Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası Kullanan Varmı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
1
Favori
95.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: soberman

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

Ben de Sinbo 4710 bir ekmek makinesi satın aldım. Ekmeklerin tadı çok güzel lakin, kabından taşacak kadar bir kabarma olmuyor. (Resimlerdeki gibi yani) Söke hazır ekmek karışımı kullanıyorum, ılık su ve maya. Mayayı su ile temas ettirmiyorum. Ama gene de şöyle puf puf bir ekmek yapamadım. Hep kaptan 3 parmak kadar aşağıda kalıyor kabaran ekmek, oysa ben resimlerdeki gibi taşsın istiyorum Nerede hata yapıyorum acaba?

Aslında ben bu konuda bir şey söylemek istemiyorum. İp ucu olur veya yardımcı olabilir diye kapasite problemi demiştim. Bayatlamamış un, taze maya ve sıcak olmayan su (30 derece civarında, fazlası mayaya zarar verir) kullandığınız takdirde ekmeğin bahsettiğiniz gibi olması beklenir. Sizin gibi çift bıçaklı olup ta kazan kapasitesi büyük olanların uygun miktarlarda malzemeyi kullanmaları gerekir. Her ne kadar malzemeyi çok doğru olarak seçsenizde bazen makine istediğiniz verimde olmuyor. Daha önce Sinbo ile yaptığım denemelerde ne yaparsam yapayım ekmeğin tepesini kabartamamış, hep üstüne ütü konulmuş görüntüsü ile karşılaşmıştım. Bir çok forumda suya, una ve mayaya hatta yüksekliğe, rutubete bağlanıyordu. Ben de kullandığım maya bozuk sanmıştım. Sonra Delonghi aldım, öylesine ölçüler kullanarak yapmış olduğum ekmek süper kabardı. İnanın, kabarmayan ekmek yapamaz oldum. Bir ara başka bir şehirde bir arkadaşımda Sinbo vardı. Özene bezene ekmek yapmayı denedim. Söke un, taze maya ve damacana su. Yine aynı tür kabaramayan ekmek ortaya çıktı.

Belki ben hata yapıyorum. Amacım markayı kötülemek değil. Burada vurgulamak istediğim bir başka konuda Sinbo'nun ekmek kitabına almış olduğu ekmek resimlerine bakın, ben bu ekmekleri yapmış olsam millete göstermeye utanırdım, çünkü hiç birinde kabarma yırtığı yok, ekmek kubbeleşmemiş. Keşke yakında olsak da sizinle beraberce bir deneme yapsak. O zaman için kesin kararımızı verebilirdik. Yani diyebileceğim, bu konu öyle hassas bir konu değil ve Söke'nin taze hazır karışımını kullandıktan sonra (siz yarım kilo + yarım kilonun yarısını deneyebilirsiniz) ilk karıştırma esnasında pişirmeye geçmeden hamurun kıvamını da kulak memesi olacak şekilde ayarladığınızda birincide olmazsa ikincide aşağıda linkini verdiğim sayfadaki ekmekleri görmeniz lazım. Yoksa kendinizi fazla suçlamayın derim.

http://forum.donanimhaber.com/m_10043965/mpage_2/key_/tm.htm
  • Ekmek makinesine hergün o kadar malzemeyi koymakla uğraşamam deyip de üşenenler dinlesin:
    Annem 1 aylığına anneannemlerin yanına gitti.Babamla evde baş başa kaldık.Eee tabi ekmek de lazım.
    Şu marketlerde satılan hazır ekmek karışımları şahane.
    320mL su koyuyosunuz,üzerine unlu karşımı döküyorsunuz ve suya değmeyecek şekilde mayayı ekliyorsunuz.Makineyi programlayın sabah mis gibi ekmek hazır.
    Yok ölçmeydi yok un bitti,hiçbir problem yok.Hazneye hepsini dök gitsin.
    Çok pratik valla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Ekmek makinesine hergün o kadar malzemeyi koymakla uğraşamam deyip de üşenenler dinlesin:
    Annem 1 aylığına anneannemlerin yanına gitti.Babamla evde baş başa kaldık.Eee tabi ekmek de lazım.
    320mL su koyuyosunuz,üzerine unlu karşımı döküyorsunuz ve suya değmeyecek şekilde mayayı ekliyorsunuz.Makineyi programlayın sabah mis gibi ekmek hazır.
    Çok pratik valla.

Özellikle 7 tahıllı karışım.

