Şimdi Ara

Yapması kolay çikolatalı meyve şöleni SS'li (F5)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
4
Favori
5.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çikolata ve muzlu dediğime bakmayın tatlı sadece çikolata ve muzdan ibaret. Sade sütlü ya da bitter çikolatayı kırıp mikrodalga fırına atıp 45 saniye pişiriyoruz. Piştikten sonra göreceğiz ki çikolata su gibi olmuş. Daha sonra üstüne muzu banacağız. Gerçekten güzel bir tadı var. Mikrodalga fırını olmayanlar ise küçük bir tencereyi suyla doldurup içine cezveyi koyup cezvenin içine de çikolatayı koyabilir. Nedenini anlatmama gerek yok herhalde çikolatanın yanmaması için.. Ve işte SS..

Nutella ile falan karşılaştırmayın ne tadı ne de kıvamı nutellaya benziyor..

quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

Yalnız çikolatayı eritirken dikkat edin. İçine az birşey süt koymanızı tavsiye ederim bazen yanabiliyor çikolata...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F5 -- 5 Mayıs 2012; 16:17:57 >

• çikolata soslu muz senin dediğin.saçma bir başlık olmuş.
  • Çikolata sosuyla, erimiş çikolatanın tad olarak hiç bir alakası yok.. Önemli olan başlık değil içeriği..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F5 -- 20 Şubat 2012; 22:46:47 >
  • mesajım bulunsun

gerçi niye bulunuyo anlamadım tarif falan yok ama olsun
  • Ohoo sen bide limonlu cay tarifimi gor
    Caya limon sikiyorsun super oluyor haa tadini bilmiyorum hic denemedim ama super oluyor

Saka bi yana 2-3 sene once falan hergun yapardim cikita bayiligi almaya ramak kalmisken bikmistim
  • yarın deniyeceğim bakkal kapanmış canım çekti
  • kardeş elimde bi tencere çikolatayla bekliyorum muzu napıyorduk şimdi orasını tam anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 15

O da değilde nickler çok benzeşiyor seninle

He yav alıntı yaparken ayırt edemiyorum nickleri.. Bu arada tarif falan değil sadece bir aperatif ya da atıştırmalık tatlı bir şeyler olarak düşünün. Çok takılmayın oralara.. Deneyen varsa tadını yazsın. Erimiş çikolata, katı halinden daha lezzetli geliyor bana ve çabuk tıkıyor çikolata krizini
  • Yalnız çikolatayı eritirken dikkat edin. İçine az birşey süt koymanızı tavsiye ederim bazen yanabiliyor çikolata...
  • Favorilerime ekledim bu gün değilde yarın deneyeceğim. Paylaştığın için teşekkürler.
  • Burada inceleme diye başlık açıp sadece sipariş anısını ve boş tabağın fotoğrafını çeken üyelere bir şey demiyorsunuz da ben size çikolatayı fırın haricinde nasıl eriteceğimi öğrettiğim halde dalga geçiyorsunuz. Diyecek söz bulamıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F5 -- 21 Şubat 2012; 14:26:02 >
  •  Yapması kolay çikolatalı meyve şöleni SS'li (F5)

vakit kaybetmeye gerek yok ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayyuka

vakit kaybetmeye gerek yok ya.

Ağzının tadını bilmeyenler bu toza para bayılabilir. Erimiş çikolatayla, piyasada satılan toz, sos vs vs'ler arasında dağlar kadar fark var diyorum anlatamıyorum. Hem de bu krem tatlı krem..

•  Yapması kolay çikolatalı meyve şöleni SS'li (F5)

Föndü gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerenımo

Föndü gibi.

Sende de mi aynısı var. Ben de ondan aldım ama çikolatayı mikrodalgada ısıtıyorum önce. Bir de saksıda çilek aldım. 2-3 tane çıkmak üzere onlar da çıkınca meyve şöleni yapacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F5 -- 21 Şubat 2012; 16:20:35 >

• mikrodalga dışında nerde pişirebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: büyüksezar160

mikrodalga dışında nerde pişirebiliriz?

Anlattım ya tencereyi suyla doldur sonra cezveyi o suya koy. Cezvenin içine de çikolata koy. Eğer gerçek çikolataysa hemen erir. Market haricinde kahve dünyasından kiloyla çikolata alabilirsiniz.
  • o çikolataya petibör kırıp yemek lazım off cnm çekti akşama ben pudingli petibör deniycem sıcak sıcak pudinge petibörleri kırıcam yicem çok feci canım çekti şimdi çüküm düştü resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: F5

quote:

Orijinalden alıntı: büyüksezar160

mikrodalga dışında nerde pişirebiliriz?

Anlattım ya tencereyi suyla doldur sonra cezveyi o suya koy. Cezvenin içine de çikolata koy. Eğer gerçek çikolataysa hemen erir. Market haricinde kahve dünyasından kiloyla çikolata alabilirsiniz.

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F5

Burada inceleme diye başlık açıp sadece sipariş anısını ve boş tabağın fotoğrafını çeken üyelere bir şey demiyorsunuz da ben size çikolatayı fırın haricinde nasıl eriteceğimi öğrettiğim halde dalga geçiyorsunuz. Diyecek söz bulamıyorum..

bbitiyorum bu videoya ya aasdkadiasdsssssssssssssssssssssssssssssss

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.