Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
695
Cevap
24
Favori
121.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya bende işlemciyi fırına versem nasıl olur ? Bir kaç sekme açtığımda bile bilgisayar kasılıyor (E7200)
  • Sparkle 8800GTS 320mb kartımı 2 Kasım 2010 tarihinde fırınladım ve şuan 14 Ocak 2011, kartta en ufak bir problem çıkmadı.. Üstelik bilgisayarda ati kart takılı ve yazılım yüklüydü, formatlanmadı henüz..
  • Selam, 8500gt asus kartım ekran görüntüleri dün bozulmuştu. Hatta windows xp açmıyordu yüklenirken yarım kalıyordu.Xp logosuda bozuk görünüyordu ancak gövenli kipte açmıştım .Birkaçkez tak çıkar yaptım düzelmedi.Anakartın Onboart ekran kartı sorunsuz çalışıyor garantide bitmiş tabi tamir edilirmi ? diye araştırırken fırınlama olayını gördüm okudum uygulamaya karar verdim .Aracımın elektronik devresini temizlemek için http://www.gulf.com.tr/madeni_yaglar/oto_bakim_urunleri.aspx marka kontak sprey önermişlerdi wd-40 tan daha iyi dediydi satıcı. Soğutucu parçayı söktüm.Sentetik tiner yerine gulf sprey ve suluboya fırçasıyla yıkarcasına temizledim ekran kartını.Fırına vermeden önce bir deneyeyim bakalım düzelir filan dedim .Soğutucuyu termal macunu yenileyerek taktım kartı. Ve bingo görüntü düzeldi. Kaç derece pişireyim diye düşünmektende kurtuldum. .Demek kademe kademe yapıcaz bu işi.Sevgiler

• 8400mgs ve msi 670 notebook anakartini güzelce firinladim. 2 side geri geldi çalısmaya devam ediyorlar. Ama önemli olan ısı ve süre ben 180-190c lerde 7-8 dk arası beklettim. Şimdilik hersey yolunda. Toplam kazancım 150-8400gs+200 nb anakarti toplam: 350 tl

Gtx460 bedavaya gelecek :)
  • Benim asıl korkum, teknik servislerin, arızalı olarak kendilerine gelen kartları, fırınlayıp, sonra müşterilere geri göndermesidir. Size gelen kart çalışacaktır, ancak 2-3 ay sonra, tekrar bozulabilir. Eğer ki garanti süresinin bitimine yakın bir tarihte servise verdiyseniz, yandınız...
  • Düzelen görüntü demin gene gitti.Kaç derece diye düşünmeye başladım .Fırın istiyor anlaşılan :)
  • Kesinlikle çok iyi bir video. Gerçekten çoğu kişinin kartını kurtaracaktır. Emeğine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

kartı fırına koyunca alev alma imkanı var mı?.

var mı
  • Ellerinize saglık, videoyu yeni gördüm ben. Tebrik ederim gayet profesyonelce olmus. Sadece başında "Merhaba ben Mesut Çevik" eksik. :D
  • harika bir paylasım.tebrikler bilgilendirme için
  • Böyle birşeyi ilk defa görüyorum gerçekten şok oldum. o devreler 200 derecede nasıl olduda yanmadı veya bobinler kondansatör vb.lerin içerisindeki sıvıların nasıl oldu da buharlaşıp basınçtan dolayı patlamadığını aklım almıyor doğrusu.öğrenmem benim için çok faydalı oldu çok teşekkür ederim
  • 1 Haftadır duran kartımı bugün fırınladım. Mükemmel bir sonuç verdi. Ayrıca selülozik tiner kullandım ben. Bir sorun teşkil etmedi.
  • Profesyonellere taş çıkartıcak bi paylaşım olmuş,elinize sağlık
  • üstad ısıtır ısıtır yersin

Ya benim aklıma voltaj verip oc yaparak fırınlamak geldi öyle yapsak olma mı :D
  • Benim merak ettiğim büyük oranda hatta neredeyse bu sorunu veren bütün kartlar nvidia , bunun sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

Benim merak ettiğim büyük oranda hatta neredeyse bu sorunu veren bütün kartlar nvidia , bunun sebebi nedir?

nvidia sıcağı seviyor gerçi atide odun gibi kartlar çıkarıyor
  • Ati içinde uygulanabilir bir yöntem demi?
  • benzerlerini bi kaç kere denedim olmuştu.
    hatta bozuk kartları alıp böyle yapmayı düşünmüştük

bnm ilk yaptığım amatör çalışmada ekran kartının soğtucusunu çıkardıktan sonra temizleyip saç kurutma makinesi ile 5 dk boyunca ısıtmıştım(nvidia6200agp) sonra kasaya soğutucusuz takıp çalıştırmıştım 100 derece falan oldu kart sonra düzelmişti
    soğutucuyu takıp kullandım.bidaha bozulmadı 3 senedir çalışıyor.

daha sonra başka kartlara yaptıklarımda sıcak su ile kartı fırcaladım kuruduktan sonra sıvı lehim alıp (şırınhaya çektim) gpu ve belleklerin altına sıktım sıcak hava ile kartı ısıttım onlar da öle çalıştı.

farklı yöntemler var böle

Emeğine sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

tinerle temizlemiş diş firçasi da olur tabi ama ben eski bi ekran kartımi 2000 wat elektrik supurgesiyle temizlemistim tabi kapasitorlere degdirmeden toz dan zerre kalmamisti dediğimolay 2 3 sene onceydi o karti da satmistim alan arkadasta hala kullaniyor

tinerle temizlemesinin esas sebebi; zamala ısınan lehimler reçine bırakır. o reçineyi en iyi tiner temizler. kontak sprey veya alkolle de temizlenebilir.

Bende votka var onunla temizlesem olur mu? :D

• quote:

Orijinalden alıntı: bandits18

quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

tinerle temizlemiş diş firçasi da olur tabi ama ben eski bi ekran kartımi 2000 wat elektrik supurgesiyle temizlemistim tabi kapasitorlere degdirmeden toz dan zerre kalmamisti dediğimolay 2 3 sene onceydi o karti da satmistim alan arkadasta hala kullaniyor

tinerle temizlemesinin esas sebebi; zamala ısınan lehimler reçine bırakır. o reçineyi en iyi tiner temizler. kontak sprey veya alkolle de temizlenebilir.

Bende votka var onunla temizlesem olur mu? :D

votkayı bilmem de saf alkol olabilir o da temizleyicidir. votkayla ekran kartı temizlemek, dolarla sigara yakmak gibi birşey olsa gerek

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.