Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
24
Favori
121.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanlevent
    arkadaşlar bende gecenlerde kırmızı ışık veren ps3 ü buna benzer sekilde kurtardım 1 ay kadar götürdü ama kılasik kırmızı ısık yine öttü
    ben ps3 pcb söküp tinerle temizledim contack spey sıktım sonra sıcak hava tabancasıyla 300 derecede güzelce tek tek ısıttım cell + gpu dahil
    sonra topladımm ve sonuç başarılıydı
    aklımda bulunsun bundan sonra dukkana gidip ısıtmak yok atarım fırına 10 dk da hazır

Sıcak hava tabancası bence daha sağlıklı ,bu daha amatör ve uygulaması kolay bi yöntem düzeleceği garanti değil ,tabi ps3 ün kırmızı ışığı ne sebeple verdiğini bilmediğimden nereyi ısıtacağınıza dair kesin bi bilgim yok

• nvıdıa kartlarının kullanma katologuna kac derecede fırınlanması gerektıgı hakkında bılgı de vermesı gerekmezmı?daha rahat fırına surmek ıcın
  • ben küçükken ateri kolum bozulunca içini açar aygazda ısıtırdım. ve sonra çalışırdı, aynı yöntem burda. çünkü bu tür cihazlar parçasal olarak bozulma ihtimalleri çok düşüktür, fiziksel bozulmalar ısıyla eski haline gelebiliyor
  • böyle bişey mi vardı?
    çok iyiymiş.Hiç bilmeyen ben bile çok iyi anladım :)
  • kartı fırına koyunca alev alma imkanı var mı?.
  • bende bir ekran kartı feda etmiştim böyle. evde duruyodu bi fırına atalım.
    video çok faydalı olmuş ama kart alışkanlık yaparmıki
  • çok ilginç gerçekten. aynı sorunlu bir 8600gt ve bir de x550 ekran kartı var bende. yarın akşam fırında ekran kartı yapacağız anlaşılan. ellerine sağlık güzel anlatım olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mxmurat -- 30 Aralık 2010; 0:58:18 >
  • Bende anakart üzerinde denedim daha önce fırında değil ama elektirikli ısıtıcının üstünde. 1 sefer gayet güzel çalıştı ama sonraki kartlarda çalışmadı şans işi sanırım birazda.
  • arkadaşlar fırınlamadan faan anlamam fakat ekran kartım daha yeni ama fandan rahatsız edici sesler geliyo çaresi nedir?
  • elimde bir adet (sökülmüş vaziyette 8800gt var ama sistem hiç açılmıyor desem faydası olurmu
  • kartı 3. kez fırınladım. yani gün içinde 3 kere ilk ikisinde sanırım az tuttuğum için çizgiler vs gitmemişti..

3. fırınladığımda fırını kapatmadan 1 sn önce pıss diye bir ses geldi hafif duman yükseldi.. aha kart gitti dedim zar zor cıkardım kartı soğuttum..

kartı taktım çizgiler vs gitmişti driverini vs kurdum sensörler kafayı yemiş durumda ama şuanda 130 derece gösteriyor..

ek olarak stabilite problemleri var arada bir kasma yapıyor.. şuanda o.c. yaptım karta bi ümit düzelir diye aynı şekilde kasma devam ediyor.. eğer bu sorunuda düzeltebilirsem kart düzgün bir şekilde çalışacak..

oyun oynadım biraz önce sıkıntı olmadan oynattı tabi arada fps 20 lere kadar düştü oyunda bu kasma problemini düzeltirsem kartı bedavaya tamir etmiş olacağım ama bu sıkıntıyı çözebileceğimi sanmıyorum fırından cıkarken cıkan ses kötüye işaretti sanırım bir parça fosladı :D

• quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X
    kartı 3. kez fırınladım. yani gün içinde 3 kere ilk ikisinde sanırım az tuttuğum için çizgiler vs gitmemişti..
    3. fırınladığımda fırını kapatmadan 1 sn önce pıss diye bir ses geldi hafif duman yükseldi.. aha kart gitti dedim zar zor cıkardım kartı soğuttum..
    kartı taktım çizgiler vs gitmişti driverini vs kurdum sensörler kafayı yemiş durumda ama şuanda 130 derece gösteriyor..
    ek olarak stabilite problemleri var arada bir kasma yapıyor.. şuanda o.c. yaptım karta bi ümit düzelir diye aynı şekilde kasma devam ediyor.. eğer bu sorunuda düzeltebilirsem kart düzgün bir şekilde çalışacak..

oyun oynadım biraz önce sıkıntı olmadan oynattı tabi arada fps 20 lere kadar düştü oyunda bu kasma problemini düzeltirsem kartı bedavaya tamir etmiş olacağım ama bu sıkıntıyı çözebileceğimi sanmıyorum fırından cıkarken cıkan ses kötüye işaretti sanırım bir parça fosladı :D

Stabilite problemleri 130dereceye kadar çıkan gpu sıcaklığı için normal soğutucu bloğu düzgün oturtamamışsın heralde
    ya da thermal macunu mu çok az sürdün? En iyisi her şeyin yerli yerince olduğunundan emin olmak.

