Şimdi Ara

Ekran Kartı Severler Sohbet Konusu :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67.041
Cevap
78
Favori
1.101.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forum kuralları dahilinde bir çok konuda sohbet mevcuttur.
    fakat burada donanım bazlı sorunlarınıza cevap bulamayabilir ve sorularınız cevapsız kalabilir
    bu yüzden yaşadığınız donanım bazlı sorunlar için forumda ilgili bölümlerden bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır..

* * *

Hakaret içerikli, alaycı ifade, başkalarını direk veya dolaylı olarak, isim veya nik vererek veya vermeyerek küçük düşürmeye yönelik, tahrik edici, tartışma ve huzursuzluk çıkartmaya yönelik mesajlar ile bunlardan yapılan alıntıların bulunduğu mesajlar şikâyet edilecektir.

Forum Kuralları madde 2 ile Konu Dışı Bölümü Kuralları'nın ve 2. 3. ve 5. maddelerinde bu durum gayet açık-seçik şekilde dile getirilmiştir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• "Burasi forum, kimin ne yazacagi veya kimin ne oneride bulunacagina sen degil kralin karar veremez."
    Şu kendi tavsiyene kendin uy, gereksiz yerlerde atlama o zaman. Recep izleyip öğrenmeye devam et Emre'nin abisi, Emre'nin Firewall'ı Ben Emre'ye sataşıyorum, hemen abisi geliyor beni dövmeye

Bu "kralı gelse... , babanızın çiftliği... , akıllı olun..." gibi mahalle ağzı söylemler zaten üst seviye bir I.T. kültürüne sahip olduğunu göstermiş. Diğer arkadaşlara yazılan cümlelere üstüme vazife olmadığı için değinmiyorum bile. Abileri, kardeşleri, arkadaşlarına ihtiyaç duymadan gerekeni yazarlar tahminimce. Bu kültürünüzün saygı göreceği ortamlarda yazın diyorum ben sadece. Artık kickbox forumu mu olur, online tavla sitesi mi olur bilemem.
    İnsanların hobisi olursa iletişim kuvvetli olur. İletişimin güçlü olduğu yerde düşünce olur. Düşüncenin olduğu yerde demagog yapılamaz. Bu ülkede felsefe günah olduğu sürece ne kadar çöküş olursa olsun böyle devam eder.

2016'da tubitak ile uğraştım bir cacık olmadı. Bizden 1 yıl sonra aynı düşünceyi ürüne döken yurt dışında firma ortaya çıktı. Diyecek hiç bir şeyim yok.

Mart ayı gibi Almanya'ya eğitime gideceğim. Eski çalıştığım yurt dışı firması ile iletişim kurabilirsem oraya geçeceğim. Kısacık ömrümü mundar etmeye gönlüm razı değil.
    Öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun. Mutlu, sağlıklı, huzur dolu ve güzellikler içerisinde bir yıl geçirmenizi diliyorum

Güzel bir şekilde açıklamışsın kafamdaki soruları giderdiği gibi alternatif yollara da kapı açtı. Acayip bir potansiyel var, şunlara ufak bir Ar-Ge projesi ile beraber çok ses getirecek düzenlemeler ve eklemeler yapmak mümkün şimdi yol göstermek olmasın diye açık açık yazmıyorum ama batarya kaynaklı sorunların da önüne geçmek mümkün gayet kolay gibi görünüyor. Bunların taşıyabileceği maksimum ağırlığı daha esnek bir hale getirdikten sonra o kapı ilginç yerlere açılabilir.

Buradan başlayalım modifiye ede ede Iron Man nanosuite kadar yolumuz var

Ekonomi berbat bir noktada olmasa Türkiye'de ve yerli kaliteli üretimler söz konusu olsa insanlar hobilerini hem daha rahat sürdürür hem de daha iyi şekilde geliştirebilir ama iş işten geçti artık. Çöküşü yaşayalım, ülke pisliklerden arındırılırken bunlara da el atarız

Güzel bir konuya değinmişsin, katılıyorum. Yüksek ölçekli projelerde dönen o tarz saçmalıklar baştan aşağı bütün kurumlarda mevcut.

