Şimdi Ara

Ekmek Yapma Makinası Kullanan Varmı (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
1
Favori
95.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: nemesisandforce

11 mesaj öncesini okursan faydasını anlarsın şeker kardeşim....
    quote:

Orjinalden alıntı: soberman

quote:

acaba bana sinbo olmayacak fakat pilli olacak bir ürün öneren var mı?ilgilenenlere saygılar sunarım...

Zajirushi ya da esse'nin Essenso ekmek yapma makinasında var ama pilin ne avantajı olacak anlayamadım?

Şeker Kardeşim,

daha önceden kullandığım ve bir faydasını görmediğim, dolayısıyla da pilsizine geçtiğim için kullanmış ta akıllı uslu faydasını söyleyen birini arıyorum.

Elektrik kesiliyor, 3 saat geçiyor, pilli makine resetlemediği için sanki hiç kesilmemiş gibi abuk subuk çalışıyor. Neticede yine ekmek bozuluyor. Siz de kalkınca her şey mükemmeldi, neden bozuk oldu diye kara kara düşünüyorsunuz. Pilli makinaların asıl faydasını ben söyleyeyim. Kişiye özel bir programlama seçeneği vardır, siz de buraya ön kariştırma, yoğurma, mayalanma, döğme ve pişirme sürelerini girer, sıradan programlarda olmayan bir seçeneğe sahip olursunuz. Bunu da sürekli kullanan birini görmedim.

Anlatabildim mi, lütfen kullanıp ta bir faydasını gören yazsın yoksa tahmini ya da varsayım üzerine seçenek üreterek karar verme aşamasında olanları yanlış yönlendirmeyelim.

• aynen katılıyorum.bende onu istiyorum zaten.elektrik gittiği halde ayarları bozulmayan makina tavsiyesi bekliyorum...
  • bu ekmek makinelerinden annem de bitane istiyor.fakat markaya karar veremedik.artık bakkaldan ekmek alınacak gibi değil.sinbo nasıl kalite olarak?özellikle iç hazne bakımından soruyorum.bir de kenwood var.fiyatı 119 ytl ye inmiş.bu iki marka arasında kaldık.yardımcı olursanız sevinirim.bu çıkan iç hazne teflon mu boyalı emaye mi?
  • Dün sinbo 4705 aldım kitapçıkta yazanları aynen yerine getirdim ve ilk seferde çok güzel bir ekmek elde ettim.Bence alsammı diye düşünme aşamasına gelmiş birisi hemen almalı.Zerre pişmanlık duymadım ben..
    Benim sormak istediğim bir sorum var şu söke hazır karışımdan bahsetmişsiniz peki bu karışımlar sağlıklımı?BEnim bu makineyi almamdaki sebep fırıncıların kullandığı katkı maddeleridir.Yakın çevremden duyduğum kadarıyla fırın ekmekleri sağlıklı olmadığı gibi sağlığı tehdit edecek kadar zararlıymış..Özetle bu söke marka karışım nedir ne değildir bilen varmı..?
  • bende birkaç ekmek yapma makinesinde kararsızım

TEFAL 3001 Ekmek Yapma Makinesi :çelik gövde

Moulinex XXL : çift yoğurma , 1,5 kg ekmek (üstünün kızarmadığı söyleniyor

Sinbo SBM-4710 Ekmek Yapma :çift yoğurma

zaten araştırmış diyeceksiniz ama ben uzun süre kullanacağım kaliteli olsun istiyorum
    kullananlardan kalite yönünde tavsiyeler bekliyorum
  • kenwood bm 250 makine ile söke hazır karışım kullanarak yaptık ekmeği.ilk resimde,ekmeğin üstünün neden kızarmadığını çözemedik,
    sonra üstüne yumurta ,çörek otu ,susam sürüp fırında ızgara yaptık süper oldu.

su yerine aynı miktar süt kullanılabilir mi?

