Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
2.347
Cevap
137
Favori
197.003
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Sigorta ve Kasko İşlemleriniz >> EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.
Giriş
    13 Mesaj
    Merhabalar. Aracım önden kaza yaptı. Kasko şirketinden aracımı özel kaportacıda yaptırdım. Kaskoda orijinal parça takılacağı söylendi ama farlar birbirinden farklı. Biri orijinal değil. aracımın modeli eski, farın birini sigorta şirketi temin edememiş, kaportacı alıp sigortadan parasını istemiş. Ama bana orijinal olmadığı bilgisi verilmedi. Bir de tampon değişti denildi ama boyalı olduğunu düşünüyorum. Zaten işçilik de çok kötü çıktı.Değiştiği söylenen kaput ile tampon arasındaki açıklık yamuk yumuk. Aracın motorunda bir şey yoktu ama rolantide calisirken acayip sesler(titreşim) geliyor.

Değişen-onarılan parçalar ile ilgili resmi bir şeyler bulabilir miyim ya da sigortadan bu bilgiler temin edilebiliyor mu acaba? Ekspertiz raporuna ulaşabilir miyim mesela?

Sigorta şirketi ve kaportacı tanıdık olduğundan dolayı, direkt kandırıldım mı acaba der gibi onlara bir şeyler sormak istemiyorum. Öncelikle durumu anlayıp emin olmak istiyorum

• Yarbay
    2124 Mesaj

bu soruların hepsine kaskonuzu kestirdiğiniz acentenize arayıp iletiniz, o bilgilere ulaşabilir hocam.
    |
    |
    gesi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Kazanin Kamera Görüntüleri var ne yapmam gerekir

Geçmiş olsun ,sigortacınızla iletişime geçmeniz gerekir.

Tutanak vb işlemler tutulduysa ,kusur size verildiyse yine sigortacınız itiraz eder.
    |
    |
    SKRlllEX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    merhaba,

07-oca-20 de baska bir aracla kaza yaptım, kusurlu taraf %100 benim.
    08-oca-20 de aracımı yetkili servise bıraktım.tahmini 17-oca-20 de teslim alacagım soylendi.
    10-oca-20 de tramer sonuclandı, kusurlu taraf beklendigi gibi.
    11-oca-20 de servis tarafından arandım ve kasko tarafından işlemlerin durdurulduğu-incelemeye alındığı soylendi.
    15-oca-20 de eksper tarafından aranarak, hasarlı parcaları degistirmek yerine duzeltme teklifini sundular.kabul etmedim.

bu inceleme ve tamir olma surecinin kanunen azamani tamamlanma suresi nedir? kasko da herhangi bir bent yok.
    sigortacım islem yapılmadan 2 hafta inceleyebileceklerini soyledi? +tamirat suresi ?
    bu sekilde oyalayarak zaman kaybettirip, duzeltme secenegine mi yonlendirmek istiyorlar?

ilk kazamız, yordam bilmiyoruz, cevaplar icin tesekkurler.

Geçmiş olsun.

En fazla 28 iş günüdür.

Pert olabilir, bunun için araştırma yapıyorlardır belki.
    |
    |
    yucl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba,

10.01.2020 tarihinde zincirleme trafik kazasına karıştım.Kırmızı ışıkta dururken arkamdan gelen tır duramadı ve bana arkadan çarptı.Bende önüme duran araca o da onun önündeki araca çarptı.Benim sadede trafik sigortam var. Tırın trafik ve kasko sigortası var. 21.01.2020 tarihinde tramer sonuçları geldi. Ben ve diğer aracın kusuru %0 Tırın %100 çıktı. Eksper aracımın büyük ihtimal pert olduğunu .İhale ile satılabilmesi için onayımı istedi.Bende yazıyı gönderdim.Aracım 2004 model Opel Corsa. TSB nin kasko değer listesinde yok. Piyasada 34-35 bin civarına satılıyor aracım ile aynı olanlar. Haziranda düğünüm var kaza olmasaydı.Aracımı satıp borçları ödicektim. Sizce sigorta bu durumda bana kaç para öder.Hiç kusurumuz yokken mağdur oldum.
    Cevaplar için teşekkür ederim
    |
    |
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.