Şimdi Ara

EKREM İMAMOĞLU BİNALİ YILDIRIM ORTAK YAYINI 16 HAZİRAN 2019 | 21:00 (TEKRARI EKLENDİ) (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.255
Cevap
4
Favori
123.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki

EKREM İMAMOĞLU BİNALİ YILDIRIM ORTAK YAYINI 16 HAZİRAN 2019 | 21:00 (TEKRARI EKLENDİ)

(En Son Oy Tarihi: 25.7.2020)
Giriş
  • Soruları demekki antrikot imam almıs ama o kadar iyi performans gosteremedi. Attı tuttu. Paketlerin hepsini belediye veriyor ama sanki yeniymiş gibi savunuyor. Meslea universite bursları konusu. Partisinin iptal ettirdiğini biliyor hala verceğim diyor. 75 bin ogrenci,ye 400 tl den verecel 10 verse 3 milyar 1 ay verse 30 milyon. Anayasa mahkemesi kararına ragmen verirse suc olmuyormu? İmamoğlunun beylikduzunde geldiğinde olan durumla bıraktıgında olan durum arasındaki yaptıkları arasında farkları tablolastırmıssmı? Her mahalleye kres diyor ama beylikduzunde mesela ne kadar yapmıs 5 yılda nerelere? Cengil Topel gibi bir Trabzonlunun heykeli yerine Makaryosun heykelini diktiğini haberlerde ogrendik. İşine gelince Trabzonlu arkadas toz kondurmuyor.Sanki belediyelerde Irk ayrımı parti ayrımı kol geziyormus gibi laflar ediyor milleti geriyor. Ben mesela akp ye oy verdim yıllarca belkide en cok eleştirende benim cunku ben yasıyorum burada. İstisnasız 1-2 ayda bir sorunları bildiririm ama 3 ay oldu burada chp li belediyeye bildirmedim. İhtiyac duymuyorum cunku adam pankart pankart asmıs su kadar borc su kaar zarar demiş. Adama otobuslerın sefer sayısı neden cok azaldı ogrenciler magdur desem kendim mal yerine duserim. Bu durumada dusmek istemem. Parkta otlar cimler kurudu desem zaten adam tasarruf diyor. Esnaf dukkanının onundeki esyalarına zabıta uyarıda bulununca kızıyor cifte standart uyguluyor diyor ben ne diyim simdi. Oyunu verdin dedim bana kızdı. Kızmayacan gardas dedim. Kusura bakma dedim.

"Hersey cok guzel oldu" dedim...

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Bakın sanıyorum anlamak istemiyorsunuz Sayıştay sayfasında böyle bir rapor yok
    Belediye STK okul faaliyet raporu belediye sayfasındadır İmamoğlu bunu Sayıştay raporu diye sunmuştur anlaşıldı mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oshinankara kullanıcısına yanıt
    A haber işini iyi yapmış.

En basit örnek Makaryos'un heykeli değil, Denktaş'ın heykeli. Hatta orada anlatılan bir kompozisyon var ama dediğim gibi A haber ,işini iyi yapmış.

Ama dediğin gibi "Kırşehir'de her şey güzel oldu" çünkü Kırşehir'e bahar geldi.

Sırada İstanbul var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GasiOr -- 18 Haziran 2019; 12:53:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

Belediye STK okul faaliyet raporu belediye sayfasındadır İmamoğlu bunu Sayıştay raporu diye sunmuştur anlaşıldı mı?
    Yoo anlaşılmadı.

Sayıştay raporu israfı belediye raporu vakıflara çekilen peşkeşi anlatıyor.

İsraf var mı dibine kadar.

Vakıflara peşkeş çekilmiş mi hemde nasıl.

İtirazın neye birader?

Nasıl bir yüzsüzlük sizinki bir anlasam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 18 Haziran 2019; 12:57:15 >
  • Sayıştay'dan İmamoğlu Cevabı

Her şeyden önce Sayıştay raporlarında, iddia edildiği gibi, İBB tarafından bazı sivil toplum kuruluşlarına yardım yapıldığına ilişkin her hangi bir değerlendirme bulunmamaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İSKİ ve İETT’nin 2017 yılı hesap ve işlemlerine ilişkin denetim raporunda, tespit ve öneriler çerçevesinde olumlu görüş verildiği açıkça belirtilmiş olup, muhasebe ve kayıt sistemine ilişkin bazı bulgular ile bunlara ilişkin önerilerde bulunulmuştur..

Gerek yapılan konuşmada geçen, gerekse Twitter hesabında ifade edilen hususların hiçbirisi ifade edildiği gibi “usulsüzlük” veya “kamu zararı” sonucunu doğrudan işlemler değildir.

Sayıştay Kanunu çerçevesinde bir idare denetimi sırasında “usulsüzlük” ve “kamu zararı” doğuran bir husus tespit edildiğinde bu husus ayrı bir rapor düzenlenmek suretiyle Sayıştay yargılamasına konu edilmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerine ilişkin iddialara konu olan Raporlarda yer alan hususların hiçbirisi mevzuatta öngörülen “kamu zararı” veya “usulsüzlük” unsurlarını taşımadığı için yargılamaya esas ayrı bir rapor düzenlenmemiştir.
    http://www.hukuknediyor.com/sayistaydan-imamoglu-cevabi/

Ben israf yok ya da başka şey söylemedim

Bir yalan başka bir yalanla örtülmesine körü körüne sessiz kalınmasına benim sitemim

Ne olursa olsun İmamoğlu yalan beyanlarda bulunmamalıydı

Benim gibi birçok oyu kaybetti

• quote:

Yok diyerek kasteddiğiniz rapor bu mu? (Sayıştay sitesinden)

Linki tarayıcı adres satırına yapıştırın tıklamadan.

https://www.sayistay.gov.tr/tr/Upload/76662805/files/SAYIŞTAY 2018 YILI İDARE FAALİYET RAPORU-(1).pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 18 Haziran 2019; 13:13:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boşuna tartışmayın ...

