Şimdi Ara

El Yapımı Wireless Anten (Yagi - Uda 15-17 dB) !!Yeni Anten Eklendi!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
673
Cevap
8
Favori
325.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: psykopat81

arkadaşlar nihayet kabloyu bulabildim ve antenimi deneme fırsatım oldu. sonuçlar harika normal antenle 1 frekans yakalıyorken aynı noktadan bununla 7 tane frekans yakaladım üstelik milimetrik delikler açamamama, antenim normalden biraz daha kısa olmasına rağmen harika çekiyor herşey için teşekkürler. geliştirmeye devam

Selam dostum resimlerini paylaşabilrsen çok sevinirim.
  • en iyi çeken anten türü bumudur şimdi ? 7 tane buldum demişsin ?
  • Eline saglik arkadas. Cok iyi bir calisma olmus. Bayada ugrasmissin galiba. Gercekten cok guzel bir calisma olmus.
  • diğer antenleri denemedim ama denemeyede pek niyetim yok, bu yagi modeli bence en iyisi.

lightt kardeş resimleri göndereyim ama nasıl gönderecem bilmiyorum. bi bakayım öğrenince hemen atarım resimleri
  • pskopat81 hocam imageshack.us a gir gözat de resmi yukle sonra altta linkler olacak resmin buraya kopyala. yada google ye gir imageshack resim yüklemek gibi arattır cıkart kaynaklar. antenin beklıyoruz.
  • quote:

diğer antenleri denemedim ama denemeyede pek niyetim yok, bu yagi modeli bence en iyisi.

lightt kardeş resimleri göndereyim ama nasıl gönderecem bilmiyorum. bi bakayım öğrenince hemen atarım resimleri

Bence cantenna da bir denemelesin oda baya basit pek uğraştırmıyor. Resimleri BurakLEE arkadaşın dediği gibihttp://imageshack.com adresine yükleyebilirsin ben sürekli onu kullanıyorum.

• bu antenin kullanım pozisyonu vert. ya da horiz. ne kadar farkeder ve alan Ø' ı kaç? yapmaya değer mi acaba..
  • vay be! çok güzel bir çalışma! bunun kompak tasarımı iii yapıp bir firma oluşurabilirsiniz!
    tebrik ederim! harika!
  • tebrik ederim çok güzel çalışmalar
  • http://www.turkeyforum.com/satforum/archive/index.php/t-184398.html

anten meraklıları okumalı. bir de bu video var. ne biçim araba o kardeş öyle başımın etini yedi bee..

http://video.google.com/videoplay?docid=3854509361604681164

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 2 Temmuz 2007; 2:08:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ask all your friends

bu antenin kullanım pozisyonu vert. ya da horiz. ne kadar farkeder ve alan Ø' ı kaç? yapmaya değer mi acaba..

Horizontal yada vertical olarak kullanabilirsin, kaynağın polarizasyonuna göre ayarlamalısın. Antenin yayılım açısı 30 derece. Biraz dar ama kaynağa doğru döndürdünmü sonuçları çok iyi.
  • quote:

El Yapımı Wireless Anten (Yagi - Uda 15-17 dB) !!Yeni Anten Eklendi!!

http://img296.imageshack.us/my.php?image=grnt026hm8.jpg

http://img74.imageshack.us/my.php?image=grnt027zu4.jpg

http://img529.imageshack.us/my.php?image=grnt028mv6.jpg

Hocam resimler için çok sağol güzel görünüyor. Bakırları korumak için üzerlerine yalıtım verniği sür bence. Eğer sürekli böyle kullancaksan kablo lehim yerlerinide yalıt. çok teşekkürler tekrar.

•  El Yapımı Wireless Anten (Yagi - Uda 15-17 dB) !!Yeni Anten Eklendi!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan1581 -- 7 Temmuz 2007; 2:56:29 >

• ya arkadaşlar bu edimax in antenli usb si tek başına hiç çekmiyor ya laptopun wireless i daha iyi çekti bana ucuz ve iyi bir anten lazım buradakinide yapmaya çalışırım ama matkap falan yok nasıl delecez
  • quote:

Orjinalden alıntı: semihmurat

ya arkadaşlar bu edimax in antenli usb si tek başına hiç çekmiyor ya laptopun wireless i daha iyi çekti bana ucuz ve iyi bir anten lazım buradakinide yapmaya çalışırım ama matkap falan yok nasıl delecez

Bendede Tam teri balkonda başkasına ait wireless buldum notebookun kendi alıcısı %10 sinyal gösterirken edimax %25 gösterdi.
  • standart kendi anteni ile mi kullanıyorsun yoksa ucuna başka birşey mi taktın
    quote:

Orjinalden alıntı: rasit019

quote:

ya arkadaşlar bu edimax in antenli usb si tek başına hiç çekmiyor ya laptopun wireless i daha iyi çekti bana ucuz ve iyi bir anten lazım buradakinide yapmaya çalışırım ama matkap falan yok nasıl delecez

Bendede Tam teri balkonda başkasına ait wireless buldum notebookun kendi alıcısı %10 sinyal gösterirken edimax %25 gösterdi.
  • Kendi orjinal anteni ile.
  • quote:

bence yagi modelini denemelisin; ben delerken daha ince bir bakırla ısıtarak deldim sonra yavaş yavaş yuvaları genişlettim ama böyle çok zor oluyor. en kolayı boruyu sen güzelce işaretle, sonra yakınlarda bir tornacıya gidip rica et, yardımcı olmayacak yoktur, hatta abi ben delebilirmiyim de adamın hoşuna gitsin (del bakalım becerebilecekmisin diye bıyık altından güler). bence işin en zor kısmı bu delik olayı, ilacı tornacıda. gerisi çok kolay; 75kuruş bakır tel, bir su borusu, gitti gidiyordan bulabildim 3metre rg58 kablo 17 YTL; yok ben uğraşamam diyorsan adamlar uğraşmış en ucuzu 100YTL

• Öncelikle verdiğiniz bilgiler için tşkler.
    Bütün yazıyı baştan sona 2 kez okumama rağmen özür dilerim belki ben kaçırdım ama kullanılan bakır çubukların çapının ne olması gerektiğini tam anlayamadım. İlk mesajda konuyu açan arkadas @lightt 6 lık kablo demiş çap olarakta 2.75 olarak belirtmiş. Bu bana bi ikilem gibi geldi. Yani elektrikçiye gidip ne tür bir kablo isteyeceğiz. 6 lık desek capı 6 mm2 olan bi kablo verir. 275 desek ozan standart 2.5 mm2 dir?

2. bir sorumda kablonun illa rg58 olması yada bu iş için belirttiğiniz kablo modellerinden biri olması şartmı? yani ben 50 ohm luk az kayıplı herhangi bir kablo kullansam sorun olurmu?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.