Yüzbaşı
25 Ocak 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Konu silinebilir..
Selamun Aleyküm,Evde buldugum bozuk telleri kopuk olan {Сигнал} RP-204 radionun semasını arıyorum yardimcı olabilecek var mı
10 yıllık vestel wms 600t makinemi herhangi bi program secenegine getirince bitti ısıgı yanıp sönüyor,bitti arızası makinede asırı su var demekmis,su bosaltma secenegine getirince tüm lambaları yanıp sönmeye baslıyor,alttaki kapagı açtım icinde su yok denecek kadar azdı.makinenin içinde su olmadıgı halde yine aynı hatayı verdi 1.2 saat sonra makineyi fise takınca normal bi sekilde calısmaya basladı.bugün aynısı yine oldu ne gibi bi arızası vardır anakartı arızalı diyebilirmiyiz motor pompa kilit milit herseyi calısıyor calısmasa hiç calısmaz hata verir bu makinedeki sorun biraz degisik kafasına estimi calısıyor.
multimetreyi prizdeki gerilimi ölçmek için ac konumuna getirdim deger 260 çıktı muktimetre bozuldu diye düsünüp ayar dügmesini rastgele döndürdüm amper konumuna getirince pat diye ses geldi makineden,sigorta ve bi tane smd direnç gümlemis makineyi acınca ekranda sayılar küçükten büyüge dogru saymaya basladı,smd direnci sigortayı degistirdim bu sefer makineyi açınca ekranda 800 çıkıyor bisey ölcünce bu sayının üstüne koyarak deger veriyor,ucuz bisey ama tamir edilmesi zor degil gibi hangi parcalarda sıkıntı var acaba nasıl tamir edebilirim

DT830B

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQO0LIP2D1SIhPkedUzzMXM_S5VVeXSxlbAJKYAHhS9_oeelqif
konu silinebilir
Bağlantıyı kendimce yorumladım.Şu an eski performansına döndü fakat 1 kademe pasifte sadece 2 kademede çalışıyor resiztanstaki sorunda düğmeden kaynaklanıyordu onuda hallettim yardım eden herkes saolsun.. :)

[DHTUBE=]
Evsiz Adama Kazanan Piyango Bileti Vermek
Silinebilir
Silinebilir
Elimde dell latitute d610 laptop var.power kablosunu taktıktan sonra adaptör kendini kapatıyor.adaptörde sorun vardır diye başka adaptör denedim oda kendini kapattı. laptobu açtım görünürde bişey yok başka sitelerde araştırma yaptım birisi laptopa 2volt 2amper volt vermiş arızalı parça ısınmış parçayı değiştirip sorunu halletmiş bende laptoba düşük voltaj verdim ısınan parçaların resimleri altta daire içine aldım ok ile gösterdiğim parçayı çıkarınca adaptör kısa devre yapmıyor

sorun hangi parçadadır sizce

resimleri attım

Laptop kısa devre sorunu

Laptop kısa devre sorunu
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 816
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 20.020 (Bu ay: 72)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 23 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.