Yasin aklın hayalin durur neler gördüm neler. Benim yurt dışından sonra Türkiye'ye dönüp aile firmamdaki işleri üstlenirken bir taraftan da kendi hobilerimi, projelerimi hayata geçirmek için kurduğum Ar-Ge firmam epey şeyi görmemi sağladı. Katıldığım bakanlık bünyesindeki etkinlik ve toplantılarda gördüklerimden sonra azıcık olan umudum da ortadan kalkıp ekonomik olarak kaçınılmaz sona gelindiğini görünce tam vaktinde terk ettim ülkeyi.

Destek alan projelerin İş Planı dosyalarından tut Başvuru Formlarına kadar erişime sahip olduğum dönemde öyle saçmalıklar gördüm ki paraların nerelere nasıl gittiğini, nasıl bir pay dağıtımı yapıldığını (ki bunların içerisinde Profesör ünvanına sahip akademisyenlerden tut malum tayfanın her şehirdeki temsilciliklerine kadar ülkesine kendi şahsi çıkarları için ihanet eden bir çok kepaze mevcut) ve onca para karşısında kendi başına bırak uçağı, arabayı, üst düzey bisiklet bile üretmekten aciz olunmasının sebebini çok daha iyi görmüş oldum.

Para var, iyi eğitimli parlak beyinler de var ama bu çarpık yapıyı gördükten sonra ağızlarından İslam'ı düşürmeyenlerin ona ters şekilde yaptıkları ahlaksızlıkları ve pervasız hareketlerini gördükten sonra Don Quixote gibi bunlara karşı boşuna mücadele vermektense bırakıp gitmenin daha mantıklı olduğunu anladım. 2016-2017 arasında çok kişiyi teşvik edip sağlam ülkelere gitmelerine vesile oldum, parlak beyinlerin burada yitip gitmesinden, körelmesinden iyidir.

https://www.bbc.com/turkce/46743522

https://www.nytimes.com/2019/01/02/world/europe/turkey-emigration-erdogan.html
  • selam kankalar yeni topiğiniz hayırlı olsun
  • dostum bence cross yap, genel olarak seninkinden performanslı ama tessellation anlamında senin kart ya aynıdır yada daha iyidir, cross yaparsan hem genel performansta hem de tess. anlamında çoşturursun.

@m-99 dostum sağlık olsun buradan devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskinbalta

selam kankalar yeni topiğiniz hayırlı olsun

eyvallah kardeşim hoş geldin.

@oktayd hocam vodoo'yu sevmeyen ölsün bu scaling ve ms dalgası vodoo zamanında da varmıydı acaba?
  • şu anda dead space 2 oynuyorum 9. bölümdeyim
    uzun zamandır ilk defa doğru düzgün bir oyun oynayabildim
  • bence başka bir konu açın ama mesaj atmayın 10 sene sonra hortlatalım anladın sen onu Mckhan

bu arada yeni konu hayırlı olsun zaman buldukça damlarım bu ara yoğunum size hayırlı geceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

selam kankalar yeni topiğiniz hayırlı olsun

eyvallah kardeşim hoş geldin.

@oktayd hocam vodoo'yu sevmeyen ölsün bu scaling ve ms dalgası vodoo zamanında da varmıydı acaba?

o zamanlar modemlere overclock yapılıyordu
    ekran kartlarında yapılıyor muydu bilmiyorum

• quote:

şu anda dead space 2 oynuyorum 9. bölümdeyim

dostum ben 1'e yeni başladım da nereye gideceğimi bilemiyorum, insan call of duty'deki gibi bir pusula veya map koyar değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

bence başka bir konu açın ama mesaj atmayın 10 sene sonra hortlatalım anladın sen onu Mckhan

bu arada yeni konu hayırlı olsun zaman buldukça damlarım bu ara yoğunum size hayırlı geceler

teşekkürler hocam, bekleriz biz buradayız.
  • selam beyler
  • quote:

quote:

