Şimdi Ara

Ekranda parlak nokta sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
21.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarım ekranında resimde de görüldüğü gibi açık renkli arkaplanlarda belli alanlarda renk sorunu oluyor. sebebi nedir ve nasıl çözebilirim. şimdiden teşekkürler.

Ekranda parlak nokta sorunu

• Ölü piksel kontrölü yaptınız mı? dead pixel buddy programı kurarak test edebilirsin,ekran kartın güncel mi bir de onu sorayım.Her renk düzleminde bu sıkıntı varmı masaüstündeykende oluyormu yoksa bazı renklerin bulunduğu düzlemlerde mi oluyor?
  • ekran kartı güncel piksel testi yapmadım ama yapıp sonucu yazarım bu sorun açık renkli görüntülerde en çok ta beyaz görüntülerde oluyor. koyu renkli görüntülerde sorun olmuyor.
  • Aynı sorun bendede var.Ölü piksel sanırım.Açık renkte belli oluyor.Gerçi ölü piksel olsa her renkte belli olmaz mı?
  • o görülen ölü pixel değil ekran arkasındakı metal gri kaplama görünüyor darbe yedimi? yada nem kaptımı? sorun ölü pixel değil sıyah yerde görülür ölü pixel dediğiniz...?
  • bendede var bu sorun, arkadaşın dediği gibi baskı veya darbe sonucu olusuyor
  • ölü pixel değil bu..
    ölü pixel nokta şeklinde olur. yakından bakınca kare şeklinde köşeleri belli olur. beyaz,siyah,kırmızı olabilir.
    bu ekrandaki sorun darbe sonucu olmuş. ekranın o kısmı sıkışmış. sorun ancak ekranı değiştirerek düzelebilir.
  • Ben 1 yıldır temizlemiyordum.Hafif nemli peçete ile temizleyeyim dedim bu oldu.Benim eşekliğim.Çözümü yok mu peki?
  • yanı benım dedıgım gibi darbe yada nem den olur bu.. ayrıca lcd değiştirmeye gerek yok lcd panelının arkasındakı alımınyom folyo kısmında bu olay
  • quote:

Orijinalden alıntı: sceran83

yanı benım dedıgım gibi darbe yada nem den olur bu.. ayrıca lcd değiştirmeye gerek yok lcd panelının arkasındakı alımınyom folyo kısmında bu olay

Evde yapamayız herhalde?
  • evde mumkun ama usta eller varsa ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sceran83

evde mumkun ama usta eller varsa ;)

Gözümüzü alıştırmaya bakalım o zaman
  • bencede böle devam darbe yemıcek lcd ve arkadan su ne kaçmicak yoksa sonu bu
  • peki nasıl hallolur bu sorun

----ekranı aldık 2 ye böldük ....??
  • Bende tablete sinirlendim vurdum bu oldu

Oda kasmasaydı allah allah benim suçum mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sceran83 kullanıcısına yanıt
    Selam. Alüminyum folyo kısmı ve yapılışı konusunda daha ayrıntı verebilir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşımın bilgisayarının ekranına arkadan bir darbe sonucu aynısı olmuştu. Çözmek için bir araç navigasyon cihazının vakumlu tutucusunu kullanarak, ekranı kendime doğru nazikçe çektim ve iz kayboldu. Siz de bir deneyin isterseniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Griffith

Arkadaşımın bilgisayarının ekranına arkadan bir darbe sonucu aynısı olmuştu. Çözmek için bir araç navigasyon cihazının vakumlu tutucusunu kullanarak, ekranı kendime doğru nazikçe çektim ve iz kayboldu. Siz de bir deneyin isterseniz.

işe yarıyor tavsiye ederim bu yöntemi kullanın her hangi bir vakumlu vantuz düzeltiyor sıfır aldığım monitörde çıkmıştı düzeldi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertstar15

quote:

Orijinalden alıntı: Griffith

Arkadaşımın bilgisayarının ekranına arkadan bir darbe sonucu aynısı olmuştu. Çözmek için bir araç navigasyon cihazının vakumlu tutucusunu kullanarak, ekranı kendime doğru nazikçe çektim ve iz kayboldu. Siz de bir deneyin isterseniz.

işe yarıyor tavsiye ederim bu yöntemi kullanın her hangi bir vakumlu vantuz düzeltiyor sıfır aldığım monitörde çıkmıştı düzeldi

Alıntıları Göster
    Sırf teşekkür etmek için giriş yaptım. hp probook yeni laptopun ekranında problem vardı. servise gönderip işlerim aksasın istemedim. vantuz ile biraz çekince düzeldi. Problemi tarif edeyim
    ekranda beyaz boyutu 5-6 piksel boyutunda ışık parlaması vardı. bazı açılardan daha fazla ve bazı renklerde daha net görünüyordu. Vantuzla çekince önce aşağıya kaydı sonra aşağıda da aynı işlemi yaptım yok oldu. ekranı kıracak kadar olmasa da biraz basınçlı çekmem gerekmedi değil. teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 22 Aralık 2019; 17:40:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Roark

Sırf teşekkür etmek için giriş yaptım. hp probook yeni laptopun ekranında problem vardı. servise gönderip işlerim aksasın istemedim. vantuz ile biraz çekince düzeldi. Problemi tarif edeyim
    ekranda beyaz boyutu 5-6 piksel boyutunda ışık parlaması vardı. bazı açılardan daha fazla ve bazı renklerde daha net görünüyordu. Vantuzla çekince önce aşağıya kaydı sonra aşağıda da aynı işlemi yaptım yok oldu. ekranı kıracak kadar olmasa da biraz basınçlı çekmem gerekmedi değil. teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Yeni bir şey öğrenmiş oldum...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.