Şimdi Ara

Ekran Kartı Fırınlama! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
694
Cevap
24
Favori
121.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aslında fazladan 2 kart daha varda onların resmini çekmeye üşendim bir ara onları da yuklerim

kutuda duruyorlar yeni powerım kargodan gelince pc ye baglıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

aslında fazladan 2 kart daha varda onların resmini çekmeye üşendim bir ara onları da yuklerim

kutuda duruyorlar yeni powerım kargodan gelince pc ye baglıcam

İyi hadi hayırlısıyla gelsinde tak pc'ne
  • mükemmel bunu bozulan ramlerime uygulayım.

Ayrıca kullandığınız tinerin türü nedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukalyuz -- 31 Ekim 2010; 0:27:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukalyuz

mükemmel bunu bozulan ramlerime uygulayım.

Sentetik tiner kullandım. Tek tiner türü olduğunu sandığımdan videoda özellikle sentetik
    tiner diye belirtmedim :))

Ramların ömür buyu garantisi yok mu? Bendekilerin bozulmalarını sabırsılıkla bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

quote:

Sentetik tiner kullandım. Tek tiner türü olduğunu sandığımdan videoda özellikle sentetik

Ramların ömür buyu garantisi yok mu? Bendekilerin bozulmalarını sabırsılıkla bekliyorum

Sakın olaki Selülozik Tiner kullanmayın Plastik parçaları eritir. Tecrübeyle sabittir

• Dikkatimden kaçmadıysa bütün bu problemi veren kartlar nVidia o zaman kalitesiz ürün yapıyolar diyebilirmiyiz ?

@yelkowan

Üzerinden biraz zaman geçmiş fakat yeni gördüm gerçekten güzel bi uygulama yapmışsın, emek harcamışsın teşekkürler
  • videoya bayıldım. yeteneklisin hakkaten , bravo
  • arkadaşlar bunu mikrodalga fırında sakın denemeyin.aman ha..
  • quote:

quote:

bu ocz ramler im ömür boyu ama evde downoad için kullandığım bir bilgisayar daha var onun ramlerine yaparım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ak27

valla bende az önce yaptım sorun halloldu :d bakalım şimdi 3dmark yesti felan yapıcam

http://forum.donanimhaber.com/m_44096844/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44096844

benim kartda bi anormallik var 3d mark 2006 dan

sm2 score:579
    HDM/SM3 0 SCORE 516

KART MEFTA OLMUŞ
  • arkadaşlar denenmiş onaylanmıştır aynı kartta benzer problemim vardı, kart 8 9 aya yakın yatıodu, fırınladım çıkardım şuan kartı takalı 5 dk olmadı tıkır tıkır çalışıo :D
  • bende fırına vericem birazdan:(( 4-5 saat sonra sonucu yazarım..
  • quote:

Teşekkürler tamamiyle bana ait...

öncelikle çok güzel bi sunum olmuş bi sorum olacak;
    sendeki çizgiler normal zamanda çıkıyo bende ise aynısı benzer oyunda iken aynı ekran ile kitleniyo ne önerirsin acaba.
  • hocam bşirde herkese 180-190 dereceye atmış fırına sen 200 dereceye atmışsın bende kararsız kaldım bazılarıda 180 derecede 3-4 dakika yeter yazmışlar..hangisini yapalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: merro66

öncelikle çok güzel bi sunum olmuş bi sorum olacak;
    sendeki çizgiler normal zamanda çıkıyo bende ise aynısı benzer oyunda iken aynı ekran ile kitleniyo ne önerirsin acaba.

@merro66
    Ekran kartın 8800GT heralde. Senin ekran kartının da garantisi bittiyse bu yönteme başvurmalısın.
    Yalnız senin anlattığın bu sorundan farklı öncelikle sorunun ekran kartından kaynaklanıp kaynaklanmadığını
    anlamalısın bunu anlamanın en güzel yolu da 8800GTni başka bilgisayarda son sürücüleriyle test etmek.
    Eğer sorun devam ederse ve ürünün garantisi bittiyse fırınlama yöntemini sen de deneyebilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: Christopher Moltisanti

hocam bşirde herkese 180-190 dereceye atmış fırına sen 200 dereceye atmışsın bende kararsız kaldım bazılarıda 180 derecede 3-4 dakika yeter yazmışlar..hangisini yapalım?

@Christopher
    Bu yönteme başvurmadan önce bulduğum bütün kaynakları inceledim.
    200 derecede 10 dakika bekleten de var 180 derecede 5-6 dk bekleten de

Okuduğum kaynaklardan anladığım kadarıyla ekran kartı devresi zaten 300
    derecenin üzerinde bir sıcaklıkta dökülüyor diğer bütün paçalar ise ısıya dayanıklı
    malzemelerden üretiliyor.
    Ekran kartı ürezindeki kapasitörler ise katı kapasitör olduğu sürece 200 derece
    gibi sıcaklıklar sorun yaratmıyor.

Bu yüzden 200 derece yüksek sayılabilecek bir sıcaklık olsa da katı kapasitörden
    oluşan bir ekran kartı için nispeten güvenli sayılabilir.
    Ben çoğu yabancı forumdaki gibi ısıda bir değişiklik yapmadan
    sadece dkyı biraz düşürdüm.
    Aynı sorunla tekrar karşılaşmamak için 200 derece altına inmedim
    Yalnız fırın dijital göstergeli olmadığından 190-200 derece arasında bir
    sıcaklıkta fırınlama yaptım.

• favorilere ekledim, güzel çalışma.
  • Evet başta @yelkowan olamak üzere bu buluşta emeği geçen tüm arakadaşlara teşekkürler onların sayesinde masraftan ve 9 gün bayram tatilini pc olmadan geçirmekten kurtuldum..

190-192 derece 8 dakika fırınlamadan sonra kartım düzeldi..şimdilik sorun yok inşallah ilerdede sorun olmaz..herkese teşekkürler..
  • quote:

Evet başta @yelkowan olamak üzere bu buluşta emeği geçen tüm arakadaşlara teşekkürler onların sayesinde masraftan ve 9 gün bayram tatilini pc olmadan geçirmekten kurtuldum..

190-192 derece 8 dakika fırınlamadan sonra kartım düzeldi..şimdilik sorun yok inşallah ilerdede sorun olmaz..herkese teşekkürler..

Kart nedir ?

Ben 1600 Pro fırınladım geçenlerde hiç birşey olmadı düzelmedi. Lanet katı kapasitör de değil. Şişmeye başladı çıkarttım hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Evet başta @yelkowan olamak üzere bu buluşta emeği geçen tüm arakadaşlara teşekkürler onların sayesinde masraftan ve 9 gün bayram tatilini pc olmadan geçirmekten kurtuldum..

Kart nedir ?

Ben 1600 Pro fırınladım geçenlerde hiç birşey olmadı düzelmedi. Lanet katı kapasitör de değil. Şişmeye başladı çıkarttım hemen

msı 8800gts

• Şimdi Kafamda bazı şieyler çok daha iyi canlanıyor..

Zamanında bana expander bir kart satmıştı kart 1 haftada patlamıştı etiketleri falan aynen pişik gibiydi o şerefsiz demek kartı fırınlayıp satmış bana
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.