Şimdi Ara

Egea cross 1.0 firefly motor tutulmadı mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
11.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba egea cross 1.0 motor ve megane bakıyorum. Egea cross b0töeme daha uygun ancak sahibinden de 6 7 ilan var bu motor seçeneği tutulmadı mı düşünceniz neler alınır mı

• Benzin-dizel tartışması başlatmak istemem ama ben 1.3 dizel alırdım
  • 1.4 fire motor varken tabii ki yüzüne bakan olmadı.
  • sahin1001 S kullanıcısına yanıt

1.3 dizel de bakıyorum 650 civarı 1.0 ise 615 1.4 zaten düşünmüyorum motoru kötü.. 1.3 dizel önerir misiniz peki kronik sorunları var mıdır.

• hainz17 H kullanıcısına yanıt
    Son Euro normu ile adblue geldi galiba. Doğrusunu bilen beni düzeltsin. Bir iki yerde sorun duymuştum. Bende 1.6 dizel hb var. Dizel aracı beğendiğim için yine dizel düşündüm
  • Cross Wagon Firefly çok mantıklı geliyor bana.

• Piyasaya girdiği dönem 1.0 motor, fiyatı da yüksek sayılacak bir yerde olunca o kadar talep olmamıştı..
  • 1.3 multijetle yakın fiyatlanıyor. Haliyle o bütçede insanlar ikisi arasından dizel olanı alıyor.
  • Storm Raider kullanıcısına yanıt

1.4 fire varken 1.3 dizelin de yüzüne bakan yok.

Egea cross 1.0 firefly motor tutulmadı mı
  • commandx C kullanıcısına yanıt

Evet ucuz olduğu için ben de düşünüyorum atmosferik benzinli ve dizel olmak üzere 2 araç kullanıyorum bu durumu bilmeme ve alınmayacak bir motor olduğunun farkında olmama rağmen muhtemelen 1.4 fire motor olanlardan birini alacağım. Ekonomi sağolsun...

• MaSaFeL M kullanıcısına yanıt

Almak için kaç aydır bekliyoruz üretim yok. Ama vazgeçmek üzereyim. Sahibinden de sayfası bile yok muhtemelen elde kalır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 25 Şubat 2023; 19:56:11 >
  • 1.4 sanki yağ yakıyordu ilk başta lpg uyumu nedeniyle çok tercih edildi.

• tsufrankwoli kullanıcısına yanıt

1.4 yağ falan yakmıyordu dandik opar yağ buharlaşıyordu, opar yağını güncelledi düzeldi.

• O motoru aslında her versiyonda olması gerekirdi ama o fiyatlarla tutması zor. Öyle bir maliyeti olmamasına rağmen iyi fark vardı. 1.4 ün yerine 1.0 konduğu vakit gerçekten mantıklı bir araç olacak
    Turbonun torku ve mtv dilim farkı
  • 1.4 te çok mantıksız bari 1.6 120 hp atmosferik motor koysalar en azından...

• 1.4'ün çok satılmasının sebebi ucuz olması ve Lpg takılabilmesi. Küçük hacim turbo gerçekten şu zamanlar en mantıklı motorlardan; vergisi az, duruma göre az yakabiliyor ve atmosferik kadar hantal değil, dizel gibi DPF vs sorunu yok. Ama Egea özelinde konuşacak olursak 1.0 motorlar hem az üretilip satıldı hem de fiyatı yüksekti. Bunun haricinde mesela Hyundai ve Kia grubunda da 1.4 atmosferik varken 1.0 Turbo az satıldı. Bu Firefly'ı kötü yapmaz fakat insanların kafasında "Egea ucuzdur" algısı olduğu için fiyat yükselince "Egea'ya bu para verilir mi" moduna giriyorlar.

• LPG uyumlu 1.6 etorq motor 6 ileri tam otomatik şanzıman ile tam olarak fiyat performans yapardı özellikle egea cross' da. Emisyona kurban gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knight_Hammer -- 27 Şubat 2023; 3:2:36 >
  • 1 motor az değil mi ,
  • S918B kullanıcısına yanıt

1.0 Motor hakkında en ufak bir fikriniz yok galiba? Olsaydı bu soruyu sormazdınız sanırım.

• Ben de Benzin ve Dizel Motoru tartışması başlatmak istemem ama, hala ne akla hizmet insanlar Dizel araç almayı düşünebiliyor, aklım almıyor. Hiç mi hesap kitap yapmayı bilmiyorsunuz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.