Şimdi Ara

Efsane kuşak #since 1980..89.# 340+ üye. sürekli güncel.bitmeyen nostalji.. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.202
Cevap
27
Favori
51.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Carrier has arrived

quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Efsane nesilin tam ortasındayım. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi nesil.

Hem teknolojisizliği hemde teknolojililiği bir arada yaşadık. Her ikisininde tadını yaşadık.
    Miskette oynadık ataride. Şimdi playstation da oynuyoruz.
    Ekmek arası fasülye yemeği de yedik hamburger de.
    Asfalta, toprak sahada maç da yaptık, halı sahada da.
    Yokluğu da gördük, bolluğu da.
    Filmli makinelerde fotoğrafta çektik çok megapikselli makinelerden de fotoğraf çektik.
    Windows 95'i de kullandık Windows 7'yi de.

94 doğumluyum ama burada yazanların çoğunu ben de yaptım.

onları yapabilmen şu anki teknolojinin 80 lere göre daha gelişmiş olmasından kaynaklanıyor

82 de doğup kameralı cep telefonu ile fotograf çekebilir misin? eh benim gibi bi 20 küsür sene beklersen evet.

O yüzden kısası bu yönde yap...
  • Bu yazdıklarınız zaten 90'lı yıllarda popülerdi. Ben 92 aralık doğumluyum ve burada yazılanların hepsini hatta fazlasını yaşadım. Ayrıca 50'ler 60'lar 70'ler vardır ama 70'ten sonrası için bir terim kullanılmamıştır. 80'lerin müziği vs ayrı tutuyorum. 80'li yıllar deyimini bildiğim kadarıyla tek kullanan kişi Okan Bayülgen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F5 -- 6 Mart 2012; 17:34:11 >
  • 87
  • Sabah 9-10 evden cikar aksam ezaniyla eve donerdik. Misket futbol saklambac ip atlama aklima gelmeyen bir cok oyun oynardik aksama kadar. Simdi ki cocuklar pc leri ile doguyorlar resmen disarda oyun oynayan cocuk gormek imkansiz. 89 luyum
  • 88 model geldi
  • 85
  • 90ların ne günahı var ?
  • 89
  • 24.12.1980 la şu 1 hafta yüzünden hayatımda neler kaçırdım neler :D en basiti ilkokula 1 sene geç başladım, 81 li olmadığım için lisans alamadım vs vs :D benide ekleyin listeye :D
  • 80's dediler geldik. 1984

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 6 Mart 2012; 18:49:35 >
  • 88
  • Bir 87'li olarak 90'lar zihnime kazındı. Bunun için çok mutluyum.
  • 88

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hater- -- 6 Mart 2012; 18:51:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ares

quote:

Orijinalden alıntı: Carrier has arrived

quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

Efsane nesilin tam ortasındayım. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi nesil.

Hem teknolojisizliği hemde teknolojililiği bir arada yaşadık. Her ikisininde tadını yaşadık.
    Miskette oynadık ataride. Şimdi playstation da oynuyoruz.
    Ekmek arası fasülye yemeği de yedik hamburger de.
    Asfalta, toprak sahada maç da yaptık, halı sahada da.
    Yokluğu da gördük, bolluğu da.
    Filmli makinelerde fotoğrafta çektik çok megapikselli makinelerden de fotoğraf çektik.
    Windows 95'i de kullandık Windows 7'yi de.

94 doğumluyum ama burada yazanların çoğunu ben de yaptım.

onları yapabilmen şu anki teknolojinin 80 lere göre daha gelişmiş olmasından kaynaklanıyor

82 de doğup kameralı cep telefonu ile fotograf çekebilir misin? eh benim gibi bi 20 küsür sene beklersen evet.

O yüzden kısası bu yönde yap...

Zaten buna göre söyledim. İçlerinde bana uymayan sadece Windows 95 (ilk bilgisayarımı 1999 yılında almıştık ve Win98 vardı.) ve yokluk kısmı var. Zamanında biz de ataride oynadık, toprak saha olmasa da okulun bahçesinde mahalle macları yaptık. Bizim zamanımızda teknoloji daha yeni geliştiği için biz geçiş donemi olduk aslında. Bizden sonrakiler sadece teknolojiye bağlı ama biz aynı zaman diliminde hem atari oynayıp hem de dışarıda taso, misket ya da mahalle maci oynuyorduk. Şimdi bunlar bitti sadece teknoloji kaldı.

Bir arkadas Contra'dan bahsetmiş mesela Contra olmasa da devam oyunu Super Contra en sevdiğim oyunlardan biridir ve ataride asla bitirememistik o oyunu. Daha sonra bilgisayarda kaydede kaydede bitirdim. Bir gün sırf bu yüzden atari bulursam alacağım tekrar.
  • 01.01.1986 Orjinal doğum tarihi. 86'nın ilk bebelerindenim :))
  • 89
  • 89 dünya kasetler varken daha güzeldi
  • yaz(ar mısın) beni de seviyorum bu baslıkları....

leblebi tozu,

meybuz,

altın para çikolata.

22.04.1985

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmedyücel -- 6 Mart 2012; 19:10:57 >
  • Yaz beni de . 88 kuşağıyız ne de olsa hemde bugün doğmuşuz
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.