HANGİSİNİ TERCİH ETMELİYİM ? (kedi köpek yok)

BOSCH Serie | 8 Toz torbasız Süpürge ProPower Siyah (BGS7POW1)
    Philips Marathon Ultimate XB9185/07

veya alternatif ?

• Merhaba,

Electrolux Pure C9'un rakibi Philips Marathon Ultimate midir yoksa PowerPro Max mı?

Başlıklar dışında baktığımızda ne gibi üstünlükleri vardır acaba?

• 
Sayfa: önceki 239240241242243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.