Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası Kullanan Varmı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
1
Favori
95.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her makinanın hızlı pişirme modu her tür ekmek için mevcut. Hızlandırmayı genel olarak ikinci kabarmadan kaçınarak yapıyorlar. Aynı zamanda tuzu azaltıp, mayayı artırarak fermantasyon hızlandırılıyor. Bunları da herkes bilir. Ancak 1 saatin altında ekmek yapması demek; karıştırma, yoğurma, kabartma ve pişirmeden çok fazla kısması demek ki, bilen arkadaş açıklasın, biz de bilgi sahibi olalım.
  • bende kayınvalideme hediye sinbo 4710 aldım hemen denedim süperrrrrr......

Ekmek Yapma Makinası Kullanan Varmı

• ben ayarlarda rengi medium yaptığımm için biraz beyez kaldı. siz daha koyu programı seçebilirsiniz. lezzeti harika ve kullndığım malzemede evde elimde olan buğday unu ve pakmaya (kuru) idi. daha kaliteli malzeme ile yapıldığında sanırım lezzetinden yemede yenında yat...
  • sanırım ekmek yapma mkineleri içinde en iyisi sinbo....
  • Bende yok ama abimler moulinex marka olanını kullanıyor.Çokda memnunlar.Sizde alsanıza çok şahane bir olay die baskı bile yapıyorlar.
  • Selam arkadaşlar foruma biraz geç katılsamda birkaç bilgiyi de ben paylaşmak isterim.
    Pekçok arkadaş nasıl yapılacağından hazır unlara kadar bilgiyi paylaşmış zaten.

Kullandığımız markalar :
    Eskiden Moulinex i denedik, küçük ve dik hazneli (şimdi kayınvalide kullanıyor).
    Şimdi Esse kullanıyoruz, 2 günlük kampanyasında 99 YTL ye aldım. Karımın istememesine rağmen yatay hazneli aldım. Şimdi kendi de çok memnun.

1. Bebek-Çocuk beslenmesi:
    Eğer katı beslenmeye geçmiş bebeğiniz var ise kesinlikle tavsiye ederim.
    Karım 1-2 denemeden sonra çok güzel ekmekler yapmaya başladı.
    Özellikle 1 yaşındaki kızımız ve bizim için güvenilir ekmek yapmak çok önem kazanmaya başladı.
    Fırınlardan alınan zamanında önce mayalanmış, sünger gibi, bir ekmeği sıkıştırsanız avuçlarınızda ezip kartopu gibi yapacağınız kıtır kıtır ekmekler bebekler için sağlıklı değil.

2. TaT:
    İşi kıvırdıktan sonra tadına alışıyorsunuz-bırakamıyorsunuz, bir de içine koyulabilecek çok sayıda seçeneğiniz var, ceviz, fındık, kepek, keten tohumu veya bebeklerin hoşuna gidecek pek çok besleyici ek malzemeyi koyabiliyorsunuz. Su yerine süt kullandığınızda çok farklı ve güzel bir tat alıyorsunuz.
    Alıştıktan sonra satınalınan ekmekleri beğenmiyorsunuz.
    Tok görünümlü, doygun, doyurucu ekmekler yaptığınız için fazla tüketmiyorsunuz.

3. Ekonomi.
    İlk aldığımızda hazır satılan unları kullanmıştık. Genel olarak bu unlar ekonomik görünmese de sağlık ve fayda açısından avantajlı.
    Daha sonra 5 kg'lik kepekli, tam buğday, doygun, beyaz un vs gibi unları toptan almaya başladık.
    5-10 kg olanlar çok ekonomik. Kuru Mayayı da topluca aldığınızda, elektrik dahil maliyetiniz başa baş geliyor. (uygun sıcaklıkta süt veya su ile koymanız gerek yoksa maya tam kabartmıyor.)
    İyi pişmiş bir ekmek dikey kabartan makinelerde (moulinex , sinbo gibi:500-800 gr veya yatay hazneli (esse gibi) makinelerde de 1000-1200 gr gibi) ekmekleri 3 saatte yapabiliyorsunuz. Elektrik sarfiyatını ve aldığınız kaliteyi kıyaslarsanız fırın ekmeklerine oranla çok ekonomik.

4. Hazırlama,
    Özellikle saat fonksiyonu çok güzel. Sabahları çıtır çıtır ve sıcak ekmek yemek inanılmaz güzel oluyor, ayrıca bazı fonksiyonları ile 24 saat civarında bile kurabilyorsunuz.

5. Fonksiyonellik.
    Kek, reçel vb: Eşim 1 saat te kek pişirme özelliğini çok kullanıyor. Özellikle çat kapı gelen misafirler için hemen malzemelerini koyup çalıştırması ile 1 saat içinde keki pişerken yanına bir de krema-muhallebi türü şeyleri pişirip üzerine, arasına koyup servis yapıyor.
    Reçel fonksiyonunu kullanan arkadaşlar varmış biz hiç denemedik.

6. Sağlık
    Bilmem anlatmama gerek var mı?
    Bazı fırınları gaz ile mayalanan veya kabartılan ekmeğini anlamak kolaymış, dilimlenmiş ekmeğe çakmak tuttuğunuzda az bir miktar alev görüyorsunuz. Alevi ben de gördüm ama içerik bilgi konusunda ben de başkalarının yalancısıyım ((:

7. Dezavantajları:
    -İlk zamanlar kıvamı tuturamazsanız, demotive olup iade veya kullanmama riski var. Vazgeçmeyin.
    -Kilo, işin ucunu kaçırırsanız kilo almanız işten değil. Günde 1 tane yapan arkadaşlarımız var. Biz üç günde bir ekmek tüketiyoruz.