şu anda dead space 2 oynuyorum 9. bölümdeyim

dostum ben 1'e yeni başladım da nereye gideceğimi bilemiyorum, insan call of duty'deki gibi bir pusula veya map koyar değil mi?

localizatör gibi bişey var hocam , mouse da sağ tık yapınca mı neydi nereye gitmen gerektiğini gösteriyor. aynısı 2.de de var ,

keskinbalta çok haklısın dead space 2 gerçekten muhteşem olmuş, optimizasyonu dört dörtlük 70 -110 arası fps ile oynuyorum .

oktayd , benim ilk ekran kartım sapphire 9600 xt 256 mb atlantis idi . efsanedir

• 6850cf zaten üst düzey performans verir, 7xxx serisinin en üst segment tek gpu'lu kartı kadar performans verir diye düşünüyorum. ucuza 6850 bulursan hiç kaçırma.
  • Hazır siz topanmışken sorayım, 9800GT'im var. Bazen oyun oynarken (zaten 1 oyun oynuyorum CSS) kernel hatası gibi bişey çıkıyor. Oyun donuyor ekranda kırmızı çizikler çıkıyor ve restartlamak durumunda kalıyorum.
    Bi kaç kere donduğunda masaüstüne döndüm, görev çubuğunda "nVidia 260.99 kernel Grafik sürücüsü yanıt vermeyi kesti, bu durumdan başarıyla kurtuldu." gibi bişeyler yazıyor sorun ne olabilir.

Driverlarım güncel. Sildim tekrar yükledim, bi değişiklik olmadı. Ayrıca aynı sorunu bu ekrandaki çizikler Firefox 4 Beta sürümün kurunca da yaşadım, yine ekranda kırmızı çizikler falan oluşuyor. (Onu programın beta oluşana bağladım ama bilemiyorum.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nigrA

Hazır siz topanmışken sorayım, 9800GT'im var. Bazen oyun oynarken (zaten 1 oyun oynuyorum CSS) kernel hatası gibi bişey çıkıyor. Oyun donuyor ekranda kırmızı çizikler çıkıyor ve restartlamak durumunda kalıyorum.
    Bi kaç kere donduğunda masaüstüne döndüm, görev çubuğunda "nVidia 260.99 kernel Grafik sürücüsü yanıt vermeyi kesti, bu durumdan başarıyla kurtuldu." gibi bişeyler yazıyor sorun ne olabilir.

Driverlarım güncel. Sildim tekrar yükledim, bi değişiklik olmadı. Ayrıca aynı sorunu bu ekrandaki çizikler Firefox 4 Beta sürümün kurunca da yaşadım, yine ekranda kırmızı çizikler falan oluşuyor. (Onu programın beta oluşana bağladım ama bilemiyorum.)

eski driver'a dönmeyi deneyin hocam, firefox'la çakıştığına göre sorun yazılımsal.

• Araya fortlıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nigrA

Hazır siz topanmışken sorayım, 9800GT'im var. Bazen oyun oynarken (zaten 1 oyun oynuyorum CSS) kernel hatası gibi bişey çıkıyor. Oyun donuyor ekranda kırmızı çizikler çıkıyor ve restartlamak durumunda kalıyorum.

eski driver'a dönmeyi deneyin hocam, firefox'la çakıştığına göre sorun yazılımsal.

Onu bir deneyeyim o zaman. Sorunun ne kadar eskiye dayandığınıda hatırlamıyorum 1400*900 yapınca da bu hata oluşuyordu tek hatılaradığım o. 257.21'i indiriyorum bakalım ne olacak

• alakasız olabilir fakat 540gt ile cryis 2 oynayabilir miyim fullde?
  • hobaaa süper konu gencler
    Napıyoruz patlıyoruz hadı bakalım.

• evet arkadaşlar buradan sabahlayacağız bundan sonra
  • Anlamadığımız kelimlerinizi burayada taşımayında
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.