Şimdi Ara

El Yapımı Wireless Anten (Yagi - Uda 15-17 dB) !!Yeni Anten Eklendi!! (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
672
Cevap
8
Favori
325.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: lightt

Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere bu sefer el yapımı bir yagi anten projesini anlatacağım. Daha önceden anlattığım Teneke Anten (cantenna) projesi gibi tamamen eldeki elemanları kullanarak yapılmaya çalışıldı.

üstad bununla kaç km menzilden ağ çekebiliriz yaklaşık 600 mt ilerimde bakkal var olursa ordan kaçak çekerim birşey daha sorucam elimde edup-199 model cihaz var 5 mt falangerçekten düşürüyormu çekme gücünü kablolar

• Arkadaşlar 3-4 tip antenle bolca çalışma yaptım yagi antenler çok büyük performans farkı yaratmıyor bunu baştan ekliyeyim. panel yada grid antenlere yönelseniz daha iyi olur grid anten yapmak çok zor olduğu için panel anten yapmaya çalışmanızı tavsiye ederim

ikincisi. pek çok soru geliyor şu mesafede bilmem kim var çeker mi diye. wireles antenlerde verici ve alıcı gibi kavramlar pek yoktur interneti almak istediğinizde sizin cihazınız da bilgi gönderir bu tip durumlarda en az bir tarafın kaliteli bir donanıma sahip olması gerekir yani interneti alacağınız yerin cihazı kaliteli olmalı ki sizin gönderdiğiniz sinyalleri iyi okuyabilsin. durum böyle olunca karşıya çok güvenmeyeyim derseniz size ait olan donanımın kalitesi çok önemli. bunu başarmak için bir grid anten bir AP acses point bir de sinyal kuvvetlendirici kullanırsanız uzun mesafelerde çok başarılı sonuçlar alırsınız. bu gibi bir sistem de size 450 tl civarı bir meblaya malolur yok AP almak istemiyorum derseniz de ( bu arada AP yi şahsen denemedim ne yazık ki bütün prof çalışanlar gösterdikleri şema ve resimlerde göstermişlerdir parasızlık işte:) usb den bağlanan cihazlara ve yine bir panel antene ihtiyaç duyarsınız.

Üçüncüsü kablosuz sinyaller çevremizde olan her şeyden etkilenirler Cep telefonu, buz dolab,ı trafolar, tvler, yakın çevredeki metal aksamlar, sıcaklık nem vs vs... durum böyle olunca şu mesafe kadar bu etkenleri de göz önünde tutmanız da gerekiyor mesafe ve bulunduğunuz mekanını durumlarını göz önüne alırsanız kablosuzda usb donanımlarla maksimum 2 km lik bir alanda etkin olursunuz. (dağ başından direk olarak kaliteli verici kaynağına yönlendirirseniz anteni).

Dördüncüsü ve son olarak bu tip donanımları kullanınca çok iyi performans alırmıyım yani verdiğim paraya değer mi sorusu ki cevabı tabiki evet verdiğin paraya her türlü değer önemli olan alacağın donanımı çok iyi seçmek bunu da wifi sistem tarzı sitelerden ve donanım haberdeki arkadaşlardan öğrenmek mümkündür. saygılarım la

• quote:

Orijinalden alıntı: akütakemiluyş

quote:

Orijinalden alıntı: lightt

Evet arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere bu sefer el yapımı bir yagi anten projesini anlatacağım. Daha önceden anlattığım Teneke Anten (cantenna) projesi gibi tamamen eldeki elemanları kullanarak yapılmaya çalışıldı.

