Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.450
Cevap
131
Favori
249.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu soruların hepsine kaskonuzu kestirdiğiniz acentenize arayıp iletiniz, o bilgilere ulaşabilir hocam.
  • iyi günler aracimla rampa aşşaği giderken önemdeki kamyonet bi anda durdu ve geri geri bana çarpti
    Kazanin Kamera Görüntüleri var ne yapmam gerekir
  • SKRlllEX kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ,sigortacınızla iletişime geçmeniz gerekir.

Tutanak vb işlemler tutulduysa ,kusur size verildiyse yine sigortacınız itiraz eder.
  • merhaba,

07-oca-20 de baska bir aracla kaza yaptım, kusurlu taraf %100 benim.
    08-oca-20 de aracımı yetkili servise bıraktım.tahmini 17-oca-20 de teslim alacagım soylendi.
    10-oca-20 de tramer sonuclandı, kusurlu taraf beklendigi gibi.
    11-oca-20 de servis tarafından arandım ve kasko tarafından işlemlerin durdurulduğu-incelemeye alındığı soylendi.
    15-oca-20 de eksper tarafından aranarak, hasarlı parcaları degistirmek yerine duzeltme teklifini sundular.kabul etmedim.

bu inceleme ve tamir olma surecinin kanunen azamani tamamlanma suresi nedir? kasko da herhangi bir bent yok.
    sigortacım islem yapılmadan 2 hafta inceleyebileceklerini soyledi? +tamirat suresi ?
    bu sekilde oyalayarak zaman kaybettirip, duzeltme secenegine mi yonlendirmek istiyorlar?

ilk kazamız, yordam bilmiyoruz, cevaplar icin tesekkurler.
  • yucl Y kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

En fazla 28 iş günüdür.

Pert olabilir, bunun için araştırma yapıyorlardır belki.
  • Merhaba,

10.01.2020 tarihinde zincirleme trafik kazasına karıştım.Kırmızı ışıkta dururken arkamdan gelen tır duramadı ve bana arkadan çarptı.Bende önüme duran araca o da onun önündeki araca çarptı.Benim sadede trafik sigortam var. Tırın trafik ve kasko sigortası var. 21.01.2020 tarihinde tramer sonuçları geldi. Ben ve diğer aracın kusuru %0 Tırın %100 çıktı. Eksper aracımın büyük ihtimal pert olduğunu .İhale ile satılabilmesi için onayımı istedi.Bende yazıyı gönderdim.Aracım 2004 model Opel Corsa. TSB nin kasko değer listesinde yok. Piyasada 34-35 bin civarına satılıyor aracım ile aynı olanlar. Haziranda düğünüm var kaza olmasaydı.Aracımı satıp borçları ödicektim. Sizce sigorta bu durumda bana kaç para öder.Hiç kusurumuz yokken mağdur oldum.
    Cevaplar için teşekkür ederim
  • Merhaba. 10 gün önce bir kaza yaptım ve polis tutanağında bana asli kusur karşı tarafa tali kusur yazıldı.Aracımın ön 2 airbag açıldı. Ön tampon ve kaput büyük hasar gördü. Aracı sigorta acentemin önerdiği bir servise bıraktım. Aracı teslim ettiğim sırada pert olacağı yönünde serviste bilgilendirildim. Bugün eksperi aradığımda acenteye yönlendirildim. Acente ise tamir edilebilme ihtimal EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.ine yönelik sigorta şirketinden haber beklendiğini ifade etti.
    Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinden yaptığım inceleme sonrası aracımın Kasko değeri 68.189 tl olarak yazılmış ve muallak kaza tutarı olarak da 47290 tl yazılmış.
    Acentem biraz temkinli gibi duruyor ve bir akrabam olduğundan beni tutmaya çalışırken diğer yandan da sigorta şirketinden de ekmek kazandığından. Şimdi benim sorunum şu :
    Aracımın pert olması için ne yapmam gerekir?
    Pert olmama durumunda itiraz anlamında neler yapabilirim.
    Kusurlu olmamın karşı tarafın ödemeleri felan konusunda kasko işlemlerinde bana zararı olur mu?
    ve aklıma gelmeyecek konular hakkında da bilgiler varsa yardımcı olursanız svinirim.
    Şimdiden teşekkür ederim.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 2 Mart 2020; 13:27:55 >
  • selam dostlar. A aracı ben oluyorum. Kaza kontrolsüz 4 yol ağzında oldu.
    Kazada kim haklıdır? Ona göre aracı servise çekeceğim veya kendi imkanlarım ile onaracağım.

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 2 Mart 2020; 13:27:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: command_4

selam dostlar. A aracı ben oluyorum. Kaza kontrolsüz 4 yol ağzında oldu.
    Kazada kim haklıdır? Ona göre aracı servise çekeceğim veya kendi imkanlarım ile onaracağım.

kontrolsüz ve hiçbir öncelik tabelası veya uyarısı olmayan bu gibi yollarda her zaman öncelik sağdan gelenindir.yani araçta bulunduğun konumda herzaman sağddaki aracın geçiş üstünlüğü vardır bu gibi yollarda.bana göre B aracı A aracına yol vermeliydi,B aracı bu durumda kusurlu görünüyor .