Muhalefet Partileri ve Seçmeninde ki Bu Zihniyet Değişmediği Müddetçe AKP'ye Mahkumuz ...
  • quote:

Ben israf yok ya da başka şey söylemedim

Bir yalan başka bir yalanla örtülmesine körü körüne sessiz kalınmasına benim sitemim

Ne olursa olsun İmamoğlu yalan beyanlarda bulunmamalıydı

Benim gibi birçok oyu kaybetti
    Birader git İmamoğlu'nun dediğini tekrar izle.

Sayıştay 2017 raporunda israf, belediyenin 2018 raporunda ise vakıflara peşkeş var. Adam iki ayrı raporu birleştirmiş.

Sorun nerede?

Sayıştay raporunda israf, belediye raporunda peşkeş var.

• quote:

Orijinalden alıntı: 210507

Chp İstanbul Sancaktepe ilçede itiraz etti mi ? Etti
    Şimdi orada aynı zaftan çıkan muhtar pusulası doğru, il meclis pusulası doğru , büyükşehir belediyesi pusulası doğru sadece ilçe belediye başkanlığı pusulasındamı hata var , bak chp ye aynı zaftan cıkan 4 pusula kağıdının 3 ü doğru biri yanlış hatalı diyor

Geçin Allah aşkına kaç gündür aynı laf bunu hala öğrenemediniz mi neye itiraz edilirse ona bakılıyor. O gece binali beyde bunu Ekrem beye çok güzel izah etmiş Ekrem bey cevap verememiş suspus kalmıştı.

Alıntıları Göster
    Tebrikler güzel yanıt olmuş

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Sayıştay faaliyet raporu bu rica ediyorum paylaşmadan önce bir okuyun
    Raporlardaki önerilerden hareketle kamu zararı algısı doğuracak şekilde usulsüzlük değerlendirmesi Yapılmaz
    Okumadan paylaşırsanız yazık edersiniz

Anlaşıldı kulak tıkamaya devam..

İmamoğlu gibi kıvırmaya çalışalım o zaman yalanları görmeyelim..

Adam bağıra bağıra Sayıştay’ın raporunu dayanak gösterdiğini söylüyor bizde buna alkış tutacağız öyle mi ?

Siz ne dinlediniz acaba..

• quote:

Sayıştay faaliyet raporu bu rica ediyorum paylaşmadan önce bir okuyun
    Raporlardaki önerilerden hareketle kamu zararı algısı doğuracak şekilde usulsüzlük değerlendirmesi Yapılmaz
    Okumadan paylaşırsanız yazık edersiniz
    Doğru ikinci bir rapor sonrasında bunlar için dava açılması gerekiyor.

Hiçbiri için derin araştırma yapılmamış, rapor başından sonuna israfı ispatlıyor. Rakamlar faaliyetler tek tek yazıyor.

Bu arada Sayıştay'ın yetkileri Ak parti tarafından sürekli budanıyor niye acaba?

• GasiOr kullanıcısına yanıt
    STK sitesi nedir?
    Okuyup anlamadan cevap veriyorsunuz
    Ortada bariz bir yalan olduğu halde
    Yazdığım cümleyi doğru alıntılayın kendi hatanızı fark edeceksiniz

• quote:

Anlaşıldı kulak tıkamaya devam..

İmamoğlu gibi kıvırmaya çalışalım o zaman yalanları görmeyelim..

Adam bağıra bağıra Sayıştay’ın raporunu dayanak gösterdiğini söylüyor bizde buna alkış tutacağız öyle mi ?

Siz ne dinlediniz acaba..
    İsraf için Sayıştay raporunu gösteriyor birader yolsuzluğu hırsızlığı savunmaya geçtin yuh artık ya.

İki rapor varken tek rapor gibi anlaşılıyor diye eleştiri nedir be?

Adam raporlara peşkeşe yolsuzluğa takılmıyor buna takılıyor.

Birde oy vermem demiş algına senin. de get.

Doğru haklısınız İmamoğlu nun her yalanı bizim doğrumuz olmalı

Belediye ve Sayıştay raporunu birleştirip algı yaratıp yalan beyanlarda bulunsun buda bizim doğrularımız olsun

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    Neyi anlamak istemiyorsun bilmiyorum.

Burada algı oluşturmaya çalıştığın belli.

Böyle kafa yapısının imkanı yok ki AKP dışında bir partiye oy atsın.

Beni kaybetti diyerek kimi inandırmaya çalışıyorsun onu da anlamıyorum.
  • quote:

Doğru haklısınız İmamoğlu nun her yalanı bizim doğrumuz olmalı

Belediye ve Sayıştay raporunu birleştirip algı yaratıp yalan beyanlarda bulunsun buda bizim doğrularımız olsun
    Boşuna uğraşma küfretmeyeceğim

Okuyan kim haklı kim şerefsizi, yolsuzluğu, hırsızı savunuyor çok güzel anladı. Senin ne olduğun ortaya çıktı.

Hadi naş. Üstüne linklerde atıldı okuyan çıkar israfı, beş para etmez algı operasyonun elinde patladı. Benim için önemli olan bu.

• GasiOr kullanıcısına yanıt
    Kim neye İnanır o beni ilgilendirmez ben bana verilen cevaba göre onu söyledim kimseye algı peşinde de değilim

Ama yapılan yanlışı da söylemek durumundayım biz doğruları için imamoğlu derken bunu yapmamalıydı

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.