üstad bununla kaç km menzilden ağ çekebiliriz yaklaşık 600 mt ilerimde bakkal var olursa ordan kaçak çekerim birşey daha sorucam elimde edup-199 model cihaz var 5 mt falangerçekten düşürüyormu çekme gücünü kablolar

Kablo usb ise düşmez ama coax kablo ise düşer bunu da kablo kaç mt de kaç db kayıbı var bakman gerekir. ikincisi o mesafedeki bakkaldan kaliteli bağlantı için illa yagi kullanamana gerek yok biqud antenler de işini görebilir ben elle yapmıştım çok iyi sonuçlar verdi seninkinden daha dandik bir usb kart la 450mt den internet eldım hatta online oyun bile oynadım :D

• beyler bu anteni babam yapacak daha fazla bakır kullanırsak yani arkadaş 8 tane kullanmış ben 10 tane kullansam veya kablolar daha kalın 6 mm filan olsa veya daha uzun olsa 10 cm filan bide bu kablolar arasında boşluk mu olacak yoksa arada tel mi olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BURADAKİ gibi bir modem antenine sahibim.Girişi aynen görünen şekilde . Daha doğrusu modem antenimi değilmi bilmiyorum bunu çevirici kullanarak normal bir tp link modemine takabilirmiyim

• up up
  • hocam merhaba kolay gelsin çalışmanız on numara bende bilgisayar mühendisi öğrencisiyim kendi anteni mi yapacağım size bir sorum olacak televizyon antenini modeme bağlamak istiyorum fakat o aparatı bir türlü bulamadım arkadaşın biri yurtdışından istettiğini söyledi tam adını bilmiyorum yardımcı olabilir misin elimde tplink archer modem var 3 anten girişi mevcut gerekirse 3 anten yapıp yüksek alım istiyorum 2000 metre üzeri bir alan dan modemin görülmesini istiyorum hocam şimdiden teşekkürlerimi sunarım. iyi çalışmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kabusum56

hocam merhaba kolay gelsin çalışmanız on numara bende bilgisayar mühendisi öğrencisiyim kendi anteni mi yapacağım size bir sorum olacak televizyon antenini modeme bağlamak istiyorum fakat o aparatı bir türlü bulamadım arkadaşın biri yurtdışından istettiğini söyledi tam adını bilmiyorum yardımcı olabilir misin elimde tplink archer modem var 3 anten girişi mevcut gerekirse 3 anten yapıp yüksek alım istiyorum 2000 metre üzeri bir alan dan modemin görülmesini istiyorum hocam şimdiden teşekkürlerimi sunarım. iyi çalışmalar

nasıl yanı uhf veya vhf tarzı anteni wireless e mi bağlamayı planlıyorsun aradaki hz farkı nasıl ollcakmış. okulda söyleme bence bunu
  • omrrdm O kullanıcısına yanıt
    hocam arkadaş çanak antenini wifi anteni olarak kullanıyor 10 km çekim yapabiliyor çanak antenninin kablosunun modem anten girişine çevirici parçayla ile kullanıyor yurtdışından istetmiş ? veya sizin bana önerebileceğiniz 10 km üzeri alan gerekiyor ona göre anten yapma imkanımız var mı
  • ilgi alanı, hobisi elektronik ve bilgisayar olan bu alanda geniş bilgi birikimini barındıran donanımhaber.com ve takipçileri ve bu alanda amatör buluşlar yapan arkadaşlar aradığınız ve bulamadığınız nadir konnektör çeşitlerine aşağıda belirtilen siteden temin edebilirsiniz.
    https://konnektorsepeti.com/
    http://konnektorsepeti.com/
    N konnektör, Sma konnektör, Crc9 konnektör, Ts9 konnektör, Ms156 konnektör, T konnektör, Panel konnektör, pcb konnektör, Wireless Anten Kablosu, pigtail kablolar, Kablo konnektörü‎ çeşitleri.
    Kablo konnektör modelleri: RG316 RG174 RG188 LMR100 RG5 RG6 RG212 RG304 LMR300 RG58 RG59 RG142 RG223 RG400 LMR195 LMR200 RG8 RG11 RG165 RG213 RG214 RG393 LMR400

• Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eline sağlık çok güzel olmuş peki ben modem anteniyle böyle bir ürn yapabilirmiyim
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.