Keşke fiyatı da biraz daha uygun olsa...
  • 1. sayfadaki bazı yorumlar beni korkutsada bende almayı düşünür oldum... Zira şu anda Rize 'de ikamet ediyorum ve memleketimde 200 YKr. olan 250 gr. ekmeğe 500 Ykr. vermek canımı sıkıyor......
  • quote:

Orjinalden alıntı: oiven

1. sayfadaki bazı yorumlar beni korkutsada bende almayı düşünür oldum... Zira şu anda Rize 'de ikamet ediyorum ve memleketimde 200 YKr. olan 250 gr. ekmeğe 500 Ykr. vermek canımı sıkıyor......

Bence ekmek konusunda fiyat en son gelir. Fiyata gelinceye kadar, un, su, maya, katkı malzemeleri, ortam, hijyen, taşınma esnasında başına gelenler, değen eller filan düşününce en masum galiba fiyatı kalıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Ekmek makinesine hergün o kadar malzemeyi koymakla uğraşamam deyip de üşenenler dinlesin:
    Çok pratik valla.

ben piyasada söke'nin bu dediğiniz karışımlarını buldum.sizde mi söke kullanıyorsunuz.başka tavsiye edeceğiniz bir marka var mı?
  • ben saatli kurma olayını merak ediyorujm.mesala akşamdan koyduk malzemeyi içine cihazın.sabah 09.00 hazır olsun diye ayarladık.peki gece elektrik gitti geldi diyelim saat o zaman sıfırlanıyor mu?yani sabah kötü bir süprizle karşılaşmayalım.bilen varsa yorum bekliyorum.ilgilenenelere saygılar
  • bazı makinelerde pil olayı var , herhalde 7-8 saat programı hafızada tutabiliyor.
  • Elektrik kesintisinin ekmeğin oluşum evresine ve kesinti süresine göre etkisi olumsuz olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tyll

ben piyasada söke'nin bu dediğiniz karışımlarını buldum.sizde mi söke kullanıyorsunuz.başka tavsiye edeceğiniz bir marka var mı?

Sanırım sadece söke var.Ben de başka marka göremedim.
  • quote:

bazı makinelerde pil olayı var , herhalde 7-8 saat programı hafızada tutabiliyor.

peki hocam hangi markalarda var pil hangisinde yok yazarsanız memnun olrum.çünkü alışveriş sitelerinde pil var diye rastlamadım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesisandforce

quote:

bazı makinelerde pil olayı var , herhalde 7-8 saat programı hafızada tutabiliyor.

peki hocam hangi markalarda var pil hangisinde yok yazarsanız memnun olrum.çünkü alışveriş sitelerinde pil var diye rastlamadım...

SINBO SBM-4709 EKMEK YAPMA MAKİNESİ 'nde # 2 adet AAA tipi pille mevcut saati ekranda gösterebilme ve elektrik kesintisi durumunda programı hafızada tutabilme özelliği mevcut.
    bir
  • sadece sinboda mı var.diğer markalarda yok mu?çünkü sinbo ürünleri pek sevmem.nemlendirme cihazı aldım traktör gibi ses çıkarıyor.kimse bir üeünü hem iyi hemde diğerlerinden ucuza yapamaz.illa kaliteden taviz vermeli...aldı mı iyi marka alcan...
  • Ben de genelde Sinbo'nun ürünlerini beğenmem ama ekmek yapma makineleri gerçekten güzel.Bu markanın ithal ettiği en iyi ürün diyebilirim.Tavsiye edilir.Ha bundan daha iyisi nedir derseniz Kenwood veya Delonghi.
  • kenwood da var mı pil olayı.yani elektrikler gitsede saat sıfırlanmıyor mu...
  • ben Kenwood BM250 kullanıyorum.pil olayı yok.ama işin güzel yanı hiç gece elektrik kesintisi olmadı

edit:makinenin kullanma kılavuzunda 8 dakikaya kadar olan güç kesintilerinde programa devam edebiliyor diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 29 Şubat 2008; 14:20:48 >
  • acaba bana sinbo olmayacak fakat pilli olacak bir ürün öneren var mı?ilgilenenlere saygılar sunarım...
  • arkadaşım ucuz birşey istersen sinbo nun 4704 modeli 116 ytlwww.birdunya.com da bulabilirsin asya karda da 12+6 taksit yapıyorlar
  • quote:

acaba bana sinbo olmayacak fakat pilli olacak bir ürün öneren var mı?ilgilenenlere saygılar sunarım...

Zajirushi ya da esse'nin Essenso ekmek yapma makinasında var ama pilin ne avantajı olacak anlayamadım?
  • 11 mesaj öncesini okursan faydasını anlarsın şeker kardeşim....
    quote:

Orjinalden alıntı: soberman

quote:

acaba bana sinbo olmayacak fakat pilli olacak bir ürün öneren var mı?ilgilenenlere saygılar sunarım...

Zajirushi ya da esse'nin Essenso ekmek yapma makinasında var ama pilin ne avantajı olacak anlayamadım?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.