• command_4 kullanıcısına yanıt
    Kavşağa ilk kim girdiyse geçiş hakkı onda,aynı anda girildiği takdirde eşdeğerde ise her
    2 yolda o zaman sağdan gelen geçiş hakkı var.
    Krokiden sanki B aracının geçişi tamamlanmak üzerindeyken A aracı kavşağa girmiş gibi.
    Sağ arka kapı yada, sağ arka çamurluktan vurulmuş gibi.

Şahsi görüşüm, çarpışma noktalarını baz alarak A aracı kusurlu.
    A aracı haklıdır.

Tabi iki bölgenin de sokak veya cadde olduğunu düşünüyorum.
    B aracı istediği kadar hızlı ,yavaş ,kontrollü gitsin veya önce girmiş olsun.A aracı dünya çapında İngiltere ve kolonileri hariç haklıdır
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 2 Mart 2020; 13:26:48 >
  • Merhaba uzman arkadaşlar. Babam beni almak için benim aracımla havaalanına doğru gelirken ana yolda seyir halindeyken ana yol levhası mevcut kavşaktan soldan çıkan bir araç önünde yol ver levhası var aracıma oldukça hızla sol ön kapıdan orta kısma yakın olmak kaydıyla çarpıyor. Araç o hızla çarpılınca sağ taraf da refüj ve bordür taşlarına hızla çarpıyor ve sağ iki kapı da maalesef ağır hasar alıyor. Karşı taraf trafik polisi çağırıyor ve babamın ışık ihlali yaptığını iddia ediyor. Polis de babama kırmızı ışık cezası yüze karşı (fotoğrafsız belgesiz) uyguluyor. Babam dà kaza şokunun etkisiyle tutanağı imzalıyor. Asıl şaşkınlığı polis tutanağını okuyunca yaşadım. Bu kazanın oluşumunda babamın 47/1b kuralını ihlal ettiği karşı tarafın ise kavşağa aşırı hızlı girdiği bariz ortada iken herhangi bir kural ihlalinin olmadığı yazılıydı. Ve NOT mobese var diye yazılmış ama trafik bölgeye gittiğimizde sorduğumuzda mobese bizde yok beyana göre öyle yazılmıştır denildi. Şimdi kusur tamamen bize verilmiş görünüyor. Kırmızı ışık ihlali için sulh ceza mahkemesine itiraz ettik. Daha sonuçlanmadı. Bir de hukuk bürosunda çalışan bir akrabamız var ve o da 15 dakika içinde hem kaza yerine gelecek hem de mobese görüntüsünü tespit edecek bir teknoloji yok diyor. Bir de diyor ki adliyeye kaza dosyası gelmesi lazım o dosya numarasi ile itirazda bulunabiliriz diyor. Trafik şubeye sorduğumda ise polisin kusur oranını belirlediğini ve alkol raporunu da yazdığını yaralamalı yada ölümlü kaza olmadığı için adlı dosya oluşmayacağını söylüyor. Ama bizim trafik kazaları işlerinde uzman olan hukukçu akrabamız kesinlikle adli dosyanın oluşacağından emin. Sizin bu konuda bilgi ve görüşlerinizi almak isterim. Zararım çok büyük ve delilsiz ispatsız bir cezayı kabul etmek istemiyorum açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

A aracı haklıdır.

Tabi iki bölgenin de sokak veya cadde olduğunu düşünüyorum.
    B aracı istediği kadar hızlı ,yavaş ,kontrollü gitsin veya önce girmiş olsun.A aracı dünya çapında İngiltere ve kolonileri hariç haklıdır
    Sonuç dediğiniz gibi çıktı. Teşekkürler.

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

Rica ederim ,geçmiş olsun
  • Be-Mine kullanıcısına yanıt
    Slm aynı olay şimdi benimde başıma geldi sizin durum ne oldu sonuç yani şimdi benim tramerde aynı madde yazılı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ONAYLANDI - TEK/BİRKAÇ ŞİRKETLİ TRAMER ONAYI (SON DURUM)
    Karşı taraf kusur oranı 100 cıktı itiraz süresinin dolmasına 2 var bu konuda fikirinizi ala bilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi akşamlar arkadaşlar.30.12.2019 tarihinde kaza yaptım hasar miktarı yaklaşık 9.000 tl.
    aracı kaskodan anlaşmalı yere yaptırdım ve aldım.aradan 1buçuk ay geçti tamirci aradı aracım 10 yaşından büyük olduğundan kıymet kazanma tenzili nedeniyle 2900 tl ödemem gerektiğini 2.000 tl verdiğim taktirde borcum kalmayacağını söylüyor.değişen parçaların çoğuda yan sanayi.

ne yapmam gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.