Şimdi Ara

Egzantrik Mili Sarmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
4.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2004 model 1.4 benzinli polo aracımı yağ değişimi için ustaya götürdüm. ayrıca motordan dizel gibi ses geldiği için bakmasını söyledim bu konuda usta egzantrik milinin sardığını bunun mutlaka değişmesi gerektiğini böyle idare edemeyeceğimi söylüyor. Bende kapat motoru bikaç ay idare eder sonra satarım diyorum. Fakat motoru kapatırsa bir hafta içinde bozulacağını belkide marşa basar basmaz iticilerin dağılacağını söylüyor çünkü motor açıldıktan sonra mevcut iticileri tam oturtamıyormuş bide benim anlamadığım egzantrik mili saran araba yola nasıl devam eder yeni mil ve yataklarının 5-6 bin lirayı bulacağını söylüyor ne yapmalıyım sizce arkadaşlar

• Fiyatı yüksek çıkarmışlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5-6ya sıfır sandık motor bulunur, ustanızı değiştirin

• Eksantrim mili sarsa subapları tam açıp kapatamayacağından aracınızın çok zor maş alması ve çekişinin çok düşmesi gerekirdi. Bunlar yoksa ustanızı değiştirin.

Ayrıca rakamı çok yüksek çıkarmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbulur -- 24 Haziran 2017; 9:46:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbulur

Eksantrim mili sarsa subapları tam açıp kapatamayacağından aracınızın çok zor maş alması ve çekişinin çok düşmesi gerekirdi. Bunlar yoksa ustanızı değiştirin.

Ayrıca rakamı çok yüksek çıkarmışlar.

Arabanın çekişinde sorun yok tek sorun dizel gibi çalışıyor bu sese dayanarak egzantrik mili sarmış dedi

• O usta gerizekalı mı egzantrik mili sarsa araba hareket eder mi akıl var mantık var

• Bence usta bi halttan anlamıyor para kırmak belkide oğlanın düğün masraflarını falan çıkarmak için sizi yoluyor.adam gibi kurumsal bir firmaya gidin yada servise inanın daha cüzi rakamlara aracınızı yaptirirsiniz hemde faturanız garantiniz olur.Sanayideki ustalarla akraba olmaya değmez.

• Araba traktör gibi çalışıyorsa ateşleme sorunu olabilir.
  • Arabada tüp varsa ve tüpün kiti motor kapağının üstünde, yanında monte ediliyse o da o dizel sesi yapıyor olabilir. Kendi aracımdan biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgutozkan

Araba traktör gibi çalışıyorsa ateşleme sorunu olabilir.

Yani egzantrik miliyle akalası yoktur demi

• Froatel F kullanıcısına yanıt
    Mesajımda eksantrik mili arızası olursa neyle karşılaşacağınızı belirttim. Aracı başka bir ustaya götürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbulur

Mesajımda eksantrik mili arızası olursa neyle karşılaşacağınızı belirttim. Aracı başka bir ustaya götürün.

Tamam teşekkür ederim yardımınız için

• Acil olan bir durum varsa oda ustayı değiştirmek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen ustayı değiştir o usta tam öküz biseyden anlamıyor

