Şimdi Ara

1.3 tce clio mu 1.4 fire egea cross mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 23 yaşındayım istanbuldayım. 4 kişilik aileyiz uzun yol nadir yapıyoruz genelde şehir içi kullanıyoruz. 500-600 bin küsür bandında araç arıyoruz. Tercihen otomatik olursa iyi olur ama güzel bir aracın manuelini de tercih edebilirim. Ben 1.3 tce clio otomatik ve 1.4 fire egea cross manuel arasında kaldım. Egea cross yakışıklı ve donanım olarak daha dolu daha konforlu olduğunu söylüyorlar ama 1.4 atmosferik aracın yürümediğini söylüyorlar o yüzden 1.3 130 hplik clioya da aklım kayıyor. Bu iki araç hariç araç önerilerinize de açığım. Model yılı çok eski olmazsa sevinirim teknoloji ve donanım benim açımdan önemli. şimdiden teşekkür ederim.

• Şehiriçi kullanılan araçta tercihim otomatikten yana olur. Hoş gerçi 1.3 tce' de beni tedirgin eden yarı otomatik şanzıman yani vw' deki DSG gibi şanzıman var ama yine onu tercih ederdim. Egea cross' gerçekten güzel bir seçenek ama 1.4 motor ve manuel şanzıman ile özellikle İstanbul'da insanı çok yorar diye düşünüyorum. Küçük şehirde trafiği az olan yerde tercih edilebilir. Keşke egea Cross'ta emisyon nedeniyle kaldırılan 1.6 etorq motor olsaydı. Hem LPG uyumlu hem de 6 ileri tam otomatik şanzıman ile evladiyelik araç olurdu. Bende yaklaşık 5 ay önce 2020 0.9 tce Clio 4 joy manuel otomobil aldım 2.arac olarak. Ancak İzmir şehiriçinde sürekli vitesle oynamaktan sıkıldım. Satıp otomatik alma niyetindeyim. Sonuç olarak şehiriçinde otomatik vites candır gerisi heyecandır. EDC vites yerine tam otomatik şanzıman olsa daha iyi olurdu ama Renault cvt veya Edc gibi yarı otomatik şanzıman kullanıyor araçlarında. Yinede şans olarak 1.3 tce'deki 7 ileri EDC şanzıman yağlı veya ıslak tip denen çift kavramalı bir şanzıman. Eski kuru tipten degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knight_Hammer -- 18 Mart 2023; 2:29:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İkisini de bizzat kullandım. Hatta 1.3 motoru Megane da da kullandım. Gerçekten muhteşem bir motor. Zaten edc'yi anlatmaya gerek yok DSG ile tamamen aynı yapı. Sadece dsg biraz daha hızlı ama bu hız farkı milisaniyelerle ölçülür.
    Clio 5 tasarım olarak hem iç hem dış çok hoş bir araç ama iç ferahlık olarak egea cross kadar olamayacaktır. Egea'nın 1.4 motoruna gitmiyor diyen de var gidiyor diyende var neticede atmosferik bir motor. Max gücü verdiği devir belli Max Torku verdiği devir belli.

1.3 Clio gibi düşük devirlerde bile yürümesini beklemek hata olur. Eskiden Clio 1.3 'ler moov tiktat gibi firmalarda vardı hatta denk gelince seviniyordum çünkü güzel yürüyordu. Megane versiyonu 140 beygirdir hatta...

Cross'un manueli de çok tatlı şimdi. Lıkır lıkır geçiyor viteslere , ama şu bir gerçek ki İstanbul gibi bir yerde manuel kullanmak eziyet. Hele bide akşam iş çıkışı köprü trafiğine kalırsanız sol bacak iptal .. Ama sakin bir şehir ve trafiği az bir şehirse cross da yabana atılacak bir araç değil kesinlikle...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Sırf motoru için Clioyu tercih ederdim.

• Yoğun trafikte edc üzer motor şahane ama genç işi değil mezara götürür adamı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motorlar arasında 3 sınıf fark var.. üstüne otomatik şanzıman ekstrası.

1.0 Cvt Clio olsa Egea derdim, o kombinasyon kötü.. ama 1.3 tce edc harika. Arabam herkesinki gibi 3.5 cm yerden yüksek olsun diye çıldırmıyorsanız, Clio almamak için çıldırmış olmak lazım.

• yorumlarınız için teşekkür ederim. bu iki araca ek başka araç önerilerinize de açığım

• Emekkk kullanıcısına yanıt

neden hocam biraz açıklar mısınız

• yigidowski Y kullanıcısına yanıt
    Çok kararsız kalıyor manuele almak zorunda kalıyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dolu cross alırım clio 4 kişilik bir araba değil

• en1gma kullanıcısına yanıt

dolu crosslar cidden çok güzel araçlar ama 1.4 atmosferik olması ve manuel olması yüzünden kararsız kalıyorum

• Birisi turbo + otomatik. Diğeri atmosferik + manuel. Egea sahibiyim ama karşılaştırmayı Clio alır.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

ralli yapma peşinde değilsen düşünmeye gerek yok

• Skayn kullanıcısına yanıt

donanım ve konfor olarak hangisi sizce? duyduğuma göre cliolar rüzgar sesi yol sesi çok alıyor. süspansiyon konfor yol tutuşu olarak crossların daha iyi olduğunu duydum.

• en1gma kullanıcısına yanıt

tabii ki ralli yapmayacağım ama daha önce atmosferik aracım olmadı o yüzden bilgisizim. sadece uygulama üzerinden bir saat kadar 1.0 atmosferik clio kullanmıştım ve inanılmaz derecede kötüydü. yokuşu geçtim düz yolda bile gitmiyordu neredeyse. o yüzden bende bu baya kararsız olmama neden oldu. tabiki 1.0 ve 1.4 aynı değildir ama sonuçta ikisi de atmosferik.

passat 2.0 tdi kullanicisi olarak söylüyorum 1.4 fire motor gayet yeterli.

Sanırım gönlünüz Egea’dan yana. İstekleriniz buysa yol tutuş aynı, süspansiyon ses yalıtımı Egea önde evet. Tercih edebilirsiniz. Egea’yı bende parasına göre seviyorum ve kullanıyorum ama unutmayın başarılı bir turbo motorun sürüş keyfini ve otomatk şanzıman konforunu veremez. Bu noktada kararınızı iki aracı da kullanıp vermeniz en sağlıklı seçim olur.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Motor dışında her kulvarda Egea önde.

Bu kriteri ve ne kadar manuel kullanıp kullanmamak isteyeceğinizi siz karar verin hocam. Bir çok araç kiralama firmasında bu markalar var. Hatta kiralayıp birer gün deneyin

• Greencard Hüseyin G kullanıcısına yanıt

zaten tek arada kalma sebebim manuel olması diyebilirim. şu ana kadar hep otomarik araç kullandım ama manuel kullanmayı da biliyorum. sadece alışabilir miyim ve istanbul trafiğinde ne kadar rahat edebilirim onu sorguluyorum. sırf manuel olmasından dolayı şu güzel aracı almamak da istemiyorum açıkçası. hala kararsızım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.