Özetlersek:
    -Damak tadını bilen evler için gerekli, sağlık açısından çok gerekli.
    -Katı beslenmeye geçmiş bebekler (7.aydan sonra) için avantajlı.
    -Özellikle hijyen ve içindeki malzeme kalitesinı bilmediğimiz yerledeki ekmeği tüketmek yerine evde yapılan ekmek çok daha güzel ve sağlıklı.
    -Deneme yanılma ile güzel ekmekler yapıyorsunuz, pratiklik için ise hazır unları kullanmak çok hızlı ve kesin sonuç veriyor.

• Çin üretimi olmayan ekmek yapma makinası var mı?
  • slmlar sinbonun 4709 unu kullananlar var mı,onu almayı düşünüyorum ucuzaalda 128,bu site hakkaında bilgisi olan var mı?güvenilir midir?
  • Sn. afpturk,
    Alman markası olan Severin veya İngiliz markası olan Breville markalarına bakmanızı öneririm. Bir ihtimal kendi ülkelerinde imal edilmiş olabilirler.
    Selamlar,
  • quote:

Orjinalden alıntı: shulem

slmlar sinbonun 4709 unu kullananlar var mı,onu almayı düşünüyorum ucuzaalda 128,bu site hakkaında bilgisi olan var mı?güvenilir midir?

Ben 16-17 gündür kullanıyorum süper ekmekler çıkıyor.
    Biz henüz hiç birinde başarısız olmadık
    Kek yaptık gayet güzel. Tariflere uy gerisi tamam dır
    Ekmeğin her çeşidi oldu tavsiye ederim
    Ben correfourdan 139 ytl ye aldım taksitlede aynı peşin de aynı
  • quote:

Orjinalden alıntı: afpturk

Çin üretimi olmayan ekmek yapma makinası var mı?

Artık Çin olmayan hiç birşey kalmadı Bulmak zor gibi
  • yaşadığım il küçücük correfour yok burda netten alma şansım var hangi internet sitesinden alınabilir?teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkp

Sn. afpturk,
    Alman markası olan Severin veya İngiliz markası olan Breville markalarına bakmanızı öneririm. Bir ihtimal kendi ülkelerinde imal edilmiş olabilirler.
    Selamlar,

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu iki marka ve delonghi hariç baktığım tüm makinalar çin üretimi. Severin ve Breville yi Ankarada ya da internet üzerinden nerede bulabilirim bilginiz var mı?
    ya da bu iki markayı kullanan arkadaşlar üretim yeri ve cihanızın performansı konusunda yardımcı olabilirler mi?

Teşekkürler.
  • 06DF006 Bey siz sinbo 4709 kaça aldınız?
  • quote:

06DF006 Bey siz sinbo 4709 kaça aldınız?

yukarıda belirtmiştim ister taksit ister peşin 139 ytl ye aldım
  • quote:

yaşadığım il küçücük correfour yok burda netten alma şansım var hangi internet sitesinden alınabilir?teşekkürler.

ben hiç internetten alış veriş yapmadım
    pek çok alışveriş siteleri var ne kadar güvenli bilmiyorum
    Araştırman iyi olur
    Çok alişvriş yapanlar var meselahttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=22276&productid=mtsinsbm4709

Bu makine şu an burada mevcut değil

• @afpturk

Severin'in Türkiye distribütörü olarak görünen firma: Nil A.S.
    Nil Ticaret Merkezi Yunus Emre Cad. No:8 K.4
    4.Levent
    Istanbul - Turkey
    Phone: +90-212-278.07.00
    Fax: +90-212-281 28.77

internet üzerinde ise aşağıdaki linklerdeki firmalardan alabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=22276
    ve
    http://www.hipernex.com/Ca.aspx?CID=1382&PI=1

Breville'i ise forumda soberman kullanıyordu ondan bilgi alabilirsiniz. Internet üzerinde ise aşağıdaki satıcının mağazalarından alabilirsiniz.

http://www.netosfer.com/urun/BREVILLE_BR6X_KOMPAK_EKMEK_YAPMA_MAKINESI.php

İlk iki mağazadan alışveri yaptım ama sonuncusunu denemediğim için bir fikrim yok.

Kullanım olarak Severin için bu ürün kategorisinin Mercedesi sayılır deniyor. Breville'i soberman'a sormak gerekir.

Selamlar,

quote:

Orjinalden alıntı: afpturk

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu iki marka ve delonghi hariç baktığım tüm makinalar çin üretimi. Severin ve Breville yi Ankarada ya da internet üzerinden nerede bulabilirim bilginiz var mı?
    ya da bu iki markayı kullanan arkadaşlar üretim yeri ve cihanızın performansı konusunda yardımcı olabilirler mi?

Teşekkürler.

• sinbo 4709 aldım bende ilk denememizde çok lezzetli bi ekmek yaptı,iyi ki almışım
  • Teşekkürler mkp ve cevap veren diğer arkadaşlar. Yatay haznesi olan (çift karıştırıcılı) ekmek yapma makinası markası olarak esse dışında kaliteli markalar var mı bildiğiniz?. Kullanan arkadaşlar da yorumlarını ve değerlendirmelerini bizimle paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler
  • quote:

sinbo 4709 aldım bende ilk denememizde çok lezzetli bi ekmek yaptı,iyi ki almışım

Güle güle kullanın. Bizde aynısını kullanıyoruz çok iyi ve çeşit çeşit ekmekler oluyor.
    Sizde deneyin birde kek deneyin
    Biz reçel denedik olmadı deneyen arkadaşlar varmı?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.