Ekmek Yapma Makinası Kullanan Varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyll -- 8 Mart 2008; 20:01:33 >

• quote:

Orjinalden alıntı: sniper83us

Dün sinbo 4705 aldım kitapçıkta yazanları aynen yerine getirdim ve ilk seferde çok güzel bir ekmek elde ettim.Bence alsammı diye düşünme aşamasına gelmiş birisi hemen almalı.Zerre pişmanlık duymadım ben..
    Benim sormak istediğim bir sorum var şu söke hazır karışımdan bahsetmişsiniz peki bu karışımlar sağlıklımı?BEnim bu makineyi almamdaki sebep fırıncıların kullandığı katkı maddeleridir.Yakın çevremden duyduğum kadarıyla fırın ekmekleri sağlıklı olmadığı gibi sağlığı tehdit edecek kadar zararlıymış..Özetle bu söke marka karışım nedir ne değildir bilen varmı..?

Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Söke Un karışımları genel olarak başarılı bir şekilde kullanılmakta. Hijyen olarak ta önerilebilir olduğunu düşünüyorum. Yalnızca kendi imaliniz unlara nazaran daha pahalı (kalite maliyet demek malum) gibi. BU konuda detaylı olarak:

http://www.sokeun.com/default.asp?mid=42&L=TR

• quote:

Orjinalden alıntı: yesilsiyah20

bu ekmek makinelerinden annem de bitane istiyor.fakat markaya karar veremedik.artık bakkaldan ekmek alınacak gibi değil.sinbo nasıl kalite olarak?özellikle iç hazne bakımından soruyorum.bir de kenwood var.fiyatı 119 ytl ye inmiş.bu iki marka arasında kaldık.yardımcı olursanız sevinirim.bu çıkan iç hazne teflon mu boyalı emaye mi?

Sinbo, ekmek makinasında genel kabul gördü. Ben birkaç modelini kullandım, memnun kalmadım. Kenwood'ta gayet iyi yorumlar alındı. Bir üstteki resimde de yapılmış ekmek resmi var. Bildiğim kadarı ile ekmek kazanları tamamı teflon kaplama. Kaliteleri konusunda ise ele alıp incelenince belli oluyor. Bildik markaların teflonları daha iyi diyebilirim. Malum, maliyet konusu. Teflon olmadığı takdirde sıvazlanma ve yapışma durumu söz konusu. Ekmek kazanı doğrudan yüksek ateşe maruz kalmadığı için uzun süre kullanılabiliyor.

@tyll,

Eline sağlık.

Yeni resim ve tecrübeleri bekliyoruz.

• Neyse artık kabaran güzel ekmekler yapmanın formülünü buldu çok şükür. Söke ununu alıyorum, içindekilerde ne eksik ise , onu ekliyorum, (yap yoksa yağ, şeker yoksa şeker, tuz yoksa tuz) süper oluyor . Ölçüsü sie yağ ve şeker 2 büyük ölçü, tuz ise 2 küçük ölçü, sonuç kabaran ve lezzetli ekmek
  • Vayy beee....ev hanımı forumu oldu....
  • quote:

Orjinalden alıntı: musyun

Vayy beee....ev hanımı forumu oldu....

Ekmek yapmak hanımlara bırakılamayacak kadar ciddi iştir.
    Somuncu Baba.

• Bu ekmeği, ekmek karışımı değil, kepekli normal un ile yaptım. Yağını,tuzunu ve şekerini kendim ayarladım, eh fena olmadı sanırım, tadı da güzel

• @BJKKKKK,

Ellerine sağlık. Ekmek yapmak ciddi iştir. Resimler gayet güzel olmuş. Adeta tava ekmeği gibi görünüyor.

Bir de yanında kullanılan ekmek makinesi, program ve mümkünse tarif verilebilirse en azından makine hakkında bilgi sahibi de olunabilir.

Bu arada ekmek kabuğu üzerindeki yarıklar dikkatimi çekti. Makineden çıkınca var mıydı, bekleyince mi oldu?
  • quote:

@BJKKKKK,

Ellerine sağlık. Ekmek yapmak ciddi iştir. Resimler gayet güzel olmuş. Adeta tava ekmeği gibi görünüyor.

