Şimdi Ara

EKREM İMAMOĞLU BİNALİ YILDIRIM ORTAK YAYINI 16 HAZİRAN 2019 | 21:00 (TEKRARI EKLENDİ) (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.255
Cevap
4
Favori
123.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki

EKREM İMAMOĞLU BİNALİ YILDIRIM ORTAK YAYINI 16 HAZİRAN 2019 | 21:00 (TEKRARI EKLENDİ)

(En Son Oy Tarihi: 25.7.2020)
Giriş
    Fox tv ve a haber kameralarına güvenmiyoruz o zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • #dahagüzelolacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başlıkta Halk tv ve krt.tv yazılmamış.Demokrasi mücadelesinde bu kanalları görmezden gelmek kabul edilemez.
  • Sayıştay açıklaması da geldi imamoğlu yalanları mı diyelim buna?
    Sayıştay Başkanlığından, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun iddialarıyla ilgili yapılan açıklamada, "Her şeyden önce Sayıştay raporlarında, iddia edildiği gibi İBB tarafından bazı sivil toplum kuruluşlarına yardım yapıldığına ilişkin herhangi bir değerlendirme bulunmamaktadır." ifadesine yer verildi.
    Sayıştay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, İmamoğlu'nun, 16 Haziran 2019'da gerçekleştirilen televizyon programında ve Twitter hesabından, Sayıştay raporlarını dayanak göstererek ve gerçeklerle bağdaşmayacak şekilde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla kamunun zarara uğratıldığı değerlendirmesinde bulunduğu belirtildi.
    Sayıştayın kamu idarelerinin hesaplarını denetlemekle görevli olduğu, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin denetim raporlarını TBMM'ye ve belediyelere ilişkin denetim raporları ise belediye meclislerinde görüşülmek üzere belediyelere gönderdiği aktarılan açıklamada, bu çerçevede 2017 yılı hesaplarının denetimine ilişkin denetim raporlarının, TBMM'ye ve ilgili idarelere gönderildiği hatırlatıldı.
    TBMM'ye, belediyelere ve ilgili kamu idarelerine gönderilen raporların, yıllık hesap ve işlemlerin denetimi sonucunda hazırlanan mali denetim raporları olduğu, söz konusu raporlarda yer verilen bilgiler esas alınarak, kurumlar hakkında kamu zararına neden olunduğuna ilişkin değerlendirme yapılmasının mümkün olmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
    "Sayıştay raporlarında, iddia edildiği gibi İBB tarafından bazı sivil toplum kuruluşlarına yardım yapıldığına ilişkin herhangi bir değerlendirme BULUNMAMAKTADIR.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
  • consumeobeydie kullanıcısına yanıt
    Paylaştığımız konular farklı sanırım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

Paylaştığımız konular farklı sanırım?
    İkisi de İBB adayları ile ilgili hocam, paylaşmak istedim.
  • quote:

Sayıştay açıklaması da geldi imamoğlu yalanları mı diyelim buna?
    Sayıştay Başkanlığından, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun iddialarıyla ilgili yapılan açıklamada, "Her şeyden önce Sayıştay raporlarında, iddia edildiği gibi İBB tarafından bazı sivil toplum kuruluşlarına yardım yapıldığına ilişkin herhangi bir değerlendirme bulunmamaktadır." ifadesine yer verildi.
    Sayıştay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, İmamoğlu'nun, 16 Haziran 2019'da gerçekleştirilen televizyon programında ve Twitter hesabından, Sayıştay raporlarını dayanak göstererek ve gerçeklerle bağdaşmayacak şekilde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla kamunun zarara uğratıldığı değerlendirmesinde bulunduğu belirtildi.
    Sayıştayın kamu idarelerinin hesaplarını denetlemekle görevli olduğu, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinin denetim raporlarını TBMM'ye ve belediyelere ilişkin denetim raporları ise belediye meclislerinde görüşülmek üzere belediyelere gönderdiği aktarılan açıklamada, bu çerçevede 2017 yılı hesaplarının denetimine ilişkin denetim raporlarının, TBMM'ye ve ilgili idarelere gönderildiği hatırlatıldı.
    TBMM'ye, belediyelere ve ilgili kamu idarelerine gönderilen raporların, yıllık hesap ve işlemlerin denetimi sonucunda hazırlanan mali denetim raporları olduğu, söz konusu raporlarda yer verilen bilgiler esas alınarak, kurumlar hakkında kamu zararına neden olunduğuna ilişkin değerlendirme yapılmasının mümkün olmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
    "Sayıştay raporlarında, iddia edildiği gibi İBB tarafından bazı sivil toplum kuruluşlarına yardım yapıldığına ilişkin herhangi bir değerlendirme BULUNMAMAKTADIR.
    Ya git raporu oku. Nasıl bir israf ve talan düzeni kurulduğunu direkt yazıyor.