• Para silkemelek isteyen bi usta okudum konuda. Kaçın o adamdan

• Dünyadaki tek usta sizin ustanızmış gibi düşünmenize neden olan şey nedir?
  • Ses muhtemelen mildeki kupalardan geliyor onu demek istemis yagi gec degistirdiysen veya araba yagsiz kaldiysa yapar .. Bu tarz durumlarda ne zaman ne tepki verecegini bilemedigin icin her an hersey olabilir demek istemis sanirim usta , yinede baska bir yere daha gostermekte fayda var ayrica fiyat fazla o parcanin olacagi en fazla 1500 falandir tahminen ama bu tarz islemler kam mil i ustte oldugundan alt taraf zayif dusuyor ve motor ozellikle rolatinde dalgali ve sarsintili calisiyor o yuzden bi actikmi komple elden gecirelim mantigi ile hareket ediliyor o yuzden oyle bi fiyat cikmis olabilir ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EFAE9B29C -- 25 Haziran 2017; 7:23:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Ses muhtemelen mildeki kupalardan geliyor onu demek istemis yagi gec degistirdiysen veya araba yagsiz kaldiysa yapar .. Bu tarz durumlarda ne zaman ne tepki verecegini bilemedigin icin her an hersey olabilir demek istemis sanirim usta , yinede baska bir yere daha gostermekte fayda var ayrica fiyat fazla o parcanin olacagi en fazla 1500 falandir tahminen ama bu tarz islemler kam mil i ustte oldugundan alt taraf zayif dusuyor ve motor ozellikle rolatinde dalgali ve sarsintili calisiyor o yuzden bi actikmi komple elden gecirelim mantigi ile hareket ediliyor o yuzden oyle bi fiyat cikmis olabilir ..

Rolantide sorun yok araç soğukken 1200 devirde çalışıyor ısınınca 900e düşüyor rolantide dalgalanma falan yok yağ değişimi geç olmadı yağını tam 10000 km dolmadan değiştiririm 9000 kmde falan araca 10-60 yağ koydurmuştum bir önceki yağ değişiminde bundan dolayı egzantrik mili sarmış ve krank milin eğilmiş araç ondan böyle dizel gibi ses veriyor dedi ama yinede bana saçma geliyor araba yağsız kalmadığı sürece ne subap ne egzantrik mili nede krank mili zarar görmez arabayı zorlamıyorum da her zaman devirli kullanırım 3000 3500 devir arası bilmiyorum bu ustaya inanasım gelmiyor yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Froatel

quote:

Ses muhtemelen mildeki kupalardan geliyor onu demek istemis yagi gec degistirdiysen veya araba yagsiz kaldiysa yapar .. Bu tarz durumlarda ne zaman ne tepki verecegini bilemedigin icin her an hersey olabilir demek istemis sanirim usta , yinede baska bir yere daha gostermekte fayda var ayrica fiyat fazla o parcanin olacagi en fazla 1500 falandir tahminen ama bu tarz islemler kam mil i ustte oldugundan alt taraf zayif dusuyor ve motor ozellikle rolatinde dalgali ve sarsintili calisiyor o yuzden bi actikmi komple elden gecirelim mantigi ile hareket ediliyor o yuzden oyle bi fiyat cikmis olabilir ..

Rolantide sorun yok araç soğukken 1200 devirde çalışıyor ısınınca 900e düşüyor rolantide dalgalanma falan yok yağ değişimi geç olmadı yağını tam 10000 km dolmadan değiştiririm 9000 kmde falan araca 10-60 yağ koydurmuştum bir önceki yağ değişiminde bundan dolayı egzantrik mili sarmış ve krank milin eğilmiş araç ondan böyle dizel gibi ses veriyor dedi ama yinede bana saçma geliyor araba yağsız kalmadığı sürece ne subap ne egzantrik mili nede krank mili zarar görmez arabayı zorlamıyorum da her zaman devirli kullanırım 3000 3500 devir arası bilmiyorum bu ustaya inanasım gelmiyor yani

O rolantide sallama olayi parca degisiminden sonra olan bi olay sadece o parca degisirse mesela motor acildi ama sadece pistonlarin ust tarafi onarildi veya degistirildi , bu motor belli bi km de oldugundan krank tarafi yorgun ve yasli ama ust taraf guclu oldugundan motor biraz duzensizlesir ve ozellikle rolantide hissedilir , soyle dusun 60 yasinda bi adamin bi bacagini kesip oraya 20 yasinda bi kacak koyarsan o adam nasil yurur..

10 60 cok kalin bi yag , belkide kalin yag kam mil ini yavaslatip zorlayip kayis vasitasiyla krank a dolayisi ile subaplara zarar vermis olabilir ama acikcasi bu aciklamada cok basit , bence en iyisi biraz arastirip iyi 1 2 usta bulup onlara baktirmak ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Froatel

quote:

10-60 koymak için ne yaşadınız %90 sebebi bu.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.