Şimdi Ara

Egeaya lastik tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üzerindeki lastiklerin bitmesine az kalmış. Bende tamamen bitmeden değiştirmek istiyorum. Lastik ebadı 205-55 R16

İstanbul içi yol sesi fazla almayan 4 mevsim f/p lastiği sizce nedir ?

• Fiyat performansta Falken modelleri öne çıkıyor. Premium serisinde Michelin Crossclimate2 var.

• fractal design kullanıcısına yanıt

Falken yol sesi olarak nasıldır başkan ? Ayrıca hangi modelini öneriyorsunuz

• Aynı ebat falken 4 mevsim megane 3 de kullandım ve Sonderece memnun kaldım.
    Arabanın üstünde araba ile sattım. Alan kişi akrabadan yakın bir dost ve o da inanılmaz memnun.
    Falken 4 mevsim tavsiye ederim f/p olarak.

Şimdi ise laufenn 4 mevsim kullanıyorum. Falken den (desen çok ama çok benzer) farkı 1 tık sessiz 1 tık daha yumuşak. Yaz ve bahar performansı falken ile aynı (yumuşak olduğu için biraz daha konforlu) kışı bilmiyorum henüz tecrübe etmedim.
    Yumuşak lastik olduğu için viraj da arabayı zorlarsan (4 mevsim le tavsiye edilmez ama yapıyoruz işte) falken bu sefer bir tık öne çıkıyor.

Kısaca laufenn de falken de öneririm. Ama piyasada faklenin testlerini vs bulabilirsin laufen 4 mevsim için henüz yok. (desen ve hamuru 2020 de ortaya çıktı 2021 de piyasaya daha çok sürüldü laufenn henüz yeni)
    Laufenn hankook markası bu arada.

Kısaca yeni olanı deneyeyim, dur neymiş bakayım dersen laufenn, yok biraz bilindik olsun tecrübeli olsun dersen kesinlikle falken derim.

Ama para veririm biraz daha dersen nokian yada Bridgestone 4 mevsimlere de bak derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 9 Kasım 2021; 17:43:40 >

• Falken ecorun var yazlık gayet sessiz İst için 4 mevsimden ziyade yazlık kışlık tavsiye ederim şahsen zaten ebatlarınız en ucuz bulunan ebat
  • bringstone dan uzak dur hocam. ben yaz lastiği aldım, yol tutuş ıslakta falan başarılı fakat yol sesi olarak contientel kışlık lastiğimden bile kötü.

• Ben fiyat uygun ise Falken 4 mevsim öneririm. Kaliteli uzun km ve yıl kullanayım derseniz Goodyear 4 mevsim öneirim eagle serisi değilde vector serisi tabiki.
  • True_Sun kullanıcısına yanıt

Laufen mi petlas mı?

• selam dört mevsim lastik diye bir lastik yoktur. Sadece isim olarak vardır. Nacizane fikrim

• timsahhh kullanıcısına yanıt

Bence kesinlikle laufenn...

• turgut reis T kullanıcısına yanıt

Hocam 4 mevsimden tabirim kışlık lastik kullanmıyorum. İstanbul da yaşıyorum. Zaten senede yağan kar miktarı 1 gün. Öyle buzda, donda, karda araba kullanmıyorum. İşyerine servisle gidip geliyorum. Hava güzelse zaten arabayla ailemle dolaşmaya çıkıyorum. O yüzden aldığımda sök tak yapmayıp dört mevsim kullanacağım lastik arıyorum.

• 4 mevsim değil de ben yaz lastiği aldım Lassa Greenways 205 55 16 araç Egea sadece sesi bi tık fazla yağmurda şakk diye duruyor neredeyse kuru havadan daha iyi ıslak frenlemesi
  • falken 310 ecorun öneririm pişman etmez cok sessiz lastik.

• Nexen veya Nankang
  • 205 55 r16 da çeşit fazladır ve premium markalar ile uygun fiyatlı rakipleri arasındaki fiyat farkı nispeten daha azdır. Premium marka tercih etmenizi tavsiye ederim. Falken' e falan bulaşmayın.
    *Continental
    *Goodyear
    *Bridgestone
    *Hankook
  • Bridgestone ecopia aldık 1.6 mjet urbana memnunuz
    Lassa greenwayslerden geçtik onlara göre güzel sesi tutuşu

205 55 16da abidik gübidik markalara bulaşılmaması taraftarıyım 4 lastikte ödeyeceğiniz fark 300-400 lira olur
    Bridgestone
    Michelin
    Goodyear
    Pirelli
    Tarzı üst düzey ürünlere yönelmenizi öneririm

Petlas ve hankook aldık daha önce 2side balans tutmadı zıplama yaptı lastikçi suçu rotçuya attı rotçu ön düzene öteki başkasına derken hankooklar bize michelinlerden çok daha pahalıya geldi ağız tadıylada binemedik takılı olduğu sürece varsın performans serisi olmasın ekonomi serisi olsun ama marka bi şey olsun diye düşünüyorum ben artık alırken
  • ZETEC SE kullanıcısına yanıt

Evet dediğiniz gibi. Falkenlara baktım. Efficient grip ile arasında fiyat farkı yok neredeyse. Dört lastikte toplam 400 lira oynuyor. Efficient grip almayı düşünüyorum.

Önceki Palio marka aracımda efficient griplerden çok memnundum. Bunda da premium lastik almayı düşünüyorum.

İşin ilginci falken, bridgestine ve Goodyear baktım. Üç markada da internet fiyatlari 2018 model lastikler 2021 model lastiklerden daha pahalı ? Bunun sebebi nedir ? Ömrü dolmakta olan lastiği neden daha pahalıya satıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efsanelerölmezunutmayın -- 14 Kasım 2021; 21:45:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.