Sayıştay 'ın bu açıklaması sadece tutuştuklarını gösteriyor. Önce 2018 raporu hazırlanmadı yalan dediler.

2017 raporu olduğu ortaya çıktı şimdi sıvıyorlar işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Haziran 2019; 11:47:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Ya git raporu oku. Nasıl bir israf ve talan düzeni kurulduğunu direkt yazıyor.

Sayıştay 'ın bu açıklaması sadece tutuştuklarını gösteriyor. Önce 2018 raporu hazırlanmadı yalan dediler.

2017 raporu olduğu ortaya çıktı şimdi sıvıyorlar işte.

Alıntıları Göster
    Ben okudum hiçbir şey yazmıyor.
    Ama evet israf var bu sadece istanbulda değil Türkiye deki tüm belediyelerde var . Yine istanbulda bazı icraatlar gördük .
    Neyse bugünkü tüm sözcü yazarları seçimi imamoğlu kazanacak yazmış. Demekki istanbulu gene akp aldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 210507 -- 18 Haziran 2019; 11:47:54 >

• Küçükkaya ile İmamoğlu ortak yayından 3 gün önce bir otelde buluşmuş. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • Kayrabey kullanıcısına yanıt
    Evet, evet ben de duydum. Soğanın cücüğünü hangimiz yiyeceğiz tartışması yapmışlar. O diyor yok, ben moderatörüm ağzım kokmasın, öteki diyor yok ben milletin adayıyım millete ayıp olmasın, en sonunda soğanı yemekten sonra, yayından önce karanfil ile elma çiğneyerek nefeslerini tazelemekte kararlaşmışlar. Kimse görmesin diye depo girişinden izlerini kaybettirmişler sonra.

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Adamlar öyle bir rapor yok diyor bunu diyen Sayıştay
    Sayıştay ın çalışma şeklini biliyor musunuz?

• quote:

Adamlar öyle bir rapor yok diyor bunu diyen Sayıştay
    Sayıştay ın çalışma şeklini biliyor musunuz?
    Adamlar Bi zahmet kendi sayıştay sayfalarından raporu kaldırsın o zaman.

Bahse giriyorum bir satırını okumadın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Evet, evet ben de duydum. Soğanın cücüğünü hangimiz yiyeceğiz tartışması yapmışlar. O diyor yok, ben moderatörüm ağzım kokmasın, öteki diyor yok ben milletin adayıyım millete ayıp olmasın, en sonunda soğanı yemekten sonra, yayından önce karanfil ile elma çiğneyerek nefeslerini tazelemekte kararlaşmışlar. Kimse görmesin diye depo girişinden izlerini kaybettirmişler sonra.
    Küçükkaya'nın otele girerken görüntüsü var. Karşılayanların da İmamoğlu'nun adamlarıymış.
    Dün bir programda sormuşlar cevap vermemiş Küçükkaya.
  • Kayrabey kullanıcısına yanıt
    Görüşmediler demiyorum, neyi görüştüler onu açıklıyorum. Senin kafa bir anlık başka yere gitti heralde. 'Görüşmediler' demiyorum, asıl 'görüşmedik' derlerse, suçlu gibi, hâh işte bu işin altında bir iş vardır diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 18 Haziran 2019; 12:31:14 >
  • İlcede ak partiye oy veren ilde vermeyebilir ama kabul ama ilcede 180 tane ak parti oyu ilde ne kadar dusebilir. Bir video vardi bende bagcilarda bir sandikta ak partiye ilcede 200e yakin oy cikiyor buyuksehirde 1 oy hatta bu video chp nin internet sayfasinda ki bilgiyle olusturulmus video. Bunun gibi birsuru var. Dedigim gibi binali yildirimda acikladi chp mhp ve ak parti 3 farkli ilcede ilce sonuclarina itiaz etti. O kadar musahid varken ilcede oylar neden geri sayildi. Bi hata bi dumen döndü ki tekrara gidildi.