Eğer kartında katı kapositör kullanılmışsa öyle pıst ses çıkraıp duman çıkaracak bir parça olmaması lazım.
    En fazla devre üzerindeki herhangi bir parça lehimler gevşediğinden düşer. O sesin ekran kartındaki herhangi
    bir bileşenden gelme ihtimali çok düşük...

Umarım kurtarırsın bizi şu 28nm Gpu'lar gelene kadar idare etsinlerde başka bir şey istemem. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 10 Ocak 2011; 0:21:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

Stabilite problemleri 130dereceye kadar çıkan gpu sıcaklığı için normal soğutucu bloğu düzgün oturtamamışsın heralde
    ya da thermal macunu mu çok az sürdün? En iyisi her şeyin yerli yerince olduğunundan emin olmak.

Eğer kartında katı kapositör kullanılmışsa öyle pıst ses çıkraıp duman çıkaracak bir parça olmaması lazım.
    En fazla devre üzerindeki herhangi bir parça lehimler gevşediğinden düşer. O sesin ekran kartındaki herhangi
    bir bileşenden gelme ihtimali çok düşük...

Umarım kurtarırsın bizi şu 28nm Gpu'lar gelene kadar idare etsinlerde başka bir şey istemem. :)

bilmiorm ama birşeyler olduğu kesin. 120 derece gösteriyor sensörler ama bi yanlışlık var kesin.. soğutucuyu düzgün bir şekilde oturttum. termal macun zaten soğutucunun altından fışkırmış yani bolca var düzelttim oturtturdum iyice.. hatta ss ekleyim

Ekran Kartı Fırınlama!

fırını 1 dk erken açsam sanırım bir parçayı yakmıyacaktık.. fırının camının kenarından resmen duman çıktı hemen çıkardım bende kartı :D

• merhaba herkese benim 9800gt ekran kartım slottan hafif çıkarak çalıştırılması sonucu gitti ve sizdeki gibi değişik renkler oluyor ama windows açılmıyor aynı yöntemi denesem kurtarabilirmiyim ?

Nasıl gitti kart derseniz ekran kartı vidası takılı olmadığından bir çocuk ekran kartını çıkarmaya ancak anakarttan pin açılmadığından yarısı slotta yarısı dışarıdayken çalıştırılması sonucu bu hale geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: devrimdoga

merhaba herkese benim 9800gt ekran kartım slottan hafif çıkarak çalıştırılması sonucu gitti ve sizdeki gibi değişik renkler oluyor ama windows açılmıyor aynı yöntemi denesem kurtarabilirmiyim ?
    Nasıl gitti kart derseniz ekran kartı vidası takılı olmadığından bir çocuk ekran kartını çıkarmaya ancak anakarttan pin açılmadığından yarısı slotta yarısı dışarıdayken çalıştırılması sonucu bu hale geldi.

Şimdi bu yöntem sadece videoda anlatılan sorun içindir. Eğer sorun aynıysa, ekran kartının
    garantisi yoksa ve servise gönderip ücretsiz sıcak hava tabancasıyla yaptırma şansı yoksa
    uygulamaya değer.

Benim ekran kartı arıza verdiğinde bilgasayar çalışır halde fakat; yük altında değildi Firefox
    açıkken birden ekran renkleri birbirine girdi. Kapatım açtığımda bios ekranın da aynı durumda
    olduğunu görünce sorunun ekran kartından kaynaklandığını acı bir şekilde anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 12 Ocak 2011; 1:32:55 >

• ama benim windows hiç açılmıyor açılma ekranında donup kalıyor
  • Biz Türkler 1 numarayız yaa

Tebrik ederim mükemmel bir iş çıkarmışsınız..
  • arkadaşlar benim gpu'nun üzeri çıplak, yani o koruma metali yok...

bir sorun teşkil eder mi bu işlem için??
  • fırınlasanızda bır süre sonra yıne aynı cızgıler gerı gelecekdir
  • peki ya bozuk anakartlar için bu işlem olur mu ? :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.