Bir de yanında kullanılan ekmek makinesi, program ve mümkünse tarif verilebilirse en azından makine hakkında bilgi sahibi de olunabilir.

Bu arada ekmek kabuğu üzerindeki yarıklar dikkatimi çekti. Makineden çıkınca var mıydı, bekleyince mi oldu?

Makine Sinbo 4710, kepekli normal un kullandım. 2 küçük ölçek tuz, 2 büyük ölçek şeker,2 büyük ölçek sıvı ayçiçek yağı ve 320 ml su. (Kepekli program, menü 5)

Bu arada o yarıklar ekmeğin üstüne bastırmak ve mıncıklamakla oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 12 Mart 2008; 11:49:40 >

• Sayın :BJKKKKK

Bende simbonun 4709 olanını yeni aldım. 6 denememiz oldu

6 sıda senin ekmekler gibi güzel oldu

Kitapcıktaki ölçülerin aynısını kullanıyoruz

Komşular ve arkadaşlar bayıldı.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: sniper83us

Dün sinbo 4705 aldım kitapçıkta yazanları aynen yerine getirdim ve ilk seferde çok güzel bir ekmek elde ettim.Bence alsammı diye düşünme aşamasına gelmiş birisi hemen almalı.Zerre pişmanlık duymadım ben..

Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Söke Un karışımları genel olarak başarılı bir şekilde kullanılmakta. Hijyen olarak ta önerilebilir olduğunu düşünüyorum. Yalnızca kendi imaliniz unlara nazaran daha pahalı (kalite maliyet demek malum) gibi. BU konuda detaylı olarak:

http://www.sokeun.com/default.asp?mid=42&L= tşekür ederimTR

CEvap için için teşekür edirim...

• quote:

sadece sinboda mı var.diğer markalarda yok mu?çünkü sinbo ürünleri pek sevmem.nemlendirme cihazı aldım traktör gibi ses çıkarıyor.kimse bir üeünü hem iyi hemde diğerlerinden ucuza yapamaz.illa kaliteden taviz vermeli...aldı mı iyi marka alcan...

Bende sinbo Nemlendirme cihazı aldım ama hiç ses yok sanırım siz giriş modeli olan 39ytllik üründen almışsınız.Söylediğiniz gibi fiyatı düşük olan ürünü aldıgınız için daha kaliteli olan ürününü almamışsınız.Çünkü sinbonun en pahalı nemlendiricisi bile diğerlerinden ucuza geliyor,bende kumandalı lcd ekranlı olanı var duymak için steteskop gerekiyor hatta.Bence aynı işi aynı kalitede yapabilen cihazları daha ucuza veren bir marka sinbo...saygılar

• Bence moulinex al çünkü en hızlı ekmeği o yapıyor(58 dk.)
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkim45

Bence moulinex al çünkü en hızlı ekmeği o yapıyor(58 dk.)

Ekmeğin; yoğurma, kabarma, yumruklama, kabarma, yumruklama, kabarma ve pişirme gibi aşamaları olduğunu biliyoruz. Moulinex'in nasıl bir özelliği veya tekniği var ki bu kadar kısa sürede ekmeği yoğurup, kabartıp aynı zamanda da pişirebiliyor, lütfen bizi aydınlatabilir misiniz?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: volkim45

Bence moulinex al çünkü en hızlı ekmeği o yapıyor(58 dk.)

Ekmeğin; yoğurma, kabarma, yumruklama, kabarma, yumruklama, kabarma ve pişirme gibi aşamaları olduğunu biliyoruz. Moulinex'in nasıl bir özelliği veya tekniği var ki bu kadar kısa sürede ekmeği yoğurup, kabartıp aynı zamanda da pişirebiliyor, lütfen bizi aydınlatabilir misiniz?

Ben de sinbonun 4709 modelini kullanıyorum o da 2 saat 10 dk da hızlı pişirme proğramı var.

Ama o proğramda pişen ekmekler fazla kızarmaz, yumuşak ve beyaz olurlar. Bu bütün makineler için aynı diye düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.