• İmamaoğlu yılı yanlıs soyledi. 2017 yayınlanmıs baktım. Son sayfadaki tabloda gelir sutunu aynı sekilde gider sutunu seklinde adalndırılmış. Sayıstayın bu kadar buyuk bir kurulusta inceleme yapması bu kadar buyuk rapor hazırlaması guzel. Babam buyuk bir holdingten emekli. Maliye memuru gelse bizim muhasebeye girse cıkamaz derdi. Geliyorlar 3-4 gun cay icip gidiyorlar demişti. Eskiden sigortalar falan sayfa sayfa hazırlanıp goturulurmus ssk ya falan. Bir gun goturdum diyor memur yanlıs diyormus. Bende otobuse yetisecegim dedi olamaz falan diyorum dedi kadın hata var diyor dedi. Telefonu bizim muhasebe yetlisine verdim dedi kadına anlattı tek tek o zaman ikna oldu hatalı değilmiş dedi otobuse yetistim demişti. Bulguları ve idarenin cevaplarını okudum. Yanlıs yuruyen işler var onuda sayıstay denetcisi uyarıda bulunmus. Bize taşıt tanıma sistemini anlattıran denetçi orada baya gun gecirmiş olmalı. Sonucta koca kurulus. 3 gun kalıyorlar bizim burada orada kalablık gitseler 1 aya yakın kalmalılar cunku evrak cok. Bu raporun hazırlanması bence 3-4 ayı buluyordur. Bilen varmı rapor surelerini acaba?

• 20 TL' min 5 TL' si sahte mi? sorusu herşeyi anlatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

İlcede ak partiye oy veren ilde vermeyebilir ama kabul ama ilcede 180 tane ak parti oyu ilde ne kadar dusebilir. Bir video vardi bende bagcilarda bir sandikta ak partiye ilcede 200e yakin oy cikiyor buyuksehirde 1 oy hatta bu video chp nin internet sayfasinda ki bilgiyle olusturulmus video. Bunun gibi birsuru var. Dedigim gibi binali yildirimda acikladi chp mhp ve ak parti 3 farkli ilcede ilce sonuclarina itiaz etti. O kadar musahid varken ilcede oylar neden geri sayildi. Bi hata bi dumen döndü ki tekrara gidildi.
    Öff onlara kaydırma hatası deniyor. Her seçimde tüm partiler için olur. Seçim gecesi düzeltiliyor.

Elle giriliyor sisteme rakamlar. Seçime katılan partilerde ıslak imzalı tutanaklar var. Kendi parti sistemindeki rakam ile YSK sistemindeki farklı ise alarm verir 24 saatte düzeltilir.

Her parti için vardı ve düzeltildi hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: SuffererFrog

20 TL' min 5 TL' si sahte mi? sorusu herşeyi anlatıyor.
    Chp İstanbul Sancaktepe ilçede itiraz etti mi ? Etti
    Şimdi orada aynı zaftan çıkan muhtar pusulası doğru, il meclis pusulası doğru , büyükşehir belediyesi pusulası doğru sadece ilçe belediye başkanlığı pusulasındamı hata var , bak chp ye aynı zaftan cıkan 4 pusula kağıdının 3 ü doğru biri yanlış hatalı diyor

Geçin Allah aşkına kaç gündür aynı laf bunu hala öğrenemediniz mi neye itiraz edilirse ona bakılıyor. O gece binali beyde bunu Ekrem beye çok güzel izah etmiş Ekrem bey cevap verememiş suspus kalmıştı.

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.